Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623168 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3060 -: Март 21, 2017, 07:31:07 pm »
Е, и ти като познаваш реалния човек, виждаш ли проявата на добрите звезди?

Специално за Регулус и аз не съм видяла. В съвпад със Слънцето и Асцендента дава голямо его, претенции, взискателност, сякаш всичко им се полага "по право". Но в двата случая, за които имам впечатления, е било съчетано със сатурново влияние – Сатурн в съвпад със Слънце и Сатурн в първи дом.

Вероятно донякъде важи и за съвпад с Луната, но нямам наблюдения върху такива Луни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3061 -: Март 21, 2017, 09:25:18 pm »
Благодаря Ви Bobolina и Аkruks!

 Lilla плащала съм не веднъж за астрологична консултация и в последствие започнах да чета и да се интересувам повече. Разбрах, че има Западна астрология и Вавилонски зодиак на неподвижните знаци и Неподвижни звезди и всичко това доста ме обърква. Асцендента ми е последен градус на Лъв към Рак и слънце в Стрелец по Сидералния зодиак, а по Плацидус Лъв последен градус към Дева и слънце в Козирог. Интересуват ме кои транзити вървят сега и как да разбера кои Аспекти са отминали и кои предстоят?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3062 -: Март 21, 2017, 09:28:16 pm »
Интересуват ме кои транзити вървят сега и как да разбера кои Аспекти са отминали и кои предстоят?

Гледаш или по едната, или по другата система.
Или си пускаш картата по сидерал и гледаш транзити по сидерал, или гледаш тропическата карта и транзити по тропическия Зодиак, без прецесия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Натални карти
« Отговор #3063 -: Март 21, 2017, 11:05:14 pm »
Е, и ти като познаваш реалния човек, виждаш ли проявата на добрите звезди?
Тук някъде имаме тема за неподвижните звезди

Ами всъщност като се замисля май ги има, но се разболя млада и не са проявени изцяло. Регул дава откровеност и смелост, тя ги има, Арктур дава войнственост и свадливост, за това не съм сигурна.  В моя Натал имам съвпад на Спика с АСЦ. Спика дава художествени умения в случая. При мен тези умения се  проявиха към 38-та ми година, изведнъж и внезапно.  Сега съм на 43 и не съм изгубила интерес, а напротив.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #3064 -: Март 22, 2017, 12:02:31 am »
Copula ми е точен съвпад с Юпитер, карах хепатит, мислех че от Плутон у8 съвпад също, а той май помогнал за бърза регенерация.

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3065 -: Март 23, 2017, 03:56:45 pm »
Здравейте!
 По фиксираният зодиак и по Тропичаският и др с-ми при АСПЕКТИТЕ няма промяна нали?
Всеки Аспект веднъж ли се проявява в живота?
Транзит на планета, това Аспект, който е действащ в момента ли?

Благодаря!



Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3066 -: Март 23, 2017, 09:51:49 pm »
Има промяна; ако с прецесия едната планета от конфигурацията остане в същия знак, а другата се премести, според класиците няма да има аспект, въпреки че могат да ги делят 2 градуса
Транзит на планета означава къде се намира тя в момента-към дадена дата, например днес, но може и преди 4 дена, или преди 2,3 години.
Аспектите, които образуват планетите към момента на раждане, са натални аспекти, и те показват акценти по дадени теми в живота, които ще се проявят когато бъдат задействани от даден транзит, прогресия или друго. Например тригон м/у у1 и у2 може да означава, че човек лесно ще изкарва пари, или по-точно-ще има възможност да изкарва парите си сам; това е само пример и не трябва да се разбира буквално

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3067 -: Март 23, 2017, 10:04:16 pm »
Papy благодаря, че се отзова! В такъв случай при консултация с астролог, за транзитите в момента и за предсоящите ли е да искам информация?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3068 -: Март 23, 2017, 10:12:25 pm »
При консултация с астролог по-скоро можеш да зададеш конкретни въпроси и да го помолиш да разгледа тематично каква е динамиката или цялостно за определен период от време. Не е нужно да му казваш "виж ми транзитите", те знаят какво и къде да гледат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #3069 -: Март 28, 2017, 11:49:22 pm »
Познавате ли хора със Слънце на Асцендента? Не съм виждала такава карта.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3070 -: Март 28, 2017, 11:53:35 pm »
Познавате ли хора със Слънце на Асцендента? Не съм виждала такава карта.

Да, познавам.

Точен съвпад на Слънце с АС, знакът е Водолей. Отсреща – съвпад на Луна и Сатурн в Лъв. Тежък случай на голямо самочувствие, лъжи и самохвалство. Но иначе е престорено мила и сладникава. Самочувствието се гради върху парите, които изкарва гаджето в чужбина, и върху материалните придобивки от него. Не върху лични заслуги и способности.

Прилагам карта. Другият тежък случай е с подобна опозиция, само че обърната – Сатурн на АС, Слънце на ДС. Има нещо сериозно бъгнато при такива жени.

« Последна редакция: Март 29, 2017, 12:05:58 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #3071 -: Март 29, 2017, 12:05:52 am »
То май по-добре, че не съм срещала :) На мен ми се падат все с Меркурий на АС :)  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3072 -: Март 29, 2017, 12:09:22 am »
По сидерал май е още по-брутално – Марс и Слънце в изгряващия знак, Луна и Сатурн в залязващия.

Тапа 1.50, но със самочувствие на супер жена. Много ме дразнеше глупавото ѝ и лъжливо самохвалство, иначе за работа в един офис/стая е сравнително поносима.

И изглежда, че наистина е тенденциозно. Познавам и друг случай – опозиция Сатурн/Луна по оста 1/7 и с квадрати към Слънце/Марс. Голяма уста, голямо самочувствие, дребно и вредно.
« Последна редакция: Март 29, 2017, 12:12:09 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3073 -: Март 29, 2017, 12:20:08 am »
Познавате ли хора със Слънце на Асцендента? Не съм виждала такава карта.

Колко на асц? Ако до 2* май не, но иначе да

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3074 -: Март 29, 2017, 12:23:47 am »
Тия случаи са и най-трудни за определяне, дали раждането е дневно или нощно. А това има голямо значение за тълкуването, според античната астрология. Но даже ако е малко под АС, бихме могли евентуално да го броим за дневно. Нали тогава вече се показва слънчевият диск.

Афликтирано Слънце на АС не е опция, същото важи и за Луната. И като цяло кофти аспектирани светила по ъглите, ако няма подкрепящ аспект от бенефик.

Разбира се никой не е виновен, че се е родил с такава карта. Но не съм виждала преобладаващо положителна изява, тъкмо напротив.
« Последна редакция: Март 29, 2017, 12:27:38 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui