Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622913 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3105 -: Март 30, 2017, 05:15:34 pm »
А под това че не съм типична Везна имат ли значение асцендента и луната ?

Да, задължително се вземат предвид. Луната и нейните аспекти. Планети в изгряващия знак, планети в кулминиращия. Това е минимумът, според който се оценява личността. Иначе е ясно, че хороскопът е сбор от всички компоненти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3106 -: Март 30, 2017, 05:21:34 pm »
Аха
А медиум цели за какво дава информация ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3107 -: Март 30, 2017, 05:38:41 pm »
А медиум цели за какво дава информация ?

Медиум Цели в съвременната астрология бележи началото на 10 дом, но не винаги попада в кулминиащия знак. А той е винаги десети от изгряващия, по реда на знаците. МС може да попадне в 9 или 11 знак от изгряващия. Това е точка, която математически се изчислява, а Асцендентът е производен от нея. Като направиш всички калкулации на ръка, първо получаваш МС и после в домовите таблици според полученото МС гледаш къде попада Асцендентът за съответната географска ширина. Това е алгоритъмът на изчисляване на натална карта. Сега програмите го правят и вероятно не е нужно да се знае.

Медиум Цели се счита за своеобразна "връхна" точка, нещо като "таванът", който се стремим да стигнем. Тя също е важна, особено ако върху тази ос попада планета, в съвпад или опозиция. В ураническата астрология МС има по-индивидуално значение в сравнение с Асцендента, свързва се с вътрешното Аз-съзнание.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3108 -: Март 30, 2017, 05:47:25 pm »
И когато не ми е в 10 дом за неблагоприятно ли се смята

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3109 -: Март 30, 2017, 05:50:12 pm »
Не, няма такова нещо.
Кулминиращият знак е това, което се вижда в зенита, т.е. право над главата в момента на раждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3110 -: Март 31, 2017, 12:19:07 am »
Имам близка с Уран около МС, медицинска сестра е. И се чудя как изобщо не ѝ е проработил тоя Уран, а е със Слънце във Водолей при това. Квадратура Слънце/Уран. Никаква бунтарка не е. Поне да беше в рентгенов кабинет или за някакви по-специфични изследвания – ЯМР, скенер. Обикновена дежурна медицинска сестра в болница, средно специално е завършила навремето. Е, сега поне се е преместила в една психиатрична клиника, пак е "уранианско", пълно с айнщайновци – честита проработка!  ;D

Понякога си задавам въпроса дали при всички работи висша планета около МС или в 10 дом, ако има такава. По-горе Vasya нали пита за Плутон. Познавам случаи с Нептун – нямат нищо общо помежду си. Единият даже е обикновен ВиК майстор, няма нищо извисено, нито одухотвореност някаква. Меркантилен тип, материалист и скръндза до мозъка на костите си, на един човек не е помогнал.
« Последна редакция: Март 31, 2017, 12:24:08 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3111 -: Март 31, 2017, 12:54:44 am »
Все и някой водопроводчик още повече ако Нептун е в Скорпион, ще се впише по водна линия.

Оня е от поколението с Нептун в Стрелец. Три планети във ВодоЛей, Луна в последния градус на Рак. Акцент върху оста 6/12.

Сетих се и за една женска карта с Плутон на МС – във Везни. Има осмодомен лъвски стелиум, а Плутон е в квадрат към козирожка Луна в първи дом. Влияние върху личността има – прикрита, сдържана, не споделя, привидно много овладяна. Излъчва индиферентност и статичност. Но в професионален план нищо плутонианско. Работа в туризма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3112 -: Март 31, 2017, 11:40:50 am »
Значи да нямам много надежди за медицината
Че аз иначе доста исках и ми се струва много интересно,което си заслужава дългите години учене

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3113 -: Март 31, 2017, 12:15:39 pm »
Бих те посъветвала да следваш повика на сърцето – избери това, което те влече, като помислиш и за бъдещата перспектива на тази професия. А в България много професии девалвираха, нямат стойност вече.

Луна в кулминиращия знак дава предпоставки и за обгрижваща професия, не е задължително за всички случаи обаче. При лекари често се срещат и ранени Луни, с напрегнати малефични аспекти. Ако ще избираш медицина, можеш да се насочиш към някой дял от нея, който не предполага голяма емпатия, т.е. не педиатър, не джипи. Там, където без много емоции трябва да се свърши работа. Може и в екип за бързо реагиране, интензивно отделение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3114 -: Март 31, 2017, 12:20:44 pm »
Значи емпатията не е по моята част 😁

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3115 -: Март 31, 2017, 10:58:04 pm »
Ето

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3116 -: Март 31, 2017, 11:07:09 pm »
Ние вече ти разгледахме и обсъдихме наталната карта. Сега защо я постваш за втори път?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3117 -: Март 31, 2017, 11:27:35 pm »
Попитах akruks за нещо и тя ме помоли да си направя по-ясна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3118 -: Март 31, 2017, 11:30:17 pm »
Да, астрокомските са много по-ясни. В картите от оня сайт, от който беше постнала, има сбъркано посочване на МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3119 -: Април 01, 2017, 12:04:24 am »
Да именно тази ми изглежда малко по различно