Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601211 пъти)

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Натални карти
« Отговор #4290 -: Май 20, 2020, 09:31:14 am »
Привет на всички!
Още от много малка търсех .....
Привет, силно момиче  :-*
Трудностите във взаимоотношенията идват и според мен от натален сатурн в пети дом, опозиция на стелиум в 11 - ти. Концентрацията на планети в 11 ти дом активира едновременно при прогресии - винаги се изживяват силно - когато е хубаво е по много, когато е лошо - удря тежко. Това, че си високо извисена личност , според мен , е от стелиума в 11ти - "Аауа", домът на приятелството, на реализация на нашите надежди, признание. Твърде млада си започнала да се бориш сама с живота, съчетани със слънце на МЦ  = постоянно се усъвършестваш. Роден лидер. Интерес към окултните науки.
Транзитен сатурн и плутон сега ти минават през пети дом (опоз.11)предполагам, че те пораждат тези терзания относно човекът до теб. Комуникацията ти е силна - слънце съвпад меркурий и луна съвпад меркурий. Бърза мисъл, богато въображение, яснота на възпроизвеждането. Професията да е свързана с отаналите хора - търговия, лечение, посредничество. Ако е в партньорство - също е много добре (както спомена за общ бизнес)
Ярък темперамент и изразен ентусиазъм. Връзките ти се получават лесно, имаш чар и на любовния фронт имаш успехи, но се нуждаеш и от свобода и не търпиш дълго привързаност, цялостен и самодостатъчен човек. Демонстрираш своята смелост, добра в управление и командване на хора (марс съвпад юпитер). Внимавай в това как концентрираш енергията си, тази борбеност може да доведе до изтощения.
Ирационалност и страст към промяната. Хармония с природата, имаш голяма интуиция.
Предстои ти хубава година, запомняща се :) Плановете ти ще се реализират.
M+A=VE/NE=JU/AD

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Натални карти
« Отговор #4291 -: Май 20, 2020, 12:50:43 pm »
Границата между мъж и жена за мен е размита.

Някога била ли си с мъж?

Някой от родителите ти имал ли е момче, което е починало?

Баща ти изоставил ли е предишна жена?

Не можеш ли да откриеш кой е бащата на сестра ти? Чрез интернет или частен дететктив?

Като се замислиш, съдбата ти подобна ли е на съдбата на някой твой роднина от мъжки пол, който може би не е жив?

« Последна редакция: Май 20, 2020, 12:56:25 pm от Om »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4292 -: Май 20, 2020, 04:03:50 pm »

