Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622073 пъти)

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4545 -: Март 20, 2023, 01:57:08 am »
За съжаление астрологично едва ли ви помогнах особено, може би в солар или прогресия ще се види повече, а има и астролози, специалисти в медицинска астрология, но за съжаление нямам поглед върху тази тема.
Подкрепям ви в алтернативния поглед върху ситуацията и куража да се захванете сама със собственото си здраве. "Болестта като път" на Далке и "Възлюби своята болест" на Синелников вероятно са ви попадали вече. Отделно се запознайте добре с поставената диагноза и с параметрите на заболяването, които да следите; някой от новите експериментални препарати, използвани за модулация на имунния отговор, нашумяха покрай пандемията и бяха доста дефицитни в даден момент.
Благодаря от сърце за отзивчивостта, ще проуча повече по темата.🙏❤️🌷

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4546 -: Март 20, 2023, 02:08:26 am »
mimsi,Управителя на асц Меркурий е на к12.Марс,упр.на 12 и 6ти домове е в 1ви дом-ъглов.
Юпитер е упр.на 7 и 8 ми домове и е на асц.Здравните домове са активни в натала.Дневно раждане ,Сатурн е триплицитетен упр.на асц,а той в 8ми дом.
Може би има наследсвеност от баби/дядовци.
Меркурий с Луна-да се твори,нещо меко,като пластелин,глина,накити,които се изпичат,плетене,шиене.
Рисуване.Може би ритуалите,религиозни,са препорачителни също,заради Юпитер на асц.
Но ,това са партньори и врагове-упр.на 7ми,а те са при теб.
Мисля,ако твориш нещо,с ръце,може би ,ще те търсят(Юпитер)другите ,за да ти плащат за изделията,твой 8ми-техен 2ри.
Дали е добра идея за домашен любимец.
Сафо, аз съм художника!От доста време така си докарвам доходи, като изработвам рисунки,покани ,бутилки, мартеници и т. н.
За наследствеността нямам данни, защото съм осиновена, между другото месец след диагнозата ми разбрах,че съм осиновена, защото рождената ми майка ме потърси.
Благодаря сърдечно за коментара ти!❤️🌷

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4547 -: Март 20, 2023, 12:38:41 pm »
Тази среща с рождената ти майка не е случайна, трябва да научиш нещо, във фактологичен и/или житейски план. Използвай го разумно, сигурна съм, че астрологично обяснение ще се намери, ако проявяваш склонност да го търсиш ти самата  - прегледай какви са ти сигнифокаторите за астролог.:)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4548 -: Март 20, 2023, 01:39:17 pm »

За наследствеността нямам данни, защото съм осиновена, между другото месец след диагнозата ми разбрах,че съм осиновена, защото рождената ми майка ме потърси.

Сигурни ли са часът и минутите на раждане, които ползваш за построяване на хороскопа?

Диагнозата каква е?
Ерида е прекалено външна планета, прави за 557г обиколка на Слънцето, в Овен е 1923 до 2046г.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4549 -: Март 20, 2023, 03:15:20 pm »
mimsi, в организма има абцес или мозъка не получава достатъчно количество кислород, както  и да са занижени рефлексите от много бързи и силни към обратното. Иска сме смазка тук, мазно, много сухо  и горещо[/i  в тази карта.
Ето малко информация като тема за размисъл :
"Сухотата е качеството, което устоява и дава форма. Той е твърд, компактен и островърх. Представете си разликата между кална тухла преди и след като е била изпечена. Влагата прави тухлата адаптивна и впечатляваща, докато процесът на изпичане изсушава тухлата и я превръща в здрав, структуриран, устойчив обект. Влагата приема и позволява абсорбирането на материята, сухотата се противопоставя на допускането на друга материя в нейната структура. Поради тази причина, физиологично, костите, хрущялите, косата, ноктите и връзките се считат за сухи. Когато сухото качество се появява в тялото или където има необичайна концентрация от него,

