Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622715 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3405 -: Май 02, 2017, 11:37:49 pm »
Разбрах, явно китайски, щом е по сд.  Сатур в/у Меркур. По Сатур- работливи, нещастни хора с дребна костна структура и лоша жълта кожа -китаййци  :D
Не,пфф, не ме изнудвай!  :D Не е по Сатурн, дир. Сатурн върху Меркурий У4 показва по-скоро болестта на баща ми и неговото състояние.

kamaelsh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #3406 -: Май 03, 2017, 05:59:55 pm »
Ехо, здравейте пак съм аз камелчо.:):):):)Исках да ви благодаря пак за помощта, но искам да попитам няколко неща защото задълбах в астрологията и малко от философията - Хегел, Бьоме и Блаватска.
Много голямо впечатление ми правят т.нар стелиуми в определени знаци.Какво означава това според вас - тежка карма, освоени принципи от минал живот или нещо друго?Познавали ли сте хора със стелиуми или дали сте имали контакт под някаква форма (по интернет чат, форум и пр)?
Много ми е интересно термина изгорена планета - малко ми звучи прекалено статистически и академично за такава абстрактна наука като астрологията ако имаш изгорена планета едва ли не си порицан да бъдеш неразбран , лош и пр.?(междувопрочем ми направи впечатление, че и вие тук се отнасяте понякога доста грубо (вид заяждане) и всъщност това е третият ми въпрос!!
АСТРОЛОГИЯТА и този форум като цяло някаква сигурност ли ви дава под формата на контатки, запълване на време, чувство за значимост (защото доста от философите и алхимиците не само тези, които споменах доста сериозно са ги възприемали тези неща и не са си позволявали как да кажа толкова ,,фиксирани мнения '') или някои от вас практикуват и си изкарват хляба и ако някой им ,,изема лидерсвото'' са готови да се борят със зъби и нокти за своето (профилни имена няма да споменавам, но ми прави впечатление и се замислям ако някой/я наистина има нужда от помощ и бъде заблуден от дадена самоувереност ..жалко.(попринцип в регистрацията на форума ги пише тези неща , че тук никой не се ангажира за праилност но все пак , когато човек е притеснен , или иска бързи отговори - може да му се влияе.)
Сега не искам да бъда разбран погрешно само питам , но се надявам да подходите зряло без да се заяждате, защото не искам нито да обиждам, нито да се карам интересно ми е питам, защото това е важно както за мен така може и за други хора.Надявам се силно егото да отпадне и подобни несерипозни въпроси от типа - ние тук не сме длъжни, щом ни питаш значи си засегнат и пр., е просто несериозно , защото причината е , че имаме сходни интереси - астрологията - и желая да се убедя наистина, колко сложно е подобна тематика и пак казвам се надявам само отговори без излишни подхвърляния и обиди.
Благодаря за вниманието и ви желая успех във всички начинания :))!!


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3407 -: Май 03, 2017, 06:16:32 pm »
Да, срещала съм хора със стелиуми, в различни знаци. Но не бих казала, че има еднаквост в изявата и че всички случаи могат да се обобщят. Теб какво те интересува при стелиумните индивиди, имаш ли по–специфични впечатления, наблюдения?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kamaelsh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #3408 -: Май 03, 2017, 06:31:08 pm »
Всъщност да, няколко познати имат стелиуми в стрелец, скорпион и козирог.Двете девойки са със стрелеца и скорпиона с по пет планети, а момчето с цели шест в козирог.Доста са интересни като личности, нестандартни като идеи и проявления, но ми е правило впечатление , че им а някакво ,,системно разбиране '' за стелиумите особенно в тези знаци.Да, факт е че са важни и домовете, в които са разположени управителите и оттам пихологическия и аналогично проявление в действителността на способностите на тези личности.Темата е доста обхватна може много да се каже , но исках да разбера мнението ви от гледна точка на това , че си правя своя концепция точно за тази тематика и възнамерявам, да я  изследвам чрез реинкарционна терапия, защото въпросите са много , но отговорите малко.Беше ми важно нивото на разбиране сред хората за този феномен, Lila. Това лежи в основата на запитването ми :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3409 -: Май 03, 2017, 06:42:10 pm »
За реинкарнационната терапия нищо не мога да кажа.

За стелиумите – зависи как и къде са разположени, коя планета доминира в стелиума. Някои гледат и как е поставен диспозиторът. Нодално оцветени стелиуми са по–интересни, но имат и по–специфична изява. Имам предвид стелиуми в един знак с Раху или Кету.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3410 -: Май 03, 2017, 10:28:30 pm »
Вярно ли е, че натални карти с голямо струпване на планети в един знак/ дом предполагат много по-малко събитиен живот? Чувал съм това мнение, най-вече заради това, че и се случват далеч по-рядко някакви аспекти на дирекционни планети с натални планети/куспиди. В случая, и своя живот досега бих го определил като безинтересен/ скучен, и сякаш нищо не се случва, дори и да се опитвам нещо да направя. Също така, и много по-рядко срещам нови хора в живота си, отколкото други.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3411 -: Май 03, 2017, 10:35:47 pm »
По-малко събитиен не бих казала, защото един транзит или мунданна конфигурация от бавни планети като нагази стелиума, се предполага цяла поредица от случки. Но при големи стелиуми повечето планети са концентрирани в един–два дома, което според някои автори донякъде стеснява кръгозора. От друга страна прави човека по–целенасочен и концентриран само в тези сфери, там се полага максимум усилия. И съм виждала хора, които стават наистина добри в съответната област.

