Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623413 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1995 -: Март 09, 2016, 11:06:14 am »
Аз съм с жизнен път 11 и го свързвам основно с това, че съм родена на 22 дата - двете числа, не цифри в номерологията. Май не правя други препратки към нещо  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #1996 -: Март 09, 2016, 11:22:45 am »
Делфи, не съм много на вътре в нумерологията, но и аз съм забелязала такова съответствие.
При мен също отговаря.
Жизнения ми път е 9, сбора от датата и месеца е 1- тоест аз и другите, което отговаря на натала. Имам Слънце в Риби, 12-ти дом и Меркурий там, Луна в 7-ми дом Скорпион съвпад Плутон. Марс У1 в първи дом Овен съвпад Венера У7.

Когато егоизмът, ми вземе превес, тоест поставя моите нужди преди тези на другите, нещата не вървят добре. Тук явно се изисква едно напълно отказване от Егото за сметка на човеколюбието и саможертвата. Съответно 1/ първи дом трябва да служи да благота на 9/ 12-ти дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1997 -: Март 09, 2016, 01:30:29 pm »
Тери, кое е това число на Юпитер?
Хепи, не очаквах този въпрос от теб, нали си карала курс по Нумерология?  :o

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1998 -: Март 09, 2016, 01:37:12 pm »
Делфи, не съм много на вътре в нумерологията, но и аз съм забелязала такова съответствие.
При мен също отговаря.
Жизнения ми път е 9, сбора от датата и месеца е 1- тоест аз и другите, което отговаря на натала. Имам Слънце в Риби, 12-ти дом и Меркурий там, Луна в 7-ми дом Скорпион съвпад Плутон. Марс У1 в първи дом Овен съвпад Венера У7.

Когато егоизмът, ми вземе превес, тоест поставя моите нужди преди тези на другите, нещата не вървят добре. Тук явно се изисква едно напълно отказване от Егото за сметка на човеколюбието и саможертвата. Съответно 1/ първи дом трябва да служи да благота на 9/ 12-ти дом.

Сатин, това е много вярно! :) И при мен е точно така.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1999 -: Март 09, 2016, 01:51:05 pm »
Относно въпросите, опитвам се да не злоупотребявам с "консултацията", но .... На моменти съм с луна в овен, друг път съм абсолютен асцедент рак.... Да, аз също съм раждала и прекарах 8 часа в предродилно +_ 10 дена преди и след това. Дори не съм чела картона на сина си, просто запомних часовника, когато го показаха. Майка ми има навика да си "измисля" факти, а освен това е раждала с цезарово и не знам тогава как е било с упойки и др. Проверих в руския сайт и е доста показателен, за това ще ползвам два от близките варианти от там и ровенето продължава.
Няма значение дали естествено е било раждането или цезарово, и в двата сллучая за час на раждане акушерките записват минутата, в която бебето поеме първа глътка въздух и проплаче.
Няма как да си ту с Луна в овен, ти с Луна в риби- при всички случаи е в един от двата знака.
Потърси "Книга на влюбените"  от Каролин Рейнолдс, много точни са описанията в нея на Слънце в даден знак с Луна в даден знак, отделно за мъже, отделно за жени, а отделно има описания на асцендентите за мъже и жени. Няма да е никак трудно да се ориентираш в нея, след като прочетеш описанието за жена със Слънце дева и Луна овен, а след това за жена със Слънце дева и Луна риби, към кой от двата типа принадлежиш, а оттам ще си наясно Луната ти в кой от двата знака се намира. Когато си сигирна вече за знака на Луната, по нея ще се ориентираш и за времето на раждане, като имаш приблизителното време на раждане ще прследиш описанията на няколкото близки за това време асцендента. Като се откриеш в някой от знаците на асцендента започваш да четеш описанията на сабианските символи за градусите в дадения знак, за да изчислиш и градисуте на асцендента. Успех!
пп Имам приятелка дева с луна овен и приятелка дева с луна риби, запозната съм отблизо и с двата типа, но теб не те познавам, за да разбера  с коя от двете имаш общо.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2000 -: Март 09, 2016, 02:50:44 pm »
Хепи, не очаквах този въпрос от теб, нали си карала курс по Нумерология?  :o

