Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623451 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #360 -: Април 30, 2014, 10:26:38 am »
Бих искала да помоля за малко помощ. Прилагам текст от книгата на Джеф Грийн относно аспект на Венера с Плутон. Отбелязала съм две изречения с 1 и 2. бихте ли ми разяснили разликата между смисъла на двете - особено края на двете изречения - оградени (доколкото се вижда)

« Последна редакция: Април 30, 2014, 10:28:30 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #361 -: Април 30, 2014, 10:53:51 am »
Аз го разбирам така-появява се трети по време на връзката, ако последваш увлечението, кармата е с първия, ако не-с втория (новия) след време.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #362 -: Април 30, 2014, 10:58:21 am »
Ако не последваш хипнотичното привличане, според мен някога те застига, това означава, ще го проецираш на някой дург в този живот. В другия сллучай се обвързваш с този чоек, но си оставаш с привличането, въпреки че си без него.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #363 -: Април 30, 2014, 11:16:44 am »
Благодаря ви, момичета. Ето, и вие го разбирате по различни начини. Може би превода не е съвсем добър.


При мен връзките винаги са били по този начин - хипнотично, необяснимо привличане. И винаги съм била вярна на това, каквото и да ми коства (а то винаги е скъпо по някакъв начин). В момента съм в период, в който се замислям, правилно ли всъщност постъпвам - и тези изречения биха могли да ми помогнат, според мен - Дали да продължавам да следвам хипнотичното привличане, каквото и да ми струва, за да си мина кармата, или да положа неимоверни усилия за промяна, за да бъде по карма? Това ми се иска да разбера.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 11:18:15 am от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #364 -: Април 30, 2014, 11:44:47 am »
Доколкото го разбирам, няма измъкване от него. Ако не е с един, ще е с друг. Може би човек сам трябва да се опита да не попада под контрола на никого и да не се опитва да контролира другите, за да не попада в подобни ситуации.

Да, и аз мисля, че основната тема на плутон е контролът

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #365 -: Април 30, 2014, 12:27:10 pm »
За мен лично също човек не трябва да бъде зависим от никого и нищо. Ако се  заробиш, да си зависим,  не интерпретираш правилно Плутон и идеята му. Колкото аспекти на Плутон съм минала, сякаш си давам сметка, че идеята е наистина да се дадеш, да си уязим, да допускаш да си и въпреки всичко, да не се поддаваш на желанието да контролираш. Ревности, страсти, гуебене на мозъци, болката от загубата, това са ударите върху егото и сигнализират, че просто човек се движи срещу природата тогава, когато просто трябва да я посследва.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #366 -: Април 30, 2014, 12:42:27 pm »
При Венера /Плутон ,винаги има тенденция хората да са емоционално ненаситни,чувстват се сякаш никога не получават достатъчно внимание ,затова много често паяжината остава не разплетена  от  предишен партньор-тук няма "напускане" в буквалния смисъл,има някакъв остатъчен вакуум от емоция и някои му викат карма,други фатално привличане ,трети омагьосан кръг ,а това е просто безскрупулният и "самотен "-Скорпион. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #367 -: Април 30, 2014, 01:33:32 pm »
Благодаря ви за помощта - ще се опитам да се справя :) - да видим, точно как аджеба ще е това :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #368 -: Април 30, 2014, 01:42:13 pm »
Благодаря ви за помощта - ще се опитам да се справя :) - да видим, точно как аджеба ще е това :)

Като за начало пробвай с това -нещо ,което ти е толкова нужно /любимо ,сякаш сте скачени съдове ,като талисман/амулет , може дреха,бижу,обувки или някаква дейност,навик и  т.н. да не е до теб в продължение на няколко дни ,седмица и виж как ще гледаш вече на същото и с какво си заместила ,неговото "отсъствие". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #369 -: Април 30, 2014, 01:56:14 pm »
Бих искала да помоля за малко помощ. Прилагам текст от книгата на Джеф Грийн относно аспект на Венера с Плутон. Отбелязала съм две изречения с 1 и 2. бихте ли ми разяснили разликата между смисъла на двете - особено края на двете изречения - оградени (доколкото се вижда)
Значи в първия вариант индивидът с аспект между Венера и Плутон позволява да има хипнотичното привличане още при първия партньор, но понеже партньорът може да не го отрази това, индивидът да реализира хипнотично привличане в следваща връзка с друг партньор, който да го хипнотизира и прикове като пеперуда с карфица, както се случи при малката ми дъщеря, която има секстил между Венера (дева) и Плутон(скорпион) и три години се държеше обсебващо с един водолей с луна в близнаци, с който само се караха, разделяха, събираха, та чак на мен не ми издържаха нервите по едно време, сега е заковала един близнак с луна в козирог, за който казва, че това бил мъжът, с който искала да остарее и от миналото лято живеят заедно
За втория вариант по книгата, при който индивидът има аспект между Венера и Плутон, но самия той не съумява да реализира даденото от аспекта хипнотично привличане във връзките си, то ще трябва да преживее даденостите на този аспект в следващ период/живот - така го разбирам аз, а дали е така  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #370 -: Април 30, 2014, 02:08:41 pm »
Като за начало пробвай с това -нещо ,което ти е толкова нужно /любимо ,сякаш сте скачени съдове ,като талисман/амулет , може дреха,бижу,обувки или някаква дейност,навик и  т.н. да не е до теб в продължение на няколко дни ,седмица и виж как ще гледаш вече на същото и с какво си заместила ,неговото "отсъствие". :)

