Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 37875 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #195 -: Юни 10, 2014, 09:23:30 pm »
Е да, пълно е с лошотии, трябва и ние да допринесем все пак. *вади брадва изпод задника си* Концлагерите и другите неща изобщо не са толкова големи лошотии, понеже като са убивали хора в тях, поне са убивали хора, които не знаят кои са, какви са и не са твърдели, че са емоционално обвръзани с тях.  Да ми се твърди, че си емоционално обвръзан с някой и го обичаш, но ще му бъркаш в душичката, ще я вадиш, ще го тъпчеш, ще го нараняваш, ще го унижаваш, е меко казано абсурдно - това си е чисто лицемерие.  Ще убиваме ние за близки хора да ги спасяваме, но през другото време не можем дори и гащите си да държим на задника, моля ви се, къде е логиката в това?!?!  :043: Малко като фейсбук приятелите, които се сещат, че са приятели с някой само като той има рожден ден. Същата работа - ежедневно не ме бОли фара, но в критични ситуации, които светят с червени лампички, сещам се, вземе ме забОли. Човешките отношения са нещо, в което се влага всеки ден, не само на специални поводи и в критични нужди. Както каза Вещера в едно от предните мнения, те големите злини тръгват от малките, не се появяват изведнъж. В тоя смисъл малко зло няма, има зло, което още не е станало голямо.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #196 -: Юни 10, 2014, 09:33:45 pm »
Вашето му се вика желание за лична вендета заради наранено его.  :d030:

Мда  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #197 -: Юни 10, 2014, 09:46:34 pm »
Що така теоретично?
Нали помните, че преди няколко дена един с джип сгази момченце на пешеходна зона-е-да го убием или не?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #198 -: Юни 10, 2014, 09:48:05 pm »
Тази тема неусетно се превърна в кръстоносен поход.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #199 -: Юни 10, 2014, 10:12:17 pm »
Що така теоретично?
Нали помните, че преди няколко дена един с джип сгази момченце на пешеходна зона-е-да го убием или не?

Доживотния затвор според теб наказание ли е? Ходих в затвора покрай едни практически упражнения по наказателноправни науки, видях какво представлява. Доживотния затвор е наказание само при строг режим - на строг режим са само непоправимите рецидивисти и осъдените на доживотен затвор без замяна (за това наказание затворникът трябва да е убил доста хора или да е бил толкова жесток в убийствата, че да ти е бедно въображението какво е направил. Да е бедно въображението дори и на сценаристите на филми на ужасите какво е направил). Останалите престъпници спят на легълце с меко матраче, грижат се за тях да си имат хобита, да ги ограмотят, на двора си имат игрище за волейбол и други спортни работи. Медицинската им грижа е осигурена за всяко заболяване - докато бедния работещ човек, който ги спонсорира, може да му гангренясат зъбите, защото няма пари да отиде да ги оправи. За затворниците има изисквания относно храната им - трябва да е разнообразна. Това означава, че те консумират толкова месо и риба, колкото трябва да се ядат здравословно. Средностатистическият работещ българин не може да се похвали с такова нещо. Той е с два кредита и яде, ако трябва да цитирам, брашнени манджи. Ходи да бачка като куче по от 8 часа нагоре. Затворниците, нашите така прекрасни булки, не ги претоварват с пълен работен ден. Един техен "работен ден" се счита за два дни излежано наказание лишаване от свобода. Това доста може да съкрати наказанието им.
Та според теб какво да правим един надменен задник, който, защото не може да кара, отнема живота на невинно дете? Да го хрантуни държавата и да му осигури по-добър живот от този, който имат хората с минимална заплата? Това ли е наказанието?  :012:
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:14:00 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #200 -: Юни 10, 2014, 10:17:16 pm »
Та според теб какво да правим един надменен задник, който, защото не може да кара, отнема живота на невинно дете? Да го хрантуни държавата и да му осигури по-добър живот от този, който имат хората с минимална заплата? Това ли е наказанието?  :012:

Тогава какво - "око за око"?

Да, ситуацията е парадоксална, но в България няма смъртна присъда.
Аз лично приемам да бъде прилагана такава само срещу серийни убийци и доказани рецидивисти, опасни за обществото типове, за които се знае, че никога няма да се поправят.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #201 -: Юни 10, 2014, 10:24:22 pm »
Лила, напълно съгласна съм с теб. Точно за такива хора като тези, за които казваш, трябва да има смъртна присъда. Но ние сме либерално, хуманистично общество и затова цял живот трябва да ги храним.  :57:
В интерес на истината, умишлените убийства най-малко рецидивират, особено битовите, така че тези хора се поправят. Неумишлените както е с това дете, иска ми се да е така. Не предлагам око за око, но все пак човек трябва да усети, че е наказан, а не, че е в хотел, обграден с бодлива тел. Трябва да им се даде малко повече работа, да се поизпотят, да се поизмъчат. Да свършат нещо полезно, което е физически трудно да се върши. Да им посмалят килиите - да им оставят тоалетната до носа - във всички килии - не само при тези за рецидивистите. Просто ми се иска затвора да прилича наистина на затвор. А чух, по мое мнение, направо абсурдни работи - стаите по големина били съобразени с нуждата на всеки един нормален човек от минимално пространство. ЗАЩО - идеята е да превъзпитаваме престъпниците или да им е комфортно. И междудругото, много от тях, като излязат - особено безработните, пак извършват някое престъпление, за да може да се върнат.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #202 -: Юни 10, 2014, 10:24:51 pm »
Та според теб какво да правим един надменен задник, който, защото не може да кара, отнема живота на невинно дете? Да го хрантуни държавата и да му осигури по-добър живот от този, който имат хората с минимална заплата? Това ли е наказанието?  :012:

Това с детенцето е ужасно тъжно!
Но да не забравяме, че никой шофьор не е застрахован от това да направи нещо непоправимо.
Този с джипа, че е виновен е виновен, но не само той има вина, ако имаше кой да им пише актове на нарушителите, а не да си прибира по някой лев в джоба нарушенията по пътищата и съответно трагедиите щяха да са доста по малко.
Ако се отнемаха книжките за всяко по сериозно нарушение и ти лапваха глоба от по няколко хиляди дали пак щеше всеки да си кара както поиска.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #203 -: Юни 10, 2014, 11:49:28 pm »
Това с детенцето е ужасно тъжно!
Но да не забравяме, че никой шофьор не е застрахован от това да направи нещо непоправимо.
Този с джипа, че е виновен е виновен, но не само той има вина, ако имаше кой да им пише актове на нарушителите, а не да си прибира по някой лев в джоба нарушенията по пътищата и съответно трагедиите щяха да са доста по малко.
Ако се отнемаха книжките за всяко по сериозно нарушение и ти лапваха глоба от по няколко хиляди дали пак щеше всеки да си кара както поиска.

АКо си нарушител, дали ще ти пука дали караш без книжка или не? Глобите са неефективно наказание - защото човек има някакво там несеквестируемо имущество, така че след един предел не можеш да му събереш и глобата, а който наистина има пари да я плати - ще ги даде тези пари, за да си назначи човек, който да му прикрие доходите. Повярвай ми, майка ми се занимава с такава работа, огромен процент от тези фишчета и глобички са несъбираеми.

Относно детето - идиота е влязъл да прави маневра на ПЕШЕХОДНА ЗОНА. Умишлено и най-нагло е влязъл в улица, в която е забранена за МПС. Така че не говорим за някакъв нещастен случай на пешеходна пътека или нещо такова, където може да се случат, допустимо е да се случат такива грешки. Не казвам, че е хубаво,  но допустимо е. Говорим за смърт на дете, изключително дължаща се на нагла, мазна мутра, която си мисли, че като има джип, за нея правила за движение няма.
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 11:51:09 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #204 -: Юни 11, 2014, 12:56:34 am »
Тъндър



В отг.253 в темата поста ми беше към теб. Теоретичен въпрос, моля те отговори ми-теоретично, за правосъдието.


Е, не, започвам да съм им бясна на доставчиците, не успявам да цитирам поста си-връзката се прекъсва постоянно.
На всяко ретро-проблем с тях, миналият юли ми се падна  в разговор един бавен и мазен пич, техен служите.Ах,  как не отива на моето амплоа да го разтъсря за раменете, че за което си плащам винаги и редовно трябва да го има. Почти съм готова да ги питам-абе, ефемеридите за ретрото на мерка ли следите бе, аджеба. Точни сте като швейцарски часовник с гафовете.