Стелиум в 10 дом не означава задължително бляскава кариера. Ако има някакви малефични влияния върху него, може да означава, че на човека ще му е много важно да се "задържи" в социума, да не изгуби своето място там, т.е. да не пропадне, да не удари дъното. Могат да се полагат титанични усилия за изкарване на ежедневната прехрана, за покриване на всички текущи разходи. Никой не е казал, че такива хора заемат все топ позиции и са каймакът на обществото. Акцент върху някой дом не означава задължително благоприятни опитности по този дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3412 -: Май 03, 2017, 10:50:33 pm »
Ами, при мен не бих казал, че има малефично влияние над 10 дом, дори Юпитер е там на трон, но не виждам да помага с кой знае какво. Разбира се, че има известна вероятност да съм роден и с 5-10 минути (най-много) по-късно, тогава Уран отива в 9 дом вече, даже 9 дом ми е някак по-близък, понеже темите, по които мисля и се занимавам (дори и астрологията), са по него.
За транзити на бавни планети не бих казал, че дават редица от събития. Сатурн нали ми гази стелиума вече 2 години, освен болестта на баща ми, не виждам нещо друго да се е променило. Пак съм на същата работа, финансовото състояние не се е подобрило, все сме на косъм.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3413 -: Май 03, 2017, 10:59:05 pm »
На някои хора просто им е отреден по–инертен живот, но всеки среща някакви предизвикателства. И всеки има различен праг на поносимост спрямо по–разтърсващи и динамични събития. Освен това живеем в сатурнова държава, при това с негативно проявление на Сатурн. Тук всичко минава като на забавен кадър. В други държави само за няколко годни в живота на един млад човек могат да настъпят толкова промени /и израстване/, за каквито тук ще са нужни 10–20 години. Освен това не забравяй, че имаш стелиум върху Кету. Той също може да оказва възпиращо влияние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3414 -: Май 03, 2017, 11:00:56 pm »
Освен това не забравяй, че имаш стелиум върху Кету. Той също може да оказва възпиращо влияние.
Чак толкова ли, че чак да неутрализира самия стелиум? Кету не показва ли по-скоро миналите опитности, отколкото да има влияние в настоящия живот?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3415 -: Май 03, 2017, 11:05:39 pm »
И двата възела имат сила, Кету ни свързва с влияния от миналото. Може да показва и генетична /също и кармична/ връзка с някой далечен роднина от рода. Има индивиди, които се раждат с по–специфична мисия спрямо своя род. Понякога и акцентът върху нодалната ос може да бъде такъв знак. Не казвам, че твоят случай е такъв. Астрологията не дава готови рецепти за всичко.

Възпиращо не означава неутрализиращо, т.е. планетите да са блокирани и стелиумът да не работи. Това е твърде буквално разбиране. Моля ти се, да не вземат след теб и други да го повтарят, че това съм имала предвид. И да се намери някой, който знае по–добре от мен какво съм мислила и какво съм искала да кажа.  :043:
« Последна редакция: Май 03, 2017, 11:09:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3416 -: Май 03, 2017, 11:10:07 pm »
Веско, по въпроси ти относно работата. Може би не се концентрирай върху "къде", а върху "какво". Търси навсякъде. Стрелешкият стелиум не търпи ограничения. Тъй като Меркурий и Юпитер при този ти час на раждане излизат на преден план като сигнификатори на професията, ако можеш да съчетаеш познанията по модерни технологии, които имаш, с творческо занимание - нещо като уеб-дизайн, предпечатна подготовка, издаване на електронни книги?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3417 -: Май 03, 2017, 11:50:08 pm »
А по натала може ли да се каже дали имам указания поне за махане от родния дом (и град)? За друга страна се разбра, че няма смисъл да опитвам, но нали СЛВ в 4 дом не значи, че завинаги трябва да си остана тук и да не бягам от нашите?
Мирабелла, относно работата, съгласен съм, но тогава по-скоро по Интернет, но у нас нямам условия за работа така. А Пловдив запада все повече и повече и дори 2019 няма да го спаси (няма какво да се лъжем, дори и да не се съгласиш с мен). Ние сме тук дълбока провинция, не сме София и дори някои фирми да дойдат тук, след време ще избягат в по-развитите икономически София и Варна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3418 -: Май 04, 2017, 12:03:45 am »
Ако Пловдив запада, Варна отдавна е западнала. Не мислете, че тук е рай, само защото е близо до морето. Пълна стагнация, нереално ниски заплати и още по–нереално високи изисквания към персонала. Стиснати, дребнави и пресметливи хора, дори сред заможните. Все цепят стотинката и търсят "почти за без пари" и "за вчера", където може да мине номерът. Не знам как е в останалите градове, тук е деградирало.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3419 -: Май 04, 2017, 12:06:01 am »
Стелиума си живее свой живот в картата и това дърпа цялата енергия, фокус на натива там, когато пък има още един стелиум - първия е ядосан на втория и има непрекъсната борба за водачество между тях. Това разбира се може да смачка, изстиска силите на натива до степен " много шум за нищо" или пък да го изстреля нависоко в мечтите и целите му. Стелиума може да се разгледа и като аналог на новолуние, нали дискутираме за видими и невидими планети-е, тук не се знае кой кого вижда и с какво най-вече, кой наистина се вижда  и ако няма опозиторна планета към цялата тази компания, наяве натива си остава, често,  само с мераците, желанията, но без да има реален поглед върху информацията, потенциала, който е фокусиран тук.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“