И така, с меланхоличния темперамент виждаме тенденция към запазване, кондензиране и натрупване на чувства, мисли и преживявания в структуриран, компактен и устойчив начин на живот. Има интернализация на всички поведения, които изолират и изолират индивида.
Меланхолията обхваща процесите на интернализация, интроспекция, изолация и интроверсия. Интернализацията и изолацията се проявява в чертите на грижа, страх, недоверие, самота, ужасно въображение, подозрение, завист, злоба и задържане на гняв; интровертността се проявява като малодушие, упоритост и упоритост. Както можете да си представите, меланхоличният темперамент не беше особено цененВъпреки това, една от най-важните черти на меланхоличния човек е интроспекцията - меланхолиците са били разглеждани като мислители и учени от Ренесанса. Следователно, с меланхолията идва любопитството и дълбокото мислене. Разбираемо е, че те са били посветени в дълбокото разбиране на работата на света. Може би това е причината, поради която те са "изнервени от унижението на ума".

Следователно меланхолията е когнитивен темперамент, но от трите традиционни функции на мозъка (преценка, въображение и памет), той управлява единствено функцията, която е най-интернализирана и е най-малко изразителна по качество, паметта:

Паметта се намира в задната клетка на мозъка, тя е големият регистър на малкия свят; и службата му е да записва нещата, направени или минали, или неща, които трябва да бъдат направени. Като цяло е студен, сух и меланхоличен, и следователно меланхоличните мъже имат най-добри спомени и са най-упорити във всяко отношение. Той е под властта на Сатурн и е укрепен от неговото влияние, но прочистен от светилата.
Меланхолията кореспондира с есента и средната възраст, времена, когато слънцето и жизнеността ни са в упадък. Лятото прави път на есента. Младостта преминава в средна възраст. Холерът се трансформира в меланхолия чрез присъщо топлинно охлаждане. Разликата е очевидна на едно ниво, фина на друго.

В младостта трябва да покажем по-открито кои сме – да се утвърдим като личности, да привлечем партньори, да впечатлим работодателите. Средната възраст е време за консолидиране на всичко, което сме придобили в младостта си, процес, който е също толкова его-ориентиран, но не толкова явен. По същия начин живите прояви на лятото избледняват с настъпването на есента, но животът е също толкова силен, макар и по-слаб, защото залозите са по-големи. Изобилието на лятото е минало и той трябва да се запази срещу задаващата се зима е от съществено значение. И така започва последната лудост по хранене, храната се събира и съхранява, а листата падат от дърветата, за да се запази цялата енергия за запазване на живота през зимата.

При меланхоличния темперамент има разбиране за времето, за запазването и за важността на вътрешните процеси, а не само на външните прояви.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4550 -: Март 22, 2023, 01:44:39 am »
Тази среща с рождената ти майка не е случайна, трябва да научиш нещо, във фактологичен и/или житейски план. Използвай го разумно, сигурна съм, че астрологично обяснение ще се намери, ако проявяваш склонност да го търсиш ти самата  - прегледай какви са ти сигнифокаторите за астролог.:)
И аз вярвам,че няма случайни неща в живота!
Благодаря ❤️🌷

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4551 -: Март 22, 2023, 01:56:57 am »

За наследствеността нямам данни, защото съм осиновена, между другото месец след диагнозата ми разбрах,че съм осиновена, защото рождената ми майка ме потърси.

Сигурни ли са часът и минутите на раждане, които ползваш за построяване на хороскопа?

Диагнозата каква е?
Ерида е прекалено външна планета, прави за 557г обиколка на Слънцето, в Овен е 1923 до 2046г.

Не съм си правила ректификация,това е часът в който съм родена по документите от болницата, имам го от рождената ми майка.
Диагнозата ми е автоимунно заболяване - ревматоиден артрит, поставена ми е на базата на кръвни изследвания,преди появата на сериозни симптоми.Към днешна дата имам много промяна на симптомите през годините.
За Ерида мислих,че някакво влияние ще има ,тъй като е в съвпад с всички вътрешни планети?

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4552 -: Март 22, 2023, 02:04:46 am »
mimsi, в организма има абцес или мозъка не получава достатъчно количество кислород, както  и да са занижени рефлексите от много бързи и силни към обратното. Иска сме смазка тук, мазно, много сухо  и горещо[/i  в тази карта.
Ето малко информация като тема за размисъл :
"Сухотата е качеството, което устоява и дава форма. Той е твърд, компактен и островърх. Представете си разликата между кална тухла преди и след като е била изпечена. Влагата прави тухлата адаптивна и впечатляваща, докато процесът на изпичане изсушава тухлата и я превръща в здрав, структуриран, устойчив обект. Влагата приема и позволява абсорбирането на материята, сухотата се противопоставя на допускането на друга материя в нейната структура. Поради тази причина, физиологично, костите, хрущялите, косата, ноктите и връзките се считат за сухи. Когато сухото качество се появява в тялото или където има необичайна концентрация от него,

И така, с меланхоличния темперамент виждаме тенденция към запазване, кондензиране и натрупване на чувства, мисли и преживявания в структуриран, компактен и устойчив начин на живот. Има интернализация на всички поведения, които изолират и изолират индивида.
Меланхолията обхваща процесите на интернализация, интроспекция, изолация и интроверсия. Интернализацията и изолацията се проявява в чертите на грижа, страх, недоверие, самота, ужасно въображение, подозрение, завист, злоба и задържане на гняв; интровертността се проявява като малодушие, упоритост и упоритост. Както можете да си представите, меланхоличният темперамент не беше особено цененВъпреки това, една от най-важните черти на меланхоличния човек е интроспекцията - меланхолиците са били разглеждани като мислители и учени от Ренесанса. Следователно, с меланхолията идва любопитството и дълбокото мислене. Разбираемо е, че те са били посветени в дълбокото разбиране на работата на света. Може би това е причината, поради която те са "изнервени от унижението на ума".

Следователно меланхолията е когнитивен темперамент, но от трите традиционни функции на мозъка (преценка, въображение и памет), той управлява единствено функцията, която е най-интернализирана и е най-малко изразителна по качество, паметта:

Паметта се намира в задната клетка на мозъка, тя е големият регистър на малкия свят; и службата му е да записва нещата, направени или минали, или неща, които трябва да бъдат направени. Като цяло е студен, сух и меланхоличен, и следователно меланхоличните мъже имат най-добри спомени и са най-упорити във всяко отношение. Той е под властта на Сатурн и е укрепен от неговото влияние, но прочистен от светилата.
Меланхолията кореспондира с есента и средната възраст, времена, когато слънцето и жизнеността ни са в упадък. Лятото прави път на есента. Младостта преминава в средна възраст. Холерът се трансформира в меланхолия чрез присъщо топлинно охлаждане. Разликата е очевидна на едно ниво, фина на друго.

В младостта трябва да покажем по-открито кои сме – да се утвърдим като личности, да привлечем партньори, да впечатлим работодателите. Средната възраст е време за консолидиране на всичко, което сме придобили в младостта си, процес, който е също толкова его-ориентиран, но не толкова явен. По същия начин живите прояви на лятото избледняват с настъпването на есента, но животът е също толкова силен, макар и по-слаб, защото залозите са по-големи. Изобилието на лятото е минало и той трябва да се запази срещу задаващата се зима е от съществено значение. И така започва последната лудост по хранене, храната се събира и съхранява, а листата падат от дърветата, за да се запази цялата енергия за запазване на живота през зимата.

При меланхоличния темперамент има разбиране за времето, за запазването и за важността на вътрешните процеси, а не само на външните прояви.

Супер интересна тема за размисъл! Наистина Благодаря!❤️🌷
Има бая над какво да се мисли и преработва...
Цитат
mimsi, в организма има абцес или мозъка не получава достатъчно количество кислород, както  и да са занижени рефлексите от много бързи и силни към обратното. Иска сме смазка тук, мазно, много сухо  и горещо[/i  в тази карта.
Много интересно заключение...на диагностиката на езика ми казаха подобно нещо - че нагоре към главата не ми достига достатъчно кръв и че ми е по-плътна кръвта.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4553 -: Март 22, 2023, 01:41:20 pm »
mimsi, за Ерида, чети митология. Интерпретацията на всички външни планети, Уран, Нептун, Плутон, астероиди и др.такива към днешно време се тълкуват на базата на митологичнити им образи, защото никой не ги е наблюдавал с просто око.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4554 -: Март 22, 2023, 04:54:47 pm »
Mimsi, прегледай си солара за миналата година, когато разбирам са започнали твоите проблеми дали имаш активирани сигнификатори здраве, съвпада оси или други важни фактори.

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4555 -: Март 26, 2023, 01:17:14 am »
mimsi, за Ерида, чети митология. Интерпретацията на всички външни планети, Уран, Нептун, Плутон, астероиди и др.такива към днешно време се тълкуват на базата на митологичнити им образи, защото никой не ги е наблюдавал с просто око.
Благодаря!Ще се поразровя!❤️🌷

mimsi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Натални карти
« Отговор #4556 -: Март 26, 2023, 01:19:49 am »
Mimsi, прегледай си солара за миналата година, когато разбирам са започнали твоите проблеми дали имаш активирани сигнификатори здраве, съвпада оси или други важни фактори.
То трябва за 2018, ще го прегледам,да видя дали нещо интересно ще излезе.Благодаря от сърце!❤️🌷

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Натални карти
« Отговор #4557 -: Март 26, 2023, 09:52:00 am »
Хубава карта има сина ти. У6 в 8, възможно е да зацикля върху някаква дейност (Марс). За да не удря психиката, която стои в основата на ОКР, трябва манията/вдълбаването/отдаването да намерят поток навън, другаде.
В работа. Да се занимава с хоби, спорт, труд, които изискват всичко от него - време, енергия и сили. Страст! Това иска Венера в Скорпион у 6. Една обсесия да се смени с друга.

Имате земи и имоти по селата, да се мята в практиката.
Някоя неразорана нива, да копае с мотиката, не с трактор да плеви, чисти, сее.
Да започне от семето, сам да отглежда домати, ръчно, по селски
Да вижда и резултатите от труда си.
Някоя стара къща/колиба/постройка, сам да ремонтира, пак с ръцете, времето и труда си.
Нека не е само шеф, който плаща на другите, а сам действа, дори с калпав резултат.
Ако остане само в офиса да бачка, трябва денонощно отдаване там, стоене и вземане на всичката работа, а това не е ок, макар да успее да го изкара от друга обсесия.

Аз не бих набеждавала големия тригон, не знам защо от него започна, той по правило е благословия.

Кураж.🤍

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4558 -: Март 26, 2023, 11:21:50 am »
Сафо, без да пледирам за компетентност, само бих пуснала предложение да отработи ОКР-то чрез грижа. В неговия случай за домашни животни би била добро решение. Да постави малкото същество, нуждите и проблемите му над собствените. Това ако наистина има вариант да се съгласи на дейност на село. Във всеки случай животът и работата в такава обстановка и сред природата действа много добре на психиката и много отрезвяващо.
От друга страна такъв земен тригон има и моя мъж, но във 2-6-10 и на него отдавам колко много се е "заземил", колко му е трудно да е решителен да действа, за него времето е спряло.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Натални карти
« Отговор #4559 -: Март 26, 2023, 02:49:43 pm »
Люба, Лисана, благодаря за насоките.
Нямам идея дали нещата могат да се контролират, защото всичко, което сте написали го прави/правим.