ts.bogdanin, всички имат емоции, но всеки е емоционален. Липсата на Вода- на човека му е трудно да влезе в контакт със собствените си чувства и емоционални потребности. Това не означава, че ти липсва чувствителност, но рядко може да имаш  добри емоционални отношения с другите. При теб, и Луна, и Венера са в мъжки знаци, в дневна карта, дневни, диспозиторите им са в мъжки знаци. Привличаш акцент Рак, защото всички сигнификатори за близка връзка- Юпитер, Венера, Меркурий са в аспект с Луна; Южен лунен възел в Рак. Чувствителна си защото Марс аспектира управителите на Светилата, на ъглите. От време на време ти пада виталитета от опозицията Марс- Сатурн, там винаги се налива много енергия като компенсация. Слънцето ти е ъглово, но перегрин, с Меркурий на трон, но изгорен, може да се каже, че е неаспектирано- трудно следваш конкретна цел, с високи очаквания си, но по-скоро блъскаш, отколкото да следващ един разумен ежедневен режим и ясно и конкретно бъдеще. Ти търсиш партньори с акцент водна стихия, за да попълниш липсите на такава, но това ще те уморява, изтощава, идват ти прекалено ангижиращи с емоциите си и ти понеже имаш акцент Близнаци, в началото се адаптираш  към другия, даже и имитираш ю"добро поведение " и че си впечатлена, но като мине известно време ? Близнаците може да бъдете във всякакви връзки и такива, каквито са ви удобни, и не чак толкова. Ако при партньора липсва въздушния и огнен темперамент, трудно ще съжителстваш с него. Водата черпи енергия от другия- това също е повод да ти пада от време на време енергията, ако си непрекъснато с партньора Рак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4293 -: Май 20, 2020, 05:58:42 pm »
Рени, ти ме изуми с това което написа! Поклон пред всички ви за отговорите, внесохте много яснота в обърканата ми на моменти глава. Сега всичко си идва на мястото, вече имам обяснение, дадохте ми страшно много познание, да стана по разбрана към себе си. Относно приятелката ми, тя... Тя ме изуми, по всички параграфи, най-интересни и труден човек, до който съм се докосвала. Толкова ми е на сърце и ум, че се шегува, че съм обсебена от нея. Навярно е така. Сякаш събуди в мен майчински инстинкт, да я пазя, глезя и обгрижвам. Рачешки се държи, на моменти манипулативно, на моменти просто изчезва, сякаш отива да си преживява минало наново, но бързо й минава. На моменти я изучавам като животно, навярно и доста и дотяга, но не спирам да откривам странности в нея. Особено това как й влияе Луната, както и как прилича на морска нимфа, кожата й се променя на лунна светлина, а самата тя просто става друг човек. Дълбок и мрачен. Плутона ми в Скорпион ли харесва тази тъмна материя? Смело мога да кажа, че чрез мен "излекува" някои доста страшни зависимости, както и започна да разговаря и пише повече. Дълги години е имала проблем с гърлото, навярно от това, че трудно е комуникирала, психоложка също бе на това мнение. С нейно позволение качвам наталната й карта има нещо много дълбоко в нея, което ме плаши, но и прилича, на моменти действа доста агресивно, пали от раз, но и бързо й минава, е оставя ме изтощена до безумие след подобни моменти, но с няколко дни отдръпва е и себе грижа се справям някак. Повярвайте ми срещала съм всякакви хора, но при нея най-силно усещам да ми звучи думата дом. Правила съм и синастрия, но пише много объркващи за мен неща, че сме кармична свързани интуицията и на двете ни казва точно това. По домове си съвпадаме, както и по асцедент и Венера в еднакъв знак Лъв, Плутон също в еднакъв знак. Но усещам, че най-голям проблем са луните ни, аз много искам да чувам нещатата на думи, тя иска повече действие... Странна комбинация сме. А и друго при нея има доста ретроградни планети, как се интерпретира това?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Натални карти
« Отговор #4294 -: Май 29, 2020, 06:02:16 am »
Картата е на момче.Склонен към самонараняване,агресивно поведение,асоциален,тежки депресивни състояния,зависимости.Как може да се измъкне,виждате ли помощ от някой,от нещо?
Меркурий у1е  изгорен,връх на тао квадрат.Сатурн у8,у9 е на асц.
Малефици по ъглите.
Някой ако вижда нещо в положителна посока,ще се радвам да помогнем.


« Последна редакция: Май 29, 2020, 06:11:52 am от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #4295 -: Май 29, 2020, 09:00:39 am »
Картата е на момче.Склонен към самонараняване,агресивно поведение,асоциален,тежки депресивни състояния,зависимости.Как може да се измъкне,виждате ли помощ от някой,от нещо?
Меркурий у1е  изгорен,връх на тао квадрат.Сатурн у8,у9 е на асц.
Малефици по ъглите.
Някой ако вижда нещо в положителна посока,ще се радвам да помогнем.