Ами сигурно съм проста .... или има някаква уловка във въпроса (моя).  :29: Едва ли ще попитам без причина.
« Последна редакция: Март 09, 2016, 02:59:00 pm от Happy58 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2001 -: Март 09, 2016, 02:53:43 pm »
ЖП не е ли цялата дата на раждане?
Да.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Iliewa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Натални карти
« Отговор #2002 -: Март 09, 2016, 03:18:14 pm »
Ще потърся "Книга на влюбените"  от Каролин Рейнолдс
Благодаря , akruks !
« Последна редакция: Март 11, 2016, 07:39:09 pm от Iliewa »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #2003 -: Март 11, 2016, 03:42:31 pm »
Тези дни гледах картата на един приятел, по негово желание. Човекът се инетерсува по принцип от астрология, чете разни неща. Не е навлязъл много надълбоко в материята, но разбира поне като му се говори с термини. Та, в момента явно си изживява личностна криза и трансформация. И няма как да е иначе, като гледам картата и възврата на възлите. Освен това затъмнението му удря точно кету в 7ми дом. И по мой съвет иска да се отправи към 1ви дом и девишките въпроси, но пита за съвет как точно. Според мен най -добре да си интегрира сатурна и да го включи в действие, плюс това има планета в 6ти дом, макар и рибешка венера. Малко този стелиум в риби го дърпа повече по кету, но мисля, че сега след възврата трябва да се ориентира към девата и себе си. Инетересно ми е как ще се изявява този анарентен юпитер в рак. Освен това започва да се замсиля, дали да не си сменя заниманието. Не че му се иска, ама се чуди колко далеч може да стигне с него.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #2004 -: Март 12, 2016, 06:07:15 pm »
Да ви питам по горната карта. Марс в съвпад с меркурий как го тълкувате, особено когато мерка е ретрограден и в падение ? Имате ли наблюдения върху подобни конфигурации?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2005 -: Март 12, 2016, 06:33:59 pm »
Че как е с браковете и партньорствата?
А докъде ще стигне-локус фортуна ако може
« Последна редакция: Март 12, 2016, 06:38:06 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2006 -: Март 12, 2016, 06:37:41 pm »
Че как е с браковете и партньорствата?

+1

И на мен ми се струва, че там има по-изразена проблематика.
А що се отнася до евентуалния брак, тенденция за разногласия/несъгласие с половинката по редица важни въпроси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2007 -: Март 12, 2016, 07:30:01 pm »
Да ви питам по горната карта. Марс в съвпад с меркурий как го тълкувате, особено когато мерка е ретрограден и в падение ? Имате ли наблюдения върху подобни конфигурации?

Хич не ми се налага да го тълкувам :) - направо ми се изсипва на главата - съвпад, като Мерка е ретро, но пък не е в падение - в Овен, 8 дом се случва случката. Мълчи, мълчи, ама като отвори устата да си каже мнението, никой друг няма право да оспорва :) - моята приятелка :).

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2008 -: Март 12, 2016, 07:33:47 pm »
Тези дни гледах картата на един приятел, по негово желание. Човекът се инетерсува по принцип от астрология, чете разни неща. Не е навлязъл много надълбоко в материята, но разбира поне като му се говори с термини. Та, в момента явно си изживява личностна криза и трансформация. И няма как да е иначе, като гледам картата и възврата на възлите. Освен това затъмнението му удря точно кету в 7ми дом. И по мой съвет иска да се отправи към 1ви дом и девишките въпроси, но пита за съвет как точно. Според мен най -добре да си интегрира сатурна и да го включи в действие, плюс това има планета в 6ти дом, макар и рибешка венера. Малко този стелиум в риби го дърпа повече по кету, но мисля, че сега след възврата трябва да се ориентира към девата и себе си. Инетересно ми е как ще се изявява този анарентен юпитер в рак. Освен това започва да се замсиля, дали да не си сменя заниманието. Не че му се иска, ама се чуди колко далеч може да стигне с него.

Чрез Мерка в Риби, в 7. дом. Освен това, да започне да работи по Нептун в 4 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2009 -: Март 12, 2016, 07:49:40 pm »
Да ви питам по горната карта. Марс в съвпад с меркурий как го тълкувате, особено когато мерка е ретрограден и в падение ? Имате ли наблюдения върху подобни конфигурации?
Много хора имат съвпад на Мерка с Марс, както имат и заточен и ретрограден Мерк. При него попадат в дома на партньора, така че Мерка освен У1, У10 се явява и съу7.
Венера е екзалтирана в риби, но в опозиция с ретро Сатурн и това е една от причините да има емоционални проблеми. Другата причина идва от опозицията на Нептун с Луната.
Меркурий У1 в квадрат с Нептун У7, но е в тригон с екзалтирания в рак Юпитер съУ7- все пак не е безнадежден случай по отношение на партньорствата, по-скоро любовта не му е толкова важна заради знаковата опозиция на Мерка У1, У10 със Сатурн У5, последният е в тригон с Луната У11- любовта я свързва с приятелството и майчинските грижи, отколкото с пламенни и романтични чувства. СЗ е в тригон с Уран У6 и вероятно това го провокира да смени неочаквано работата си, но може да остане подведен заради квадрата на затъмнението с Нептун У7
Септемри СЗ се пада над неговия Сатурн У5, У6 и ще е в тригон с Луната У11- тогава може да поеме нови отговорности, свързани с работа/кариера и ще има добро сътрудничество с близки жени и приятели/ки.
Този мен има Плутон в точен съвпад с моята Венерка  :)
« Последна редакция: Март 12, 2016, 08:17:10 pm от akruks »