Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 39058 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #135 -: Юни 06, 2014, 08:41:47 pm »
Всяка жена е Луна ,но не всяка може да стане Венера-въпрос на можене .

Или ще се прави на Венера, докато не върже някой, с който да изразява своята Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1885
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #136 -: Юни 06, 2014, 09:54:59 pm »
Възпитавана съм доста консервативно и ако трябваше да отговоря на въпроса по темата преди година, може би щях да кажа, че съм твърдо "против"...
Но преди няколко месеца прочетох една интересна книга от областта на приложната психология, в която бяха разгледани доста женски теми, споделени умело във вид на разкази от жени. Въпросът за "изневярата" се оказа водещ... Замислих се доста над прочетеното и различните гледни точки, съпоставих ги донякъде с истории на познати, които са споделяли и честно казано нито съм "против", нито "за". Зависи от ситуацията, от подтикът, от хората, нивото, връзката и всичко останало...

От друга страна  стои фактът, че колкото повече един от партньорите ревнува другия, толкова повече увеличава възможността да му изневерят.

Изневярата не идва изведнъж като "гръм от ясно небе". Но като че ли не винаги имаме очи да видим, а понякога ги затваряме умишлено. Преди физическата, човек изневерява в сърцето си, от момента, в който пожелае друг.

И може би, ако имахме силата да казваме истината, нямаше да има изневери, а избори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #137 -: Юни 06, 2014, 10:17:18 pm »
В голяма степен съм съгласна с Романтика.

И да добавя - за мен по-гадна изневяра от това човек да изневери на себе си няма. Последиците в такъв случай могат да бъдат в пъти по-неприятни. За жена - да се обвърже в брак с партньор, към който не изпитва любов и дори физическо привличане, а поради други съображения. Надявам се никога да не ми се случи. А това резултира и в много други, също така неприятни последици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #138 -: Юни 07, 2014, 09:17:46 am »
Романтика, поздравления! Много ми харесва написаното от теб. :-* С Лили също съм съгласна - много е важно човек да не изневерява на себе си. Не заменям сърцето си за диаманти. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #139 -: Юни 07, 2014, 12:00:38 pm »
Дами ,не казвайте хоп преди да скочите-все пак сме жени  :67:  ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #140 -: Юни 07, 2014, 12:10:14 pm »
Рени... - то не е до жени и мъже. :)

Преди всичко сме човеци ! :)

Именно,защото сме човеци -нищо човешко не ни е чуждо !
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #141 -: Юни 07, 2014, 12:11:11 pm »
Права си, Рени, но зависи под какъв ъгъл разглеждаш ситуацията - теоретично, без никога да си бил свидетел или на база практически наблюдения и съучастие в такава ситуация.

Моите заключения се градят върху второто - била съм непосредствен свидетел на такива неща и знам какъв е крайният резултат, познавам и агонията преди да дойде краят. В такъв случай един развод е песен в сравнение с пътя, който се изминава преди да се стигне до него...

Има жени, които сами се унижават, съзнателно поставяйки се в такива ситуации, не е нужно техният мъж да го прави. Дай боже никога да не стигна до това.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 12:13:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #142 -: Юни 07, 2014, 12:26:30 pm »
Не знам дали съм права ,но коментирам правилно казуса ,защото съм изневерила и на мен са ми изневерили,съм била любовница и съм имала любовник-изживявам  ситуациите , затова ги знам- и се уча да  приемам и онези,които не ми харесват, и  затова тук няма лошо или добро ,а има  защо.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #143 -: Юни 07, 2014, 12:28:24 pm »
Синеокият Джулио дали е по любов с Дарина Павлова само можем да гадаем. :012:
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 01:48:14 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #144 -: Юни 07, 2014, 12:34:48 pm »
Винаги има "защо" - не само в изневярата, а и като цяло в човешките взаимоотношения.

И аз никога не тръгвам от самото начало с негативизъм спрямо някого, докато не се убедя окончателно, че този човек не струва. Давам му време сам да се прояви и да покаже какво представлява. Често се е случвало интуитивно да не харесам някого при първо запознанство, но му давам шанс да докаже обратното. В повечето случаи първоначалното впечатление впоследствие се затвърждава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #145 -: Юни 07, 2014, 12:51:53 pm »
Рени...  :014:, изневерила си и на теб са ти...,казваш че няма добро и лошо,а има защо... Казваш,че един вид се учиш по този начин,съжалявам не го приемам - не може да искаш да се разболееш от всички болести,за да видиш какво е - и да видиш онова Защо... :(

Не съжалявай ,и не приемай всичко и всички,защото така ще се изгубиш-това е моят начин на споделяне на живота,но можеш да се научиш да разбираш ,защо има и друга гледна точка .Избор-реакция,избор-реакция ....това е горе-долу мотото на случващото се около нас.Ето,  ти , за последните няколко минути предимно реагираш, а защо не пробваш да избереш ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #146 -: Юни 07, 2014, 01:05:27 pm »
Просто така го почувствах... и мисля,че избрах да отговоря,да кажа(напиша) каквото мисля. С надеждата да се стигне до истината и всеки да се промени към по-доброто. :)

Успех!  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12579
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #147 -: Юни 07, 2014, 01:45:57 pm »
Мерси ! :)

А дали подкрепяш  идеята ?

Когато бях на 10 г. вярвах ,че аз като се смея , играя и се радвам и другите гледат така на света ,а после- плачех ;
Когато бях на 15 г. вярвах ,че като се смея,играя и казвам истината и другите гледат така на света ,а после-рисувах :
Когато бях на 20 г,вярвах ,че като се смея ,играя и отказвах и другите гледат така на света,а после се влюбвах;
Когато бях на 30 г. вярвах ,че като се смея ,играя и продължавах да се влюбвам и другите защо така ме гледаха ,а после се бунтувах и боледувах;
Когато бях на 40 г. вярвах,че като се смея,играя и мечтая и другите защо така ме гледаха ,а после бях гневна;
Сега съм на 45г. вярвам ,че като се смея,играя ,мечтая,влюбвам се,казвам истината ,отказвам , оставям света да ме гледа така както си иска ,а после се уча

Винаги съм знаела ,че няма Дядо Мраз/Коледа ,но вярвам ,че има подаръци

Ти прецени какво подкрепям ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #148 -: Юни 07, 2014, 03:59:07 pm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #149 -: Юни 07, 2014, 06:28:29 pm »
;D ;D ;D ;D http://www.blitz.bg/news/article/272151

Ние тук можем да се смеем, но според мен и 3 години затвор са й малко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui