Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58716 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #450 -: Юли 07, 2016, 05:26:10 pm »
Лили, ти имаш ли желание да водиш конструктивен и адекватен диалог във форума ?

А вие имате ли желание да чуете нещо извън клишетата от книжките на Лиз Грийн и Саспортас? Не отричам и тяхната полезност, не разбирам обаче настървението, с което едностранчиво трябва да бъдат наложени някои заучени фрази.

Темата обаче е за гласа. Щом искате конструктивен диалог, нека коментираме какви са показателите за силни гласови данни в картата на А. Пугачьова. Или на някоя друга личност, ако тази предизвива чувство на неприязън у вас. Благодаря.  :)

Под адекватен диалог какво разбираш, Рени? За да се запазят мирът и спокойствието, всички да се съгласяват с клишета, които нямат нищо общо с астрологията и не са се доказали в практиката?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #451 -: Юли 07, 2016, 05:56:07 pm »

По какво бихте определили гласовите му възможности и типа глас ?


С точен час на раждане разполагаме ли?

По знака и аспектите на Меркурий бихме могли да предположим силата и дълбочината на гласа, какъв е начинът на говорене, но без да се знаят домовите позиции не можем да видим как нативът се позиционира със своя глас спрямо аудиторията, по какъв начин въздейства.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #452 -: Юли 07, 2016, 06:05:32 pm »
Трудна работа,аз затова избрах Аманда Лиър -предварително очаквах да има връзка на Венера и у2 с Плутон и Марс-за секси глас,нещо за харизма-оправдаха ми се очакванията че и повече .Само където не съм абсолютно сигурен за часа,на доверие :012: .Търсим значи сигурни рожденни данни ,характерен глас с добре изразени сигнификатори предварително определени ,картата само трябва да потвърди .Алла Пугачова не мога да разбера тази карта обърната и без градуси .Язък че има толкова много събитийност .Иначе съвпад на Венера и У2 с Марс-е очакван-силен,нахакан ,енергичен глас по Марс ,даже ако не знаех бих казал глас за рок .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #453 -: Юли 07, 2016, 06:10:08 pm »
@Bin

С неизвестен и несигурен час ще е едно към гьотере, а в астрологията е важна точността все пак.

Най-добре ще е да се разгледа карта с много точен рейтинг на достоверност - да могат да се видят и домовете, не само знаковите позиции. Все пак има съответните домове, които отговарят за гърлото, гласовите струни, диафрагмата и белите дробове. Тия фактори също не са за подценяване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #454 -: Юли 07, 2016, 06:13:16 pm »
Лили защо Меркурий,защо говорене? Тук хората пеят,трябва да е Венера,телец,2д-гърло,гласни струни,музикалност ,ВОКАЛ .Меркурий и аз мисля е по ГОВОРЕНЕТО-членоразделна реч,бързина  .Какво казват готовите клишета-май нищо,затова казвам че има много за мислене,не че аз съм голям мислител .Като казвам предлагам нещо очаквам противомнение,това за диалога ,но не и да ме линчуват за някакво си мое предположение .Остава и на клада да ме изгорят  :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #455 -: Юли 07, 2016, 06:13:23 pm »
Лили, имам предвид, да се изслушваме( изчитаме) преди да отговорим, с опит да разберем какво съдържа другата гледна точка в коментара. Тук не търсим надпревара, нито се съревноваваме кой какво колко и откъде  е прочел информация. Нека всеки да се изразява както може и колкото може, но нека и всеки от нас да се опитва да проявява разбиране към всичко онова, на което не симпатизира или не съвпада с неговия мироглед, подход, изказ. Някои хора търсят по-дълбоко значение на символите, вътрешния смисъл на тази материя, други изследват и поставят на проверка всеки един астрологичен фактор, доказвайки нещо на себе си, трети  се задоволяват с формулите на предсказанията и " защо Х. не ми се обади ?" и " защото на мен картата не ми работи ", други просто не им се готви и глади и си уплътняват свободното време със зодии. Фактът, че периодично се завърта тема в стил  кой, как ,защо и  "ти пък много си 'убава", сме доста отдалечени от висшите астрологически истини. Дванайсет принципа, до които могат да бъдат сведени всички фактори в хороскопа-това като го знае човек, по-нататък е лесно и разбираемо. :)

По картата на Ала Пугачова и аз първо си помислих къде да търсим специфика за гласа й, а в  нейния има нещо неподражаемо . За да работиш с гласа си, трябва да има такава предразположеност. Обикновено връзките Венера-Сатурн, Венера-Нептун са изразени в картите и същите са сигнификатори , управители на к2, к6, к10 или във връзка/ във тях.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #456 -: Юли 07, 2016, 06:21:58 pm »
Лили защо Меркурий,защо говорене? Т

