Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623778 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #480 -: Юли 19, 2014, 05:09:07 pm »
Нямаме интересна карта на дневен ред в момента, затова аз ще предложа една. Картата на актьора Доналд Сътърланд

http://www.astro.com/astro-databank/Sutherland,_Donald . Наскоро го гледах в сериала "Престъпления без граници" по AXN.

Картата привлече вниманието ми в здравословен аспект. В детството си Сътърланд е прекарал стрепкокова инфекция, полиомиелит, хепапит, скарлатина, пневмония. Също така е бил близо до смъртта, когато боледувал от гръбначен менингит (не знам на каква възраст).

Интересно ми е какви са показателите според античната и средновековна астрология за слабо здраве. И първото, което ми хрумва, е АС, разбира се, защото той представлява физическото тяло на натива. В случай на Сътърланд може би става дума за отслабена имунна система. Чела съм, че Слънцето, Марс, а от модерните планети Нептун, отговарят за имунната защита на организма. Какво ще кажете? Къде в картата му виждате пробойни?


P.S. С часа от базата данни (рейтинг А), АС и Слънцето попадат на същите неблагоприятни звезди както в картата на момчето, поставена от Драко в темата за 10-тия дом. АС на Алкаид, Слънце в съвпад с Процион. И тук Слънцето е свързано с есенциално злепоставен Марс. Може би трябваше да поставя картата в онази тема, но проблемите в детството със здравето привлякоха вниманието ми в първия момент. А има хляб в картата за социално издигане и успех, защото все пак е на много реномиран актьор. За да не приказвам само глупости, пак ще отбележа, че Процион може да има благоприятни проявления също така - силна воля, амбиция, остър ум. Заедно с неафликтирано и кулминиращо Слънце - кралски привилегии, както е отбелязано в линка http://www.constellationsofwords.com/stars/Procyon.html .
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 05:24:24 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #481 -: Юли 19, 2014, 05:18:28 pm »
На прима виста ми прави впечатление, че във ведическата му карта Луната е доста повлияна от малефици - намира се в сатурнов знак, обградена е от Раху и Сатурн, получава аспект от Марс. Разбира се, всички фактори трябва да се разгледат комплексно, сега просто отбелязвам какво ми е направило впечатление на пръв поглед.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #482 -: Юли 19, 2014, 05:31:33 pm »
От полиомиелит са били заразени много хора, но при 99% инфекцията протича асимптоматично. Само при около 1% вирусът навлиза в централната нервна система и причинява увреждания. Всъщност не знам дали при него случаят е такъв, не мога да намеря повече информация из нета. За хепатита отново зависи дали е А, който не хронифицира, или е от другите букви - B, C, при които има риск от хронифициране (особено при С). Но понеже А е доста по-лесен за заразяване, нека заложим на него. За другите два, в детска възраст, е трябвало да има кръвопреливане или нестерилни спринцовки, за да се зарази. Стрептококовата инфакция, доколкото разбрах, е била в сърцето му (Слънцето), но не съм сигурна в информацията. Менингитът не е шега работа. Останалите инфекции наистина са често срещани или поне са били такива преди да започнат масови ваксинации на децата срещу тях.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #483 -: Юли 19, 2014, 05:38:18 pm »
Лили и Драко, благодаря ви за коментарите! Ще погледна ведическата му карта, тъй като досега не съм. Драго, тълкуванието ти за силните възстановителни способности на организма много ми харесва.

Гледам, че и в индийската карта управителят на АС не е зле поставен - Меркурий в 10-ти в собствен знак (Бхадра йога). Вярно, че е в един знак с Кету, но сме виждали примери на тронови и екзалтирани планети, на които Кету не вреди с присъствието си. Също така има у6 в 6-ти дом (Сатурн в знак на мулатрикона), което положение носи името Харша йога и според книжката на Раман за 300-те важни йоги би трябвало да прави натива физически силен, щастлив, успешен, известен. Но пък после намерих информация, че според Парашара работата с у6 в 6-ти не била толкова благоприятна, както е написано по-горе. Според него зловредното влияние на у6 не може да бъде преодоляно от положението му в дустхана дом, а евентуално само смекчено.
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 06:13:20 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #484 -: Юли 19, 2014, 06:16:19 pm »
Да, добро предположение. И аз не съм запозната с биографията му, признавам си веднага.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #485 -: Юли 19, 2014, 06:52:49 pm »
Той не страдал от зависимост,синът му Кийфър лекува холивудски опиянения.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #486 -: Юли 19, 2014, 06:58:58 pm »

