Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623093 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3900 -: Август 21, 2018, 12:39:22 pm »
Насила хубост не става, колкото и всички да се опитват да ме обеждават в противното /от опит го знам, не само от тая сфера, с всичките тия овчи планети, бая съм си трошила главата от инат, само и само да стане както аз искам, е ама не става/.
Не са виновни овчите ти планети. Трябва да отчетеш факта, че пр. Венера е ретроградна, което променя съзнанието по отношение на любовта по такъв начин, че от този момент нататък взаимоотношенията да се затрудняват. Пр. меркурий също е ретрограден, съвпада с пр. Венера

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3901 -: Август 22, 2018, 01:24:00 pm »
Поредицата затъмнения в моя 5-ти дом нищо не донесоха по любовните теми, както и тези в аспект със Слънцето У5. Когато натала непредполага нещо да се случи, всичко друго е все тая.



Това че някой не ни харесва не означава, че не можем да го обичаме и това, че някой ни харесва, не означава , че ни обича( тук жените много се лъжат ).
Твърдите аспекти Венера- Марс не позволяват човек да обича онзи/онова, което харесва.
Леките аспекти Слънце- Луна ни е удобно, познато, с другия човек, но не и страстно.
Венера- Сатурн, няма радост от любовната връзка
Акцент върху Овен, Стрелец, Водолей, Близнаци-човек е трудно съвместим с другите и често му се налага да поработи върху себе си, ако нещо друго в картата му има нужда от връзка ( акцент 5 /7 ми домове, Венера със Слънце, във Везни, Телец, АСЦ- ДСЦ във Везни, Телец- Скорпион,Рак/ Козирог)
Юпитер към оста АСЦ- ДСЦ и сигнификаторите на връзките не позволява на човека да се задоволи само с плътски взаимоотношения и такива, които са ограничени в ежедневни битовизъм
Уран, Нептун и Плутон на ъгъл, към  Светилата, Венера, Марс с твърд аспек карат хората да се противопоставят на познатото, традиционното в тази сфера и повече експериментират на теория,изследват,  отколкото да имат желание да бъдат "докосвани" интимно.
Има ли "малка " любов, че се търси "Голямата любов" ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #3902 -: Август 22, 2018, 09:35:24 pm »
Не са виновни овчите ти планети. Трябва да отчетеш факта, че пр. Венера е ретроградна, което променя съзнанието по отношение на любовта по такъв начин, че от този момент нататък взаимоотношенията да се затрудняват. Пр. меркурий също е ретрограден, съвпада с пр. Венера
Moята Венера по прогресия стана ретро и се закотви вовеки в овен.
Станах по-студена/сдържана.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #3903 -: Август 22, 2018, 09:50:36 pm »
Когато пр. Венера е била на точно градус преди съвпад с Мц срещнах мъжът, с който имам най-дълготрайната и истинска връзка. Съвпад на пр. Слънце/Луна/Меркурий в 11-ти, Риби. Където е натален Юпитер диспозитор на н.Венера. Транзит на нодалната ос през 7-1 домове.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #3904 -: Август 22, 2018, 11:05:43 pm »
Има страст, но само до там. Без любов неможеш да поддържаш страстта с един партньор, трябва да е двустранно. Квадрат, опозиция между двете планети, носи много напрежение. Сексът може да е хубав, но трудно ще отговаря на очакванията за любов и сериозно обвързване. Мисля си, че при прогресии и при подходяща синастрия може да се промени отношението. Важни са аспектите на двете планети, защото са естесвени управители на оста 1-7 и оста 2-8. Твърде много страст, която ескалира в отношенията и трудно намират партньор, който да може да отговори на същото. Освен ако също е с акцент Марс, Венера в натала, който да ги търпи. Както и да има положителен аспект м/у тях, за да балансира.
« Последна редакция: Август 22, 2018, 11:12:55 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #3905 -: Август 23, 2018, 07:59:15 am »
Има страст, но само до там. Без любов неможеш да поддържаш страстта с един партньор, трябва да е двустранно. Квадрат, опозиция между двете планети, носи много напрежение. Сексът може да е хубав, но трудно ще отговаря на очакванията за любов и сериозно обвързване. Мисля си, че при прогресии и при подходяща синастрия може да се промени отношението. Важни са аспектите на двете планети, защото са естесвени управители на оста 1-7 и оста 2-8. Твърде много страст, която ескалира в отношенията и трудно намират партньор, който да може да отговори на същото. Освен ако също е с акцент Марс, Венера в натала, който да ги търпи. Както и да има положителен аспект м/у тях, за да балансира.
Имам полуквадрат Марс/Венера, мисля си,че е много коварен аспект.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #3906 -: Август 23, 2018, 08:04:08 am »
Това че някой не ни харесва не означава, че не можем да го обичаме и това, че някой ни харесва, не означава , че ни обича( тук жените много се лъжат ).
Твърдите аспекти Венера- Марс не позволяват човек да обича онзи/онова, което харесва.
Леките аспекти Слънце- Луна ни е удобно, познато, с другия човек, но не и страстно.
Венера- Сатурн, няма радост от любовната връзка
Акцент върху Овен, Стрелец, Водолей, Близнаци-човек е трудно съвместим с другите и често му се налага да поработи върху себе си, ако нещо друго в картата му има нужда от връзка ( акцент 5 /7 ми домове, Венера със Слънце, във Везни, Телец, АСЦ- ДСЦ във Везни, Телец- Скорпион,Рак/ Козирог)
Юпитер към оста АСЦ- ДСЦ и сигнификаторите на връзките не позволява на човека да се задоволи само с плътски взаимоотношения и такива, които са ограничени в ежедневни битовизъм
Уран, Нептун и Плутон на ъгъл, към  Светилата, Венера, Марс с твърд аспек карат хората да се противопоставят на познатото, традиционното в тази сфера и повече експериментират на теория,изследват,  отколкото да имат желание да бъдат "докосвани" интимно.
Има ли "малка " любов, че се търси "Голямата любов" ?
Рени, настръхвам като чета това :Венера /Сатурн -няма радост от любовната връзка.Мъжът ми има опозиция,означава ли това,че е нещастен в брака?Венера е в 12дом,скорпион.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3907 -: Август 23, 2018, 11:55:18 am »
Защо?