хм, интересно предложение :) - и мислих доста, за да измисля нещо .... но се оказва, че такова няма ... вследствие на житейския ми опит съм стигнала състояние, при което мога във всеки един момент да си взема само ЛК и дебитната карта/портмонето и да замина на другия край на света и да започна отначало. Ще ми трябват само цигарите :). Значи - идентификация, пари, цигари - как да се пробвам без тях :) за няколко дни :) Те не са ми любими, просто са символ на нещо май. Любимо нещо, без което не мога .. нямам. Но това май го постигнах след многото раздели през живота :) Ооо, Рени, благодаря ти, че ме предизвика да стигна до този извод - аз явно много добре се справям :)

съвпада Венера/Плутон е допълнен с Уран, ама тогава става вече много сложно, поне за мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #371 -: Април 30, 2014, 02:17:26 pm »
  Happy,след като там е и Уран,прибави към това и думичката "съвършено" и затваряйки целият този подреден килер на Дева,стигаме до -обсебена от анализа ,търсейки идеалното емоционално удоволствие ,което би задоволило амбицията ти за "прав(илен)оъгълен паралелепипед" в душата ти.Такова нещо няма ,но има " прав(илно)оъгълно "отношение към всичко това и от време на време позволявай на "килера   " ти хваща влага . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #372 -: Април 30, 2014, 03:19:35 pm »
Значи в първия вариант индивидът с аспект между Венера и Плутон позволява да има хипнотичното привличане още при първия партньор, но понеже партньорът може да не го отрази това, индивидът да реализира хипнотично привличане в следваща връзка с друг партньор, който да го хипнотизира и прикове като пеперуда с карфица, както се случи при малката ми дъщеря, която има секстил между Венера (дева) и Плутон(скорпион) и три години се държеше обсебващо с един водолей с луна в близнаци, с който само се караха, разделяха, събираха, та чак на мен не ми издържаха нервите по едно време, сега е заковала един близнак с луна в козирог, за който казва, че това бил мъжът, с който искала да остарее и от миналото лято живеят заедно
За втория вариант по книгата, при който индивидът има аспект между Венера и Плутон, но самия той не съумява да реализира даденото от аспекта хипнотично привличане във връзките си, то ще трябва да преживее даденостите на този аспект в следващ период/живот - така го разбирам аз, а дали е така  :017:

ами възможно е наистина да е така - аз ги вършех подобни на младини, но вече не :) Аз се притеснявах, да не би трябва да не реагираш на привличането, един вид, да се владееш.

Благодаря и на теб за мнението.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #373 -: Април 30, 2014, 03:23:02 pm »
  Happy,след като там е и Уран,прибави към това и думичката "съвършено" и затваряйки целият този подреден килер на Дева,стигаме до -обсебена от анализа ,търсейки идеалното емоционално удоволствие ,което би задоволило амбицията ти за "прав(илен)оъгълен паралелепипед" в душата ти.Такова нещо няма ,но има " прав(илно)оъгълно "отношение към всичко това и от време на време позволявай на "килера   " ти хваща влага . ;)

както винаги, много оригинално и цветущо изказване :) - много ми е сладко и интересно и седя по 1-2 часа да се чудя, какво точно всъщност искаш да кажеш :) :) :) завиждам ти за изказа :)

ще се погрижа за влагата :) в килера :)

права си, описанието е много точно.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #374 -: Април 30, 2014, 03:26:45 pm »
Днес транзитния Марс почти е в съвпад с наталния Меркурий :) и моя кръст е в действие (на големите ще им позволя малко волни орбиси) - ето го и проявлението - наистина много благотворна дискусия (за мен) относно моята венерка (нали действието става във Везни :) ), и аз съм ви изключително признателна за съдействието.