Бин, темата така се разводни и премина към лични оценки  :57:, че вече не помня с какъв надслов е била създадена - за харесвани гласове ли става въпрос, за начин на говорене или за вокални данни, любими изпълнители. Трябва да се види на първата страница какво е било.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #457 -: Юли 07, 2016, 06:28:21 pm »
Ау,верно че има два момента-за пеене-гласните струни,музикалност -Венера...,за говорене Меркурий... .Меркурий е и белия дроб-развит бял дроб,е предпоставка за силен глас-очаквам при оперни певци,при другите има микрофон,не е от значение .Все пак ето има напредък по темата .Забележете при Пугачова силния глас как е отразен с Меркурий съвпад с тронов Марс и екзалтирано Слънце,това е характерно тук .
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 06:35:41 pm от Bin »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #458 -: Юли 07, 2016, 06:43:46 pm »
Определено :72: метъл певците трябва да имат акцент огън задължително,Овен,марс-главата особено,не е случайно това куфеене,нормална глава не би издържала,това е в стила на само на овенска глава :57:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #459 -: Юли 07, 2016, 07:58:52 pm »
Темата обаче е за гласа. Щом искате конструктивен диалог, нека коментираме какви са показателите за силни гласови данни в картата на А. Пугачьова.
Меркурий в съвпад с Венера дава мелодичен глас, а силата му идва вероятно от това, че съвпадат и с Марс в овен, Слънце, Венера на СЛВ - успехи, почитатели, Сатурн съвпад с Регул лъв

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #460 -: Юли 07, 2016, 10:13:19 pm »
При Пугачьова може и съвпадът с Раху да подсилва, а ако се гледа по традиционната система - Меркурий е в един знак с Марс, а Марс си е в домицила и се изразява с типичните си особености.

Типът глас обаче ми е трудно да определя, все пак нямам музикално образование. Но нейният не е от най-звънливите, нито е кадифено мек. Ако трябва да сравняваме, по-дълбок и наситен ми се струва гласът на българската прима Лили Иванова /и повече го харесвам/.

Предполагам на някои певици са им акцентирани повече Венерите за сметка на Меркурий. Това в кръга на шегата.  :D

При тия от Планета Пайнер със сигурност.  ;D  :72:

« Последна редакция: Юли 07, 2016, 10:19:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #461 -: Юли 07, 2016, 10:26:02 pm »
Ала Пугачова изненадва даже с този успех,гласът и е нещо като за мюзикъл не естрада ,Ани Лорак изпълнява много по-добре ,,Милион алени рози,, .Обаче има явно показания за слава-Сатурн съвпад с Регул,Раху в 7д съвпад със певческо-сценичния стелиум ,сигурно и друго не ми се гледа тоя обърнат и неясен хороскоп .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #462 -: Юли 07, 2016, 10:31:13 pm »
Според мен по меркурий е идеята-какво иска да каже певецът, по венера е емоцията. Едното без другото не може, всеки от нас откликва индивидуално, я по мерк, я по венера, а понякога и по нептун.
Изпълнителят владее огромен егрегор от фенове-влияе им по-силно от реклама, един вид-отговорен е какво формира , какво послание праща, те са слепи фенове
Има песни със слаба мелодия, но страхотен текст, друг път-обратно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #463 -: Юли 07, 2016, 10:32:40 pm »
Ала Пугачова изненадва даже с този успех,гласът и е нещо като за мюзикъл не естрада

Може би за онези времена тя е била явление, говорим за соца все пак. Гласът ѝ не е нещо уникално и чак толкова полифоничен и въздействащ не е, че да я изстреля до мястото на естрадна примадона. Но тук говорим не само за гласови данни, а за цялостно въздействие - талант, артистичност, харизма, умение да впечатли публиката, да "съживи" песента, която изпълнява, и да я превърне в хит, във вълнуващо изживяване. Далеч не всички песни стават безспорни хитове за своето време само благодарение на перфектни гласови данни, има и друго.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #464 -: Юли 07, 2016, 10:38:40 pm »
Може би за онези времена тя е била явление, говорим за соца все пак. Гласът ѝ не е нещо уникално и чак толкова полифоничен и въздействащ не е, че да я изстреля до мястото на естрадна примадона. Но тук говорим не само за гласови данни, а за цялостно въздействие - талант, артистичност, харизма, умение да впечатли публиката, да "съживи" песента, която изпълнява, и да я превърне в хит, във вълнуващо изживяване. Далеч не всички песни стават безспорни хитове за своето време само благодарение на перфектни гласови данни, има и друго.
Алла е много добра, абсолютен шоумен, дори-уанменшоу, искат да се заразят от огнената й харизма, затова има фенове, не защото партията казала и я наложила. Алочка има невероятни представления,смислени,цялостни послания, когато овен като нея дръзне, учи хората как да са спонтанни , да са себе си.
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 10:40:17 pm от enigma »