Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622861 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2235 -: Април 20, 2016, 12:42:20 pm »
Я гледай, имала съм късметлийска йога в натала - Нептун, У7 в съвпад К4 :)
Или в дом,но зависи от природата на самата планета,с какви планети участва във връзки.
У1 в 10Д,също ще даде естествен стремеж към развитие.
С У4 в 10Д е вероятно личността да надскочи статуса на семейството,от което произхожда.
У7 в 10Д-издигане чрез брачен партньор или трудов договор.
У7 в 4Д-твоят Нептун е транссатурнов,а аз ги преразглеждам под лупа  ;D .При добри аспекти трябва да даде хармонични,емоционални,мистични,телепатични отношения с брачния партньор,или буквално акцент Нептун/Риби в картата му.С лоши аспекти-нали знаеш  :57:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2236 -: Април 20, 2016, 12:52:28 pm »
Би трябвало реализацията да е по възможно най-лекия и бърз  начин със съвпад на У1/У10 и да виждат МЦ от асц.Защото зарядът и амбицията за постижения е изразен непосредствено от личността и планетите на асц са и първа природа.
Правилото е,че ъгловите господари се чувстват най-добре на ъглови куспиди,а съвпад на ъглови господари,върху ъглова куспида е късметлийска йога.В този случай участващите планети са Слънце и Венера,които заедно са от щастливите знаци в астрологията и то в царствения Лъв.Хората по подразбиране ще приемат личността за лидер в сферата му и ще засвидетелстват респект

Хм, аз имам Марс (У1) на ИЦ и действително - много рано започнах да работя и то доста марсово :)

Другите У1 при мен - Юпитер е и У1 и У10 и е в 1 дом, а Нептун е в 9 дом, екзалтира в Стрелец  и двамата са в тригон.

Мога да обобщя по горните, че работя от малка, работата ми е свързана с чужденци и всичко съм постигала сама, гръб нямам :(

В добавка към тригона на Юпитер и Нептун влиза Луната в 6 дом, с диспозитор Слънцето в 10 дом - резултат болестен работохолизъм, от който се излекувах :)



И друго забелязвам - МЦ прави точен аспект само с Хирон в 1 дом, в Овен; той е ретро. Е, голяма "мечта" ми беше медицината, хирургията,  сигурно нещо от преди с този ретро Хирон :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2237 -: Април 20, 2016, 12:53:03 pm »
У7 в 4Д-твоят Нептун е транссатурнов,а аз ги преразглеждам под лупа  ;D .При добри аспекти трябва да даде хармонични,емоционални,мистични,телепатични отношения с брачния партньор,или буквално акцент Нептун/Риби в картата му.С лоши аспекти-нали знаеш  :57:

Тригон към Слънце и Меркурий, секстил към Плутон :) Имала съм точно такива отношения и изживявания с партньори, в които усещаш как общуването се пренася на друго ниво, безсловесно, емпатично. Всъщност това е есенцията на отношенията, в които попадам. Винаги идва момент, в който това се се изявява.

Освен това Нептунчо квадратира АСЦ/ДСЦ и опозицира МЦ. От дъното на картата я държи цялата за добро или зло. Засега доброто е повече :)

« Последна редакция: Април 20, 2016, 12:56:39 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2238 -: Април 20, 2016, 01:04:32 pm »
Хм, аз имам Марс (У1) на ИЦ и действително - много рано започнах да работя и то доста марсово :)

Другите У1 при мен - Юпитер е и У1 и У10 и е в 1 дом, а Нептун е в 9 дом, екзалтира в Стрелец  и двамата са в тригон.