какво е отношението на родителите в семейството помежду им и към него,липсва ли някой от тях,малтретиран ли е,или властен,подчиняващо-ограничаващ родител,казарма
губил ли е близък приятел или роднина,който обича
има у8 в 1 самонараняване,суициден ли е или е насочено към др.разрушителното поведение
тр.уран като застане на върха на тау-то , в съвпад с слънце -меркурий ще промени -преобърне всичко,дай боже във вярната посока на осъзнаване,липсва му вяра и доверие
няма близък/и ,който да го подкрепи,сатурн на асц.търси авторитет,който да му е пример за постигане на личен такъв,но не, в безтегловност е,няма опорни точки,няма цели
тр.Нодална ще мине през 1-7,тр.слв през сатурн дано срещне такъв човек,ментор ,учител,водач,на който словото е сила,лекува с думи

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Натални карти
« Отговор #4296 -: Май 29, 2020, 10:47:37 am »
Бащата липсва ли? Отсъствал ли е бащата, докато момчето е било малко?

ts.bogdanin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4297 -: Май 29, 2020, 07:02:01 pm »
Ще се опитам да интерпретирам това което разчетох от картата му, за първи път ще ми е да разчитам карта на непознат и се надявам да помогна с това което видях. Заради струпването на много планети по оста асцедент-дисцедент, разбирам че това е момче, което разчита и оформя себе си посредством виждането на обкръжението около него, личния душевен свят му е непознат и до голяма степен неосъзнат. Тъй като усеща света интуитивно и наивно вярва на това което идва от вън още от малък е усетил, че близките му и хората като цяло са готови да го пресират. От рано вербално е започнал да изразява недоволството си от това с агресия. В израстването си не е бил достатъчно, мотивиран интелектуално, напротив от него се е изисквало да бъде човек по "калъп", което го е отдалечило от близките му. Поставени са му граници, който не е разбирал напълно. Определено е млада душа, имаща много да учи. В картата му има много планети с Q аспекти, който често се срещат в картите на престъпници, деспоти, гений и откриватели. Способен е да бъде дисциплиниран, само ако сам пожелае, не приема съвети и не признава авторитети, помощта от вън трябва да е непряка, без команда насочена към него, това го разбунтува още повече, търси съмишленици, а не управници. Иска всичко на момента, инак се агресира. Нетърпелив и несигурен в исканията си. Има силен апетит, вероятно проблем с теглото и хронично заболяване поради него. Друга интерпретация може да е другата крайност-да се самонаказва с гладуване и това да води до ментални и телесни заболявания. Има склонност да "изяжда" емоциите си. Не зачита и по-страшното, не разбира социалните норми, готов е да шокира и има нужда нон-стоп да пресира мислите си с опиати, помагат му да успокой будния му ум, мечтае за "благ" живот, но е и много мързелив за да го постигне. Има желание за промяна, константна вътре в него, но му е ужасно трудно сам да пребори себе си. Въпреки това има силно усещане за граници. Вътрешно изпитва постоянна вина. Колкото и парадоксално да е виждам, вепреки наличните аспекти с теглото, че единственото което може да го пребори е вглабяването в определена дейност, изискваща механична работа. Обработка на данни, не изискващи помненето на голяма база информация, нещо свързано с компютър. Има отслабена виталност, трудно би се запалил по спорт. Разчитам, че е и човек имащ нужда от постоянни самопоставени цели в живота, към който да се стреми. Бързо учи, бързо аграсира, но и бързо изстива амбицията му, иска се търпение в отношенията си с него, спокойно насочване агресията към прогрес. Често той сам си прави пречки и си бие стопа, лесно се отказва, създава си нарочно врагове. Състоянието на света около него му влиае много силно, поради умението да усеща колективното мислене. Лошата среда в която живее го потиска и депресира. В ума си има изграден идеал за утопия. Иска да живее спрямо него. Отново парадоксално разкъсан е от нуждата за  постоянна промяна на местоположението си или от изолация, самоизбрана или в по-лош сценарий насилствена. Сатурн в 12-ти дом много често предсказва затвор или тъмна тайна пазена от индивида цял живот. Редом с това има дълбока нужда от съмишленици, хора с който да споделя мислите си, има нужда да бъде чут. Мои личен съвет е да бъде предложено на момчето да записва себе си изразяващ мислите си пред камера. Обработката на заснетото би му дало и нужната изолация. Желанието дали да бъдат споделени в интернет трябва трябва да е само осъзнато. Егото е така засилено при него, че вярвам сам бързо ще пожелае да ги сподели. Друго успокоение би било писането. Дневник в които да излива себе си. Със сигурност е имал и има много трудни отношения с двамата си родители. Израснал е в прекалено традиционно по неговите стандарти семейство. Борил се е с тях и се е противил и буквално намразил техните порядки, разчитам постоянна борба с миналото и желание за реформа на стари виждания. Чувства се сам постоянно. Това което иска е либералност в отношенията си с тях. Сериозен е в исканията си, внимателно подбира към коя дейност ще му донесе най-много облаги, търси лесното, неспособен е да разбира чужда гледна точка. Има постоянно чувство на безпокойство, недоверие, песимизъм, студенина.

Uranus Trine Ascendant orb 05° 00' ми се наби най-ярко в  очите като аспект, който би помогнал.
Тези хора се ангажират изцяло с работата си само в случай, че им се предостави достатъчно пространство за необичайното им мислене и стимули за техния идеализъм. Необходимостта от независимост в работата кара тези хора често да избират да работят сами на свободна практика. Хора с подобен аспект изпитват трудности да правят само едно нещо наведнъж, имат нужда от чести промени. Живота им се влияе от модерни, прогресивни цели- често необичайна професия (например влогър, астролог, изобретател, механични занимания), но много трябва да бъде внимателно към коя наука е насочен, заниманията свързани с черен окултизъм, биха го объркали и насочили в грешната посока. Показване на пълен прочит на наталната му карта, би било добра стимулация, да разбере себе си. Репутацията му на необичаен човек, чиято съдба е повлияна от внезапни обрати и кризи, го кара да се чувства жив, има нужда от това да се чувства различен и да не му се поставят граници, а да му се дават насоки. Възможна е неочаквана и внезапна слава и успех или падение.
Често изпитва вътрешно нужда да насочи енергията си към това да привличе общественото внимание и желанието да се прескочи границите на социалните стандарти, независимо дали ще е за добро или лошо. Сякаш е тук за да шокира света. При него всичко е в двете крайности, способен е на спонтанни изблици на любов и отвращение към близките си. Този Уран го побърква, а Слънцето в 12 дом му е най-тежката карма, задъхах се докато го пиша и разчитам..... Дано съм помогнала някак

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Натални карти
« Отговор #4298 -: Май 30, 2020, 06:26:28 am »
Стреличка,Богданин,Благодаря много!Надявам се майката ще прочете.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #4299 -: Май 30, 2020, 09:25:06 am »
обратна връзка надявам се да получим  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7265
Re: Натални карти
« Отговор #4300 -: Юни 01, 2020, 07:05:15 am »
обратна връзка надявам се да получим  :)
ако майката сподели,непремено.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Натални карти
« Отговор #4301 -: Юни 22, 2020, 08:32:44 pm »
Много моля дайте мнение за тази карта

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Натални карти
« Отговор #4302 -: Юни 23, 2020, 05:34:45 pm »
Интересно ми е как бихте интерпретирали Марс, Уран и Плутон съвпад в 1 дом опозиция на Сатурн почти на куспидата на 7 дом . Опозиция по знак широк орбис. Според мен обвързването е невъзможно и нежелателно, за който и да е. как мислите?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4303 -: Юни 24, 2020, 09:02:04 am »
Интересно ми е как бихте интерпретирали Марс, Уран и Плутон съвпад в 1 дом опозиция на Сатурн почти на куспидата на 7 дом . Опозиция по знак широк орбис. Според мен обвързването е невъзможно и нежелателно, за който и да е. как мислите?
мъжът ми е с такъв натал, по-голяма съм от него с 1г и 3м, болнав е по рождение(спина бифида) но много енергичен и работен, напорист и властен

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Натални карти
« Отговор #4304 -: Юни 24, 2020, 09:28:00 am »
Akruks, трудно ли е с такъв човек ???