Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623500 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #705 -: Август 29, 2014, 10:04:55 pm »
Хепи, без да изхождам от прочетено или логика, аз го чувствам точно така - много тясна специализация на възможно най-високо ниво на изпълнение. Ще уча още, трябва ми и специална практика. Надявам се, че сега, като съм го осъзнала като потребност и съм се устремила и го имам за цел, съдбата също ще подпомогне в тая посока с подходящи възможности и късмет.

Рени, не знам Юпитер кой градус стигна. Още трябва да е в 11, на 15° Лъв влиза в 12. Гледай, този месец тригонира прогресивното Слънце и наталния Уран, стана един голям огнен тригон. Веднага след туй е в опозиция на Луна/Меркурий. По рождение е 10°Скорпион в 3, прави тригон към Слънце и квадрат към Луна и У/AC.

За Нептун, той миналата година направи съвпад със Слънцето, вече се махна от там на няколко градуса, сега върви към тригон с наталния Юпитер.

За здравословните мераци има отношение и новолунието в Дева, което ми е в 12 дом в точна опозиция на Слънцето. Сънувам много особени сънища и всяка нощ почти имам и по един сън с животни, свързан с приятни емоции около тях. Преди три нощи си направих цял зоопарк вкъщи. Нямам идея защо сънувам толкова много животни и какво означава това на моя символен език.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #706 -: Септември 03, 2014, 09:59:40 pm »
"Нашият" е. От 8-ми септ. (понеделник), 21 часа по AXN - "Престъпления без граници", 2 сезон.
8)
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 10:23:42 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #707 -: Септември 15, 2014, 01:48:41 pm »
Местя тук разговора. Не знам дали Папи може да премести и другите коментари

А,досетила си се .Точно щях да пиша,наистина Плутон и у8 в 3Д са риск от катастрофи,но може да се отработи със някой съсед ;D което да даде нийча банга /отмяна/.У3Д ми е Меркурий в опозиция на Сатурн-на шофьорския изпит имах проблем по Сатурн-колата угасна точно на най-оживеното кръстовище и не искаше да пали,след закъснението дадох мръсна газ,обаче забравих за спящия полицай,изпитващия се опита да пробие тавана,но не успя,което го ядоса,та трябваше да повтарям всички маневри :lol_hitting:

не се бях замисляла за изпита - и аз имах преживявания там :) - К3 е в последния гр на Лъв и така 3 дом има 2 управителя - Слънце и Мерк, които са в 4 дом - Слънцето е съвсем долу, на ИЦ, а Мерк е неаспектиран - та така аз все последна научавам клюки, новини, моди и т.н. :) - та .... за изпита не бях разбрала, че го имаме и не ми достигна 1 точка, та трябваше да се явявам наново. То проблем нямаше, но пък беше интересно - 2 девойки сред ХХ мъже - с обедна почивка, в която ние, девойките, приехме по една доза коняк за смелост :) - но накрая го взехме де :). Слънцето е в опозиция със сатурн, но в различни знаци - само градусова.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #708 -: Септември 15, 2014, 02:26:59 pm »
Happy,когато става въпрос за Плутон и у8,работата е сериозна и се гледа много внимателно .Акрукс ти е обърнала внимание ,че всъщност имаш защита от бенефиците .Аз като работех в чужбина работа,която беше по -вече време на път,изключително оживено движение,колегата преуморен понже работеше тежък физически труд едновременно ,всяка седмица имахме средно 2-3 леки катастрофчета,та се притесних и му погледнах хороскопа-3 дом имаше нещо кофти,но пък имаше защита от добър аспект с Юпитер,ако го нямаше тоя аспект съвсем сериозно щях да се откажа от тази работа,без съвсем в ред документи дори лека катастрофка,ако имаше проблеми с полиция,последиците за мен щяха да са фатални .Гледа се всичко,не на парче!По принцип картата ми има много деабилитирани положения и по западна и по индийска,но пък има компенсации,по индийската всичко ми е зле поставено,но пък и всичко има нийча банга-неутрализиране на лошите влияния .