Мога да обобщя по горните, че работя от малка, работата ми е свързана с чужденци и всичко съм постигала сама, гръб нямам :(

В добавка към тригона на Юпитер и Нептун влиза Луната в 6 дом, с диспозитор Слънцето в 10 дом - резултат болестен работохолизъм, от който се излекувах :)



И друго забелязвам - МЦ прави точен аспект само с Хирон в 1 дом, в Овен; той е ретро. Е, голяма "мечта" ми беше медицината, хирургията,  сигурно нещо от преди с този ретро Хирон :)
4Д също е издигане на висока проработка.Кариерата е 10Д,но 4Д е не само домът на Майката,кухнята,къщата,мястото,което чувстваш свой дом,а също така е и национално ниво,Родината,национален мащаб.Планети в 4Д също могат да допринесат за известност,пак според натурата си.Интересно е,че съм проучвала карти на известни личности със сериозни планети в 4Д,които имат голям обществен принос и повече или по-малко задоволителен семеен живот.Друга проработка е грижата на личността за семейството и дома си,което също може да бъде щастлив живот,подобно на Слънце в 4Д.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #2239 -: Април 20, 2016, 04:05:13 pm »
Значи и аз мога да стана известна  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2240 -: Април 20, 2016, 04:10:49 pm »
Значи и аз мога да стана известна  ;D

Като станеш, да не ни забравиш  :57: :57: :57:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #2241 -: Април 20, 2016, 04:21:41 pm »
Няма да ви забравя, нали трябва да се похваля  ;D ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2242 -: Април 20, 2016, 04:46:23 pm »
Значи и аз мога да стана известна  ;D

Тренди, ти искаш да си известна или успяла ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #2243 -: Април 20, 2016, 08:38:54 pm »
Тренди, ти искаш да си известна или успяла ?  :)
Успяла, известността ме плаши. Обичам да съм инкогнито  :)

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #2244 -: Април 20, 2016, 10:36:22 pm »
А "моята професия"?  ;D Имам чувството, че картата е много скучна...

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Натални карти
« Отговор #2245 -: Април 21, 2016, 12:31:07 pm »
А "моята професия"?  ;D Имам чувството, че картата е много скучна...
Лекар-хирург.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2246 -: Април 21, 2016, 02:25:27 pm »
А "моята професия"?  ;D Имам чувството, че картата е много скучна...

Изобщо не бих казала, че картата ти е скучна, напротив :)
За професията, която бих предположила за теб се съгласявам с Ина за лекар-хирург заради Марс в 8 дом и У9/10 Уран в 7 дом.
Все в същата област са ми и другите преположения - лекар-анестезиолог, заради Слънце в 12 дом, квадратура с Марс и тригон с Нептун от 7 дом; лаборант дом или научно-изследователска дейност отново свързана с медицината - професии свързани с работа извън обсега на публичността, заради 12 дом.
Освен това Плутон е на К6 в опозиция на Слънцето и тригон Нептун.
« Последна редакция: Април 21, 2016, 04:39:20 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2247 -: Април 21, 2016, 05:57:02 pm »
Пусни вярната карта  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2248 -: Април 21, 2016, 06:50:18 pm »
2 градуса разлика - не са фатални :) Меркурий пак е У6, както и в предната карта, по Меркурий си в ежедневието, може и за работата да се каже :) По-точно - как работиш, какъв "служител" си :) Прецизна, с внимание към детайла.

Ако по 10 дом гледаме за изявите, то по Сатурн, като У10 си консервативна, рпедпазлива, гледаш да не се изхръвляш и да действаш на сигурно :) Ако трябва да презентираш - ще си научиш материала наизуст, ще го преговаряш, повтаряш, няма да отидеш неподготвена и може да си малко скована. А може и да излъчваш авторитет. Все пак, Сатурн е в Стрелец :)
« Последна редакция: Април 21, 2016, 06:53:04 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2249 -: Април 22, 2016, 08:44:18 am »
......................

А това за авторитета има нещо такова, често в разни магазини са ме бъркали с инспектор, а аз просто отивам да пазарувам.  :D

:) :) :) - аз имам Сатурн на МС (откъм 9 дом) и съм забелязала, че навсякъде, където пазарувам (и не ме познават) винаги ми дават касови бележки :) и ме гледат някакси плашливо :)