Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 602049 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Натални карти
« Отговор #4395 -: Април 09, 2021, 01:39:25 pm »
Маймунка, аз вярвам в психосоматиката и това, че тялото реагира на същността ни. Понякога няма как да се борим със себе си, понякога то е по-силно от нас, макар да го осъзнаваме. Хиляди неща и причини през живота. Поради тази причина си обяснявам и защо различни тела, изложени на идентични условия, реагират типично. Понякога се удивявам какви невинни неща за нас са значими. Например сега, когато детето ми плаче много и инатливо, аз си спомням горчилката в гърлото от преди 35 години, за мен е чувство, че са ме изоставяли да плача нарочно и безсърдечно, а сигурно, както и сега, е нямало повод или съвсем незначителен житейски. Мъжът ми се инати да не записваме детето на градина, защото има много лоши спомени, когато не е искал да ходи там, а са го водили и е запомнил плочките по пътеката към градината. Още му носят лоши чувства. Твърди, че е нямало проблем с учителки или деца, уж.
Та така, то е едно кълбо от ген, предразположеност, натал, верига от събития в живота и др. Някои хора може би си налагат да бъдат изрядни, но каква ли цена плащат и къде ли се обръща палачинката. Аз се уча да не съдя себе си твърде сурово и пробвам да си признавам и издигам успехите и постиженията. Имам проблем със себеутвърждаването. Да, страх ме е да не стигна другата крайност на вятърничавост и повърхностност, но къде е балансът? И често съм пихтия. А всъщност ние винаги лъкатушим в двете оси на хороскоп, нали? Всеки аспект е двойствен.
Ето и сега, имам хиляди неща, върху които трябва да се фокусирам, за да постигна отдавна желани цели и да бъда щастлива, а вися с дни във форума и съм в омагьосан кръг. И не, не е транзит...
« Последна редакция: Април 09, 2021, 01:48:34 pm от Люба »

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4396 -: Юли 19, 2021, 05:54:09 pm »
Здравейте, според вас бих ли могла да се издържам с изкуство? В свободното си време израбовам интересни неща, които обаче трудно продавам, а имам желание за по-свободна ''професия'' и независимост във финансово отношене. Нямам амбиция да ставам страхотно известна или богата. Притесянва ме Сатурн в квадтрат с У1, 2 и 5 Меркурий, както и широката опозиция на Юпитер към Меркурий. От друга страна, Меркурий прави секстил с Луната (у3,су2) и Венерата (у6, су5, су12). Ще съм благодарна на насоки. Периодът е доста тежък последните няколко месеца за мен, заради Сатурн-Уран-Марс, както и заради Сатурн-Юпитер от края на мин. година :)
« Последна редакция: Август 09, 2021, 01:14:38 pm от риша »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #4397 -: Юли 20, 2021, 07:02:59 am »
Здравейте, според вас бих ли могла да се издържам с изкуство? В свободното си време израбовам интересни неща, които обаче трудно продавам, а имам желание за по-свободна ''професия'' и независимост във финансово отношене. Нямам амбиция да ставам страхотно известна или богата. Притесянва ме Сатурн в квадтрат с У1, 2 и 5 Меркурий, както и широката опозиция на Юпитер към Меркурий. От друга страна, Меркурий прави секстил с Луната (у3,су2) и Венерата (у6, су5, су12). Ще съм благодарна на насоки. Периодът е доста тежък последните няколко месеца за мен, заради Сатурн-Уран-Марс, както и заради Сатурн-Юпитер от края на мин. година :)

https://www.edna.bg/kolonkata-na/blagosloviia-ili-prokliatie-da-prevyrnesh-hobito-si-v-profesiia-4665096

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Натални карти
« Отговор #4398 -: Юли 20, 2021, 08:12:40 am »
^е, недей така, защото изкуството не е хоби, а е важна част от културата и без него няма да има човечество/цивилизация;

//Светла Иванова не е най-подходящият пример:Д Това е все едно музикалната кариера на Мариус или Камен Во... Или Лора Караджова. Да си поп продукт не е изкуство; Бритни Спиърс има голям глас, с който не е пяла от дете.

Погледнах картата снощи в просъница и ми се вижда оптимистично положението с големия кръст и меките към Венера. Ще погледна по-късно пак, но аз си мисля, че да, от вкъщи с партньорство обаче, Т.е. няма да го правиш сама.
Реално е страшно трудно да правиш изкуство и да движиш пласирането му сам. Почти никой не го прави, защото са две противоположни роли/енергии/костюма и крадат енергията на другия. По-лесно е да са поне двама души – единият твори, другият движи нещата. Аз си търся партньор за нещо такова, ако решиш, покажи ми нещата си на лично или направо тук, любопитно ми стана. Бижута ли са? Нещо друго по Венера?

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4399 -: Юли 20, 2021, 10:32:34 am »
Да, определено ми се изясни в процеса, че имам нужда от 'мениджър'. Аз определено не съм търговец, никой в моето семейство не е бил, за съжаление и съпругът ми работи друго. За сега пари и т_пки за инвестиции нямам :)
Като цяло това не е хоби - това е моят талант, който в един момент реших да използвам за промяна на начина по който се издържам. Преди това изкуството само го ''консумирах'.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4400 -: Юли 20, 2021, 10:50:39 am »
Здравейте, според вас бих ли могла да се издържам с изкуство? В свободното си време израбовам интересни неща, които обаче трудно продавам, а имам желание за по-свободна ''професия'' и независимост във финансово отношене. Нямам амбиция да ставам страхотно известна или богата. Притесянва ме Сатурн в квадтрат с У1, 2 и 5 Меркурий, както и широката опозиция на Юпитер към Меркурий. От друга страна, Меркурий прави секстил с Луната (у3,су2) и Венерата (у6, су5, су12). Ще съм благодарна на насоки. Периодът е доста тежък последните няколко месеца за мен, заради Сатурн-Уран-Марс, както и заради Сатурн-Юпитер от края на мин. година :)
защо Луната е съупр. на 2ри дом? Управители на 2ри дом са Меркурий, Сатурн и Юпитер. Ти си нощно раждане, значи разглеждай статуса на Юпитер, освен Меркурий. Може да припечелваш нещо, но чак да се издържаш-Не
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 10:53:42 am от Сафо »

