Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623151 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3030 -: Март 18, 2017, 07:28:33 pm »
Може
Но и две от любимите ми квадратури-марс, меркурий/юпитер

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #3031 -: Март 18, 2017, 07:31:20 pm »

Какви са ти реалните проблеми?

Мама.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3032 -: Март 18, 2017, 07:38:27 pm »
Тук поне Юпитер доминира в аспекта, дясна квадратура. Обаче Меркурий и Марс са по-нависоко.

Кой знае колко злочеста съдба не виждам в тази карта, на прима виста.

Юпитер е Лагнеш, в 6 дом не се чувства особено добре /в накшатра, която обича комфорта и лекотата/ и може би в случая квадратурите го раздвижват, не са чак толкова вредоносни, нито безполезни. Ако я няма тази квадратура, Слънце/Раху в кулминация само ще се дуе и ще се чуди защо не получава заслужено признание, опозицията между Луната и Сатурн ще го превърне в недоволно и дребнаво мрънкало. Тъй че добре, че ги има квадратурите. Има нужда от малко екшън.
« Последна редакция: Март 18, 2017, 07:43:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kamaelsh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #3033 -: Март 18, 2017, 09:05:45 pm »
Много благодаря на всички, особенно на Pappy и Lila.Това което каза Lila e вярно аз съм смятал, че всяко зло е за добро и си мислех , че именно този потенциал може да се развие след осъзнаване.
Но какво означава това Раху.Нещо лошо ли е?
Аз си мислех, че тези нужди от секс, внимание и любов в моя случай се определт от плутон и венера а тее са някак особени.На моменти когато си харесам някоя иска мда я преследвам и да знам всичко за нея, защото почвам да халюцинирам, че тя е с друг мъж а аз започвам да се самонаказвам.Последното което искам да питам е реално мога ли да имам с тази натална карта проблеми в партньорските отношения или те са вследствие изцяло от подсъзнателните проблеми сатурн/луна ?   ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3034 -: Март 18, 2017, 09:11:26 pm »
По съвпада на Венера и Плутон в Скорпион, разположен в 8 дом/знак от Асцендента, има симбиотичен и манипулативен мотив. Ако се гледа по ведическата, тогава е по Луна /Сатурн. Но и влиянието на Венера в 8 дом е силно. Вероятно имаш нужда от по-интензивни изживявания в тази сфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kamaelsh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #3035 -: Март 18, 2017, 09:20:34 pm »
Лила, много ти благодаря!!Чувствам се разбран и облекчен. :engel016:.Но пак да попитам, защото ми стана наистина интересно за термина Раху и каква е разликата между ведическата и не знам как да кажа - друга която не е ведическа астрология, защото някой термини са ми неясни?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3036 -: Март 18, 2017, 09:22:57 pm »
Тук има една полезна тема, можеш да се запознаеш по-задълбочено: http://astra.la/forum/index.php?topic=66.0

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kamaelsh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #3037 -: Март 18, 2017, 09:31:54 pm »
Лила , супер си , готина тема ми прати. И сега наистина последно защото е късно - Кое е водещо светило - слънцето, луната или планета управител на асц, особенно ако е в първи дом и съвпад с него?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3038 -: Март 18, 2017, 09:41:23 pm »
При теб ли? Дневна карта – Слънцето, освен това е мъжка. Разположено в кулминиращия знак, близо до МС, подсилено от Възходящия възел. Гледано с прецесия по античната система – в собствен триплицитет, рецепция с Юпитер. Той нощен управител на същия триплицитет. Юпитер не е в силна позиция, според мен повече ще разчиташ на Слънцето и Сатурн, ако говорим за реализация в социума. По-изявени успехи са възможни на границата между края на младостта и началото на зрелоста, т.е. когато се смята, че човек достига апогея си. По груби сметки – между 30 и 40. Но това само прогностика ще потвърди, тук гледаме натала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #3039 -: Март 18, 2017, 10:34:02 pm »
Камаелчо защо си се кръстил така на архангела -
Името Камаел/ Камуел означава  "Този, който вижда Господа!" или „този, който търси Господа" или случайно  :012: Какви икони гледаш във вас и да не прекаляваш  :017:

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Натални карти
« Отговор #3040 -: Март 20, 2017, 04:11:09 pm »
Здравейте, качвам карта на една моя братовчедка, която страда от автоимунно заболяване. Заболяването прогресира и за него няма лек. Вече 13 години. Кое в наталната карта дава индикации за подобно нещо? Много информация има във форума, започнала съм да чета темите подред , но за сега не мога да си отговоря на този въпрос.
« Последна редакция: Март 20, 2017, 04:14:10 pm от HRISKA »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3041 -: Март 20, 2017, 04:31:18 pm »
Това е едно от заболяванията, които най-трудно се определят, защото има различни разновидности и на различна основа възникват. В зависимост от симптомите, от засегнатата система в организма се определят и планетите-сигнификатори. Това е много подмолно, упорито заболяване – наистина не се лекува, само се потискат симптомите. Има и периоди на изостряне.

По системата, която използвам за анализ, има нужда от лека ректификация. При малко по-ранен час /около 1,5-2 минути/ има съществена промяна и в основната карта, и в производната здравна карта. С този час на раждане в производната карта по-скоро има навик за смущения на нервна почва, бъбреците също могат да бъдат уязвими.

При малко по-ранен час на раждане изпъкват други моменти и повече здравословна проблематика в основната карта. Може да бъде засегната репродуктивната система и да има предразположеност към смущения, свързани със защитните сили в организма. Не е изключена и някаква наследственост по женска линия.

Автоимунното заболяване в какво се изразява – кои органи са най-силно засегнати, каква е симптоматиката?  Има ли ставни болки, някакви костни проблеми?


« Последна редакция: Март 20, 2017, 05:49:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3042 -: Март 20, 2017, 05:26:57 pm »
Здравейте, качвам карта на една моя братовчедка, която страда от автоимунно заболяване. Заболяването прогресира и за него няма лек. Вече 13 години. Кое в наталната карта дава индикации за подобно нещо? Много информация има във форума, започнала съм да чета темите подред , но за сега не мога да си отговоря на този въпрос.
Слънцето У1 в съвпад със заточен Сатурн У6 и в куинконкс с ретро Нептун У8
Заболяването свързано ли е с храната, като анорексия например или да спазва специална диета с определени храни, като при едно друго автоимунно заболяване, на което не помня името, запомнила съм само, че храната за него е много скъпа? Лилит е в неин 6д на здравето- психологически образ на врага е заболяване- реално или въображаемо.
Лилит заедно с Нептун и Слънце образуват конфигурация Йод.

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Натални карти
« Отговор #3043 -: Март 20, 2017, 05:43:33 pm »
Слънцето У1 в съвпад със заточен Сатурн У6 и в куинконкс с ретро Нептун У8
Заболяването свързано ли е с храната, като анорексия например или да спазва специална диета с определени храни, като при едно друго автоимунно заболяване, на което не помня името, запомнила съм само, че храната за него е много скъпа? Лилит е в неин 6д на здравето- психологически образ на врага е заболяване- реално или въображаемо.
Лилит заедно с Нептун и Слънце образуват конфигурация Йод.

Заболяването е Множествена Склероза, нервните влакна се саморазрушават, засягат се двигателните функции.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3044 -: Март 20, 2017, 05:54:09 pm »
Казваш, че в продължение на 13 години го има. А кога се е проявило – през 2004? През първата или втората половина на годината?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui