Автор Тема: Предизвикателство към Вашата интуиция  (Прочетена 33440 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #45 -: Май 31, 2013, 11:06:24 am »
Мерси-това исках да попитам-ако минем към класиците, забравяме за транссатурновите, така ли?
Поне едно мъничко око не им ли хвърляме? Малко ще ми е странно да ги няма, но пък да не стане манджа с грозде...

Ами съвременните последователи на класическата школа не ги забравят, според мен. Поне повечето. Но отношението им към тях е внимателно - нещо средно между фиксирани звезди и планети. Чак до сигнификатори не съм видяла да ги издигат. Аз упорито се насилвам да си докажа, че ако нещо не може да се види в картата, без да използвам транссатурновите, значи явно аз не гледам както трябва и не работя както трябва. Статистически доказването е трудна работа - то няма как да е основано на описание на характер, трябва да е честно базирано на ситуации, хора и събития, които съответните избрани сигнификатори (стари или транссатурнови) биха провокирали в картата. Тоест чиста проба предиктивна астрология, а това не е точно мястото за начален старт към овладяване на науката :D

Иначе, Рени е права - което си работи за теб, е най-добро за теб. Ако Нептун е например единственият начин да определим, че киното е професия на родения, значи няма как да се мине без транссатурнови.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #46 -: Май 31, 2013, 11:07:02 am »
Нарочно реших да изчакам, за да оставя повече време всички желаещи да се включат.

Някои предположения са доста близо.  :)

Ако искате, да изчакам до края на деня и тогава да дам отговор, хем ще имам повече време да го формулирам по-ясно, да не си чупя сега пръстите от бързане.  :D

Deadline - тази вечер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #47 -: Май 31, 2013, 11:10:59 am »
Да, аз имам нужда от повечко време, защото вчера захапах въдицата ад-хок без мисъл и идея, на едно голо скупчване в определен зодиакален сектор. Ако мога следобед да си взема почивка за кафе, ще я изтърколя картата и през по-рационални методи, че "темпераментът" ми се усеща дискомфортно да го кара само на интуиция, без да потребява задоволително Сатурн и Меркурий.
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #48 -: Май 31, 2013, 11:17:37 am »
Извинявам се тогава. :-[

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #49 -: Май 31, 2013, 12:08:33 pm »
Ако искате, мога да изчакам и повече, да не бързам с отговора тази вечер.

За мен няма никакво значение, мога през уикенда да дам обратна връзка.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #50 -: Май 31, 2013, 03:17:17 pm »
Темата нали е "Предизвикателство към вашата интуиция" да се види  всеки с какво (планета,стихия,конфигурация и т.н. ) се включва по същата ,това е според мен предизвикателството тук .Иначе си има тема за интерпретация на натални карти ,нови /стари школи ,класици ... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #51 -: Май 31, 2013, 03:53:56 pm »
Стихиите на Слънце,Луна ,АСЦ дават информация за темперамента на човека ,а при неизвестен час може да се прецени коя лична планета подсилва Светилата .Акцент върху стихия/и ,стелиум ,конфигирация/и ,изявен планетен принцип също дават възможност затова .Може даже да се фокусираме и върху нодалната ос,защото цялата карта повтаря темата и.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #52 -: Май 31, 2013, 09:49:43 pm »
Lilla, ще пиша - ей сега до половин час. Какъв ми е дедлайна?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #53 -: Май 31, 2013, 09:55:29 pm »
Засега няма дедлайн, имате цял уикенд на разположение.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #54 -: Юни 01, 2013, 01:48:27 am »
Имах предвид точно темперамента и на базата на това как и по какъв начин водещите стихии са комбинирани и изразени,  да се опитаме да "уловим" "отправните точки" и то за напълно непознат човек.  Какви афинитети има, как изглежда ?

