Автор Тема: Хоби  (Прочетена 36670 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби
« Отговор #45 -: Юни 19, 2014, 01:33:56 pm »
Не съм хапвала никога пъдпъдък, но никога не е късно да опитам

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Хоби
« Отговор #46 -: Юни 19, 2014, 06:07:05 pm »
Вещичка, сапуните изглеждат невероятно, браво!

За подобни продукти в Англия дават луди пари, имат много специализирани магазини с доста високи цени. Преди бях носила за подаръци от България на Рефан сапуни с роза и лавандула май бяха, защото исках да е българско производство, а не някаква утвърдена марка, която ще намериш във всяка държава.
Иначе да попитам, имаш ли сайт, магазин, блог, където могат да се разгледат твоите чудесии? Веднага ще те препоръчам на чужденците :)

Аз по принцип не влизам в други теми освен в "Астрология", днес рертро Мерк ме засили насам явно, затова и нямам идея дали ги произвеждаш с комерсиална цел, или само за удоволствие (вероятно си споменала това някъде из темите тук).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хоби
« Отговор #47 -: Юни 19, 2014, 07:48:31 pm »
И аз съм доволна, не ми изсушават кожата като купешките :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #48 -: Юни 20, 2014, 07:07:05 am »
Вещичка, сапуните изглеждат невероятно, браво!

За подобни продукти в Англия дават луди пари, имат много специализирани магазини с доста високи цени. Преди бях носила за подаръци от България на Рефан сапуни с роза и лавандула май бяха, защото исках да е българско производство, а не някаква утвърдена марка, която ще намериш във всяка държава.
Иначе да попитам, имаш ли сайт, магазин, блог, където могат да се разгледат твоите чудесии? Веднага ще те препоръчам на чужденците :)

Аз по принцип не влизам в други теми освен в "Астрология", днес рертро Мерк ме засили насам явно, затова и нямам идея дали ги произвеждаш с комерсиална цел, или само за удоволствие (вероятно си споменала това някъде из темите тук).

Това ми е сайта http://podaraciunikati.alle.bg/ обаче не съм влизала в него от половин година за да го обновя. В него наличните сапуни са по първа партида и са изчерпани много отдавна. Преди известно време купих нови 10кг база за втора партида, но направих само петнайсетина сапунчета тука за из къщи. Още не ми е останало ред да дообмисля новите рецепти и да се хвана да направя... и съответно да обновя информацията в сайта... А бе мързи ме честно казано и чакам да ми дойде музата  :57:...

Нещо новите рецепти дето ми се въртят из главата ще покачат много цената на сапунчетата, че още се чудя дали или... или...  :043: :043: :043:

Иначе започнах да ги правя миналото лято за лично ползване и собствено удоволствие, обаче който и да дойде у дома и ми налиташе на сапуните, та ме принудиха да калкулирам цена и ми ги разграбиха  :012:. Едвам успях да смотам десетина бройки за себе си  :57:. В началото се натресох на скъпи бази без зехтин, но после намерих завода и сега взимам директно от там базата.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Хоби
« Отговор #49 -: Юни 20, 2014, 05:19:29 pm »
Вещичка, разгледах сайта, то имало и други чудесии освен сапунчетата!

Пуснах един линк с препоръка от моя туитър, че от там целия свят вижда ъпдейтите на всеки. Иначе, ако се заемеш да обновяваваш сайта, ако искаш сложи и малко инфо на английски, но разбира се, зависи до каква степен изработваш нещицата с комерсиална цел.

Лично аз винаги имам запитвания от гърци и кипърци, от къде могат да закупят православни икони, ръчно изработени. Виждала съм в магазините за сувенири и по безмитните магазини по летищата в България, но не знам колко са автентични. Те всички чужденци на Рилски манастир се бутат, и после търсят икони да купуват :)

С удоволствие бих пробвала сапунчетата, да знаеш че имаш поръчка от мен, като се прибера в БГ :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #50 -: Юли 05, 2014, 08:40:40 pm »
Малиииииии, какви боички си намерих  :012:!!! Гюлер (собственичката на магазинчето за декупаж) намалила цените на брокатените бои, защото не ги купували, а аз вчера ги видях за първи път  :D :D :D... Взех си розова и виолетова и от поръчките ми за МДФ предмети имаше само салфетника и панерчето ми за гримове и лакове, а за кухнята кутиите още не са готови. Малко панерче, че имам 5 лака и малко гримове. В момента са до база лакиране и последващо изливане на "течното стъкло". Утре като ги направя ще ги снимам  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #51 -: Юли 06, 2014, 09:42:10 am »
Ееееее бързам, бързам  :012:... Ето го панерчето за гримовете:



Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #52 -: Юли 06, 2014, 09:47:40 am »
Ето и най-сетне след 5 часов тормоз и камъчетата са залепени. Още е недовършен салфетника естествено. Остава лакиране и изливане на течното стъкло върху горната част, но те ще почакат да изсъхне лепилото на камъчетата.

В началото си мислех да оставя камъчета само по овала и двете снадки, но ми се видя недовършено и затова и по края му сложих  :012:.




Ако някой има мерак да си култивира квадрат на Марс към АС-то, то това лепене на камъчета с пинцета едно по едно е начина  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби
« Отговор #53 -: Юли 06, 2014, 10:37:28 am »
Бляскат,бляскат-браво !  :38: :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хоби
« Отговор #54 -: Юли 06, 2014, 11:52:22 am »
Вещ, впечатлена съм от търпението ти. Това с камъчетата...  :clap: :91:
Много са симпатични и кокетни.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби
« Отговор #55 -: Юли 06, 2014, 12:05:59 pm »
Веще, така си е доста добре, много красиво се е получило и не изглежда претрупано.  :)

Навремето и аз, за да си култивирам Марса, редях едни мънички мъниста на конец, преплитах ги и си правих гривнички. Така се научих на търпение. ;D

Пробвах с плетене и макраме - не се получи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #56 -: Юли 06, 2014, 12:13:56 pm »
Благодаря ви за милите думи  :38: :38: :38:!


Наистина си е слонско търпение. Снощи докато правех овала бях на уиски  :012:, а тази сутрин с кафето довършвах. Много е пипкаво, но като набереш скорост и се свиква  :043:... От години култивирам този пусти квадрат на Марса и вече мога да кажа, че е озаптен на макс  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хоби
« Отговор #57 -: Юли 06, 2014, 12:53:32 pm »
С моя мързелив Марс просто ти се възхищавам на търпението. Пу-пу, браво!

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #58 -: Юли 06, 2014, 04:10:19 pm »
Ето го и салфетника е готов - само трябва да изсъхне 48 часа течното стъкло.

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #59 -: Юли 06, 2014, 04:34:09 pm »
Иначе, ако се заемеш да обновяваваш сайта, ако искаш сложи и малко инфо на английски, но разбира се, зависи до каква степен изработваш нещицата с комерсиална цел.


На английски не мога да сложа, щото не знам английски  :012:, но днес следобед обнових страниците на декупажа и вече са и с цени, че досега всичко беше тюрлюкарашик  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн