Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624069 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2400 -: Май 30, 2016, 04:12:31 pm »
Стрелешката Луна си е прахосница  :012: Явно и Сатурн не може да я озапти  :012:

Не не
Моята хем е и с тригон от юпитер, не харча лесно и за боклуци пари, само за подаръци съм по-ларж

Всъщност луната не харчи, венера трябва да се гледа
Венера в 1-ви везни-харчи за себе си, суетна, но зависи и слънцето къде е
« Последна редакция: Май 30, 2016, 04:14:08 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2401 -: Май 30, 2016, 04:25:27 pm »
Огнените и въздушни Венери са по-егоцентрични и обичат да харчат за себе си, пари трудно пестят. И пак познавам изключение - стрелешка Венера в стелиум - за себе си трудно ще изхарчи някой лев /да се поглези, да си угоди/, но за дома и интериорни решения развързва кесията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #2402 -: Май 30, 2016, 05:09:57 pm »
Маниерът търпи развитие, за щастие ако си харчил главно за другите или за интериор и пр. може да дойде ден, в който да осъзнаеш какъв глупак си бил да си раздаваш материалните и нематериални блага на други, а за теб среден пръст, и вече да обърнеш средният пръст към вампирите и да се погрижиш за себе си. Някои пребивават цял живот в ролята на измислена доброта, не осъзнавайки, че мекушавият им нрав захранва някои откровени свини та добре е да дойде момента на баста свине недохранени  ;DТолкова много съм била използвана, че чак ме е срам от себе си.Добре, че глупостта понякога не е до гроб :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2403 -: Май 30, 2016, 05:20:57 pm »
Кой знае какви прахосници не познавам, освен тия с голям личен егоизъм - широкопръсти за себе си, стиснати и пресметливи за другите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #2404 -: Май 30, 2016, 06:10:31 pm »
Сатурновите аспекти дисциплинират, особено към Луната и Меркурий, но пак зависи от доста фактори.



По-адекватно си правят сметката хора с Меркурий в аспект с Марс или Сатурн.
Потвърждавам, с моята опозиция Сатурн-Мерк по оста 2/8 много добре си правя сметката и никога не съм оставала на червено.
У2 ми е в 1 дом, и понеже е Луна, обичам да харча и за мен, и за да зарадвам близките.
Най-много пари прахосвам за пътувания, преди за дома- Мерк на К4, но вече реших да инвестирам в преживявания, не във вещи.
« Последна редакция: Май 30, 2016, 06:18:15 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2405 -: Май 30, 2016, 09:02:53 pm »
Много зависи от аспектите към Венера. Защото може да е стрелешка или въздушна и на притежателя й много да му се иска да харчи, но поради навик/мисловен модел, указан и от аспектацията й, да не си го позволява.  :)  И май не е само Сатурн виновника, а може да бъде и Марс, и Слънцето.
« Последна редакция: Май 30, 2016, 09:05:38 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #2406 -: Май 30, 2016, 10:01:36 pm »
Абе повечето искаме, ама се съобразяваме поради липса, много ме беше потресъл Ингвар Кампрад собственик на ИКЕЯ, най-богатият в Европа. Винаги се е обличал само с дрехи втора употреба и се подстригва само, когато има посещение в страни от третия свят-за по-евтино ;D :-\ Има съвпад на Венера с Юпитер,тригон на Луната към Юпи и венера, ноо и квадрат на Сатурн към Венера :012: ;D http://www.astrotheme.com/astrology/Ingvar_Kamprad
« Последна редакция: Май 30, 2016, 10:07:29 pm от Ребека »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2407 -: Май 30, 2016, 10:49:44 pm »
Венера управител на втори, разположена в първи дом във везни може ли да доведе до прахосничество и разпиляност?
Някой има ли подобно разположение?

А във втори има ли нещо? И Венера има ли аспекти?