Иначе, темата стана спамърска отвсякъде, аз лично допринасям заради ранЕн меркурий. ???
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 01:44:31 am от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #205 -: Юни 11, 2014, 10:30:56 am »
Ами Енигма, относно поста ти, какво да ти кажа, според мен героите там с огромните угризения на съвестта са художествени измислици, реално ги няма толкова много из съдилищата. Всеки гледа да си спаси д-то и като успее да го направи, си е много щастлив човек. От време на време може да се обажда по някое угризение, но просто дава тон. За да направи човек такова нещо, той не се интересува от обществерните процеси - в поне половината от случаите. Не се интересува дали причинява страдание, колко, той ще седне на главата, ще тъпчи другите хора до смърт само и само да е отгоре, само и само всички негови интереси да бъдат задоволени всички негови интереси, дори и да значи изконно необходими неща да се вземат от другите. В друга част хората са общественоопасни, защото функцията им "задръж" по природа е повредена и като им мине през главата "ще те убия" - автоматично предприемат средства. Това според теб, астрологически, психологически, оправя ли се?

Относно колегите, които защитават престъпници и т.н - по закон всеки човек има право на защита, защото е невинен до доказване на противното. Дори и ако признае - това не е доказатеслтво само по себе си, защото признанието може да е продиктувано с цел да се спаси друг близък човек или да е направено поради насилие. Ех, послено точно тази тема четох по НПК.  :012:


Иначе Бети, лишаването от свобода, както казах, изобщо не е това, което си представяш. Никой на никого няма да пръсне цайвера, най-много той да го даде накрая като поседи доста време на сухо. Но за убийство по непредпазливост, каквото се води това, никой няма да заключи въпросния путьо при рецидивистите, които да си свършат работата. Даже вероятно в целия етаж, в който ще е отделението му, няма да има рецидивисти. Ще си живее с кротинки хора, самонадеяни като него.  ;)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #206 -: Юни 11, 2014, 11:06:12 am »
А тоя надут нещастник дето утрепа детенцето ЩОТО толкова му е акъла заслужава затвор, да му пръснат цвайтера там!!!

Ще влезе в затвора със сигурност, но това няма да върне детенцето, нито ще реши проблема.
Пак казвам, на мнение съм, че трябват адекватни наказания и глоби за нарушаващите пътните правила, както и пътна полиция да си върши работата, а не да си пълни джобчетата.
Онзи грък дето прегази момичето в Пловдив на скоро, си събра багажа и си отиде, преди да осакати детето е имал десетки сериозни провинения, мерки взети ли са, не са. Миналият месец пак имаше убити деца от някакъв пикльо без книжка. 

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #207 -: Юни 11, 2014, 11:36:09 pm »
Лила, напълно съгласна съм с теб. Точно за такива хора като тези, за които казваш, трябва да има смъртна присъда. Но ние сме либерално, хуманистично общество и затова цял живот трябва да ги храним.  :57:
В интерес на истината, умишлените убийства най-малко рецидивират, особено битовите, така че тези хора се поправят. Неумишлените както е с това дете, иска ми се да е така. Не предлагам око за око, но все пак човек трябва да усети, че е наказан, а не, че е в хотел, обграден с бодлива тел. Трябва да им се даде малко повече работа, да се поизпотят, да се поизмъчат. Да свършат нещо полезно, което е физически трудно да се върши. Да им посмалят килиите - да им оставят тоалетната до носа - във всички килии - не само при тези за рецидивистите. Просто ми се иска затвора да прилича наистина на затвор. А чух, по мое мнение, направо абсурдни работи - стаите по големина били съобразени с нуждата на всеки един нормален човек от минимално пространство. ЗАЩО - идеята е да превъзпитаваме престъпниците или да им е комфортно. И междудругото, много от тях, като излязат - особено безработните, пак извършват някое престъпление, за да може да се върнат.
Тъндър, аз също съм ЗА наказанието. Но всичко започва вътре в човека. Не искам да съм на мястото на някой, сторил престъпление/от тези ,които са например в 10 божи заповеди/. Все си мисля, че ако лежиш, съвестта може и да спре да рови като червей. Сигурна съм, че тези дето са се отървали, а са виновни си имат техен вътрешен ад, освен ако не са психопати. Последните пък вероятно имат ад в детството си.
Та, ако физически си отлежат наказнието, поне по човешките закони ще са се откупили.
Друго имах предвид-като си избираме професия, лекарят би искал да излекува хората, не да стане търгаш, юристът пожелава, вероятно тази професия, за да създаде ред и справедливост. А то-оказва се, че няма сигурност и истина-дали, кой е извършил престъплението. В този смисъл, арбитър и "палач" е пак тоз, дето не забравя, макар и да забавя.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #208 -: Юни 11, 2014, 11:53:02 pm »
За себе си избрах тази професия по две причини - първата е да спомогна да има ред и справедливост, втората, че обичам да обличам нормено нещата. Обичам да съм човека, който да координира хората и ресурсите им, да побирам нещата в умереност и да ги балансирам. За тези 4 години в юридически факултет, научих, че първото е почти невъзможно. И не е невъзможно, защото юристите са гадни, подкупни, продажи и използват знанията си, за да вредят на другите, а защото хората просто масово не струват. Живеем в кочина, в която няма ред, защото сме добри прасета, които не полагат усилието ред да има. Живеем в несправедливост, защото повечето от нас са егоиманиаци и единственото, което ги интересува е задникът им. Единственото, за което повечето хора знаят да плямпат е техните права и свободи. Да, но за да имат права и свободи те, някой трябва да се отмести да направи място за свободата им и някой има насрещно задължение, за да обуслови правата им. И вместо хората да уважат това като изконен принцип, те се блъскат, налагат се, манипулират се, лъжат се, изневеверяват си, за да може с лакти да се наблъскат в тълпата и да получат повече, отколкото реално се нуждаят. На тази планетка го няма принципът на еквивалентност, инкорпориран в обществото - всеки мисли, че трябва насила да вземе от някой нещо, за да го има. Не че трябва да даде друго.
И така, какъв ред и каква справдливост да възлагам в една кочина, пълна с вонящи прасета?  :012: Усилие на вятъра, няма да еволюират до хора, сигурна съм в това. Остава само да ходиш с един ръжен и от време на време да го забиваш в нечии прасешки задни части, просто защото прасето едното вече се е качило върху главите на други две и ще вземе да ги удуши, някое прасенце пък от няколко дена все не се е добрало до помийката да хапне, така че трябва да се разръчкат другите да се добере прасенцето. Те това ще да е висшата юридическа дейност. Ако взема да се занимавам с частно право, ще работя за едното прасе, не за другото - и идеята ще е моето да е гойно и дебело, другото може хилавко да остане, но ще си е живо. И какво от това, те прасетата са си забъркали кашата и са се стреляли с кал и преди аз да дойда, защо трябва да нося отговорност за липсата на самосъзнание на тези бозайници. Съжалявам, че обидих прасетата с примера си, те са чистички, умнички и разбранички животинки, но все с нещо трябваше да го дам.  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #209 -: Юни 12, 2014, 01:13:16 am »
 :08:,  :57:
Сатира-Сатурн...от сърце ме разсмя. Виждам се да мисля така преди моя личен сатурнов възврат/сатурн в 9! дом/. После обаче.някак животът те вкарва на мястото на това, което не харесваш-стига теория, ай да те видим, един вид.  И тогава намалих аршина, защото е трудно с годините да не се оцапаш в кочината. Все пак всеки от нас има свинско, бъди сигурна. В някакъв неопределен момент не можеш да знаеш обстоятелствата коя Тъндър ще извадят. Иначе принципно съм съгласна с теб.
Пиши, говори, имаш дарба.
А сатурн, ако иска да утвърди-трябва меко да съди.
Ето пресен пример от днес, понеже вътрешно постоянно се дразня от нептунови блейки, с такива приятели ме събира живота, та точно такъв гаф направх днес и аз-подредената. Ще го поправяме близките дни, нали е ретро периодът. Ако не намерим шперц, ще трошим с чука. :-\ сега очаквам разбиране и НЕсъдене от другите и го получих, дребно е нещото, но-свински не съм безгрешна, намигам ти. :72:
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 01:23:42 am от enigma »