Интересно ми е какви са показателите според античната и средновековна астрология за слабо здраве. И първото, което ми хрумва, е АС, разбира се, защото той представлява физическото тяло на натива.
Преди да разтворя картата му, за да я видя, знаех вече, че е с АСЦ дева- кекави сме си с този асцендент, но пък оцеляваме, а той дори се е издигнал нависоко с Меркурий У1 в 10д, който е в широк съвпад с десетодомно Слънце, а то от своя страна в съвпад с Плутон. Има Сатурн в 6д в риби, който е в хармония с У1, затова не са били фатални за него хроничните здравословни неразположения.
Моят мъж е с АСЦ дева, със Сатурн У6 риби в края на 6д, съвпад с ДСЦ, роден е със спина бифида и си има кекава жена, в мое лице, нали като малка всякакви болести, инциденти съм имала, докато Плутон и Уран прекосят 1д., а сега белезите напомнят за тях.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #487 -: Юли 19, 2014, 07:15:49 pm »
Благодаря ти, Акрукс! Важното е, че сте издържливи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #488 -: Юли 19, 2014, 08:57:44 pm »
Благодаря ти, Акрукс! Важното е, че сте издържливи.
Благодаря, Мирабел, за картата на Доналд, който има доста богата филмография, сравнително скоро го гледах с интерес за пореден път в "Мръсната дузина" по MGM  :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #489 -: Юли 19, 2014, 10:07:18 pm »
Никога не ми е хрумвало, че АЦ Дева прави хората кекави. Защо? Обаче е вярно. Аз съм кекава. Който се сетя с този ац, също не е "свет". Един познат има вродено заболяване на бъбреците и безброй операции.

Има ли някой тука, който да има Стрелец на К4, или Юпитер там, и Юпитерът му да няма трудни аспекти със Сатурн/Плутон, както и светилата му да нямат трудни аспкти със Сатурн (или никакви), и да ми каже, какво е положението с родителите и бабите и дядовците, дали има рано починали сред тях, или това положение помага за дълголетни предшественици?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #490 -: Юли 19, 2014, 10:16:07 pm »
  :o Едната ми сестра също е с асц дева и има здравословни проблеми с трудно поставими диагнози.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #491 -: Юли 19, 2014, 10:41:59 pm »
Има ли някой тука, който да има Стрелец на К4, или Юпитер там, и Юпитерът му да няма трудни аспекти със Сатурн/Плутон, както и светилата му да нямат трудни аспкти със Сатурн (или никакви), и да ми каже, какво е положението с родителите и бабите и дядовците, дали има рано починали сред тях, или това положение помага за дълголетни предшественици?
Аз съм със стрелец на К4, а Юпитер е в хармоничен аспект със Сатурн и светилата, баба ми по бащина линия е починала на 56г от пневмония, няколко години преди да се родя, дядо ми по бащина линия живя до 78г, като до 76г пушеше по три пакета цигари без филтър; баба ми по майчина линия живя до 77г, а дядо по майчина линия изкара до 90г, той беше везни с луна козирог, имал е сериозни проблеми с ревматизма на 45г, ходел с бастуни тогава, но като възрастен тичаше като младеж и не можех да го стигна, работеше до последния ден, а почина от грип.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #492 -: Юли 19, 2014, 10:47:13 pm »
Не мисля, че е от асцендента, аз съм си с асцендент Дева, и да чукна на дърво, нямам кой знае колко здравословни проблеми, нито боледувам често. Особено за настинки, грипове, такива работи - често ходя тънко облечена, лягам си с мокра коса под отворен прозорец, зимата ми се е случвало по цял ден краката ми да са мокри в обувките, нищо ми няма. По-сериозните неща и те са изключение. Даже, напротив, като знам с какви боклуци съм се хранила и какъв нездравословен начин на живот съм водила, всеки ден благодаря на тялото си и се възхищавам за това през какви работи е преминало без да имам сериозни проблеми.  :)

Иначе и аз имам к4 Стрелец с Юпитер в Лъв - съвпад Марс и Венера, едно мнооого широко опозе със Сатурн (8 гр) - и двете ми баби са живи, даже едната на 8ми август ще прави 90 години, другата и тя е на над 80, но дядовците ми са починали млади - и двамата преди да се родя. Баба ми, която ще прави 90 години, поддържа напълно сама цялата градина отзад - домати, краставици, чушки, тиквички и какви ли не още неизброими работи гледа - всичко е прекопано и полято от нея. И сума ти друга работа върши, не може да я накараме да стои на едно място.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #493 -: Юли 19, 2014, 11:05:52 pm »
Аз съм със стрелец на К4, а Юпитер е в хармоничен аспект със Сатурн и светилата, баба ми по бащина линия е починала на 56г от пневмония, няколко години преди да се родя, дядо ми по бащина линия живя до 78г, като до 76г пушеше по три пакета цигари без филтър; баба ми по майчина линия живя до 77г, а дядо по майчина линия изкара до 90г, той беше везни с луна козирог, имал е сериозни проблеми с ревматизма на 45г, ходел с бастуни тогава, но като възрастен тичаше като младеж и не можех да го стигна, работеше до последния ден, а почина от грип.

Акрукс, а от самия Сатурн/Плутон имаш ли трудни аспекти към светилата в твоята карта?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #494 -: Юли 19, 2014, 11:08:14 pm »
Тъндър, да са ти живи и здрави бабичките! :)