Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623006 пъти)

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #3705 -: Януари 29, 2018, 02:12:12 pm »
Не защо?

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #3706 -: Януари 29, 2018, 02:12:45 pm »
Този път може да съм объркала и пола, извинете.  :57:

Не съм жена.. Мъж съм.. :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3707 -: Януари 29, 2018, 02:13:41 pm »
Важното е да не объркаш хороскопа, което се случва в пъти по-често.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3708 -: Януари 29, 2018, 02:29:24 pm »
Добре, защото има значение при тълкуването.
Марс в Риби в 12-ти дом е пасивен и може  често да се оплакваш или да нямаш особено положително мнение за себе си, оттам да изпадаш в лошо настроение/ситуации, защото не си достатъчно активен, инициативен, за да изпускаш парата физически.Така че,сам си виновен за неприятните чувства, настроения,които изпитваш-усещане ,че си измамен, силен гняв и обида. Нужда от повече спорт, секс, може и танци , заради знаковата квадратура с Венера.Марс Риби е във великодушие с Юпитер в Овен и по знак и по дом-да се посветиш на някаква кауза и да действаш с нагласата, че ще преобразиш света или собствения си изграден свят. Да упражняваш власт-към това винаги се стреми обмена Марс- Плутон и да работиш, да си зает професионално с дейност, която изисква повече отговорност, усилия- Марс- Сатурн. Задай си въпросите: Как прилагам силата на волята(при теб такава сякаш е потисната или посоката й е изгубена), на ума ? Колко и как използваш магнетизма си ? " Имаш измамно усещане  за себе си, така че трансформирай начина , по който правиш нещата.От време на време се оттегляй в себе си, снижи бързината, с която искаш да получиш желаното и така няма да мислиш,че обстоятелствата блокират енергията ти. Конструктивна дейност, където да има ясно изразена форма на въображението ти. Чувстваш се често под натиск , подведен, ограбен-просто потърпи, бъди по-търпелив и тогава енергията ни няма да отива на вятъра.Трудно ти е с думи да изразиш, онова, за което копнееш-намира адекватната форма за същото, вместо да бягаш в гневни изблици.Марс Риби, 12-ти с Плутон, Юпитер, Сатурн ,може да е много самоуверен и енергичен, ако води някой литературен, художествен кръжок/дейност или търговска заетост. Бъди скрития водач.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3709 -: Януари 29, 2018, 02:34:16 pm »
Добре, защото има значение при тълкуването.

Наистина има.
Преди десетина години в нета се развяваха статии на една астропсихоложка. Тя там категорично твърдеше, че хороскопът трябва да се тълкува с максимално абстрахиране от пола на натива. Но вероятно нищо не е разбирала от сигнификатори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Натални карти
« Отговор #3710 -: Януари 29, 2018, 11:00:08 pm »
Добре, защото има значение при тълкуването.
Марс в Риби в 12-ти дом е пасивен и може  често да се оплакваш или да нямаш особено положително мнение за себе си, оттам да изпадаш в лошо настроение/ситуации, защото не си достатъчно активен, инициативен, за да изпускаш парата физически.Така че,сам си виновен за неприятните чувства, настроения,които изпитваш-усещане ,че си измамен, силен гняв и обида. Нужда от повече спорт, секс, може и танци , заради знаковата квадратура с Венера.Марс Риби е във великодушие с Юпитер в Овен и по знак и по дом-да се посветиш на някаква кауза и да действаш с нагласата, че ще преобразиш света или собствения си изграден свят. Да упражняваш власт-към това винаги се стреми обмена Марс- Плутон и да работиш, да си зает професионално с дейност, която изисква повече отговорност, усилия- Марс- Сатурн. Задай си въпросите: Как прилагам силата на волята(при теб такава сякаш е потисната или посоката й е изгубена), на ума ? Колко и как използваш магнетизма си ? " Имаш измамно усещане  за себе си, така че трансформирай начина , по който правиш нещата.От време на време се оттегляй в себе си, снижи бързината, с която искаш да получиш желаното и така няма да мислиш,че обстоятелствата блокират енергията ти. Конструктивна дейност, където да има ясно изразена форма на въображението ти. Чувстваш се често под натиск , подведен, ограбен-просто потърпи, бъди по-търпелив и тогава енергията ни няма да отива на вятъра.Трудно ти е с думи да изразиш, онова, за което копнееш-намира адекватната форма за същото, вместо да бягаш в гневни изблици.Марс Риби, 12-ти с Плутон, Юпитер, Сатурн ,може да е много самоуверен и енергичен, ако води някой литературен, художествен кръжок/дейност или търговска заетост. Бъди скрития водач.


Благодаря ти за отговора,попринцип това което каза за търпението е много вярно ,аз никога не мога да чакам и искам всичко на момента да стане и много рядко да имам търпение за нещо просто искам нещата да се случват на момента ,и за това вече си обеснявам много неща,защото като се захвана с нещо искам просто след 10 миниути да е готов или на другия ден и почети винаги не ми се получават нещата... И нека ако някой има още неща да каже по картата нека ги изрази ще съм много благодарен...

MiamiYacine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Натални карти
« Отговор #3711 -: Февруари 06, 2018, 03:13:27 pm »
На мой роднина картата
 :38:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3712 -: Февруари 07, 2018, 08:48:40 pm »
Здравейте, пускам една мъжка карта. С 2-3 изречения ме интересува какво най-впечатляващо и биещо на очи се вижда в нея, а по - специално на тема брак и деца. Ще съм много благодарна, ако някой погледне и каже.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3713 -: Февруари 07, 2018, 09:04:18 pm »
На пръв поглед не му изглежда чак толкова лоша картата.
Не ми се струва жесток и груб човек, нито циничен и лъжец.
Впечатлителен и докачлив, обича да влиза в дискусии, но по-скоро тип бърборко, отколкото скандалджия.
Има и доза променливост, непостоянство, нестабилни настроения. С жените май не е особен късметлия, но и кой знае какви драми не виждам. Но изглежда интересен събеседник и разказвач, може да бъде емпатичен.

Има си някои недостатъци, но не е някой злобар. По-скоро би комплексирал поради някакви минали неуспехи с жените или изживяно отхвърляне. Може да изпитва трудности да се разкрие в интимна връзка, поради страх от уязвимост, нараняване. Може да изпитва затруднения и да се наложи по мъжки. В някои отношения няма много ясна позиция.

Да не е някой кандидат-жених?  ;D

« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 09:07:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3714 -: Февруари 07, 2018, 09:20:25 pm »
Дам, кандидат е уж  ;D

За всичко си права, особено за неуспехи с жените, не е имал голям късмет там. Не че сега с мен е сполучил  :D Шегувам се разбира се, просто ми се иска да ни вървят нещата  :) Той много иска семейство и деца (занапред), затова тази тема ме вълнува, какво му е "заложено" в това отношение..
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 09:22:06 pm от 666 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3715 -: Февруари 07, 2018, 09:26:31 pm »
За деца нека други съфорумки гадаят. От всеки по нещо.

Дори ако е малко лаладжия, при него няма злонамереност. Просто си плещи разни неща, за него е важно да е във вербален и емоционален контакт. С прецесия Луната и Меркурий са в директен аспект с Юпитер на ДС, тук няма аспекти от Марс и Сатурн. И дори ако леко послъгва, невинни са му лъжите. Не е с цел да навреди, да извлече лична облага, да злепостави отсрещната страна. Не виждам злонамерен и прикрит маниер. Проблеми с жените може да си ги има, а трудното разкриване не е равностойно на мазен и престорен маниер. Не си служи с такива стратегийки, в друг тип карти ги има.  Но това е само по картинка, Навамша не съм гледала.
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 09:36:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Натални карти
« Отговор #3716 -: Февруари 23, 2018, 03:49:12 pm »
Здравейте!
Това е моята натална карта и моля за помощ при разчитането на темата за брака.Бях писала по-рано във форума и ми казаха да гледам Слънцето за дневно раждане,неговия диспозитор,дом и аспекти.В този случай тъй като е в Скорпион трябвали да разглеждам като диспозитори и Плутон и Марс? Седми дом ми е в Лъв,което пак ме връща към слънцето. В този случай трябва ли да разглеждам и Венера като естествен управител на седми дом? И кое трябва да гледам по отношение на това късен ли ще е брака и какъв ще е партьора?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3717 -: Февруари 23, 2018, 04:05:02 pm »
Разгледайте Венера, всички планети в знаците на Венера, Телец и Везни, отношението между Марс и Венера, за да разберете какъв  е потенциала ви за близка връзка, какво е взаимодействието между АСЦ-ДСЦ и техните управители, кои стихии преобладават , за да разберете какво привличате.
5-ти, 7-ми, 8-ми дом  кога същите и техните управители ще са ангажирани от тр. Сатурн, Уран, Плутон и прогресивна Луна, както и към  Светилата като време за среща с потенциален партньор, близка връзка, сключване на брак
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Натални карти
« Отговор #3718 -: Февруари 23, 2018, 04:17:42 pm »
Истината е,че една приятелка ми каза,че в наталната ми карта няма потенциал за брак или ще е много много късен,затова и започнах да се интересувам от тази тема.Може ли да я погледне някой и да ми каже това дали е така, тъй като от няколко места пише да гледам различни неща и вече се обърках тотално  :'( .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3719 -: Февруари 23, 2018, 04:28:11 pm »

silince, периодът е такъв на объркване, внушения и самовнушение, заради парада  на планетите в знака Риби ,  концентрирай се в едно нещо, в един, два коментара и ги разгледай по-съществено, за да откриеш общото , след това седни спокойно, бавно и инстиктивно ще разпознаеш какво и къде да четеш.Отговорът ще дойде отвътре не отвън до предстоящото Пълнолуние в Дева. Сега си много емоционално ангажирана с това си намерение или каквото те вълнува. Спокойно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“