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #709 -: Септември 15, 2014, 02:35:50 pm »
Опозит, аз не отричам защитата (всъщност не я коментирам) - просто обсъждаме предпоставките за случка на събития. А какъв ще е изхода, това вече е друго.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #710 -: Септември 15, 2014, 02:40:40 pm »
Знам,че знаеш,просто предвидих реакцията на Акрукс,която е правилна разбира се :012:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #711 -: Септември 16, 2014, 02:01:52 pm »
Така е, но аз писах, че малефик в 3д , който дори да е У8 няма как да катастрофира, ако е добре аспектиран, докато може 3д да е празен, да няма връзка с 8д, но в натала да има например квадрат на Уран с Марс, който създава риск от инциденти с електроуреди и нещастие при авиополет. А може и нищо предполагащо да няма по натал, но сбор от негативни аспекти на малефици към лични планети да катастрофират човека.
У8 в 3д може да даде писане, говорене на езотерични теми, сред които е и астрологията  :)

във връзка с тази дискусия, Акрукс даде карта на човек, който има празен 3 дом и претърпява катастрофа:

Картата на принцеса Кели - Грейс Кели:

« Последна редакция: Септември 16, 2014, 02:26:15 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #712 -: Септември 16, 2014, 04:02:23 pm »
Имате ли идеи, как се проявява и как може да се използват квадрата и опозицията на У1 и Асц в наталната карта?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #713 -: Септември 16, 2014, 04:13:55 pm »
Имате ли идеи, как се проявява и как може да се използват квадрата и опозицията на У1 и Асц в наталната карта?
Силно мотивиращ за действие, но труден за преглъщане. Най-тривиалното е-подсилва /квадрат/ деловите качества, за сметка на по-ръбест характер-така го виждат околните. А на него самият му се виждат винаги пречки от условиятя-квадрат и от хората-опозиция. Щом е е проблем в реализацията на АЗ-а, защото са т.нар. предизвикателни аспекти, той ще влезе в конфликтни обстоятелства за да /се/ реализира волята си.
Ти понеже като мен търсиш и духовни, може би езотерични причини-опозицията има смисъла на аз-другия, обикновено в него дом има падение на слънцето по знак и дом. човекът е със силни качества, но за да не ги деградира в егоизъм, или тирания е "избрал" такава позиция.
Квадрат-полезен кариеризъм, опозицията-ако осъзнае,че е негова си дилема, по-добре-винаги съобразяване с другата страна-противоположното, чуждата идея. Екзалтант е сатурн-воля, упоритост, постигане.
Квадратът може да е долен и горен-единият има отношение-сем. среда, фамилно наследеното пречи, другия-условията от съдбата не са тамън, докато намери пътя си.
Но такива постигат повече от тези с плавните аспекти.
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 04:20:05 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #714 -: Септември 16, 2014, 04:25:54 pm »
Силно мотивиращ за действие, но труден за преглъщане. Най-тривиалното е-подсилва /квадрат/ деловите качества, за сметка на по-ръбест характер-така го виждат околните. А на него самият му се виждат винаги пречки от условиятя-квадрат и от хората-опозиция. Щом е е проблем в реализацията на АЗ-а, защото са т.нар. предизвикателни аспекти, той ще влезе в конфликтни обстоятелства за да /се/ реализира волята си.
Ти понеже като мен търсиш и духовни, може би езотерични причини-опозицията има смисъла на аз-другия, обикновено в него дом има падение на слънцето по знак и дом. човекът е със силни качества, но за да не ги деградира в егоизъм, или тирания е "избрал" такава позиция.
Квадрат-полезен кариеризъм, опозицията-ако осъзнае,че е негова си дилема, по-добре-винаги съобразяване с другата страна-противоположното, чуждата идея. Екзалтант е сатурн-воля, упоритост, постигане.
Квадратът може да е долен и горен-единият има отношение-сем. среда, фамилно наследеното пречи, другия-условията от съдбата не са тамън, докато намери пътя си.
Но такива постигат повече от тези с плавните аспекти.