Дамата я докарах до флегматик. Всъщност студът е безпрекословен. Влагата е по-дискретна, дори по-скоро проблематична. Доста модифицира мнението ми от първото включване. За телосложението си оставам на предишното мнение, но може би оставя впечатление на отпуснатост, дори да е слаба, а не за плът и релеф. Бедна на мимики, безизразна, възможно е да е красива, но безжизнена - като кукла. В ранна младост - дори кльощава и бледа, после почва да трупа. Милозлива и сантиментална остава. Точно сантиментална, не емоционална и не сензитивна. Инертна, вместо куражлия. Може да е пряма, но по-скоро мрънкало, едва ли обективна. Господар на темперамента - Луна, която има шанс да се класира и за алмутен на асц., ако изключим Венера заради 12-то домното й пребиваване. Луна в падение, бавна и не в секта. Вероятно при това положение трудно се задвижва и й е трудно да се възползва от добрите качества на флегматика - хладнокръвие, постоянство, работоспособност, издръжливост и уравновесеност, стабилност и т.н.

Четох, че за се даде форма, насока и дисциплина на един флегматичен темперамент, са нужни добре разположени вредители. В случая може и в това да се крие разковничето.
Професия - може и да не работи, както беше писала Мира. Но за професията донякъде оставам на предишната си позиция - търговия, услуги, може би сделки с чужда собственост, може да има поне една драстична промяна на професията.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #55 -: Юни 01, 2013, 08:37:18 am »
По дефолт - защото е транс, защото е в 12-ти и не може да се включи като активен определител на толкова важно място като МС (важно е дали е в знака на Асц. все пак или си е ачик в 12-ти знак от него). Като цяло, липсват си минималните изходни параметри, за да е решаема задачката на Рени.  8)

Мерси-това исках да попитам-ако минем към класиците, забравяме за транссатурновите, така ли?
Поне едно мъничко око не им ли хвърляме? Малко ще ми е странно да ги няма, но пък да не стане манджа с грозде...
Аз им хвърлям око на транссатурновите за около средната възраст, напр. към 40-така няма как да не се усети урановата опозиция, и да не тачим уран, той ще ни "уважи" някак...На един курс казаха,че влияели след пубертета и най-вече психологически-като усещане от самия индивид. Иначе в прогностиката като че ли променят, влияят първо на вътрешен план и косвено дават външни проявления....или дават по-екстремни външни проявления, ако не бъдат признати-осъзнати вътрешно...Мале, сега ще стане май полемика, така без време ги детронирах малко тези тежкари... :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #56 -: Юни 01, 2013, 08:42:54 am »
А за Гокленовите зони-наистина са по-силни, отколкото предполагаме. Мога да изложа статистически материал на професиите, определени от планети в 9-12, при наличие и на такива в 10 дом... :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #57 -: Юни 01, 2013, 10:21:32 am »
Полемиката си върви и в мен от известно време.
Как да забравя за уран, като отделно от прогностиката, уран в напрегнат аспект със слънцето в натала, независимо от пола, все са ексцентрици
Как да оставим плутон, като в карти с плутон в 1-ви и 10-ти винаги, ама винаги, искат да упражняват власт, контрол, най-малкото-да командорят :)
Виж за нептун-не знам какво да кажа, виждала съм много проницателни хора с опозиция слънце/нептун по оста 1/7, виждала съм измамници, пияници, крадци, художници...мътна история

Освен да сложа някоя карта и да се опитаме с анализа по двата начина, да видим?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #58 -: Юни 01, 2013, 10:23:02 am »
А за Гокленовите зони-наистина са по-силни, отколкото предполагаме. Мога да изложа статистически материал на професиите, определени от планети в 9-12, при наличие и на такива в 10 дом... :)

Тука ако трябва на колене ще те моля, за да ги дадеш :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предизвикателство към Вашата интуиция
« Отговор #59 -: Юни 01, 2013, 11:45:21 am »
А за Гокленовите зони-наистина са по-силни, отколкото предполагаме. Мога да изложа статистически материал на професиите, определени от планети в 9-12, при наличие и на такива в 10 дом... :)

Тука ако трябва на колене ще те моля, за да ги дадеш :)
Дай ми 2-3 дни време и ще кача тук, но явно трябва да се условим картите да са на хора, които са се реализирали по 10 дом, направили са кариера, а не по 6д. да речем. Защото Гоклен е направил статистика на т. нар. престижни професии, няма на хигиенист.