Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623627 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2610 -: Август 19, 2016, 12:44:12 am »
С прецесия ще е в знака на асц

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2611 -: Август 19, 2016, 09:26:39 am »

ползваш "АСПЕКТИТЕ В АСТРОЛОГИЯТА" на СЮ ТОМПКИНС, цитат на Алена, много хубава книга, широк поглед върху природата на аспектите на достъпен език.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2612 -: Август 19, 2016, 03:24:37 pm »
Венера в 12-ти Дом

Ключова дума - съчувствен
Екзалтация по дом

Вие сте мил, състрадателен, милосърден, съчувствен към другите и често много въодушевен. Наслаждавате се на уединените места и имате нужда от време, всеки ден да зареждате своите батерии. Въпреки че подводните течения на живота ви са леки, вие чувствате принудителна нужда да служите. Притеглен от окултизма, обичате да изследвате дълбокия смисъл на живота и любовта. Природно стеснителен и лесно раним, може да имате тайни любовни авантюри. Вие сте твърде примирен, когато сте в беда. С неблагоприятни аспекти, може да обичате личност, която не е свободна или да страдате от любовни провали в живота си, или да преживеете развод.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2613 -: Август 20, 2016, 03:28:14 pm »
Хора мили, искам да повдигна един въпрос, който не знам дали е обсъждан във форума и къде да го търся. Има ли такова нещо като нерадикалност на наталната карта? Толкова да не се връзва, че да заподозрем осиновявяне, неизвестно на притежателя и?

Имам казус с една карта на една жена, която не познавам, но ме помоли още преди няколко години да и направя нещо като хороскоп. Съгласих се трудно, защото обща близка ме убеди, но така и не направих нищо. Не знам какво си е помислила жената, но сега пак стигнах до тази карта, защото ми тежи това неспазено обещание. И откривам същото, което и преди - тази карта ме блокира. Не ми се връзва и това е. Жената има сериозни здравословни проблеми. Претърпяла е поне една трасплантация, но в 6 дом има само един Юпитер. Въртя различни домови системи и при една от тях и Хирон минава от 5 в 6. Тя има доста отмествания между домовите системи. Има Нептун в 1 дом. Сега съм в дилема какво да правя. Предишния път като я питах какво иска да знае, тя каза "нещо за здравето" и аз съм в шах и мат с тоя Юпитер, който поне да беше в падение/заточение, ама не е. Има само един квадрат с Марс. Не че е за пренебрегване, ама все пак...
Ще съм благодарна на всякакви съвети и мнения.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2614 -: Август 20, 2016, 03:31:23 pm »
Няма такова нещо като нерадикална или нечетлива натална карта, има или неточен /объркан/ час на раждане, или неправилно /непълно/ тълкуване на съответната тема. Дай да видим цялата карта, описанието на 6 дом не е достатъчно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2615 -: Август 20, 2016, 03:34:39 pm »
А картата къде е?
Юпитер в 6д е в заточение по дом, нали това е дома на девата, освен това планетата дава разширение, но в случая на здравословни проблеми, когато са налице, а защо ги има трябва цялостен поглед върху натала.
При осиновяване променят само имената, а не датата, нали по нея след време се откриват с истинските родители.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2616 -: Август 20, 2016, 04:50:39 pm »
Имам един такъв пример /жена/ - много труден житейски път, много борби за оцеляване, тежки отговорности, стресиращо ежедневие, липса на подкрепа, а в хороскопа няма марсови, сатурнови или плутонови аспекти към светилата. За съжаление обаче часът на раждане е неизвестен и няма как да се види в кои домове спрямо Асцендента попадат малефиците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2617 -: Август 20, 2016, 05:18:47 pm »
То и аз нямам марсови, сатурнови и плутонови аспекти към светилата, ама Плутон се е курдисал върху АСц откъм 12д. за разкош  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2618 -: Август 20, 2016, 05:25:18 pm »
В повечето карти се проследява някакъв баланс, но най кофти случай е, ако малефиците са на видно място /по ъглите, в кулминация/, а бенефиците са в слаби домове - 6, 8, 12... Понякога дори не е нужно да има неблагоприятен аспект с малефик. При мен тригоните с двата класически малефика /Марс и Сатурн/ може и да смекчават малко положението, от друга страна смекчават и характера, не действам на принципа "целта оправдава средствата" - нещо, за което допринасят Марс и Сатурн при по-неблагоприятна изява. Сатурн ми е много неблягоприятно разположен спрямо АС, има слаба подкрепа от страна на бенефиците, така че евентуално бих могла да разчитам само на умерен късен успех. И няма значение кой какво е заслужил, а какъв му е пътят на човека, какви са му уроците в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2619 -: Август 20, 2016, 05:44:31 pm »
Умнице, можеш да видиш и У6 в цялата му прелест - положение по знак и дом + аспекти по знак и дом, както и дали някоя от личните планети не е с тежки аспекти от малефици.

Това с трансплантацията ще е интересно.

Нямаш ли събития за ректификация ... специално операцията със сигурност може да помогне.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2620 -: Август 20, 2016, 07:03:48 pm »
Към написаното вече - К6 по дирекции и прогресии къде попада; как е поставена планетата, която управлява органа, който е трансплантиран; ранените планети в картата - какви аспекти правят и как се движат по прогресии, дирекции.

След като е имало болнични престои - според мен и 12 дом гледай, заплаха за живота - и 8 дом, управители.

По сидерал как стоят 6, 8, 12 дом?

Най-добре да видим данните на жената  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2621 -: Август 20, 2016, 08:20:17 pm »
Смарта, кое те притеснява, че не виждаш здравословните й проблеми и най-вече трансплантациите в картата й ли? И ти добре знаеш какво да гледаш - Марс, Уран, Сатурн, 1, 2, 6, 8, 12 домове и управителите им, Слънцето, но дай картата на жената, да гледаме всички. Повече очи повече ще видяг :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2622 -: Август 20, 2016, 08:41:05 pm »
Имам един такъв случай-за всички тези години. Не е осиновено дете, има визуална прилика
Трябва картата

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2623 -: Август 20, 2016, 08:46:21 pm »
Не може да се разчита на визуална прилика. Осиновените деца започнват да приличат на осиновителите си. :) Естествено не става въпрос за осиновени зеца от други етноси или раси. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2624 -: Август 20, 2016, 08:49:26 pm »
Не може да се разчита на визуална прилика. Осиновените деца започнват да приличат на осиновителите си. :) Естествено не става въпрос за осиновени зеца от други етноси или раси. :)

Да бе
Гените кучета ги яли
Могат да прилепнат поведение, мимики, пози, и т.н. Но си има характерни черти и се виждат. Виж обратното по-може-да е родно и да не прилича на никой-уж