благодаря ти, енигма  :38:

да, търся аз много работи, ама дано разбера, какво точно :) (това в кръга на шегата).

Квадрата в картата, която гледам е горен, У1 е най-отгоре и е Слънце :) и докато пишех въпроса, се усетих, че аз самата имам опозиция и обединих въпроса.

Принципно, първо се опитвам да си изясня, какво означава дадено положение и след това ми се иска да му намеря приложение, защото не мога да приема, че сме тук, за да се мъчим до края на света :). А ако не измисля приложение, поне опитвам да обясня, че трябва да се приеме - абе малко си ми е мътно още какво търся/искам, ама .... това е .... ще ме търпите с моите питанки безкрайни :) - нали сме от един отбор

още един път -  O:-)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #715 -: Септември 16, 2014, 04:35:28 pm »
Питай, не досаждаш. То, понякога трябват 10 книги,докато попаднеш на обяснено кратко и ясно, при мен-така. И аз уча като теб-искам системата, после е по-лесно.
За опозицията някой дето имаше в 1-7 ми каза от личен опит-винаги трябва да правя мисля първо за другия и после получавам шансове за себе си, вероятно през Ние. Но аз нямам такава точно и все още не разбирам как и вълкът сит и агнето цяло.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #716 -: Септември 16, 2014, 04:38:53 pm »
Питай, не досаждаш. То, понякога трябват 10 книги,докато попаднеш на обяснено кратко и ясно, при мен-така. И аз уча като теб-искам системата, после е по-лесно.
За опозицията някой дето имаше в 1-7 ми каза от личен опит-винаги трябва да правя мисля първо за другия и после получавам шансове за себе си, вероятно през Ние. Но аз нямам такава точно и все още не разбирам как и вълкът сит и агнето цяло.

ще се опитам да анализирам тази опозиция 1-7 (все пак толкова години съм живяла с нея). То не че преди не сте ми обяснявали, ама ... наистина може би съм поела в повечко и трудно достига мозъка ми до точната информация :).

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #717 -: Септември 16, 2014, 08:09:21 pm »
Грейс,доколкото си спомням е загинала при катастрофата,едната от дъщерите и които била с нея оцелява .Трети дом е празен,У3д Сатурн е крайно анаретен,в 2,5те* последни градуса ,аз тия градуси ги усещам с влияние на Плутон.Меркурий ,естествения у3Д е акцентиран в съвпад с Асц в скорпион и е У8,У11 -на мен ми звучи като формула на Шестопалов за внезапна смърт ,Уран хвърля квинконс тип 8Д към Меркурий ,към Сатурн квадрат ,макар с твърде широка орбиса,В Гокленовите зони са само Венера и Плутон ,Хирон в съвпад СЛВ не ми звучи добре ,при положение че не е отработван .
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 08:18:04 pm от Oposit »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #718 -: Септември 24, 2014, 11:11:19 am »
Вчера се роди едно бебе с много интересна карта (поне на мен ми е много интересна). Ще я публикувам анонимно, ако някой желае, да хвърли поглед. Аз ще я разгледам и ще си редактирам поста, за да напиша моите впечатления. Целта не е да се прави подробен анализ, а да отбележа всичките важни моменти в картата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #719 -: Септември 24, 2014, 01:41:19 pm »
Smarta,
Като начало ,проследявай транзитите на Слънце и пр.Луна ,особено на 6 месеца -това е първата опозиция .
Тук пр.Луна ще срещне Венера като у МЦ,след това упр.АСЦ -Меркурий; Слънцето ше мине през Меркурий също ,както и през Марс ,у ИЦ ;Лунно затъмнение по нодална ос и Юпитер догодина през АСЦ .Това като информация най-вече е в посока родители,особено мама,защото бебчо ще отразява нея. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“