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Натални карти
« Отговор #2408 -: Май 31, 2016, 09:04:30 am »
А във втори има ли нещо? И Венера има ли аспекти?
Няма планети във втори дом. Венера е в квадрат с Юпитер в 10 У4, в квадрат със Сатурн в 4ти У5, в квадрат с Уран в 4ти У6, в квадрат с Нептун в 4ти У7.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2409 -: Май 31, 2016, 10:15:51 am »
Няма планети във втори дом. Венера е в квадрат с Юпитер в 10 У4, в квадрат със Сатурн в 4ти У5, в квадрат с Уран в 4ти У6, в квадрат с Нептун в 4ти У7.

Това положение прилича на Тао с връх Венера ... така ли е? В този случай, самата Венера е в напрежение и докато не се намери начин за подходяща изява на Таото, наистина ще се отразява на харченето (нали е У2). А Везни не е спестовен знак :). Със сигурност това харчене е "избиване" на някакво напрежение.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2410 -: Май 31, 2016, 11:03:05 am »
опозе венера скорпи -юпитер телец

ако всички дни са ми черни,/защото пестя и се ограничавам /
питам се  защо ми е  да трупам бели пари за черни дни,
като мога да харча  ката ден  изкараните черни пари за бели дни

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Натални карти
« Отговор #2411 -: Май 31, 2016, 12:00:59 pm »
Това положение прилича на Тао с връх Венера ... така ли е? В този случай, самата Венера е в напрежение и докато не се намери начин за подходяща изява на Таото, наистина ще се отразява на харченето (нали е У2). А Везни не е спестовен знак :). Със сигурност това харчене е "избиване" на някакво напрежение.

Да, права си. Юпитер в 10ти е в опозиция на Сатурн, Уран, Нептун в 4ти и квадратират венерата в първи. Happy, как може да се намали напрежението създадено от тао квадрата по по-положителен начин? Тао квадратите цял живот ли внасят напрежение и могат ли да се отработят или поне да се омекоти негативното им проявление. Явно са някакви ненаучени уроци от минали животи. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2412 -: Май 31, 2016, 11:59:48 pm »
Уитч, ти си от малкото Слънчеви Риби, които следват философията на знака в неговата  същност- приятно е . След 2 г. ще ми е интересно как  ще коментираш отново същия казус, относно стойността на нещата, тяхната цена и въобще "колко струваме " :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2413 -: Юни 01, 2016, 01:44:50 pm »
С две слънчеви Риби работех в последната си служба, едната беше стелиумна и със Слънце в съвпад с Венера и Юпитер. Какво да ви кажа - нищо общо с извисените учебникарски описания, много негативни и меркантилни същества. Всъщност нито една Риба с висши прояви на знака не съм срещала в живота, бих се зарадвала и на нещо средно, не търся да общувам с идеални същества. В предпоследната работа имах колежка, която клонеше повече към положителните изяви на знака, тя беше само със Слънце в Риби и акцент на въздушни знаци. Но двете светила са в т-квадрат с Нептун. От Нептуня ще да е, не от рибешкото.
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 01:46:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2414 -: Юни 01, 2016, 02:32:51 pm »
Имам 3 дълги връзки с Нептунови мъже,като Богоравното  :043: осмодомие също.Ами те са най-меркантилните хора,които познавам.  :012: Но той не е стиснат,защото има рецепция Слънце/Риби с Юпитер/Лъв ,което не значи,че не е меркантилен.Прави си сметка като Козирог и Дева  :d030: най-вече как да изкара повече и никога не му се объркват плановете.Има Юпитер в 10Д и  Слънце/5Д  :49: . Той ме научи на материализъм,практицизъм и капитализъм  :043: и ме извади от Нептунщината,с Нептун в 1Д  :D :D, представяте ли си .  :043: :043: Сигурно е станало случайно  :o или заради стария У1 Марс(съвпад със Сатурн/Овен) е такъв  :017: Само с този Нептун ми се плува,най-вече защото освен,че може да печели и в същото време разбира от 8,12 и 4Д.  :d030: :012: Винаги съм обичала мъже Риби.  :)
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 02:41:31 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: