Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623477 пъти)

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1680 -: Декември 08, 2015, 07:12:10 am »
Мирабела, и аз искам... Ако имаш желание и време, разбира се  :-*

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1681 -: Декември 08, 2015, 01:35:54 pm »
Благодаря много на Мирабелла!  :58:
akruks, а какво имаше предвид, че с този мой Меркурий как въобще съм завършил информатика? По принцип не съм имал проблеми с учението и оценки (може би само с чуждите езици ми беше трудно, но след 7 клас, до тогава бях много добър и по английски).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1682 -: Декември 08, 2015, 01:49:52 pm »
akruks, а какво имаше предвид, че с този мой Меркурий как въобще съм завършил информатика? По принцип не съм имал проблеми с учението и оценки (може би само с чуждите езици ми беше трудно, но след 7 клас, до тогава бях много добър и по английски).
Веселин, коментарът ми е от комплексно гледане на натала ти, не е на базата само на един Меркурий- на няколко пъти го отбелязах, че нали имаше обидени съфорумки със заточени Меркове  :) И не съм написала, че си имал проблем с ученето, а конкретно избора на информатика коментирах. Работиш ли по специалността- не. Само не казвай, че в голям град, като Пловдив, няма работа за специалисти по информатика. И тук идва съвпадът на заточения Меркурий с юлв- няма развитие по типично меркуриева специалност, каквато е информатиката.
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 01:57:14 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1683 -: Декември 08, 2015, 01:53:46 pm »
Добре, но заради съвпада с ЮЛВ ли? Заточеният Мерк наистина не е добро положение, но може би съвпада с Юпитер и секстила с Венера му помагат до известна степен.
Аз не бих се обидил, просто ми е интересно защо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1684 -: Декември 08, 2015, 02:05:53 pm »
Защото Веско, е безсмислено и буксуване на едно място да продължаваш да търсиш нови залежи на нефт във вече пресъхнал такъв кладенец. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1685 -: Декември 08, 2015, 02:10:28 pm »
Някои хора и на 40-45 не успяват да си намерят призванието, работят какво да е или намират начин да не работят. Така че ще се съглася с Гаури за това, че Сатурн в 10 дом дава по-късна реализация /за ведическата му карта говорим/, пък в случая дори е екзалтирал. Всичко става с бавни възвратно-постъпателни движения.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1686 -: Декември 08, 2015, 02:14:42 pm »
Защото Веско, е безсмислено и буксуване на едно място да продължаваш да търсиш нови залежи на нефт във вече пресъхнал такъв кладенец. :)
В смисъл? Не те разбрах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1687 -: Декември 08, 2015, 02:17:40 pm »
Акцент на Стрелец/ Юпитер е посоката за това, човек да не знае кой път да хване от многото му дадени.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1688 -: Декември 08, 2015, 03:07:59 pm »
В смисъл, Веско, да четеш за ЮЛВ .:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1689 -: Декември 08, 2015, 03:12:12 pm »
По Кету са и конспирациите, проучвателната, изследователска и аналитична дейност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1690 -: Декември 08, 2015, 03:24:32 pm »
Пасва! По индийска имам съвпад на тронов Меркурий у5,у8 в 8д,дева с Юпитер и Кету-много ми е интересна историята,особено скритата,въобще изследванията са ми хоби :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1691 -: Декември 08, 2015, 03:30:57 pm »
И на мен, само че Слънцето, Меркурий и Венера са в един знак с Кету в западната карта. Във ведическата той минава в Овен, а те са в Риби. Но и Сатурн се свързва с древността, антиките, историята.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1692 -: Декември 08, 2015, 04:20:32 pm »
При мен Раху знаков съвпад със Сатурн и в двете карти,Уран най-близък по градуси в един знак с Кету,това го рзазбирам като дракон захапал опашката си-Сатурн има природата на Кету а съвпад с Раху,Уран и Юпитер са с природата на Раху а са съвпад с Кету-доволен съм, добре ми се отразява .Само не мога да разбера дана йогата м/у Юпитер у2,у11 дебилитиран в дева с Меркурий у5,у8,опозиция със Сатурн у1 в 2д,без у9 всички домове необходими за дана йога участват.По принцип дебилитирания Юпитер е съвпад с дизпозитора си Меркурий,който е на трон,което е нийча банга-отмяна,обаче не се изпълняват условията за ефективни йоги с негово участие,един вид непълна отмяна на дебилитацията/пълна отмяна е само когато диспозитора на дебилитирания е в 1,4,5,7,9,10/,а тук е в 8д?
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 04:28:37 pm от Oposit »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1693 -: Декември 08, 2015, 04:36:30 pm »
При мен ЮЛВ знаков съвпад с Плутон. Опозит, как ще го разтълкуваш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1694 -: Декември 08, 2015, 04:46:01 pm »
Делфин,ЮЛВ какво е-минал живот,Плутон-власт,политика,полицай или разбойник,магия,в минал живот си била нещо такова,подробностите от съчетанието на други фактори във връзка,от друга страна ЮЛВ е семейството,може да имаш семейство с прояви на Плутонови характеристики,кои точно-от знака в който е Плутон-едни негови качества се засилват,други отслабват в зависимост от знака му,зависи и какви аспекти има съвпада с другите планети-къде и как се отразява на други сфери от живота.В минал живот си се занимавала с Плутонови енергии,доколко са усвоени и как се използват-знак,дом,аспекти .Първата половина от живота човек е склонен да връща в ЮЛВ-доотработване на недовършени неща от миналия живот или просто понеже е позната енергия.Постепенно във втората половина обстоятелствата го принуждават да се насочи към противоположния СЛВ,след 36година ако не се направи доброволно,става доброзорно .Това което каза Рени -кладенецът е изчерпан,време е за смяна на полярността по посока СЛВ .
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 05:02:28 pm от Oposit »