Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624127 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2430 -: Юни 14, 2016, 12:44:43 pm »
Момичета, не знам за квадрантите и сектите как стои въпросът, но ето пък Ръдиар тука има една идея за прогностика по вид деление на същите/квадранти/. Аз не съм много събитийна, но ако ви е от полза.
" Всеки от квадрантите се дели на 7 части. Всяка част е равна на 1 година от живота, като началото е от Асц. до ИЦ. По този начин на всеки 28 г. се връщаме към асц. и кръгът започва отначало. Може да се гледат и аспектните места на някоя планета към тази част. Например точката от секстила на слънцето попада в тази област-примерно за 30-тата година на родения.

                                                                                    Точка на възрасттта

  Още по-опростен вариант на прогресиите предлага Бруно Хубер. Точка на възрастта е метод от съвременната психологическа астрология. Всеки дом, независимо от размера си се дели на 6 равни части, т.е. всяка космограма се дели на 72 различни по големина отрязъка, съответстващи на 72 години от живота. Начална точка е асц. 1 дом, съответстващ на първите 6 г. от живота. Хубер обръща внимание и на "ингресиите" - ако в периода,който ни интересува т. нар. точка на възрастта прескача от един знак в друг.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2431 -: Юни 14, 2016, 12:49:21 pm »
Аленка, около мен са само огньове-стихийни, ситуирани и по водно често-домификацията.  То животът бъка от такива куриози, иронии-5 планети в огън във водни домове.  :57: Защо? Или-как да стане?
Само исках да кажа, да не забравяш през времето, че имаш потенциал за реализиране /който не се дава на всяка стихия,каквото и да говорят другите/, битът си е бит, жената сложно съвместява, но ние го можем. Дано правилно да съм пратила междуредовото послание. :58:
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 01:26:52 pm от enigma »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2432 -: Юни 14, 2016, 01:13:01 pm »
В Астрото има такава статия :)

http://www.astroto.com/sarticle.php?id=16
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2433 -: Юни 14, 2016, 03:46:11 pm »
enigma, много благодаря за посланието - успешно ме докосна и дори отхвърчаха искри :)

Миналата година - пролетта ходих при Милена Вълканова - като при психолог и астролог, с тема - взаимоотношения. Започна с това, че възрастовата ми точка от 36 до 42г е в 7 дом и тъй като там ми е Плутон - акцентът е над трансформациите във взаимоотношенията. Направи връзка с Венера, заради взаимната рецепция и съвпада й със СЛВ, сега няма да разказвам ... но тогава аз грам изобщо не се интересувах от астрология. По-късно търсих инфо за възрастовата точка в астрологията и по памет попаднах на една статия, която беше по въпроса, мога да опитам да я потърся  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2434 -: Юни 16, 2016, 09:34:08 am »
Вчера имах възможността да контактувам и да опозная малко повече една странна девойка. Според шефа - тя е прекалено добър програмист, който даже не осъзнава, колко е добър. :) А вчера разбрах и друго - невероятна страст по рок, мотори, коли, щуротии, алкохол и т.н. След 7-8-9 бири прави най-добрите си попадения в програмирането  :57:. Помислих си за някакво вероятно многостранно проявление на Меркурий/Уран/Марс и то се потвърди, но пък е с квадрат :). Девата обаче някак ми се губи - това дали е от тригона с Нептун?.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2435 -: Юни 16, 2016, 09:48:17 am »
То картата без час, така че трудно може да се каже потенциала. После...вашата фирма не беше софтуерна, или бъркам?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2436 -: Юни 16, 2016, 09:59:34 am »
Тая мацка като сюнгер бе-Нептун ретро-попива и то много понеже е съвпад с диспозитора си Юпитер .Обаче фиркането се отразява много добре/тригон/ на тронов Меркурий в дева в лъчите на Слънцето,но не изгорен понеже тронов .Интересен случай -Висоцки сигурно има Нептун тригон Венера съвпад Слънце в телец,кунгфу майсторите в стил ,,пияна тояга,,-Нептун тригон Марс в овен :D

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2437 -: Юни 16, 2016, 10:03:53 am »
То картата без час, така че трудно може да се каже потенциала. После...вашата фирма не беше софтуерна, или бъркам?

не е първата карта без час .... работим с каквото разполагаме.

мен шефа "ме продаде" за половин работен ден на една IT-фирма. :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2438 -: Юни 16, 2016, 10:06:05 am »
Тая мацка като сюнгер бе-Нептун ретро-попива и то много понеже е съвпад с диспозитора си Юпитер .Обаче фиркането се отразява много добре/тригон/ на тронов Меркурий в дева в лъчите на Слънцето,но не изгорен понеже тронов .Интересен случай -Висоцки сигурно има Нептун тригон Венера съвпад Слънце в телец,кунгфу майсторите в стил ,,пияна тояга,,-Нептун тригон Марс в овен :D

щура отвсякъде - тръгва с кола (е, хубава кола) от Единбург, Шотландия, за България, с 3-ма мъже :) - "за купона" :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2439 -: Юни 16, 2016, 10:06:45 am »
Тая мацка като сюнгер бе-Нептун ретро-попива и то много понеже е съвпад с диспозитора си Юпитер .Обаче фиркането се отразява много добре/тригон/ на тронов Меркурий в дева в лъчите на Слънцето,но не изгорен понеже тронов .Интересен случай -Висоцки сигурно има Нептун тригон Венера съвпад Слънце в телец,кунгфу майсторите в стил ,,пияна тояга,,-Нептун тригон Марс в овен :D

И пушенето няма да й навреди особено с този тригон към Слънцето, ако пуши  :012: И май като цяло няма проблем с дрогите.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 10:08:31 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2440 -: Юни 16, 2016, 10:26:28 am »
Ясно що Шотландия избрала-уискито добро,при Марс съвпад с Уран квадрат Слънце-мъжете със полички :D Сигурно идеята е била за екскурзийка до Холандия,обаче там вече са объркали посоките :043:

notte

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Натални карти
« Отговор #2441 -: Юни 19, 2016, 04:25:16 pm »
Здравейте, хора. Обръщам се към вас с молба да погледнете наталната ми карта (на 17 години съм). Предварително благодаря за отделеното време на всички помогнали ми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2442 -: Юни 19, 2016, 04:30:33 pm »
Тази карта не се ли появи съвсем наскоро, от потребител с друг ник и беше почти мигновено затрита?

Няма никакъв проблем да питате от един и същи ник, макар че не е особено желателно да се пита за трети човек, без той да знае, че се чопли картата му.

Какво конкретно ви интересува по тази карта? Целият живот на човека не може да бъде обхванат при едно повърхностно разглеждане в астрологичен форум. В какви направления?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Натални карти
« Отговор #2443 -: Юни 21, 2016, 03:26:32 pm »
Това е картата на брат ми. Тъкмо си мислехме, че ще се задоми, но в момента не му е ясно какво се случва с кандидатката, която настояваше за брак. Даден ли му е брак по натал? Не знам как точно да го успокоявам в момента, но като гледам картата му - откъм дадености по натал не мога да го успокоя... луната не ми харесва как е поставена, управителят на седми дом и той с тези диспозитори не стои добре, а за капак и северният възел е в седми дом. Вие дали виждате по-позитивно нещата, свързани с брака при него?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2444 -: Юни 21, 2016, 03:49:31 pm »
Като цяло са слаби предпоставките за удовлетворяващ брак и партньорство, но би могъл да привлече партньор, с който имат да "довършват" нещо. Да речем, ако и за двамата е останал някакъв неусвоен урок от миналото, вкл. и от гледна точка на кармата /да привлече някой "бивш" от минала инкарнация/. Такива отношения обаче бързо се изчерпват, ако не бъдат поставени и доизграждани върху друга основа. В този смисъл е желателно да се види и картата на избягалата кандидат булка, ако разполагаш с точен час на раждане.

Ако искаш, дай ми рождените данни на брат ти, за да видя какви са предпоставките в Навамша и да съм по-конкретна. Може пък там да има някакво смекчаващо влияние. В основната карта не намирам указания за благотворна брачна карма.
« Последна редакция: Юни 21, 2016, 04:03:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui