Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624005 пъти)

Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2730 -: Декември 06, 2016, 10:24:50 pm »
Интересуват ме нещата, свързани с връзките, понеже когато винаги търся или не попадам, или по някакъв начин живота ме завърта и ми се изплъзва. Срещнала съм супер смислени хора(приятели), стойностни, които са ме научили на много, но някои от тях ги губя по много странни начини, отдалечават се от мен. В любовта не мисля, че съм имала късмета да попадна на това, което търся. Искам да разбера каква ми е мисията тук, към кое да се насоча, понеже често изпадам в някаква дупка и си казвам " Това дето го започнах дали си стуваше или струва ли си все още да го правя" . Сякаш имам нужда някой да ме насочи. Интересувам се от кармата, съдбата или както имаше "пръст на съдбата" в картите, или се лъжа. :-)) ще съм ви страшно благодарна, ако ми помогнете

Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2731 -: Декември 06, 2016, 10:32:03 pm »
Забравих да допълня, както по странни начини ми се губят хора, така и по странни начини се запознавам с тях. Имам супер силна интуиция, често дори една приятелка ми казва: "Ти имаш наистина странен късмет" , след като стана свидетел на поредица от мои случки. :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2732 -: Декември 06, 2016, 10:33:26 pm »
Трябват много и разнообразни знания, учения, издледвания, за да си разбереш твоят смисъл. Тоест-с колкото повече неща се занимаваш и научаваш, толкова по-голям шанс. Това си е клише, но за теб е вярно

Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2733 -: Декември 06, 2016, 10:43:26 pm »
Много благодаря все пак. :-)
« Последна редакция: Декември 06, 2016, 10:51:41 pm от Blue96 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2734 -: Декември 06, 2016, 11:28:28 pm »
За интуицията ти – имаш Луна в Рак и в накшатра /лунна стоянка/, която дава такива способности, по–изострени сетива и ментални способности. Особено като се съчетание с мажорен аспект от Юпитер. Луната е в 12 дом от Асцендента, ако се разглежда по система "дом–знак". Меркурий в есенциално силна позиция, отчетено по тропическа система, в тригон с Нептун – предпоставка и за интуиция, сетивност, и същевременно не липсва здрав разум, прагма. Меркурий в земен знак не е така идеалистичен, дори ако има аспекти с Юпитер, Нептун. Липсват обаче аспекти с Марс и Сатурн, затова според мен би следвало да доминира хуманитарната страна на интелекта. Критичността и прагматизмът на Меркурий в Дева в твоя случай не са толкова силно изразени, има доста смекчаващи аспекти, гледано по сидерална система – в един знак с Венера и в тригон с Юпитер. Ако се гледа силата на планетите на ниво подсъзнание, Меркурий е най–изявен, т.е. по неговите аналогии най–малко работа се очертава, също така би могла да имаш успех в някоя меркурианска сфера или професия. Но и тук трябва да залагаш на постоянството, да подхождащ с повече увереност, амбиция и по–висока самооценка. Тези качества ще се изградят с времето,  рано или късно всичко ще си дойде по местата. Очертава се доста работа по сатурнови теми в живота, докато не се изгради усещане за справяне с живота и стабилна ценностна система, която да не се "огъва" под външен натиск и в зависимост от конюнктурни влияния. 

Така че съм съгласна с написаното по–горе относно относно това, че може да се наложи допълнително да се работи по изграждане на такива качества като самоувереност, целенасоченост, борбеност и постоянство. И тия качества ще се доразвиват при взаимодействие с други хора, особено ако часът на раждане не е по–късен. Посредством пряка конфронтация и посрещане на предизвикателни ситуации в отношенията, при взаимодействие с обкръжението ще се изразходва голям енергиен заряд. Не е изключено при някои хора, в процеса на взаимодействие с теб, да се създава усещане, че сякаш с нещо ги напрягаш. Първоначално може да действа като силен магнетизъм, а след това като отблъскване. С този час на раждане /ако не е по–късен/ в любовните връзки също се търси по–интензивно взаимодействие, да има магнетизъм, страст. Скучни, неатрактивни партньори и сухи, лишени от динамика отношения няма да ти импонират.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2735 -: Декември 07, 2016, 08:25:15 am »
Блу, малко си мъничка и е нормално нито да си срещнала любовта, нито да си осъзнала съвсем какво искаш и кое има смисъл. Права е Папи, че всеки си намира свой собствен смисъл, търсейки.

Иначе за любовта ако погледнем астрологично наистина няма да е лесно, ще ти се изплъзва - десцедента във водолей (и моят е такъв, разликата е в 1 градус, та говоря от опит). Освен това при теб и венера и управителят на седми дом са в критични градуси, можеш да попрочетеш за тях и да видиш дали има някакъв смисъл за теб и какъв точно. Принципно критичните градуси водят до кризи, в случай конкретно в отношенията и в сферите, за които по принцип отговарят планетите. В случаят с венера - пари и любов, отношения.

Според мен с този асцедент в лъв и марс съвпад с него си доста егоцентрична, уверена, наперена и т.н., в което няма нищо лошо разбира се, то това си е призванието на лъва.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2736 -: Декември 07, 2016, 08:34:59 am »
Благодаря за отговорите. Иначе за асцендента- по-скоро самовлюбена мъничко😂 но в бъдеще не се знае какво може да се случи :-)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2737 -: Декември 07, 2016, 11:04:08 am »
Благодаря за отговорите. Иначе за асцендента- по-скоро самовлюбена мъничко😂 но в бъдеще не се знае какво може да се случи :-)

с венера У10 в 1 ,върху регул,каре плутон У4,татко ти с какво е известен,приличаш на него
тази лъвска венера на асц. и везнешко слънце си доста суетна,др.пол държиш на разтояние,с този марс на асц.,компенсира нерешително-колебливото ти слънце
с родителите разбираш ли се, др.У4 марс и той на асц. ,упр.на родителската ос върху асц.опитват се да ти налагат всичко,за твое добро,те правят избори вместо теб



Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2738 -: Декември 07, 2016, 11:20:51 am »
с венера У10 в 1 ,върху регул,каре плутон У4,татко ти с какво е известен,приличаш на него
тази лъвска венера на асц. и везнешко слънце си доста суетна,др.пол държиш на разтояние,с този марс на асц.,компенсира нерешително-колебливото ти слънце
с родителите разбираш ли се, др.У4 марс и той на асц. ,упр.на родителската ос върху асц.опитват се да ти налагат всичко,за твое добро,те правят избори вместо теб
Приличам смесено на баба(майката на баща ми) и на баща ми по чертите на лицето, иначе баща ми е известен с това, че работи много, почти никога не съм го видяла да си почива, обича да хапва ( телец все пак), но пък не е в никакъв случай дебел, дори е супер запазен за възрастта си, не страда от болести, само леко го болят краката и кръста от физическата работа.
Суетна съм доста, обичам да ми е хубаво, да изглеждам добре, да е красиво(типично везническо), но това с мъжете по-скоро някак си като ги поопозная и вече нещо не ми харесва в тях, много бързо ми минава тръпката на повечето, но пък съм и супер влюбчива.
Много се разбирам с родителите ми, мама е овенче, моята противоположност и може да се каже, че доста съм я слушала за някои неща, тя ме е насочвала, въпреки че преди доста прекаляваха, казвайки ми някои неща, но постепенно с времето понамаляха, а и аз се научих да бъда по-решителна с една идея и да си отстоявам своето. :-) Сега мога да кажа, че значително през по-голямата част от времето сме си супер близки. Има и моменти, в които има леко разклащане, както при всяко друго семейство.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2739 -: Декември 07, 2016, 12:32:30 pm »
Хм, може да стане някой емигрантин...
Слабите мъжки марсове от малки знаят, че не са по меренето на мускули и си намират други хитри начини да се налагат, например дипломатичност, понякога играят сценки, понякога манипулират...но задължително компенсират.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2740 -: Декември 07, 2016, 12:49:47 pm »
Имах един млад шеф – практикуващ адвокат и преподавател по източни бойни изкуства. Слънце във Везни и Марс във Везни, Марс в съвпад с Раху. Луна в Козирог, Венера в Скорпион. Все есенциално слаби планети. Материално беше доста добре, от семейство с възможности. Това е само пример. Мисля, че при детето спортът е добра възможност за справяне с неувереност и вътрешна агресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2741 -: Декември 07, 2016, 02:01:17 pm »
Как разпознавате в една карта, че човекът е лекар? Какво би Ви навело към такива изводи?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2742 -: Декември 07, 2016, 02:02:51 pm »
Не е задължително да има активност по оста 6–12 дом.

Акцентиран 6 дом може да има и при адвокат, юрист, работещ в правен отдел, в противовес на клишето за 9 дом.

Зависи и за какво ниво на компетенции в областта на медицината става въпрос. За помощен и обслужващ персонал търсим Луна на видно място. За квалифициран лекарски персонал, експертни познания трябва да има указания за академично образование, интелектуален капацитет. В повечето случаи има юпитерово влияние. Хирурзи, стоматолози – Марс. Но пак не минава без Юпитер, все пак не са обикновени санитари и фелдшери.
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 02:11:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2743 -: Декември 07, 2016, 02:29:24 pm »
Лили, благодаря  :08:

Срещала съм коментари, че лекарите са по 7 дом - може би се има предвид - тези, които нас ни лекуват?

Замислям се на тема професии, реализация - за желанията, които съм имала, с какво се занимавам реално... Много, много голяма любов ми е медицината и всеки път ми трепва по тези теми. Две години се готвех по химия и биология - в 10 и 11 клас, но не кандидатствах. Точно хирургия исках. Може би ъгловия Марс си казва думата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #2744 -: Декември 07, 2016, 02:34:13 pm »
Ето карта на хирург и то много много добър.