Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623203 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2415 -: Юни 11, 2016, 01:03:38 pm »
Ще се радвам да споделите как са поставени при Вас Венера и Марс и според това женското или мъжкото начало доминира.

Какво имам предвид - при мен Марс е ъглов, ретро - винаги - от дете съм била "мъжко момиче" и момчето в семейството. Все сме се бъзикали, че за момче съм правена и затова така. Дори винаги бях с много къса коса. Пробивна, дейна. Венера ми е заточена по дом и знак във взаимна заточена рецепция с диспозитора си Плутон. Мисля, че много подчертано плутонова. Голяма промяна настъпи след преминаването на прогр.Венера през нат.Слънце в 10 дом. Отворих се към Венерините теми. Марсът  в мен някак се снищи.

Бих казала, че в началото изцяло е доминирало мъжкото начало (не, като сексуална ориентация), а в момент някак Венера води хорото.

Можете ли да направите такъв коментар по Вашите карти или такива на други хора :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2416 -: Юни 11, 2016, 02:42:14 pm »
Ще се радвам да споделите как са поставени при Вас Венера и Марс и според това женското или мъжкото начало доминира.

Какво имам предвид - при мен Марс е ъглов, ретро - винаги - от дете съм била "мъжко момиче" и момчето в семейството. Все сме се бъзикали, че за момче съм правена и затова така. Дори винаги бях с много къса коса. Пробивна, дейна. Венера ми е заточена по дом и знак във взаимна заточена рецепция с диспозитора си Плутон. Мисля, че много подчертано плутонова. Голяма промяна настъпи след преминаването на прогр.Венера през нат.Слънце в 10 дом. Отворих се към Венерините теми. Марсът  в мен някак се снищи.

Бих казала, че в началото изцяло е доминирало мъжкото начало (не, като сексуална ориентация), а в момент някак Венера води хорото.

Можете ли да направите такъв коментар по Вашите карти или такива на други хора :)

A.l.e.n.a,
Не мисля така да е коректно, нали венера не се отделя далеч от слънцето-вътрешна планета е, вътрешни са марс, венера и меркурий, между земята и слънцето е орбитата им. Може и затова да ни е все вътрешно и лично от тях. :-\
Има една първоначална анамнеза по рожденната карта за баланс на планети в мъжки и женски знаци (както и за стихиите(, най-напред-слънце, луна, асцендент....Имаш ли светила в мъжки знаци и повече планети от септенера там-мъжко момиче да си-ще ти идва отръки, ще си дейна, инициативна, мъж с повече планети в женски знаци ще обмисля , планира, вероятно точно на време ще действа, но ще изглежда спрял и тегав за огън-момичето напр.
Има едни планетни периоди, в които се предполага да се реализира потенциала-аспекти на планети пи картата
-0-7 години-играеш го по луната си
-7-14 г.-меркурий...и т. н.

Слънцето, ако е силно поставено, да речем с тригони, или-напротив с квадратури , но ъглово-годините за реализация са 28-42 г. възраст.
Отделно, тъй като говорим за венера и марс ;), синастрията на важните ти връзки в момента променя картинката. Картата на този, с когото делим хляб и легло също е прогресия в нашия живот-понякога :72:
Ако добре помня-ти имаш много огън, обаче във водни домове. Ако планета в знак е характера ни, даденостите, то домофикацията е външната съдба-по темите на 4, 8 12 ще бъдеш огън като разбиране, осъзнаване, като действие-трудна работа....но не се знае дали да разбираш, без да действаш в твоя случай не е правилното. Реализацията-може да й пречи синастрията на 3-мата твои хора, но по човешки разбирания, по други, може да си на прав път.

« Последна редакция: Юни 11, 2016, 03:14:37 pm от enigma »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2417 -: Юни 11, 2016, 03:23:34 pm »
Благодаря, много полезен за мен пост  :58:

Не познавам знаците, като мъжки и женски - Луната ми е в Лъв, а Слънцето в Стрелец.

Слънцето ми е подчертано, защото е в последните минути на знака. Ще погледна и за планетния период :) В синастрията - неговият Марс е на моя АС, а неговите Венера и Слънце - на моя Юпитер. Ще продължавам да чета и да осмислям поста  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2418 -: Юни 11, 2016, 04:41:16 pm »
Ема, вода нямаш, но имаш пълен 8 дом  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2419 -: Юни 11, 2016, 06:34:23 pm »
Енигма като написа за период на реализация според положението на слънцето и другаде съм го срещала но не конкретно посочено. Нещо във връзка с това в кой квадрант са планетите, горна или долна хемисфера, някой сеща ли се подробно?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2420 -: Юни 11, 2016, 10:24:02 pm »
Тук във форума съм срещала животът разделен на 4 периода и според това в кой квадрант от картата има най-много планети - там ще е активният период на реализация. Мисля, че Рени и Лили го коментираха в темата за 10 дом. Може и да бъркам за темата.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2421 -: Юни 11, 2016, 10:47:35 pm »
Това е за отделна тема

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2422 -: Юни 12, 2016, 07:48:56 pm »
Тук във форума съм срещала животът разделен на 4 периода и според това в кой квадрант от картата има най-много планети - там ще е активният период на реализация. Мисля, че Рени и Лили го коментираха в темата за 10 дом. Може и да бъркам за темата.

Значи  при 1 квадрант активен период докъм  20-25г. Е, определено при мен не важи. До това време живеех "по инерция ", както дойде. Осъзнатите действия започнаха след 33-35 г.
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 07:50:52 pm от Happy58 »

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #2423 -: Юни 12, 2016, 10:10:49 pm »
На някого занимава ли му се с една приблизителна ректификация, само по 2-3 известни събития? Човекът е такъв, който не се среща често и от астрологична гледна точка картата би трябвало да е интересна, но час не знам, ако някой иска да се пробва?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2424 -: Юни 12, 2016, 11:10:24 pm »
Постави я, 666, за мен ще  е интересно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #2425 -: Юни 12, 2016, 11:25:41 pm »
Ето картата без час, а събитията мога да ги пратя на ЛС който иска. Поне приблизителен час ако се установи, предполагам ще е интересно  :)


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2426 -: Юни 13, 2016, 09:18:22 am »
Като начало можеш да дадеш описание на външността, та евентуално да се съкрати варианта на асцедентите ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #2427 -: Юни 13, 2016, 11:54:36 am »
Добре, питайте всякакви насочващи въпроси,които могат да помогнат..

Външност - русокос, светла кожа, много слаб, тъмни (кафеви) очи..

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2428 -: Юни 13, 2016, 12:19:46 pm »
Форма на главата и лицето, широк или тесен гръден кош, височина, форма на крайниците - издължени или къси, големи длани и стъпала или обратно. Походка, маниер, форма на очите.

Цветът на косата и очите за мен не винаги са показател
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #2429 -: Юни 13, 2016, 03:14:11 pm »
Среден ръст, по-скоро издължени крайници..аз така не мога себе си да опиша, камо ли друг  :012: