Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622973 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #720 -: Септември 24, 2014, 03:04:54 pm »
В картата ми се струва, че има указания за висок статус.
И трите триплицитни управителя на водещото светило (Луната) - самата Луна, Венера и Марс - са в ъглови знаци (и домове) от АС и Фортуна.
Управителите на другите жребии са също добре поставени. Дух се управлява от Слънце, което е съвсем в края на ъглов знак (в един знак с Фортуна). Управителят на Екзалтация, Марс, е ъглов от Фортуна. Базата се управлява от Меркурий в следващ знак.
Двете светила са в знака на АС, Слънцето аспектира МС с тригон. Управителят на МС (Венера) е ъглов.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #721 -: Септември 24, 2014, 04:55:25 pm »
Мда, и аз така мисля, хубава карта, и луна съвпад венера си има...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #722 -: Септември 24, 2014, 08:22:49 pm »
В подкрепа на горното добавям още, че пренаталната сигизия е ъглова - пълнолуние в Риби (7-ми дом). Управителят на сигизията, Юпитер, не е оптимално позициониран. В 12-ти дом - може би пък късметът му да е чужбина.

Венера е дорифорий на Луната в тази карта, нали така? И Сатурн би трябвало да е дорифорий - Луната е ъглова и апликира към аспект с него.
От есенциална гледна точка Венера не е в добро положение, но от това, което съм чела, взаимната рецепция (щедрост) с диспозитора й Меркурий би трябвало да смегчава положението. Венера е планета от нощната секта - толкова по-добре за Луната - получава подкрепа от планета със сходна природа.
Дева изгрява на хоризонта - женски, земен знак. Основната му мотивация би могла да бъде свързана с търсене на материална сигурност, стабилност. У1 Меркурий във 2-ри знак от АС може да означава, че ще търси сигурност в материалните притежания и семейната среда.
Силно изразена мутабелност в картата - променливост, пластичност, адаптивност.
Основният темперамент би трябвало да е меланхоличен. Заради силния акцент върху Дева и Меркурий в картата меланхоличният темперамент може да се изрази в желание за учене, задълбочаване на знанията в определена област, аналитичност, критичност (вкл. самокритичност). Заради връзката Меркурий/Венера дедуктивните способности може да се насочат в областта на финансите, счетоводството, администрацията, изкуството, отношенията (междуличностни, правни, международни). Луната в апликиращ аспект към Сатурн в 3-ти може да го направи предпазлив, особено в контактите, към близкото обкръжение.
Марс, третата планета от нощната секта, също е акциденциално силен. Марс в комбинация с Меркурий може да го насочи към спортни изяви, но също и към търсене на управленски пост, създаване на собствен бизнес.
Но най-силно ми се вижда влиянието на Меркурий и Венера. Поне в западната карта. Ако минем по сидерал, Марс се връща в собствен знак (Скорпион). В индийската карта управлява 4-ти и 9-ти дом, т.е. ъглов (кендра) дом и трикона дом, което го превръща в йога карака - планетата, която би трябвало да дава най-много блага на натива. Силен йога карака е един от показателите за успех в индийската астрология. Друг такъв, който откривам в картата му, е Венера (у10) в 1-ви дом (Симхасана йога - да седи на лъвския трон, преведено буквално). Освен това тронов Марс дава Ручака йога, която се свързва с лидерски качества, смелост, кураж. Марс, аспектирайки 7-ми и 10-ти (и 11-ти), действително би могъл да го насочи към предприемачество. Така малко не ми се стиковат резултатите от двете карти. Вероятно защото не виждам добре нещата.
Луната в накшатра Пурва Пхалгуни дава наклонности към занимания с изкуство (както комбинацията Меркурий/Венера в западната карта, която е свързана с Луната и МС там). Също съм чела, че дава харизма, прави хората привлекателни в очите на противоположния пол и склонни към търсене на любовни приключения. Тук има писано и за подходящо професии за тази лунна накшатра http://www.prokerala.com/astrology/nakshatra/purva-phalguni-nakshatra.php.
Алгол в съвпад с МС и Денебола на Венера (у10) - за всеки случай да се пази от фатални жени, за да не пострада репутацията му. Нептун в 7-ми дом може да носи заблуди по отношение на хората, с които контактува или се обвързва. Да го превърне в бляскав в техните очи или техен спасител. Както ми изглежда, че ще бъде подредено момче, може да иска да внася ред и в живота на останалите.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 08:37:15 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #723 -: Септември 24, 2014, 09:30:39 pm »
Много изчерпателно си го написала, Мирабела :)
Само да вметна, че аз не предвиждам фатални жени с уронващ ефект именно заради луната съвпад с венера, светилото е много добре поставено

Което пък ме наведе на мисълта да попитам майка му случайна ли е?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #724 -: Септември 24, 2014, 09:35:03 pm »
Благодаря ти, Папи. Тогава се отказвам от написаното, за да бъде по-добре за момчето.

Но пропуснах нещо - фазата на Луната. Луната не просто е намаляваща, но скрита в лъчите на Слънцето - отива към новолуние. Чела съм, че такава Луна не се отразява благоприятно на брака и личните отношения. Но пък познавам новолунни хора с успешни (засега) бракове.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 09:40:38 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #725 -: Септември 24, 2014, 09:48:10 pm »
В нощна карта намаляващата луна е далавера, колко е изгорена от слънцето-така не мога да преценя. Обаче нека моята вметка да не те отказва, защото ако погледнем знаковите аспекти-марс е в квадрат и с луна, и с венера (това в защита на твоята теза). Обаче пък...има тригон с юпитер, но пък всички май са извън секта

Разглеждам я през телефон, затова така на части, сори

И относно знаковият квадрат с марс-няма да се изрази по фатален начин, защото те тримцата са си от една секта, злият сатурн се пада в секстилен знак, така че в крайна сметка като затрудняващо обстоятелство отчитам две неща-слаб у на сизигията и меркурий в следващ дом
В защита на последния се надявам да работи аспектът към мц, което е щастливи обстоятелства
Не си спомням според древните съвпадът на западен меркурий с главата какво ще повлече
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 09:55:58 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #726 -: Септември 24, 2014, 10:08:28 pm »
А в книгата на Робърт Хенд за сектите (http://rghost.net/58188280) бях чела, че растящата Луна е благоприятна, ако апликира към дневна планета, а намаляващата - ако апликира към нощна. Нямам практически наблюдения дали е така.
Тук Сатурн, който е малефикът от дневната секта, се намесва в аспекта между Луна и Венера. Луната първо трябва да завърши секстила си със Сатурн, за да достигне до Венера. Не знам как да го тълкувам. Може би за да постигне успех (Венера - у10), трябва първо да прояви организираност, търпение, дисциплина.

Папи, отлично се справяш от телефона. Много хубав разговор си водим с теб.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 10:13:29 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #727 -: Септември 24, 2014, 10:11:25 pm »
А в книгата на Робърт Хенд бях чела, че растящата Луна е благоприятна, ако апликира към дневна планета, а намаляващата - ако апликира към нощна. Нямам практически наблюдения дали е така.

Точно така, и да-по моите скромни наблюдения действа
Виж например моята карта-юпитер и луна, сори, ще мина малко на лични

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #728 -: Септември 24, 2014, 10:14:41 pm »
Благодаря ти за споделената информация, Папи. Това е ценно за мен - когато нямам личен опит да получа от други хора.
При мен е намаляваща и апликира към Меркурий, който обаче е дневно поставен.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #729 -: Септември 24, 2014, 10:17:27 pm »
А в тази карта Венера видима ли е или не? На 8 гр. и малко е от Слънцето. Би трябвало да минава за изгорена, т.е. невидима?
Защото имам едно безплатно приложение (Алцион) за видимостта на планетите и то ми показва, че Венера е видима, което не ми се вярна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #730 -: Септември 24, 2014, 10:23:01 pm »
А в тази карта Венера видима ли е или не? На 8 гр. и малко е от Слънцето. Би трябвало да минава за изгорена, т.е. невидима?

Знам, че програмата на Румен Колев ги показва ясно кои са видими, утре ще разцъкам в делфийския дали има нещо, дано да остане време
Ако е видима, всичко ще е суперско :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #731 -: Септември 24, 2014, 10:27:31 pm »
В безплатната версия сигурно няма панел за видимост.

Мога да пробвам със Стелариум, но трябва първо да го инсталирам.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #732 -: Септември 26, 2014, 10:13:50 pm »
Искам много да ви благодаря за подробния анализ! Не съм толкова добра в античната като вас. Ще допълня, че Венера действително е видима в програмата на Румен Колев, с отчетена намалената видимост на атмосферата за нашата ширина. И колкото и да е удивително, и Луната е видима! Луната е балсамичничка, но и моята е такава, по-скоро това има отношение до светоусещането и естеството на мисията в живота, както го е дал Дейн Ръдиър. С толкова много Дева, това хлапе е дошло да бере плодове от минали животи, в които добре е поработил. Всъщност да ги използва за водачество и лидерство. Невидим е Меркурият, но това е напълно нормално, понеже шест от седем карти са така.

Второто нещо е, че майка му е много красиво момиче и това и е второ дете, първи син. Интересното е, че детето не е планирано. Първите два-три месеца тя не знаеше, че е бременна и се чудеше защо и става лошо, и е трудно да тренира (толкова интензивно, колкото е свикнала). Преди да разбере за бременността си, едната баба сънува сън, в който е на детската площадка с първото внуче, и когато си тръгват, една жена вика след нея "госпожо, забравихте си бебето!". Тя се обръща и вижда жена с бебешка количка. Казва и, това бебе не е наше! А жената взима една бележка от количката и казва "Ваше е, ето тук пише ****" (името на бебето). В последствие те го кръстиха с друго име, но сходно, със същата буква. Така че, това дете си идва по особен начин с мисията (не че всички не идват така).

Направи ми впечатление какво изобилие от съвпади с неподвижни звезди има в картата. Регулус му е на АС. Това само по себе си е достатъчно. АС е в терма на Венера. Алгол и Плеядите са му на МС. Орисана му е лидерска роля, може би и богатство. На ДЦ изгрява Фомалхаут - жена му ще е човек на изкуството, може би добър писател, или ще има големи окултни познания, или ясновидска дарба. Тоя Нептун на ДЦ е втори такъв показател, а самият рибешки знак - тройно потвърждение. Венера е съвпад с Денебола. И тука има изкуство. Виждам брака му като съюз между практичния, организиран и тревожен (като го крие) лидер и всемирно спокойната, отнесена, говореща с пчелите и рибите художничка. :) Меркурий като управител на АС по троп. е съвпад със Спика и Арктур. Макар и орбис от градус и половина, може да има влияние. Марс е близо до марсовия Антарес и след три години ще го достигне по прогресия и дирекция. А Сатурн е в точен съвпад със Зубенешамали.

По принцип не се следят всички точки, а само светилата и ъглите, но точните звездни съвпади на Венера и Сатурн не могат да се пренебрегнат, защото поне моите лични наблюдения показват, че всеки съвпад с неп.звезда, в зависимост от точността си, окозва влияние, като при точните то е огромно чак до промяна на природата... всъщност това не е точно, понеже звездите в даден знак горе-долу съответстват с природата на знака, но с прецесията се изместват, Регулус вече е в Дева, та планета или ъгъл в Дева върху Регулус по ще прилича на същото в Лъв. Спазила съм допустимите орбиси за всички звезди.

Единственият сериозен минус, който виждам, е забитият в 12 дом и по троп., и по сид. Юпитер, който е извън секта. Това съм го виждала в картите на хора, които не могат да имат деца (1 случай), децата им боледуват на умирачка (още 1 случай), или някакви проблеми с децата въобще. Какво друго би могло да даде това положение? Може би стабилна психика, все пак полуумрял, това си е Юпитер?

Още веднъж ви благодаря! Ще копирам вашите анализи да се уча от тях! По-лесно е, отколкото само по учебник.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 10:20:53 pm от Smarta »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #733 -: Септември 27, 2014, 05:43:13 pm »
Може ли да обсъдим една карта, че обещах на една приятелка да я погледна  :)
Интимните връзки са проблемни, общо взето тази сфера ни интересува най-вече. Както и 10-ти дом и професионалния статус и колко високо би могла да стигне.
След малко ще пиша, аз какво виждам, ще се радвам и други да се включат, който иска данни ще му ги дам на лични. Имам разрешение да кача картата и да я коментираме.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #734 -: Септември 27, 2014, 06:39:55 pm »
Сатенче, ще се опитам да измисля нещо по картата. На пръв поглед ми се струва, че силно желае да намери емоционална сигурност, но с този квадрат между Луна и Венера се забърква в множество безпереспективни връзки и мечтата за сигурност отива по дяволите. Управителят на 7-мия дом (Сатурн) не е много зле, но не е и много добре. Аспектът с Марс (опозиция) мисля, че има принос към прецакването на нещата. Все пак Марс е диспозитор на Сатурн - казват, че ако напрегнатият аспект е с диспозитора, негативното му влияние се смекчава. Обаче в този конкретен случай Марс е заточен и е малефикът вън от секта. Тя ли се опитва да контролира отношенията? Или попада на агресивни мъже?

Темпераментът би трябвало да е смесица от флегматичен и сангвиничен, като първият преобладава. Изключително емоционална, сантиментална, чувствителна, лесно ранима. Лесно се привързва към всичко и се вкопчва в хората около себе си.

В индийската карта у7 Юпитер е дебилитиран в 8-ми и получава аспект от диспозитора си Сатурн (донякъде неутрализира дебилитацията) от 6-ти. Много конфликтни ми се струват личните й взаимоотношения, което ми потвърждава марсовата картинка от западната карта.
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 07:01:37 pm от Mirabella »