Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623569 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1635 -: Декември 05, 2015, 07:38:39 pm »
И къде са? И защо ги няма?

За постиженията ли?

Ако ги няма - слаб хороскоп или мързел.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1636 -: Декември 05, 2015, 07:52:25 pm »
За постиженията ли?

Ако ги няма - слаб хороскоп или мързел.  ;D

Е, слаб ли е хороскопът?
Нали по конкретна карта говорим

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1637 -: Декември 05, 2015, 07:53:44 pm »
За обърканата епоха-Веселин, имаш ли дарби, за които не знаем? Някакви постижения, каквито и да е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1638 -: Декември 05, 2015, 07:59:09 pm »
Хората с акцент върху Подвижния кръст не се интересуват чак толкова от постиженията, тях ги вълнува свободата, а тук Стрелецът е на висока, значи още по-силно ще търси същата. Кардиналната квадратура Луна Рак -Марс Везни е по-скоро диманична в сферата на взаимоотношенията като действието е колебливо, "повече мислим, отколкото да направи нещо за да си стъпим на краката ". Слънце Стрелец, Марс Везни, Меркурий/Юпитер на ЮЛВ- перспективата е задушена, от търсене на някаква неизяснена  справедливост, някак илюзорна ( Нептун е в знак на стелиума и в аспект към Луна ).
Веско, виж там как ще помириш потребностите  си от дом, семейство , които са в противоречие с нуждата от интимност с друг човек. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1639 -: Декември 05, 2015, 08:02:03 pm »
Е, слаб ли е хороскопът?

Аз не говоря по конкретната карта. Но в интерес на истината не ми изглежда слаб неговият хороскоп. Слаб за какво, силен за какво? А за обърканата епоха имам едни съображения... Навремето една астроложка беше казала, че в зависимост от "духа" на епохата хора с определени доминанти в хороскопа могат да бъдат по-успешни, по-лесно успяват да се интегрират в обществото и да отговорят на неговите изисквания. Сещам се, че беше споменала за мунданните съвпади на Юпитер и Сатурн - знакът, в който попада всеки такъв съвпад.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1640 -: Декември 05, 2015, 08:02:49 pm »
Добре, Рени, а обществената/социална/финансова реализация? Може би проблемът е в единственото тао?
А-и квадрат луна-венера-ниска самооценка, то ясно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1641 -: Декември 05, 2015, 08:06:14 pm »
Да не би при Веско ЮЛВ в съвпад със стрелешкия стелиум да мъти водата?  :017:

При мен такъв е ефектът му в 5 дом, където е разположен стелиумът. Вместо изобилие и акцентирана изява дава липси и ограничения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1642 -: Декември 05, 2015, 08:06:51 pm »
Всъщност меркурий в подвижен знак и уран и марс-съвсем спокойно е можел да работи като програмист. Но не

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1643 -: Декември 05, 2015, 08:07:59 pm »
И на мен ми е било интересно защо такава карта има такъв притежател и даже мислех вчера да помоля Весо да посочи къде му е картата или да я сложи.
Това, което мисля аз по нея.
Слънцето е в Стрелец, но в критичен градус - все още получаващо влияние от Скорпион и неговата прекалено дълбоката и болезнена емоционалност и склонност да се драматизира всяка ситуация.

Освен това Луната в квадрат с Венера не се чувства комфортно със себе си, с емоции, чувства и настроения. Често се чувства недооценен, а в същото време не умее сам да оценява това, което има, било подкрепа, помощ или нещо друго.

Луната в квадратура и с Марс отново дава емоционални кризи, нестабилност, обърканост. Прекалено драматично отново преживява всичко и го взима навътре. Чувства се необичан, нехаресван. Вижда трагичност във всяка ситуация. На този аспект ми се иска да припиша и мнителността на Весо.

Луната е и в опозиция на Нептун, което му носи известна обърканост отново и заблуда в общуването и преценката.

Според Трейси Маркс там, където е ЮЛВ ни е най-лесно да се "приберем", когато се чувстваме некомфортно и тук аз виждам стремежа на Весо да жъне внимание и публичност. Обаче мястото на ЮЛВ е и място на буксуване, защото не сме тук, за да работим по него, а да развиваме СЛВ.

Планетите в съвпад с него имат склонност да проявяват негативните си страни или да сме склонни да циклим върху тях. ЮЛВ на Весо е в съвпад с Меркурий и Юпитер, участва в целия стелиум. Така общуването става тежко и непремерено. Поне аз така виждам отстрани. Има едно дълбаене до безкрай. Може да има и други проявления, за които аз не знам, познавам Весо отскоро.

И за да не звуча като забравената фея, да те успокоя, Весо, че всичко е въпрос на правилно канализиране на енергията. Как? Пак участието на ЮЛВ в стелиума ще ти помогне, ще те връща за преосмисляне, докато не се откъснеш от старите модели.
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 08:11:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1644 -: Декември 05, 2015, 08:15:18 pm »
Papy, сега се седя и се смята, след като е уловена общата картина и се разглежда в детайли. На мен например, когато разглеждам картата му, винаги погледа ми се заковава в Луната -сам , самичка в долната половина, в дом на Слънце и на трон...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1645 -: Декември 05, 2015, 08:38:46 pm »
Всъщност меркурий в подвижен знак и уран и марс-съвсем спокойно е можел да работи като програмист. Но не
Меркурий е заточен в стрелец, а Марс е заточен във везни, като добавим и съвпада на Меркурий с ЮЛВ се чудя дори как е завършил информатика? Може би защото Уран У1 е на МС, но като гледам планетата повече го увлича по астрологията, отколкото по компютрите, иначе щеше да си работи по специалността- IT специалисти търсят във всяка една област.
Венера е на трон по знак, но е У8 в 8д- трон има, ама власт няма  :)
Луната също на трон по знак, но е поразена от Марс- Луната У6 в квадрат с Марс У2- пари от работа- мъка
Уран У1 на МС, но стария управител Сатурн У1 е в 8д- не е добра позиция, индивидът е склонен да се самоунищожава по един или друг начин, дори само с мисли, че е неудачник, за какво се е родил и тъй нататък... Плутон е на трон по знак и в собсвен дом, но е в нонагон с Уран У1 на МС= кармичен аспект
Цитат
Главни кармични аспекти. Основният е нонагона /N/ – 40 градуса, кармичен, мажорен аспект. Той има една по-трудно уловима природа, но в същото време мощно действаща. Възприето е да се смята, че това е основният кармичен аспект носител на нещо като кармичен квадрат. В кармата е носител на миналите животи и спада към групата на Южния възел. Нонагоните човек ги носи със себе си с раждането си и те изразяват една сериозна драматичност в човека по отношение на планетите, знаците, домовете където е сключен този N. Това означава следното – в миналите животи се е случило реално събитие във външен план, което е носело някаква фаталност в себе си и затова можем да кажем, че N носи в себе си един много ценен плутонически х-р също. Той изразява следния кармичен факт – когато човек не се справи с дадена ситуация и така си умре, това нещо не изчезва, много хора си отиват от този свят с неспокойна душа. Когато това неспокойствие е фундаментално, мощно в Духа то поражда токова изживяване в човека, че духовните същества не са в състояние да променят това положение, а тъй като има една свобода – не бива да се пречи на никой да се движи към любовта, човек трябва непременно да го изживее това нещо и да не бъде излищно щаден, евтина милост не се оказва и по тази причина това нещо си остава в Духа преминава си там. С нонагоните хората искат бързо да се появят на Земята, в буферния свят, където могат да променят ситуацията, в Духа не могат. Става дума за събитие от следния х-р – примерно съответният човек е пострадал по един начин, който е изглеждал фатален, N не е свързан непременно с убийства и смърт, рядко е това. N се образува, когато някой попречи на човек да следва пътя си и всички случаи, при които любовта бива забранявана. Всеки го преживява различно. Някои намират начини да уравновесят себе си, други не. Когато човек рухне и се срине поради някакви причини това е N. Нонагоните се образуват на лична основа, не е важно дали ти си жертвата или палача, важно е как се справяш с това положение, важно е как си отиваш от този свят. Случват се различни неща не всичките щастливи, но моята реакция показва дали ще има N, т.е. има хора, които преживяват много тежки неща и не се образуват N, а други по-леки неща и се образуват. В този смисъл носи личен х-р и показва пътя на човека как върви, но е характерно, че става дума за завършен акт, нещо което се е случило и носи необратим х-р, т.е. човек преживява драма на 20г. и после цял живот живее с нея, не излиза от нея и влачи жалко съществувание заради това, което се е случило тогава. Характерно е, че ситуацията до края на живота не намира никакво разрешение, на човек му изглежда фатална, т.е. хора, които са се погребали на някакъв момент и така са останали - това е нонагон.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1646 -: Декември 05, 2015, 08:59:56 pm »
Аз познавам доста програмисти с меркурий в риби
А тоя N ...не знам-него може в темата за кармата да го обсъдим

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1647 -: Декември 05, 2015, 09:04:08 pm »
В интелектуалните професии доста често срещам Меркурий в Риби и Меркурий в Стрелец, водолейски също, доста по-рядко - тронов. Понеже предимно сред такива хора работя, беше ми любопитно да погледна в кой знак е Меркурий, ако успея да се сдобия с дата на раждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1648 -: Декември 05, 2015, 09:08:15 pm »
Аз сред колегите наблюдавам най-много подвижни, после кардинални (овен и козирог), от другите-малко

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1649 -: Декември 05, 2015, 09:16:35 pm »
Papy, поколението с Уран в Скорпион и Стрелец ли ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“