Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58794 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #495 -: Юли 08, 2016, 10:52:26 pm »
Първата ,на жената ни се струва по-силна и по-вероятна за певица .Втората иам отношение към музиката,но някак зад сцена ,на пръв поглед падения,но много взаимни рецепции-често ги виждам при при известните,по-силни от трон са .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #496 -: Юли 08, 2016, 11:14:58 pm »
Вторият има лъв на к6 съвпад с Юпитер и у6 Слънцето му е в риби съвпад с Марс-хич не му пука че не е Шаляпин и иска всички да го чуят как пее ежедневно дори и на работа ;D , а карта 1 има драматичен вой, но иска да пее в сенките :017:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #497 -: Юли 08, 2016, 11:30:18 pm »
Ребека първата как в сенките,като има Луна в скорпион взаимна рецепция с Плутон-фам фатал,ако беше само уАсц в 8д да,но и у8 е на Асц .,богато мажорно аспектирана ,квадрати и във воден тригон-това си е примадона .Нодалната ос съвпада с оста МЦ/ИЦ-това и цел на живота,стелиум на МЦ .Сцена-стелиум в 5д .При втория 10д празен,у10д в 6д-да е известен му е работа,всекидневие,но не и карма .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #498 -: Юли 08, 2016, 11:31:41 pm »
Отговорите - карта 1

Карта 2
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #499 -: Юли 08, 2016, 11:44:49 pm »
Ребека първата как в сенките,като има Луна в скорпион взаимна рецепция с Плутон-фам фатал,ако беше само уАсц в 8д да,но и у8 е на Асц .,богато мажорно аспектирана ,квадрати и във воден тригон-това си е примадона .Нодалната ос съвпада с оста МЦ/ИЦ-това и цел на живота,стелиум на МЦ .Сцена-стелиум в 5д .При втория 10д празен,у10д в 6д-да е известен му е работа,всекидневие,но не и карма .
Ооо, гн учителчето, да не мислиш че гледам толкоз обстойно- мятам един поглед и айде-заминавам, ама значи  а карта 1 силното влияние на у12дом не са сенките а оперната сцена. Браво, И нека не звучи обидно но и физическото тяло говори за кит от нептуновото царство. ама бозайници .е чак фемито фатал, ама втория тип наистина е по-некадърен ама наперен а бе краварче фермер :012: Боже ще се прекръстя -Джони Кеш с двата златни пръстена - :D
« Последна редакция: Юли 08, 2016, 11:49:14 pm от Ребека »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #500 -: Юли 08, 2016, 11:54:19 pm »
хех, познах си привличащия ме глас, доволна съм :cheer: :Д

//бтв, Юпитер-Нептун съвпадът го има и при Нетребко, при нея даже е точен, но няма час;

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #501 -: Юли 09, 2016, 12:00:04 am »
Според мен и в двете карти "има глас", но във втората вероятността да  носи професионални изяви е по-голяма.

Рени, специално ти избрах Нептун на МС, защо не му се довери  :29:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #502 -: Юли 09, 2016, 12:07:42 am »
но и физическото тяло говори за кит от нептуновото царство


Дължи се на стягащото влияние на огнена Венера в съвпад със Слънце и Уран, силния суховат Сатурн и особено асцендента, който дава дребен ръст и неналагащо се телосложение.

Асцендентът обаче може и да е спекулация - часът на раждане е взет от биографията ѝ, уж от натива, ама рейтингът не е АА.
Това е валидно и за закачката към Рени - МС може и да не е там.
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #503 -: Юли 09, 2016, 12:11:35 am »
Точно към Монсерат Кабайе се бях насочил-Луна на Асц ми подсказа нещо пълничко,Дсц в телец-вярна в брака,малко бракове-рядко е при примадоните .Интересно как се родила с увита пъпна връв,полумъртва-Асц в 8д,и аз съм бил така,не в толкова тежка степен де .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #504 -: Юли 09, 2016, 12:34:33 am »
Повод и място за още една концепция от "древните" - за така наречените "неми" знаци - всички водни.
При Абу Машар -
Цитат
Гласовити знаци - Близнаци, Дева, Везни; Полугласни - Овен, Телец, Лъв, Стрелец, Козирог, Водолей; неми - Рак, Скорпион и Риби

За първоизточник на концепцията се сочи обаче Дионисий Тракийски, който не бил астролог, а книжовник - граматик и в граматиката си привързал 12-те зодиакални знака съответно към гласни, звучни и беззвучни съгласни и горките водни се оказали неми...
 
Цитат
Пълногласни (гласни) знаци: Овен, Телец, Близнаци, Дева, Водолей
Полугласни (звучни съгласни) знаци: Лъв, Стрелец, Козирог
Неми/безгласни (беззвучни съгласни) знаци: Рак, Везни, Скорпион, Риби

В джотиш мисля, че също има концепция за неми знаци, но се гледа основно втори дом и поражения върху него, управителя му и Меркурий/Венера, особено от Сатурн.
« Последна редакция: Юли 09, 2016, 12:54:37 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #505 -: Юли 09, 2016, 09:22:23 am »
Дияна, благодаря за интересната провокация. Видях го аз Нептун, заедно с Юпитер и Марс ( все мои любимци  ;))  горе на върха, но аз съм винаги с едно наум относно точността на рождения час при  популярните личности, затова и не гледам никога домофикацията. Наистина ми е трудно да определям "финансовото" в картата, защото ми е непознато и трябва повече да уча и да трупам опит в тази посока.
Иначе, аз наистина харесвам гласа и въобще онова, което изразява Джони Кеш, както и съм привлечена от актьора изиграл неговата същност.  И в двете карти има талант, има глас, както и материализиране и успех, постижения със същия-чудесно. :)
« Последна редакция: Юли 09, 2016, 09:24:08 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #506 -: Юли 09, 2016, 11:53:06 am »
 Ще изтрия после, но гледала съм интервю, в което Джуна Давиташвили нарече Алла енергиен вампир. :57: Представяте ли си ,срещали са се, и нашата героиня надвила енергийно на генералисимус-наследствената екстрасенска :-\
« Последна редакция: Юли 09, 2016, 11:54:38 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #507 -: Юли 09, 2016, 11:56:42 am »
Извън казуса - който не може да се прикачи като пиявица и да смуче енергия, все отсрещният ще му е крив. И на мен често ми се случва да привличам енергийни кърлежи. Слаб дух - енергийни липси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #508 -: Юли 15, 2016, 04:58:56 pm »
преглеждах номинациите за Емми, та:
Нина Симон - карта



odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #509 -: Юли 15, 2016, 05:31:22 pm »
Много интересна тема. Гласът и начина на себеизразяване вербално е може би едно от най-важните неща в днешно време. Чрез него ние можеме да въздействаме на събеседника, и използвайки правилно този способ да добиваме ценна информация, да постигнеме целите и задачите си единствено чрез един най-обикновен разговор.
Доста обширна тема.  :) :) :)
Комбинация на правилно мислене говорене, език на тялото , инстинктивно разкриване на мислите на отсрещната среда в комбинация на подходящ глас и тембър в зависмост от случая и целите и невероятно добра методика, която може да отвори всяка една врата. Меркурии ли отговаря за гласа в астрологията? :08: