Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624115 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #345 -: Април 25, 2014, 02:23:52 pm »
Ама ти вместо да дадеш акъл за ситуацията ....
Голямо момиче си, не е нужно аз да ти давам акъл  :)
Шефът те карал да зарибяваш хора с лъжливи обещания и на теб ти се струва нередно, но го правиш...
Утре ако те накара да убиеш някой клиент ще го направиш ли и грехът на кого ще е по-голям- сама си отговори!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #346 -: Април 25, 2014, 02:37:35 pm »
Голямо момиче си, не е нужно аз да ти давам акъл  :)
Шефът те карал да зарибяваш хора с лъжливи обещания и на теб ти се струва нередно, но го правиш...
Утре ако те накара да убиеш някой клиент ще го направиш ли и грехът на кого ще е по-голям- сама си отговори!

благодаря за  :lol_hitting: :lol_hitting:  :) :) :)

имах предвид, коментар по тази ситуация във връзка с Луна в Козирог, опозиция Юпитер :). Иначе, точно от това разсъждение на мен ми прилошава като трябва да го правя. Не че е толкова страшно (не убивам), но не е коректно за мен лично. Та въпроса е, трябва ли на тази Луна насила малко да й се наложи свобода, за да охлаби, или е по-добре да си се съобразявам с нея. Говоря принципно - то този проблем ще отмине, ама ще дойде друг, нормално е. Та, човек е по-добре да се съобразява с Луната си или трябва да опитва да я "култивира" :) - нещо от рода на "to be or not to be" :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #347 -: Април 25, 2014, 02:53:25 pm »
Не можеш изобщо да я охлабваш тази Луна, Хепи, не можеш да си представиш какъв кошмар ще ти се случи, ако изобщо опиташ. КОлкото пъти съм говорила с хора за интеграция на планети в Козирог с други планети, никога не съм чула да е станало лесно, внаги е все едно се занимаваш с много, ама много инати и проклети деца. Остави това настрана, но и за Козя луна не е нормално да е отворена, свободна, очупена. Тя намира сигурност в границите, които поставя. Опозе с Юпитер - според мен се получава нещо като архетип на учител, можеш да учиш другите на нещо, да са експерти в него, как да са по-добри хора. Къде трябва да направи компромис Луната в случая - в това, че  е склонна да не бъде толерантна към чуждите ряазличия и да осъзнава, че нейният път не е единственият верен път, тогава можеш да реализираш и Юпитер и Луната.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #348 -: Април 25, 2014, 03:05:37 pm »
Оф топик малко.
Вчера ми се падна следното късметче от среднощното кафе:

Ако е въпрос на стил - понеси се по течението, ако е въпрос на принципи - стой като скала!

Горе-долу това са рамките, в които може да разпуска една козирогата Луна, ко не ще да се поболее.

De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #349 -: Април 25, 2014, 03:26:22 pm »
Не можеш изобщо да я охлабваш тази Луна, Хепи, не можеш да си представиш какъв кошмар ще ти се случи, ако изобщо опиташ. КОлкото пъти съм говорила с хора за интеграция на планети в Козирог с други планети, никога не съм чула да е станало лесно, внаги е все едно се занимаваш с много, ама много инати и проклети деца. Остави това настрана, но и за Козя луна не е нормално да е отворена, свободна, очупена. Тя намира сигурност в границите, които поставя. Опозе с Юпитер - според мен се получава нещо като архетип на учител, можеш да учиш другите на нещо, да са експерти в него, как да са по-добри хора. Къде трябва да направи компромис Луната в случая - в това, че  е склонна да не бъде толерантна към чуждите ряазличия и да осъзнава, че нейният път не е единственият верен път, тогава можеш да реализираш и Юпитер и Луната.

Благодаря ти, Тъндър, за коментара. Ами аз в момента затова ви тормозя толкова във форума, защото точно това се опитвам да правя - да й наложа на Луната да отхлаби и определено не се чувствам въобще добре. Значи всъщност, не е необходима никаква трансформация (а то и няма нищо с плутон), а просто да й се доверяма и да я "храня". ОК :) - Аз когато имам логически научен постулат ми е по-лесно :)
А за учителя - верно е, много добър учител може да излезе от мен - и другите го казват, ама ... нещо ми мина времето за такава квалификация. Освен да взема да променя всичко на 180 градуса и да стана някъде учител по немски :) - хем е по Юпитер :)

още веднъж, благодаря ти!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #350 -: Април 25, 2014, 03:27:31 pm »
Оф топик малко.
Вчера ми се падна следното късметче от среднощното кафе:

Ако е въпрос на стил - понеси се по течението, ако е въпрос на принципи - стой като скала!

Горе-долу това са рамките, в които може да разпуска една козирогата Луна, ко не ще да се поболее.

никакво горе-долу - при мен верно си е точно така :) Може ли да ми изпратиш късметчето  :57: :57: :57:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #351 -: Април 25, 2014, 04:10:29 pm »
имах предвид, коментар по тази ситуация във връзка с Луна в Козирог, опозиция Юпитер :).
 Та въпроса е, трябва ли на тази Луна насила малко да й се наложи свобода, за да охлаби, или е по-добре да си се съобразявам с нея. Говоря принципно - то този проблем ще отмине, ама ще дойде друг, нормално е. Та, човек е по-добре да се съобразява с Луната си или трябва да опитва да я "култивира"
Луната в натала показва вътрешните потребности на човек, а Марс начина на действие, при теб (и при мен) те са в куинконкс, затова и стигаш до хамлетовия въпрос "Да бъда или не?"
Нито аз мога да избягам от стремежите на овчата Луна, нито ти от потребностите на твоята козя Луна, само че сами не смогваме да удовлетворим нуждите им, но пък взаимно сме си полезни- твоят Марс е в тригон с моята Луна, а моят Марс в секстил с твоята Луна  :38:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #352 -: Април 25, 2014, 04:38:54 pm »
Луната в натала показва вътрешните потребности на човек, а Марс начина на действие, при теб (и при мен) те са в куинконкс, затова и стигаш до хамлетовия въпрос "Да бъда или не?"
Нито аз мога да избягам от стремежите на овчата Луна, нито ти от потребностите на твоята козя Луна, само че сами не смогваме да удовлетворим нуждите им, но пък взаимно сме си полезни- твоят Марс е в тригон с моята Луна, а моят Марс в секстил с твоята Луна  :38:

как куинкоткс  ??? - орбис 9 градуса не е ли множко? То ако е така, тогава е Сатурн прави куинконкс към Марс и става йод вече ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #353 -: Април 25, 2014, 05:37:42 pm »
как куинкоткс  ??? - орбис 9 градуса не е ли множко?
множко е да, до 5гр орбис дават за куинконкс, при мен е също разкрачен- на 6гр разлика, но аз ги отчетох като знакови

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #354 -: Април 25, 2014, 06:37:19 pm »
Благодаря ти, Тъндър, за коментара. Ами аз в момента затова ви тормозя толкова във форума, защото точно това се опитвам да правя - да й наложа на Луната да отхлаби и определено не се чувствам въобще добре. Значи всъщност, не е необходима никаква трансформация (а то и няма нищо с плутон), а просто да й се доверяма и да я "храня". ОК :) - Аз когато имам логически научен постулат ми е по-лесно :)
А за учителя - верно е, много добър учител може да излезе от мен - и другите го казват, ама ... нещо ми мина времето за такава квалификация. Освен да взема да променя всичко на 180 градуса и да стана някъде учител по немски :) - хем е по Юпитер :)

още веднъж, благодаря ти!

Ами не е задължително учител в прекия смисъл на думата, по-скоро имах предвид като архетип, който става част от теб самата и начина, по който се държиш спрямо другите. Мен примерно все ме търсят за съвети разни хора. Последните години сякаш все повече се засилва това, че лесно изпадам в едно дзен-състояние и поради тази причина, лесно се дистанцирам от това излишно да съдя хората и все намирам скритата мъдрост дори и в най-простичкото нещо. Та хората покрай мен се променят, давам им някоя гледна точка,  насочвам ги и после виждам, че тръгват по този път и че им е по-добре така.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #355 -: Април 27, 2014, 10:13:14 am »
Ами не е задължително учител в прекия смисъл на думата, по-скоро имах предвид като архетип, който става част от теб самата и начина, по който се държиш спрямо другите. Мен примерно все ме търсят за съвети разни хора. Последните години сякаш все повече се засилва това, че лесно изпадам в едно дзен-състояние и поради тази причина, лесно се дистанцирам от това излишно да съдя хората и все намирам скритата мъдрост дори и в най-простичкото нещо. Та хората покрай мен се променят, давам им някоя гледна точка,  насочвам ги и после виждам, че тръгват по този път и че им е по-добре така.  :)

Да, разбрах мисълта ти - просто поста ми беше някаква емоционална реакция на момента .... при мен се получава малсо по-различно ... аз и друг път съм го писала във форума - някакси виждам по-голямата картина при хората и отнякъде ми идва някакъв съвет, който трябва да им предам, някакво послание ... и аз просто го изстрелвам, после започвам да го свързвам с логически с фактите около хората и опитвам да им ги обяснявам ... но отсреща винаги е стена. И вече спрях да си отварям устата - ако някой попита - казвам нещо, иначе си стои в мен и наблюдавам, как се развива ситуацията. Още откакто бях ученичка е това състояние - и интересното е, че който е чул посланието е бил някакси "спасен", а нечулите ги настига някаква трудност, нещастие .... то и в картата си има предпоставки да такива неща, не е само луна-юпитер.

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Натални карти
« Отговор #356 -: Април 27, 2014, 10:22:27 pm »
И аз да си кача мойта карта :)
This is me :)  :engel016:

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Натални карти
« Отговор #357 -: Април 27, 2014, 10:25:08 pm »
Ти да не си певицата? Тя също е родена на 1 декември.
знам, но не съм ... малко по- малка съм от нея  :57:

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Натални карти
« Отговор #358 -: Април 27, 2014, 10:27:52 pm »
А можеш ли да пееш? С Венера в Стрелец трябва да си много гласовита.
гласовите като да говоря високо ДА, но певчески възможности НЕ  :012:

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Натални карти
« Отговор #359 -: Април 27, 2014, 10:40:32 pm »
Спокойно!  ;) Тя и певицата няма кой знае какви възможности, но това не ѝ пречи да пее.
и ти си прав  :D :D :D