Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601999 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #150 -: Февруари 14, 2014, 02:20:48 pm »
akruks, не й е лесно на майка ти. Луна съвпад със Сатурн е доста тежък аспект и тази вътрешна неудовлетвореност да те съпътства цял живот, хич не си е работа.  Защото според мен недоволството към другите е замаскирано недоволство най-вече към самия себе си.
Serve, love, give

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #151 -: Февруари 14, 2014, 03:10:12 pm »
Богиньо, пиша от телефона, затова не качвам карта. Ама сега ще кача, де. На теб, ако майка ти е с комбинацията Дева-Водолей, тя самата се побърква вътре в себе си, това е много шантава комбинация.

Кабала, и аз това съмнение изразих - домът да не се гледа, прекалено личен ми се струва, за да отива към родителите. Моята сигурност е там, в 5 дом, при Луната и южния ми възел.

Акрукс, имаш тежки "майчини" аспекти. Това ме подсети, че Сатурнът на майка ми е съвсем точно върху моя ИЦ, и тя винаги го е правела това, да знае къде точно ще ме заболи най-много и да изчака момента, за да заболи най-силно.

Както Love-me каза, в отношенията между членовете на семейството ми водеща е несъзнателната мотивация " не само съм неудовлетворен, ами направо съм недоволен". В синастрията всичко може да се види, но в наталните карти ми е интересно. Даже се чудя дали да не направя тема за родовите аспекти как се наследяват, защото тази тема все по-силно ме вълнува и започнах да проследявам разни неща назад в поколенията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #152 -: Февруари 14, 2014, 03:58:36 pm »
Smarta ,явно си нептуново "дете" с "цвят" на Уран . Не знам ,къде е и какво прави Нептун в картата ти ,но има силно присъствие ,а ти за Уран сподели . ;)
А защо толкова упорито търсиш причина ,как възприемаш майка си и един логичен отговор би ли задоволил нуждите ти от "съвършенство" и "идеал"?!?





„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #153 -: Февруари 14, 2014, 05:45:45 pm »
Трябва да помисля върху това, което казвате.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #154 -: Февруари 14, 2014, 06:50:49 pm »
Акрукс, нямах предвид теб като майка, а ти и твоята майка, и се върнах назад да прочета за съвпада на Луна/Сатурн, което е трудно, пък видях, че съм прочела на обратно - нейната Луна е на твоя Сатурн. Ма така е, да чета по-внимателно! Извинявай за погрешния ми коментар!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #155 -: Февруари 14, 2014, 07:46:58 pm »
Акрукс, това ми липсваше. Опитното ти хорарно око завъртя домовете откъм майка ми, аз нямаше да се сетя. На този принцип ще разгледам и баща ми.

Да ти дам обратна връзка - една планета управител за 5 и 12 дом за майка ми, това може ли да се възприеме като "деца, затворени за дълго в болници/институции"? А като загуба на деца? С брат ми по отделно сме боледували много тежко и продължително с опасност за живота и бая време сме живели по болници. За служенето и ежедневните задължения не мога да преценя, тя вечно беше кисела, а съботите и неделите ги ненавиждах в дън душа, защото под строй цялото семейство почваше да чисти по нейно нареждане, но всяко чистене завършваше със скандал и разревани/наказани деца. Та значи всъщност, права си.

Квадрат У1/У4 при мен го усещам точно така - напрежение от родови, семейни неща. Все едно ми тежат миналите поколения. Двата ми рода не се погаждат. От майчиния съм претоварена с изисквания и очаквания, от бащиния ми тежи това, че не ги познавам добре, не сме близки и ми липсват нормални отношения, почти нищо не знам за тях. Прогресивната Луна ми влезе в 8 до сега и много ме заинтересува въпросът с роднините ми и по двата рода. Решила съм да разпитам старците и да направя родословни дървета, да събера максимално информация и да се помиря със себе си.

Утешаваш ме с това, че ще имам добри отношения с децата ми, че все го имам този страх да не съм като майка ми. Като не мисля за нея имам усещането, че ще знам точно какво и кога да направя с/за децата ми. Един астролог ми каза, че съвпадът Луна/Меркурий в 5 може да докара близнаци. Това ми се стори интересно.

Прогресивното новолуние мина. Усетих го като прилив на енергия и оптимизъм, овнешко е все пак. Почнах две-три нови работи. Запознах се с нови хора. Виждам, че рано или късно ще се разделя със съпруга ми, до прогресивното новолуние все се опитвах да оправя някак нещата и да забравя другия, но тогава ми стана ясно че това е загубена кауза, искам да съм с друг човек, ако е писано, може би тази година ще стане. За второ дете е рано, още нямам първо, но ако се изтърсят две на куп, няма да се противя на наваксването, че взех да одъртявам. И понеже ми хрумна, за близнаци как се гледат домовете, пак ли са 5 за първия близнак, 7 за втори, па дори и 5 мин. разлика да имат, или се вземат наведнъж по 5, ако са първо раждане?

И последен въпрос за вашите наблюдения за системата с домовете и децата, нали се приема, че се броят всички бременности, все едно как са приключили, даже с аборт, даже с мъртво раждане, така съм чела, какви са вашите наблюдения? Спазвате ли го това правило или броите живите деца по ред на номерата?

Акрукс, благодаря ти много! Тука си представи изпращащо целувки човече, че не мога да го закача с тоя телефон.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #156 -: Февруари 14, 2014, 08:18:46 pm »
Завъртях картата от страна на баща ми, за него У5 е Марс, който е в съвпад със Сатурн У2 за него, той ни смята за най-голяма ценност, плати ни образованието освен това. Марс е съвпад с Плутон У12 за него, което е повторение на аспекта като при майка ми - 5 и 12 накуп. Това е интересно. Марс има квадрат с Венера, негов У6, наистина не ни е гледал, просто го нямаше, и с У11, приятели не сме били. Сега се опитваме тримата с брат ми и баща ми да създаваме на ново връзката родител-дете, но още е трудно, има дистанция.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #157 -: Февруари 21, 2014, 01:32:42 pm »
Търсих информация за един аспект, но не можах да намеря нищо. Ще съм благодарна, ако ми кажете няколко думи, какво може да означава съвпадът на СЛВ с Хирон в натална карта. Съвпадът е в 6 дом, във Водолей, без аспекти, освен широк съвпад с Нептун, който е У7.
Serve, love, give

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #158 -: Февруари 21, 2014, 02:38:33 pm »
Търсих информация за един аспект, но не можах да намеря нищо. Ще съм благодарна, ако ми кажете няколко думи, какво може да означава съвпадът на СЛВ с Хирон в натална карта. Съвпадът е в 6 дом, във Водолей, без аспекти, освен широк съвпад с Нептун, който е У7.

А къде е сарурн в картата?
Тази конфигурация ми говори, че в ежедневието ще изпадаш в ситуации, в които да избираш-дявол ли си, ангел ли си. Може да се касае за работна обстановка, дали да помогнеш на някой
Примерно може по случайни пътища до теб да достига информация, с която би могла да спекулираш
Също е възможно да развиеш лечителни някакви умения, или да имаш необичаен усет за диети, правилно лечение на някой здравословен проблем

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #159 -: Февруари 21, 2014, 02:44:38 pm »
Търсих информация за един аспект, но не можах да намеря нищо. Ще съм благодарна, ако ми кажете няколко думи, какво може да означава съвпадът на СЛВ с Хирон в натална карта. Съвпадът е в 6 дом, във Водолей, без аспекти, освен широк съвпад с Нептун, който е У7.

Мама и тати да купуват модерни ,но практични играчки на този "натал" и да позволяват ,същия да ги гали /докосва ,както и те него и да "чуват" от време на време какво им  казва.Може би е прекалено "нервен" за тази възраст ,странен и може да се изолирва или точно обратното .Главата му е "шумна" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #160 -: Февруари 21, 2014, 03:38:59 pm »
Papy, не става въпрос за мен, а за дъщеря ми. За Хирон в 6 дом и СЛВ в 6 дом отделно прочетох доста, но съвпадът ми е неясен. Още повече и с намесен Нептун...
А положението на Сатурн в картата е силно впечатляващо - съвпад с Асц, на 1 градус от него откъм 12 дом. Доколкото разбрах това е много силна позиция за него. Той е в съвпад и с Марс, който е в 1-ви дом. Съвпадът е в Дева. Хубавото в цялата работа е, че съвпадът няма нито един лош аспект.
Рени, мерси, малко кодирано си го написала, та дано да съм го разбрала правилно  ;) За нервност, не съм усетила засега. Много е общителна, обича да е сред хора, но тя има и стелиум в 11 дом (Венера, Слънце и Меркурий).
Serve, love, give

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #161 -: Февруари 21, 2014, 03:49:27 pm »
Някой го беше описал този съвпад марс/сатурн много добре, но сега нямам време да търся
Съвпадът на слв с хирон означава, че няма да има избор в проявлението-каквото и да прави, ще попада в описаните ситуации и ще трябва да решава
Същото е в сила и за дарбите. Съвпадът на нещо с възел дава една фиксирана точка в житейския път-каквото и да правиш преди нея-винаги ще минеш оттам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #162 -: Февруари 21, 2014, 10:29:51 pm »
Papy, не става въпрос за мен, а за дъщеря ми. За Хирон в 6 дом и СЛВ в 6 дом отделно прочетох доста, но съвпадът ми е неясен. Още повече и с намесен Нептун...
А положението на Сатурн в картата е силно впечатляващо - съвпад с Асц, на 1 градус от него откъм 12 дом. Доколкото разбрах това е много силна позиция за него. Той е в съвпад и с Марс, който е в 1-ви дом. Съвпадът е в Дева. Хубавото в цялата работа е, че съвпадът няма нито един лош аспект.
Рени, мерси, малко кодирано си го написала, та дано да съм го разбрала правилно  ;) За нервност, не съм усетила засега. Много е общителна, обича да е сред хора, но тя има и стелиум в 11 дом (Венера, Слънце и Меркурий).

Love-me ,съвпадът ,не е лек аспект,това е TNT -просто на вид взривно вещество ,но с "високи " и мощни характеристики,но при свръхконцентриране -бум ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #163 -: Февруари 21, 2014, 10:32:40 pm »
Някой го беше описал този съвпад марс/сатурн много добре, но сега нямам време да търся
Съвпадът на слв с хирон означава, че няма да има избор в проявлението-каквото и да прави, ще попада в описаните ситуации и ще трябва да решава
Същото е в сила и за дарбите. Съвпадът на нещо с възел дава една фиксирана точка в житейския път-каквото и да правиш преди нея-винаги ще минеш оттам

Цитат
Съвпадът на слв с хирон означава, че няма да има избор в проявлението-каквото и да прави, ще попада в описаните ситуации и ще трябва да решава 

Наблюдение,опит или ...?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #164 -: Февруари 21, 2014, 11:54:26 pm »
Love-me, моите наблюдения върху Сатурн на АС и то точен съвпад, показват следното - нативът чувства върху себе си, че всичко, самото живеене е много трудно. И реакциите са горе-долу два вида. В първия случай стават много борбени, полагат много усилия и работят много. С времето това почва да им се отплаща, макар и бавно. Вторият тип отказват да полагат всякакви усилия, връзките не искат да си вържат сами, пускат се по течението и заживяват в перманентно неудовлетворение. Цикълът на Сатурн се отразява особено силно и едва след 30 започват да се чувстват по-стабилни. Това е трудно положение, изисква много от притежателя си.

Марс/Сатурн е цикличен аспект. Обикновено ще взима превес едната планета, също ще има редуване - потиснатост и обездвиженост, после изведнъж скача. Коя ще е по-силна, сега не ми е ясно, защото Марс е силен в 1, но по-късно в живота като развие Сатурн...