Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 37907 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #180 -: Юни 10, 2014, 05:49:07 pm »
Ами ти си плутон-поколението, преди време мислих, че скорпионът трябва и /понякога/ да реже. Но, не знам, сложно е със преценката. Тука повечето се интересуваме от езотерика, опитности...като не слиза лично Абсолютът-боли повече, не че всички се сещат защо им идва това да главата.
Попадала си в такива ситуации, аз май не съм. Не връщам, но някак изстудявам по сатурн, и-спира да съществува за мен въпросното нещо, човек, невидима линия слагам. А безразличието най-трови.
Всъщност, преди време имах прогресивна луна в скорпион-с всичките й емоционални крайности, тогава бях изкушена, но не се почувствах интуитивно овластена да накажа, сигурно има причина марс да ми е ретро. Защото знам, че мога повече, отколкото е редно, правила съм го в друг филм, ако ме разбираш. ;)
А иначе, за протокола, роднините скорпиони, които са отмъстили и преди 20 години, още не са си простили...на себе си.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #181 -: Юни 10, 2014, 05:59:04 pm »
Предумишлено причиняване на телесна повреда в състояние на афект  ;D

Ще трябва да внимаваме в избора си на половинки, никакви хирурзи... Не че съм тръгнала още отсега с нагласа да му слагам рога, ама знае ли човек - един ден може да не хареса пилешката ми супа.  :57:

Навремето така заплашвах екса, че ще го капична и в съда ще ме оправдаят ако ми изневери - непредумишлено убийство в състояние на амок. И без това родата му твърдеше, че съм луда, та оттам доказателства да искаш  :043: :043: :043:. Оня ме гледаше и се чудеше до колко мога да откача и дали ми стиска. След години като се сблъсках с това ин риал, то реших, че не си заслужава просто. По-готино ще е да го оставя да му го начукат онези, подир които търчеше...  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #182 -: Юни 10, 2014, 06:00:51 pm »
Аз пък мисля, че Абсолютът връща тройно, още в този живот.

Хм, започвам все повече да се усъмнявам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #183 -: Юни 10, 2014, 06:14:15 pm »
Хм, започвам все повече да се усъмнявам.

Хм, както казва един мой близък скорпион-Лешоядът е търпелива птица.
Забавя, ама не забравя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #184 -: Юни 10, 2014, 06:17:17 pm »
Хм, както казва един мой близък скорпион-Лешоядът е търпелива птица.
Забавя, ама не забравя.

Сигурно си права за Абсолюта, а аз може би още не успявам да преодолея ниската плутонианска вибрация. Искам да го видя черно на бяло, подписано и подпечатано от Всевишния. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #185 -: Юни 10, 2014, 06:32:24 pm »
Ами ти си плутон-поколението, преди време мислих, че скорпионът трябва и /понякога/ да реже. Но, не знам, сложно е със преценката. Тука повечето се интересуваме от езотерика, опитности...като не слиза лично Абсолютът-боли повече, не че всички се сещат защо им идва това да главата.
Попадала си в такива ситуации, аз май не съм. Не връщам, но някак изстудявам по сатурн, и-спира да съществува за мен въпросното нещо, човек, невидима линия слагам. А безразличието най-трови.
Всъщност, преди време имах прогресивна луна в скорпион-с всичките й емоционални крайности, тогава бях изкушена, но не се почувствах интуитивно овластена да накажа, сигурно има причина марс да ми е ретро. Защото знам, че мога повече, отколкото е редно, правила съм го в друг филм, ако ме разбираш. ;)
А иначе, за протокола, роднините скорпиони, които са отмъстили и преди 20 години, още не са си простили...на себе си.

То и аз изстудявам, ама тотално. Но съм като този татуист - може да е минало време, може да съм забравила за този човек и един ден ми се появява в тату студиото и ми иска татуировка на гърба - защо пък да не му нарисувам едно л ....  :D :D :D :D Аз няма да предприема действия към това сама да си приготвям отмъщението, просто един ден идва една такава възможност и .... защо да не се възползваш.  :012: И не го правя, защото съм емоционално ангажирана към някого, а защото абстрактно не мога да понеса мисълта самодоволно ненаказани хора да ходят по улиците. Не мога! И затова с такова л ... на гърба би се оказал всеки човечец, за който знам, че е направил същото на приятел, познат, независимо какъв ми е. Аз просто презирам самодоволните, нагли хора, които си мислят, че света е в техните крака и може да си правят каквото искат, за да нараняват безнаказано хората, да унищожават планетата и какво ли още не.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #186 -: Юни 10, 2014, 06:46:17 pm »
Цитат
И не го правя, защото съм емоционално ангажирана към някого, а защото абстрактно не мога да понеса мисълта самодоволно ненаказани хора да ходят по улиците. Не мога!

Тъндъре, и на мен това ми е най-големият проблем - просто не мога да го понеса! Да, още не съм си преодоляла егото - битката не е изгубена в негова полза, но все още се води. ;D

Но фактически това се случва и не сме ние тези, които да определят кога да му се спусне балтия на главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #187 -: Юни 10, 2014, 06:52:56 pm »
Аз не смятам даже това за проявя на его-функция, по-скоро нещо покрай опозето ми Сатурн-Юпитер и цялата тази крайност, която е заложена в картата ми. Все пак аз за доброто на хората го искам (за добрите хора), а не за моето, какво его да е това, егото нали обслужва конкретно човека, който го притежава.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #188 -: Юни 10, 2014, 06:59:33 pm »
Не сме го уточнили по-горе - зависи за какви "самодоволно ненаказани" хора говориш - тези, които лично са те наранили/разочаровали с нещо или които са извършили нещо неприемливо спрямо обществото. В зависимост от случая различна "летва" можем да използваме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #189 -: Юни 10, 2014, 07:09:49 pm »
Точно това казвам, че говоря за хора, които са извършили нещо грешно спрямо обществото или спрямо някой друг човек, които показват деградираща обществена тенденция. Мен самата смятам като част от това общество от човеци, нали и естествено, че ще браня себе си и ще извадя томахавката и тогава, когато конкретно към мен някой е направил подобна гадост. Може конкретно да не мога да защитя някоя африанка от съседния континент, но осъждам всички тези действия към всички хора като цяло, не конкретно спрямо мен. Някой не го квалифицирам като гнусяр, който заслужава да умре в бавни мъки само защото е накривил на мен, а защото е накривил на някой някъде там. Това не го прави по-малко гнусен.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #190 -: Юни 10, 2014, 07:18:12 pm »
То и аз искам световен мир да има, да няма гладни деца в Сомалия и банките да си свалят лихвите, ама като опре работата до лични пристрастия и его, бих се задоволила и с някое не дотам благородно, но сладко възмездие. Просто да знам, че някога някой си е получил заслуженото. Надявам се след някоя-друга година да поумнея и да прогледна за по-високи вибрации, казвам го с известна доза самоирония.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #191 -: Юни 10, 2014, 07:20:34 pm »
Да ги таковам аз високите вибрации ако означават да седиш и да гледаш безучастно как едни и същи лица като кърлежи се впиват и пият кръвчицата на различни други лица.  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #192 -: Юни 10, 2014, 07:42:14 pm »
Скоро говорих с лице, което направи някои грешки и ще лежи. Обяснявах, че Бог има план за всеки, той обаче се впечатлява, че "за кокошка няма прошка, а за мутри и други....". Не чува и не харесва тази философия и донякъде е прав, според мен. Колко трябва да еволюира обществото, за да е честно правосъдието. Дано не стане така, да се налага да правиш компромиси с принципите си заради колегите.
Преди време питах един от успешните тук адвокати, когато защитаваш престъпник/нали има право/ питаш ли го дали наистина е убил, пак го защитавай-нали хуманни сме.... Искам да кажа,че никой не е..ва истината. А това е вече вътрешен проблем на човечеството.
В един филм мъж уби дете по невнимание с автомобил, добрият адвокат го измъкнанякак нямаше улики, доказателства, които да издържат в съда. Нашият поиска да разкаже истината на адвоката, да му олекне, въпреки че отърва лежането. Онзи категорично му каза-Не съм тук да ти спасявам душата, а да ти спася гАз. ;)/тоест физическото ти лице :D Краят на филма-героят спеше близо до семейството, искаше някак да му се прости отгоре чрез хората, принципно невъзможно.
арм
Вече разпознавам силните сатурни, и моят така-философства, назидава, ама с годините-премълчавам заради хармония. :08:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #193 -: Юни 10, 2014, 08:01:00 pm »
Преди дни си мислех, че гражданската позиция евентуално може да промени нещо, но след векове-покрай масовите шествия за убитото по невнимание момченце и други, младите майки, които попромениха някои неща. Магистрати и политици не могат поради... Ера на водолея-по 11дом-групи по интереси, идеали ,философии.  в България имаме и един неприятен вид егоизъм-"след мен и потоп".
В Германия, Франция обществото може да налага мораториуми върху решенията на политиците.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #194 -: Юни 10, 2014, 08:08:19 pm »
Много си зависи и от обстановката, ако ситуацията е на живот и смърт дали не бихте убили примерно... не е нуждо да отговаряте на този въпрос :)

Охооо, особено ако става въпрос за котка или любимия/близък човек  ;D, пада ми пердето, хващам брадвата и започвам да върша правосъдие, пък душата си ще спасявам в следващия живот.  :P
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 08:09:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui