Автор Тема: Козметика  (Прочетена 15123 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #30 -: Юни 28, 2014, 08:59:52 pm »
Я виж тук
http://www.blitz.bg/article/33685 на Блиц не може да му се има много доверие, но...
Намерих и някаква тема в бгмама, сега ще видя да ли пише нещо смислено

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #31 -: Юни 28, 2014, 09:06:34 pm »
И за това имах съмнения, но не се потвърдиха. Нямам никакъв проблем с капилярите, няма признаци за купероза. Но развих свръхчувствителност на кожата. Иначе като тен съм от бяло към леко жълтеещо, не от бяло към розово. Майка ми беше с кожа от втория тип, имаше проблем и с капилярите, но нямаше тази свръхчувствителност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Козметика
« Отговор #32 -: Юни 28, 2014, 09:33:14 pm »
Дияна, много полезна информация, ще пробвам продуктите
Кожата ми е кошмарна, суха, зачервяване и възпаление от най-малкото, пипна ли си лицето с мръсни ръце се изривам, излизат ми пъпчици и т.н.
Пробвала съм какво ли не, нищо не помага дълготрайно

Сега се появи и нов проблем, пукат ми се капилярчета (по ръцете, врата и лицето), което доста ме притеснява

това напомня на моята купероза - начална фаза, която после може де премине в розацея. добре е да те види дерматолог, мога да те пратя при моя. иначе по аюрведа си е екстрапита..., като при лила и при мен в момента.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Козметика
« Отговор #33 -: Юни 28, 2014, 09:37:26 pm »
видях че вече сте го обсъдили това с куперозата... :012:.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Козметика
« Отговор #34 -: Юни 28, 2014, 09:37:53 pm »
Да, прати ми телефон, моля, че какви работи прочетох, лошо ми стана  :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #35 -: Юни 28, 2014, 10:00:29 pm »
иначе по аюрведа си е екстрапита..., като при лила и при мен в момента.

Да, понеже обичам сама да си поставя диагнози, та предположих, че събитията от последните няколко години са провокирали дисбаланс на питта при мен, която преди това е била в "спящо" състояние (вата/капха съм). Ако трябва да го свържем с планетарните даши - проблемът се появи към края на Сатурн/Венера (първоначално не му обърнах подобаващо внимание, стори ми се дребен козметичен) и ескалира по време на Сатурн/Слънце - баш пита си е периодът. През това време имах изостряне на гневни състояния, дори правих опити да се самолекувам вкъщи - внуших си, че имам проблем с жлъчката и минах на прочистваща диета.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Козметика
« Отговор #36 -: Юни 28, 2014, 10:09:28 pm »
аз съм цар на автодиагнозите и автосугестията - луна върви към нептун в шести  ;D. Но този път моята супер-екстра пита си е диагностирана от вайдя :85:. Запали се при Кету МД, Сатурн АД, но непоносимо взе да става към края на Кету - Кету/Меркурий/Кету. И смятам да го изкореня напълно като стъпя във Венера след август  ;D.  Пракритито ми е Вата-Пита иначе.

Но при дерматолог все пак отидох покрай сина ми, инак го карах на самолечение.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Козметика
« Отговор #37 -: Юни 28, 2014, 10:14:48 pm »
аз съм цар на автодиагнозите и автосугестията

И аз съм тъй - сама си поставям диагнози, голяма част от тях са си чиста проба самовнушения.  :012:

След 20 юли излизам от антардашата на Слънце, влизам в Сатурн/Луна - надявам се да се кротне тая питта, акцентът минава от 6ти към 9 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui