Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623913 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1170 -: Юли 16, 2015, 07:24:35 pm »
gerivas може и без час, само да видиш има ли напрегнати аспекти на сатурн, нептун и плутон към слънцето и луната и в кои знаци са те.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1171 -: Юли 16, 2015, 07:34:23 pm »
Има да... Ама много му е странна картата...  ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1172 -: Юли 16, 2015, 08:53:39 pm »
Само да уточня:

За бащата - Слънцето при дневно раждане и Сатурн при нощно
За майката - Луната при дневно раждане и Венера при нощно

Така беше при класиците, както спомена по-горе и Рептил. Нали така?
Нощно раждане съм, Сатурн водолей- няма нищо общо с баща ми, слънчев телец.
Венера везни- съвсем пък нищо общо с майка ми, див стрелец, която си излиза на моя ИЦ.
Но като характеристики ги описва опозицията между моите светила- Слънце везни- баща ми се стремеше към хармония и красиви мебели, обстановка, а Луна овен- вироглавата ми майка, която до последно се караше с баща ми- не е имало ден да мине спокойно у дома.
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 11:26:01 am от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1173 -: Юли 16, 2015, 08:56:36 pm »
При мен Венера в пъти по-точно описва майката /като маниер и поведение/, отколкото Луната. Ако все пак се приеме, че Венера е нощен сигнификатор. Но още по-добре я описва Марс.  :012:

Само домът на Луната донякъде загатва за нейния живот, но нищо общо със знака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1174 -: Юли 16, 2015, 09:00:25 pm »
При мен Венера е в знака на Луна-за маман все тая, но Сатурн в Рак съвсем не е баща ми. В джотиш е по- лесно, при все всичките там производни карти :)
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1175 -: Юли 17, 2015, 12:01:21 am »
Да, вярно, че и за майката сигнификаторите се менят. Венера в днева карта, Луна в нощна. Плюс планетите в домовете дават още информация, плюс жребиите и диспозиторите им. Доста е навързано. За себе си съм установил, че Сатурн описва баща ми като отношения помежду ни, неговите нагласи. Юпитер в четвърти дава допълнителни детайли — харабия, пич, но все пак в сатурнов знак. За майка ми близнашка Луна в осми също е добро описание. Но явно за всеки е индивидуално.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1176 -: Юли 17, 2015, 12:04:23 am »
Да, вярно, че и за майката сигнификаторите се менят. Венера в днева карта, Луна в нощна.

Благодаря за уточнението. Аз взех, че ги обърках.  ;D

Значи Сатурн за бащата и Луна за майката трябва да гледам. Ами, не отговаря.

Сега се замислих, че най-точният аспект в картата ми е тригон между Луната и Марс. А както споменах, Марс описва темперамента на майката. Освен това мога да кажа, че е имала доста променлив живот. Самата Луна дава такава тенденция, особено силна и във воден знак. А Марс е мутабелен знак, също воден. Но някак се носеше по течението, докато я устройва. Не инициираше промяна, а чакаше промяната сама да я споходи, а това я поставяше в зависимост от други хора и обстоятелства /8 дом/.

А що се отнася до Сатурн в Лъв и бащата, не знам какво да кажа... Но от двамата родители той е по-способният, с по-разностранни интереси.

« Последна редакция: Юли 17, 2015, 12:14:54 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1177 -: Юли 17, 2015, 05:18:15 pm »
Може ли някой да изкаже мнение за наталната карта?
Можем,но лично на мен не ми се занимава с наталите на 15 годишни вече. Несериозно е.
Те приемат нещата много приказно и очакмат да им се кажат,че в живота чудесата ще ги спопождат едно след друго,но няма да бъде така. Мисля,че хороскоп не е правилно да се прави преди 18годишна възраст,освен ако не касае здраве.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #1178 -: Юли 17, 2015, 06:25:24 pm »
Можем,но лично на мен не ми се занимава с наталите на 15 годишни вече. Несериозно е.
Те приемат нещата много приказно и очакмат да им се кажат,че в живота чудесата ще ги спопождат едно след друго,но няма да бъде така. Мисля,че хороскоп не е правилно да се прави преди 18годишна възраст,освен ако не касае здраве.
Права си :012:. Само, че аз не съм от тези, а и не искам кой знае какви обяснения. Искам просто някакво мнение.
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 07:41:09 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1179 -: Юли 17, 2015, 07:31:29 pm »
Може ли някой да изкаже мнение за наталната карта?
Какво по-точно те интересува? Какво да учиш ли? Каквото и да учиш сега, после може да следваш нещо коренно различно, а като завършиш следването да работиш съвсем друго.
Слънцето съвпад с Уран предполага да действаш внезапно и решително, способностите ти може да прехвърлят обичайните рамки и околните да те мислят за екстентрична и странна личност.
Като се има предвид, че Слънцето е естествен управител на 5-ти дом, а Уран е диспозитор на Слънцето и управител на 5-ти дом в натала, а също се вземе под внимание тригона на Плутон към Луната, който дава мъжество и воля при преодоляване на препятствия по пътя, би могла да имаш успех в спорта, както и всякакъв вид творчество, но и в двата варианта ще е колективна дейност, тъй като Слънцето е у-л на 11-ти дом в наталната карта и е  в знак водолей- естествен знак на 11-ти дом.
« Последна редакция: Юли 17, 2015, 08:14:21 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1180 -: Юли 17, 2015, 07:44:44 pm »
Искам просто някакво мнение.

Тъкмо щях да кажа и аз, че е за предпочитане да зададеш конкретен въпрос, какво най-силно те интересува. Подробен анализ на картата по всички теми от живота трудно ще се сглоби, но за някои по-съществени за теб въпроси би могла да получиш отговор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1181 -: Юли 17, 2015, 08:24:30 pm »
Занимавам се с рисуване. Искам да попитам дали занапред може да се случи нещо интересно или някаква промяна.
Меркурий в 5-ти дом риби подкрепя артистичните занимания- писане, рисуване, в секстил е със Сатурн У5 и спокойно може да продължиш да се развиваш в тази област- таланта си го имаш.
Колкото до инцидента, за който споменаваш, ско си спомняш точно кога се е случило трябва да има индикации за него в месечната карта, както и за транзитите в самия ден, нямаш заложено да си предразположена към подобни действия от страна на другите, може би квадрата на заточения в риби Меркурий към Плутон У2 да те прави по-разсеяна по отношение на вещите, което е нормално за човек на изкуствата.  :) Края на февруари- началото на март 2013-та ли е случката?

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #1182 -: Юли 17, 2015, 08:43:32 pm »
Меркурий в 5-ти дом риби подкрепя артистичните занимания- писане, рисуване, в секстил е със Сатурн У5 и спокойно може да продължиш да се развиваш в тази област- таланта си го имаш.
Колкото до инцидента, за който споменаваш, ско си спомняш точно кога се е случило трябва да има индикации за него в месечната карта, както и за транзитите в самия ден, нямаш заложено да си предразположена към подобни действия от страна на другите, може би квадрата на заточения в риби Меркурий към Плутон У2 да те прави по-разсеяна по отношение на вещите, което е нормално за човек на изкуствата.  :) Края на февруари- началото на март 2013-та ли е случката?
Благодаря за отговора :). Не помня точно кога беше случката, но помня, че беше в началото на есента.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1183 -: Юли 17, 2015, 08:58:07 pm »
Занимавам се с рисуване.
Какво значи това?Просто си драскаш,ходиш на уроци или го учиш?Защото твоите постижения зависят от твоето старание.Имам братовчед,който завърши Националното художествено училище...това нали вече е отношение към изкуството?А твоето какво е?По колко часа на ден-всеки ден рисуваш?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1184 -: Юли 17, 2015, 10:01:56 pm »
Какво значи това?Просто си драскаш,ходиш на уроци или го учиш?Защото твоите постижения зависят от твоето старание.Имам братовчед,който завърши Националното художествено училище...това нали вече е отношение към изкуството?А твоето какво е?По колко часа на ден-всеки ден рисуваш?
Пък аз имам дъщеря, която не приеха в Националното художествено училище, където ме изнудваха за пари, а аз не им дадох,  и завърши спортната гимназия, но после я приеха във Facultad de Bellas Artes - Universidad Comlutence de Madrid, където завърши бакалавър, след това магистър, а сега продължава докторантура. Като малка в детската школа  прочутата Майя Ананиева на третата година ни показа вратата- не можела да работи с такова "трудно дете" - моята водолейка два часа седяла над белия лист и не искала да рисува, причината- на предишното занимание им била дала новогодишни картички, всяко дете да си избере и през седмицата да си мисли върху нея, а като дошъл момента да рисуват ѝ е дала друга картичка- с бъклица на битова покривка и пуканки, детето си било избрало предния път снежен човек.  :)