Какво имаш предвид?

Венера и Марс показват нуждата ни от връзка, какви са интересите ни в тази посока, какво ни влече и доколко чувствата и желанията ни са в синхрон. При Твърдите аспекти, понякога и при съвпада трудно получаваме желаната любов, разбиране и споделяне на взаимност с другия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3908 -: Август 23, 2018, 11:58:21 am »
Рени, настръхвам като чета това :Венера /Сатурн -няма радост от любовната връзка.Мъжът ми има опозиция,означава ли това,че е нещастен в брака?Венера е в 12дом,скорпион.

Ако Венера или Сатурн са сигнификатори на брака- да, иначе не е задължително брака да почива на страстна и хармонична любовна връзка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #3909 -: Септември 17, 2018, 11:39:53 pm »
Здравейте, реших да попитам дали според картата ми мога успешно да се занимавам с парашутизъм или нещо друго подобно?
« Последна редакция: Септември 18, 2018, 02:08:21 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3910 -: Септември 18, 2018, 03:29:07 pm »
Здравейте, реших да попитам дали според картата ми мога успешно да се занимавам с парашутизъм или нещо друго подобно?
преди не пита ли за същото и аз ти отговорих, че повече групов спорт/игри ти подхождат

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #3911 -: Септември 18, 2018, 04:05:04 pm »
преди не пита ли за същото и аз ти отговорих, че повече групов спорт/игри ти подхождат
Да, веднъж попитах в темата за хорарите и ми написахте, че е по-добре да се погледне натала, та сега реших да го пусна с този въпрос. Иначе мен не ме бива в спорта или пък просто не ме влече, но това да летиш е друго нещо и винаги ме е привличало. Сега след като скочих с парашут се замислих по-сериозно и все ми се иска да се върна там отново.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #3912 -: Септември 19, 2018, 01:07:52 pm »
Здравейте, реших да попитам дали според картата ми мога успешно да се занимавам с парашутизъм или нещо друго подобно?
Да,като хоби.Силен Уран у 5 дом.съвпад Слънце може да е любов към летене, авиация, астрология и всичко свързано с космоса.Нестандартните неща те привличат.
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 01:22:24 pm от Сафо »

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #3913 -: Септември 19, 2018, 03:26:36 pm »
Притеснява ме това, че съм разсеяна, а това може да доведе до фатален край.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3914 -: Септември 20, 2018, 01:03:18 pm »
Уран на трон по знак, съвпад Слънце в заточение,  в 4-ти дом,  не ми се вижда добра предпоставка за парашутизъм
Предполагам си осъществила тандемен скок