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4401 -: Юли 20, 2021, 11:09:21 am »
защо Луната е съупр. на 2ри дом?
Заради последните 2 и половина градуса, които са в рак. Да, може би са малко.
Еми, за сега е точно така, припечелвам към основното, което печеля от стандартната ми работа. Иска ми се това да стане основната ми работа :) Това заради Юпитер опозиция Меркурий ли? Или заради квадрата на Юпитер и Сатурн?
Или заради Венера У6 опозиция Уран У10? Според вас по натал излиза ли, че цял живот ще съм служител. Не си се представям на ръководна позиция, затовами се искаше даизбягам в свободната професия.
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 11:14:52 am от риша »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Натални карти
« Отговор #4402 -: Юли 20, 2021, 12:00:20 pm »
По картата и на въпроса за вечния служител.
Според мен в предишен живот си била такава и това е "внедрено"/"вписано"/не ми идва думата в теб, можеш го, идва естествено и затова го правиш. Според мен трябва да останеш в услуга за другите, но по 12, а не по 6д, т.е. да обгрижваш "духовното", а изкуството, встрани от егото, има потенциала да прави това. Смятам и, че я вероятно ти е лесно да се възползваш от чужди ресурси (т.е. възможно ти е), но не трябва да го правиш, а да разчиташ на себе си.

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4403 -: Юли 20, 2021, 12:30:31 pm »
Да, в момента се възползвам от чужди ресурси - живея в апартамент на баща ми, съпругът ми плаща глезотийте ни, аз изкарвам колкото да покрия най-основните си нужди. От това също имам нужда да 'избягам'. Имам мои лични нужди в материално отношение, които не е редно и не могат да задоволяват други. Благодаря :) 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4404 -: Юли 20, 2021, 01:36:43 pm »
Риша, не, ще ти е трудно да се издържаш от това, което ти идва отвътре и те прави щастлива- Меркурий у 1, 2, 5 и триплицитетен у10 не е силно есенциален. Вижда 10-ти, но с опозиция, все ще се съобразява. Но, има силен диспозитор, Слънце в Лъв, троново, което поема управлението над посочените домове и е във възможност да балансира желание с възможност, но е в дом, който не предполага количество действие. Така преценката "какво можеш" и "какво искаш" добива реалистична представа. Нужна ти е по-стабилна и сигурна професионална заетост, която да поддържа нуждите на "услужливата " Луна в 6-ти . :)
« Последна редакция: Юли 20, 2021, 01:48:25 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

риша

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #4405 -: Юли 20, 2021, 06:59:42 pm »
Тогава дано ми се покаже тази професия сама, защото съм доста объркана в момента. Ужасявам се, че цял живот ще се задушавам в офис или в  някое предприятие поеделник до петък, от 8 до 5. Благодаря :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Натални карти
« Отговор #4406 -: Юли 21, 2021, 12:54:59 am »
Вероятно се отнася за повечето тук, а също така на женската същност и лудата ми карта, ама постоянно се стряскам от факсовете, които получавам. Но не са точни и катализирани, а само демонстрират, че има нещо гнило в Дания.
Случайно като видя/припомня нещо, свързано с човек от миналото и подобно, след малко друго такова и хоп, следва обаждане, че внезапно е умрял. Но в момента на спомена и проблясъка не считам, че трябва да очаквам нещо покрай личността, а още по-малко специфичното проявление.
Въпросът е как да овладея това? Не, за да се превръщам във врачка и баячка, а за мен си, в моя полза. Така или иначе метафизиката за мен е по 12 дом и слагам дебела разделителна в реала.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 01:01:52 am от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4407 -: Юли 21, 2021, 03:01:31 pm »
Тогава дано ми се покаже тази професия сама, защото съм доста объркана в момента. Ужасявам се, че цял живот ще се задушавам в офис или в  някое предприятие поеделник до петък, от 8 до 5. Благодаря :)

В хороскопа е показана професията.
Анализираш  коя/кои планети имат най-много  достойнства в знака на МЦ, има ли кулминиращи планети, планетата, която изгрява преди Слънцето; при силен акцент върху знак, дом, как и коя от планетит, тук,  вижда МЦ, тогава строго профилирана професионална насоченост, тесен специалист. Връзката АСЦ- МЦ- водещото Светило, какво движи човека, дали професията ще го прави успешен, но да е нещастен или пък си щастлив, гледаш на света с отворени очи, но не си успешен с професионалната си ангажираност.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Натални карти
« Отговор #4408 -: Юли 22, 2021, 11:44:52 am »
^аз още не съм видяла професията в картата си (и в живота)
//знам за какво съм на Земята, т.е. (от известно време) съм наясно с "мисията" си, но не и какво трябва да е физическото ми проявление, а това ме обърква.

това според теб значи, че няма да имам професия ли?


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4409 -: Юли 22, 2021, 01:41:39 pm »
Мисия -та и професия са различни неща. Но, ако Слънцето и диспозиторът са сигнификатори на професията, тогава мисията на човек се изразява или припокрива с професията, е свързана с нея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“