Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601131 пъти)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Натални карти
« Отговор #4185 -: Февруари 20, 2020, 01:26:07 am »
Wiserneuron, къде мога да прочета за този метод на разчитане на картата?
За момента никъде, но с удоволствие бих ти споделил всичко, което знам. Метода на поляризация е надграждане на вече съществуващи методи и е много лесен.  Писал съм коментари тук с ник AlphaTauri.

В този пост за пръв път споделих идеята:


Поляризацията е ключът. Сумарно всички влияния са равни на нула.
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 06:22:25 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4186 -: Февруари 20, 2020, 09:20:43 am »


"Умът непрекъснато работи, но не е продуктивен" -  Това показва, че в момента на раждането хороскопа ни е бил изчислен някак многоизмерно.
[/quote]

Ако умът работи непрекъснато, но е продуктивен, каква е разликата по отношение на това , че човек по природа е създаден да се развива като многоизмерно същество ?!  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Натални карти
« Отговор #4187 -: Февруари 20, 2020, 10:21:32 am »


"Умът непрекъснато работи, но не е продуктивен" -  Това показва, че в момента на раждането хороскопа ни е бил изчислен някак многоизмерно.

Ако умът работи непрекъснато, но е продуктивен, каква е разликата по отношение на това , че човек по природа е създаден да се развива като многоизмерно същество ?!  :)
[/quote]
Няма разлика ;D това е просто цитат, който в случая води до същия извод.
AP/CU=KR/PO/MC

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4188 -: Февруари 20, 2020, 10:25:51 am »
Съдбата е характера ти!                                                                                                                                                        Здравейте, ще си позволя да попитам и аз в тази тема, ще ми бъде много интересно. Тази моя неувереност, свитост, от Асц. Раче ли ми идва? Асц. Рак, луна в Лъв малко ме мъчи понякога...Понякога имам много лоши мисли за мен самата , много негативни и крайни- от къде идва това в натала? Какво може да ми кажете за финансите- спомням си, когато бях на 16-17 год. никога няма да забравя, НИКОГА, имах усещане, но много силно,че един ден ще имам много мои пари.И задължително ли ще привлека по голям човек в живота си за моя половинка (Сатурн 7 дом) или може просто някакво ограничение да чувствам. С какво бихте ме посъветвали да се занимавам, да си влагам силата и енергията? ИМА ЛИ ПРЕЛОМЕН МОМЕНТ ЗАЛОЖЕН В НАТИВА МИ? Много въпроси зададох, ще ми бъде интересно и полезно ако коментирате какво най-силно ви прави впечатление или съвет. ;)
Няма градуси на куспиди в тази карта.Сатурн в гокленова зона.Насочена си предимно към притежания/печелене,като влагаш в това особен драматизъм.Слънце съвпад Плутон е много силен аспект.Родителите имат ли бизнес?

Никол

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4189 -: Февруари 20, 2020, 12:45:12 pm »
Благодаря Ви, хора!Рени, може ли да те попитам какви практики ,обучения би ме посъветвала?...До сега съм си помагала най-вече с книги, много искам и психотерапия. Сафо- родителите ми нямат и не са имали никога бизнес.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Натални карти
« Отговор #4190 -: Февруари 21, 2020, 04:16:34 pm »
Направи ми впечатление, едва сега, че Марс в 3-ти дом, поне при мен, се изразява в хронични несполуки с електронни устройства - губя ги, крадат ми ги, бързо се развалят, и все нямам пари да си купя нещо сносно, но и ми се свиди.

Марсът в 3ти дом се намира в знака Дева, а управителят му Меркурий се намира на куспидата на 2-ри дом, в Рак, в опозиция с Уран+Нептун в 7-ми дом.

Нищо чудно. Поне 2 пъти са ми крали телефон, но и аз също съм разсейко-пейко и забравям.

Споделям, защото мисля, че може да е полезно за някого :D ;D
I deserve the best.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: %u041D%u0430%u0442%u0430%u043B%u043D%u0438 %u043A%u0430%u0440%u0442%u0438
« Отговор #4191 -: Март 05, 2020, 09:31:26 pm »
Здравейте, понякога се чудя дали човек може да излезе от рамките на натала си като развие нещо, което не е отразено там. Например иска ми се да съгласувам Венерата и Луната ми, които всъщност са в квадрат. Чудех се от там ли идва любовната мъка. Случва ми се отново и не разбирам защо. Трудно ми е да живея така. Иска ми се например да можех да живея както живее човек с тригон или съвпад между тези две планети. Но преди да постигна това в себе си сигурно е добра идея да разбера тези две части от себе си и реших да потърся помощ тук, не успях сама да намеря достатъчно информация по един въпрос. Правилно ли смятам, че Венера е в антисия с Плутон и ако да, какво създава в нея това?
« Последна редакция: Март 05, 2020, 10:07:19 pm от Aquarius »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #4192 -: Март 05, 2020, 11:41:41 pm »
Имаме тема за антисия

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Натални карти
« Отговор #4193 -: Март 06, 2020, 08:21:53 am »
Градусите им не са в антисия.
По отношение на аспектите. Няма как. Винаги ще се позиционираш в света като човек, който има вътрешен конфликт, несъгласуваност между това което желае, харесва и по отношение на това, което има потребност, реално го прави щастлив. И в определен период, хора ще те провокират да изразяваш този си аспект в по-голяма степен. Повечето хора изпитват неудовлетворение в любовта в един или друг момент в живота си. Не си изключение. Няма перфектни карти, съответно хора в идеален, перфектен баланс.
« Последна редакция: Март 06, 2020, 08:26:15 am от starinthenightsky »

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #4194 -: Март 06, 2020, 09:28:02 pm »
Имаме тема за антисия

Благодаря
Градусите им не са в антисия.

Не са в антисия, защото 2-3* орбис е твърде много ли? Венера е това, което харесваме, а аз освен темите на Уран и Нептун, най-много харесвам темите на Плутон и архетипа му, та си мислех, че може би е от това. Или може би идва от 2ри дом(това което ценим) в Скорпион?

По отношение на аспектите. Няма как. Винаги ще се позиционираш в света като човек, който има вътрешен конфликт, несъгласуваност между това което желае, харесва и по отношение на това, което има потребност, реално го прави щастлив. И в определен период, хора ще те провокират да изразяваш този си аспект в по-голяма степен. Повечето хора изпитват неудовлетворение в любовта в един или друг момент в живота си. Не си изключение. Няма перфектни карти, съответно хора в идеален, перфектен баланс.
Знам, че няма перфектни карти. Но какво ако говорим за липсата на най-силната потребност в един човек, нещото за което винаги е мечтаел най-силно? Когато това от което усещаш най-силна нужда го няма, това ти пречи да оцениш хубавите неща и ти пречи да живееш, понякога става непоносимо. Ами ако причината човек да се ражда със стресов аспект е за да има "черно" благодарение на което някой ден да изпита по-пълно "бялото"? Например, човек, който се ражда с хармоничен аспект между определени планети винаги изпитва благата, които му дава този аспект, няма го контраста и поради това той може би никога няма да може да оцени и изпита бялото толкова силно колкото би го направил човек със стресов аспект между същите тези планети, когато успее да постигне бялото излизайки от рамките на натала си.
« Последна редакция: Март 06, 2020, 09:40:57 pm от Aquarius »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4195 -: Март 06, 2020, 10:32:51 pm »

Aquarius,
Наблюдавай времето от първа четвърт до пълнолуние и виж как се справяш емоционално през тези 7 дни всеки месец, това е аналог на рождения ъгъл между наталните ли Луна и Венера. Обикновено този период от лунния цикъл се характеризира с бърза смяна на настроението и нетърпение към мнението на отсрешната страна. Венера и Луна не са планети носителки на тъга, но Сатурн- да. Виж Сатурн кои сфери държи в картата ти и същите как се свързват с Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4196 -: Март 07, 2020, 07:03:05 am »
Aquarius,виж си прогресиите и дирекциите към момента.Транзити също.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #4197 -: Март 07, 2020, 03:55:51 pm »

Aquarius,
Наблюдавай времето от първа четвърт до пълнолуние и виж как се справяш емоционално през тези 7 дни всеки месец, това е аналог на рождения ъгъл между наталните ли Луна и Венера. Обикновено този период от лунния цикъл се характеризира с бърза смяна на настроението и нетърпение към мнението на отсрешната страна. Венера и Луна не са планети носителки на тъга, но Сатурн- да. Виж Сатурн кои сфери държи в картата ти и същите как се свързват с Венера. :)
Благодаря :) Може би всичко е заради прогресивна Венера квадрат Сатурн и просто трябва да потърпя още 5 години?
Aquarius,виж си прогресиите и дирекциите към момента.Транзити също.
Предполагам дирекциите са tertiary progressions? Още не съм сигурна как да ги тълкувам.
« Последна редакция: Март 11, 2020, 07:17:39 pm от Aquarius »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Натални карти
« Отговор #4198 -: Март 08, 2020, 02:26:22 am »
Антисията е въпрос на симетрия и е налице само за определен градус спрямо друг.
Човек с квадратури може да изглежда в очите на околните като неспокоен, нехармоничен, недоволен човек. Чепат характер. Не е нужно да се преправяш на нещо което не си, не ти приляга, за да заслужиш любов, ако това ти е дилемата и това, което те интересува е истинска любов.

За другото споделям мои цитати.
Цитат
За любовта
Обичта, любовта е многолика. Всеки човек, който прави нещо с любов, кеф, защото го прави щастлив, дава част от себе си, всъщност показва на каква любов, отдаване на лична енергия, е способен. Всеки човек като емоционална потребност, има нужда от това тази негова способност, любовта, в най-общия смисъл на тази дума, които носи в себе си, да бъдат споделени, разбрани, приети, отразени във външния свят, да са важни, ценни и значими за някого/и т.е. да получи лично отношение. Когато любовта, която носим в себе си, отдадената лична енергия е споделена, се чувстваме щастливи. Единственото обаче, което зависи от нас и можем да направим, един вид да предразположим това да се случи, е да даваме част от себе си. Най-доброто, на което сме способни.
Не гарантира, че ще получим любов.

Цитат
Любовта не идва защото и когато я търсим. А в период от време, което е строго индивидуално за всеки. По-значимите любови, партньорски връзки, които могат да променят живота по някакъв начин, да доведат до по-сериозна връзка, брак, да оставят траен отпечатък, не са случайни. Всяка партньорска връзка си е подходяща за времето, в което се случва. Дали сме щастливи в любовта или не дотам, това е част от това, което предлага партньорската тема при всеки индивидуално за някакъв период от време.

Цитат
Нищо не става защото сме си го навили на пръста и много го искаме, необходимо е моментът да е узрял за това. В контекста на темата. Не е въпрос на пренастройка на вибрации,  да правиш нещо специално за да привлечеш желания партньор разбира се в желан от теб момент, дори не е от значение дали се обичаш или не чак толкова, по-скоро е въпрос на подходящ момент да срещнеш любовта. И да оставиш това да се случва естествено. Не можеш да се настроиш да вибрираш на честота, която не ти идва отвътре. И това човек да се обича достатъчно изобщо не е гаранция за късмет, щастие в любовта. Просто не винаги нещата са в синхрон като период от време с именно това, което човек желае и иска.
Ако не е подходящ периодът като време, за любов, за по-значими връзки, то няма и да има възможности да се зародят именно такива.

Цитат
Това не прави един партньор по-правилен или по-неподходящ, погрешен избор, просто по подходящ за времето си. Дори и като вибрация. Просто защото всички тези връзки, хората, които срещаш, те изграждат като личност. В резултат на стечение на обстоятелства, попадане в някаква среда и среща с някакви хора, си това което си тук и сега. И ако партньорствата са по-значими и играят роля в развитието и житейския път на човек, то неминуемо са отбелязани като важна спирка по пътя. Това да си отворен като вибрации за един или друг тип хора за някакъв период от време, си е част от синхронът с вибрацията на периода. Не се случва самоцелно и на произволен принцип. А естествено. Взаимодействието между лично и въшно привлича някакъв тип партньорски връзки. При условие, че периодът го предполага. Астрологично. Примерно Венера в астрологията е тази, която обща символика е олицетворение на връзките. И ако транзитен Плутон я аспектира, то в този период е твърде вероятно човек да влиза във взаимоотношения под шапката на метаморфозата, които ще го прекроят, неговото разбиране за връзките, ценностите, какво иска, желае, предпочита, цени, оценява. И партньорите най-вероятно ще са хора, с които имат акцент на Плутон в рождените си карти. Венера в Скорпион. Или синастрично има подобен взаимообмен Плутон - Венера.  Такива взаимоотношения са най-добрия проводник на вибрация, която може да е актуална при транзит на Плутон към рождена Венера. Вибрация не можеш изкуствено да създадеш т.е. в несвойствен за нея период от време, нито тя може да бъде уловена от антенките на друг човек, ако липсва взаимен резонанс и синхрон.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #4199 -: Март 09, 2020, 04:19:18 pm »
Благодаря за отговорите.