Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623911 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1890 -: Февруари 11, 2016, 01:10:06 pm »
Според вас каква изява може да даде следния двоен воден тригон в мъжка карта:

Луна в съвпад със Сатурн ретро в скорпион, тригон Марс в риби, тригон Слънце, Меркурий в рак?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1891 -: Февруари 11, 2016, 03:59:18 pm »
Според вас каква изява може да даде следния двоен воден тригон в мъжка карта:

Луна в съвпад със Сатурн ретро в скорпион, тригон Марс в риби, тригон Слънце, Меркурий в рак?

Финанси, философия , научни изследвания, ако същите имат връзка с МЦ и/или Венера, може и медицина/ социален работник, в сферата на храните/ ресторантьорство или "мъж на жена си ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1892 -: Февруари 11, 2016, 04:26:14 pm »
Според вас каква изява може да даде следния двоен воден тригон в мъжка карта:

Луна в съвпад със Сатурн ретро в скорпион, тригон Марс в риби, тригон Слънце, Меркурий в рак?
то са четири тригона, а какво може да дават зависи от това, кои домове владеят  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1893 -: Февруари 11, 2016, 06:11:02 pm »
Според вас каква изява може да даде следния двоен воден тригон в мъжка карта:

Луна в съвпад със Сатурн ретро в скорпион, тригон Марс в риби, тригон Слънце, Меркурий в рак?

Емоционални модели, които се пренасят от минало в настояще. Много е важно да се отчете домът, в който се случва съвпадът Луна-ретро Сатурн.

Сензитивност, но и склонност към емоционално отдръпване. Сетивен, но плах, има нужда от поощряване, подбутване. За да бъде провокиран към действие, трябва да бъде изваден от символичната му зона на комфорт.

Зависи и в коя накшатра се случва съвпадът на Луната и Сатурн - ако е в Свати /първата половина на знака/, дава повече неустойчивост.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1894 -: Февруари 11, 2016, 10:01:01 pm »
Сензитивност, но и склонност към емоционално отдръпване. Сетивен, но плах, има нужда от поощряване, подбутване. За да бъде провокиран към действие, трябва да бъде изваден от символичната му зона на комфорт.
мхм.
ще стрелям с (възможна) хомосексуалност, вследствие на кофти майка/липса на адекватна емоционална грижа.
дайте карта!:Д

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1895 -: Февруари 11, 2016, 10:56:22 pm »
Благодаря ви!

Между другото преди да се запозная с човека и аз мислих, че е хомо... В последствие разбрах, че има няколко деца, но това не означава, че децата не може да са просто защитен механизъм.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1896 -: Февруари 11, 2016, 11:02:11 pm »
О, тук имаме дебилитирана Луна! Съвпад на Луна, ретро Сатурн във Вишакха плюс Раху в същия знак по сидерал.

Оттеглям приказките за чувствителността. По-скоро обратното, при това в доста ексцесивна форма. Амбиция си има човекът, силно желание да притежава всичко онова, което смята за "успешно". Тенденция към завист, егоизъм.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1897 -: Февруари 11, 2016, 11:10:40 pm »
Това е картата на - . Ужас е. Типична фурнаджийска лопата. Само нерви да има човек да го търпи скоротечната смяна на мненията. Тотална липса на ръководни умения.
В отношението му към мен вече мисля, че в основата е точно завистта.

Благодаря, Лили, много си права!
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 02:12:50 am от romantica »

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Натални карти
« Отговор #1898 -: Февруари 12, 2016, 03:18:28 pm »
Здравейте :) От месец и половина имам връзка с този мъж на който ви слагам наталната карта. Нещата са нормални, всичко е наред, но тъй като съм емоционален Рак искам да го накарам да покаже повече емоция. При него почти липсва или по - скоро не  показва емоция. Прави мили жестове, обгрижва ме ...но по силна емоция или някоя мила дума липсват. Дори аз като кажа нещо мило и той замълчава не ми отвръща.  Та въпроса ми е как да му влезна под кожата и да го накарам да изразява емоциите си.  Мисля, че има начин защото той има луна в Рак и акседент Рибии....едва ли е не емоционален, по скоро е прикрит заради Рибешкото в себе си.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Натални карти
« Отговор #1899 -: Февруари 12, 2016, 05:21:04 pm »
Здравейте, дали може някой да погледне и да каже нещо по тази натална карта- на детето на моя приятелка, роди се нормално, всичко беше наред, но някъде преди да навърши първата година вече знаеха, че нещо не е добре, страшно общо взето, нито проговори, нито проходи... дали има някакви индикации в картата?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1900 -: Февруари 12, 2016, 05:47:29 pm »
Детето е на 7 години и още не е диагностицирано от специалисти?

На мен ми прилича на някакъв генетичен проблем, наследствен фактор. Съмнения за ментални проблеми?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Натални карти
« Отговор #1901 -: Февруари 12, 2016, 06:10:00 pm »
Диагностицирано е много пъти, относно генетични тя каза,че са им правили и нищо не е открито. Доколкото знам е ДЦП

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #1902 -: Февруари 13, 2016, 02:29:10 pm »
Здравейте :) От месец и половина имам връзка с този мъж на който ви слагам наталната карта. Нещата са нормални, всичко е наред, но тъй като съм емоционален Рак искам да го накарам да покаже повече емоция. При него почти липсва или по - скоро не  показва емоция. Прави мили жестове, обгрижва ме ...но по силна емоция или някоя мила дума липсват. Дори аз като кажа нещо мило и той замълчава не ми отвръща.  Та въпроса ми е как да му влезна под кожата и да го накарам да изразява емоциите си.  Мисля, че има начин защото той има луна в Рак и акседент Рибии....едва ли е не емоционален, по скоро е прикрит заради Рибешкото в себе си.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Асц. риби е от немите знаци, той е стелиумен водолей със слънце в 12 дом, не е по явното изразяване, водолей като знак също не е манифестор на емоции.
Рак умее да бъде емоционално обсесивен, да се стори такъв на един въздушен знак, въпреки луна в рак на този мъж. Все пак ти си "зодия" рак, не той, нали? Искаш той да стане чужд на природата си, или-досущ като теб. Той си е достатъчно "рак" в любовта заради луна в 5 дом.
Аз бих се стремила да съм по-обрана точно в изразяването на чувствата като външна експресия, за да остане мегдан и за него.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1903 -: Февруари 13, 2016, 02:43:59 pm »
Здравейте :) От месец и половина имам връзка с този мъж на който ви слагам наталната карта. Нещата са нормални, всичко е наред, но тъй като съм емоционален Рак искам да го накарам да покаже повече емоция. При него почти липсва или по - скоро не  показва емоция. Прави мили жестове, обгрижва ме ...но по силна емоция или някоя мила дума липсват. Дори аз като кажа нещо мило и той замълчава не ми отвръща.  Та въпроса ми е как да му влезна под кожата и да го накарам да изразява емоциите си.  Мисля, че има начин защото той има луна в Рак и акседент Рибии....едва ли е не емоционален, по скоро е прикрит заради Рибешкото в себе си.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Тази сутрин написах коментар,след това като видях "мъжът",че е дете го изтрих.
"Та въпроса ми е как да му влезна под кожата и да го накарам да изразява емоциите си. "-това изречение ми се стори много неморално,но не можеш да успееш. Луна/Рак в 5Д ще рече,че си пада по рачешки типаж за съпруга и майка на децата си,но гаджетата/любовниците му трябва да са Уранов тип.
Асц Риби е хлъзгав.И аз съм асц Рак,но не съм най-чувствителната,обгрижването ми е тиранично,тип Матриархат и всичките ми "подопечени" трябва да ме слушат.  :012:
У1 също се намира в 12Д,във Водолей-забрави за емоционална разточителност.12 домните теми,които го вълнуват,ако са общи може да се влюби в единомислието помежду ви.И в какъвто и дом да видиш Водолей си запиши,че е интелектуалец и получава сексуална възбуда от равностоен ментален партньор.  :012:

Присетих се още нещо Водолей/Рак са в антисия и ако имаме точни градуси...
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 02:55:23 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1904 -: Февруари 13, 2016, 07:18:07 pm »
Здравейте, дали може някой да погледне и да каже нещо по тази натална карта- на детето на моя приятелка, роди се нормално, всичко беше наред, но някъде преди да навърши първата година вече знаеха, че нещо не е добре, страшно общо взето, нито проговори, нито проходи... дали има някакви индикации в картата?
Марс У1, У6 в 8д. съвпад е със звездата Капелла, квадратира Слънцето; Лилит е на АСЦ откъм 1д- психологически враг е сам човек на себе си, разположението на У1 в 8д също дава склонност човек сам да се унищожава, но той е прекалено малък, за да има такова проявление. Прозерпина в 1д също дава външни изменения на външния вид, ранно стареене, физически заболявания, деградация, слабост на духа. Сатурн У3 е във взаимна рецепция по екзалтация с Меркурий- естествения У3, свързан с говор, ходене и т.н. Сатурн е в съвпад с Акулекс, за която пише: Звёздное скопление, имеет природу Луны и Марса.
Это скопление звезд в жале созвездия Скорпиона. Вызывает слепоту одного или обоих глаз, если находится в соединении с пораженным светилом или в соединении со злой планетой, поражающей светило. Оппозиция к этой звезде обладает таким же влиянием как и соединение.
Воздействует на сенсорные ощущения, но больше всего - на обоняние. Часто проявляется в гороскопах людей, сильно подверженных аллергиям. Эти аллергии неизлечимы. Акулекс связана с эпилептическими проявлениями. Часто она проявляется в гороскопах людей с эписиндромом, неожиданным преображением сознания, со вспышками, как им кажется, сверхсознания. Акулекс - страшная туманность, которая может сделать из человека зверя, доведя его до совершенно необузданных проявлений. Потом человек сам может сожалеть об этом. Влияние Акулекса связано с периодическими затмениями рассудка, когда человек творит всякие "чудеса", временами он испытывает неистребимую тягу к разрушению, а потом опять становится нормальным человеком. Поступки его непредсказуемы. В древности такой вид эпилепсии считали священной болезнью.