Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623559 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1260 -: Юли 29, 2015, 10:42:29 pm »
Във ведическата астрология с автоимунни заболявания са свързват Сатурн, Лунните възли и отчасти Марс.

Моя близка имаше подобна диагноза - около 30-годишна възраст й диагнистицираха ревматоиден полиартрит, синдром на Рейно плюс репродуктивни проблеми и възпалителни процеси. Никой не можеше със сигурност да определи къде е огнището на заболяването, но според лекарите беше автоимунно заболяване с неизяснен произход. 20 години по-късно получава бъбречен проблем и след обстойни изследвания й поставят диагноза "системен лупус".

От астрологична гледна точка тя потвърждава хипотезата за намеса на Сатурн и Лунни възли. При нея имаше дебилитирана Луна /в знак на падение/ в съвпад с Раху и Сатурн. Слънцето нямаше негативни аспекти във ведическата карта.

Прави ми впечатление, че в картата на nestavam има съвпад Слънце/Раху в 12 дом. С отчетена прецесия те минават във Водолей - сатурнов знак. А накшатрата, в която се намират /Сатабхиша/, има връзка с медицината, лечението и освен от Сатурн, се управлява и от Раху. Слънцето е свързано с два малефика - Раху и Сатурн, в картата управлява 6 дом, а Сатурн - 12ти. Доколкото виждам, питащата е родена един ден след лунно затъмнение, нали?

Луната заедно с Кету се намира в 6 дом. За радост не получава аспекти от Марс и Сатурн. Но ми прави впечатление, че в трите огнени знака /с отчетена прецесия/ се намират все малефици - Кету, Марс, Сатурн, а Луната съвпада с един от тях. Не съм сигурна дали това не е някаква специфична йога, т.е. планетна комбинация. Но огненият елемент не се ли свързваше с метаболизма, със съпротивителните сили на организма, с кръвта и червените кръвни телца? А автоимунните заболявания нали атакуват и кръвта? При СЛЕ, доколкото разбирам, се уврежда и функцията на еритроцитите - червените кръвни телца.

Раху и Сатурн се свързват с хронични процеси в организма, вкл. и латентни, докато Марс и Кету дават акутни заболявания, с остър характер, възпалителни. Вероятно заболяването е било отключено в периода на планета с неблагоприятен статус в хороскопа, трябва да се види кои са тези планети.

---
Погледнах планетния период, когато е диагностицирано заболяването - за ноември 2014 г.

Периодът е Раху/Юпитер/Сатурн - в случая Юпитер е Лагнеш /упр-л на АС във ведическата карта/, т.е. има отношение и към физическото здраве и телесната конституция, освен това в картата е слабо поставен, няма достойнства. Освен това от миналата година и Лунните възли транзитират през знака на Асцендента в картата. Кету сега минава през Лагна, имаме изостряне, вероятно се дължи на паднал имунитет. Транзитният Сатурн наскоро също е аспектирал с квадратура Слънцето в 12 дом.

Де да можеше така лесно да се определи кога евентуално ще настъпи ремисия, подобрение на състоянието. При такъв тип заболявания като че ли има периоди на силно изостряне, има и периоди на затишие, когато слабо се усеща.

Цитат

СЛЕ се характеризира с продължително многогодишно протичане, за което се характерни обостряния и ремисии. Често е много трудно да се предскаже как ще протече заболяването при конкретния пациент. Заболяването може да се обостри по всяко време, било спонтанно, било като реакция на инфекция или на някое друго известно събитие. Освен това могат да настъпват спонтанни ремисии. Няма начин да се предскаже колко дълго ще трае пристъпът, когато настъпи, нито има начин да се предскаже колко дълго ще трае ремисията.

Болестта, при условие че се диагностицира рано и се лекува както трябва в ранния стадий, най-често се уталожва и след това преминава в ремисия.


« Последна редакция: Юли 29, 2015, 11:13:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #1261 -: Юли 29, 2015, 10:43:38 pm »
Виждам дир. Сатурн върху Меркурий и дир. Меркурий върху Слънце

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1262 -: Юли 29, 2015, 10:48:38 pm »
Лили, оф топик. Много ти се радвам напоследък, че си без работа :29:. Липсваха ми анализите ти, ама все не мога да се вредя да го отбележа.

ПС. Какво стана с твоето везнище? Може би не тук, де, в говорилнята да разкажеш.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1263 -: Юли 29, 2015, 10:55:05 pm »
В момента nestavam e в МД на Раху, а от май 2014 - в АД на Юпитер.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1264 -: Юли 29, 2015, 11:07:33 pm »
Здравейте на всички! Все още съм начинаеща в астрологията и имам един въпрос. По-напред в темата споменавате автоимунните заболявания и Сатурн. От прочетеното разбрах, че транзитите на Сатурн са с продължителност около  2 години и половина и, че преминаването му през 8-ми дом е свързано с операции и заболявания. Въпросът ми е възможно ли е отключването на автоимунно заболяване на преминаващ през 8-ми дом(Скорпион) Сатурн ? Извинявам се, ако съм неточна или бъркам нещо, още съм в началото.
Да, Сатурн се задържа в даден знак толкова, но при мен досега на два пъти е преминавал през 8-ми дом, а не се е отразявало на здравето ми транзита там, дори съм имала стабилни доходи, въпреки че е правел опозиция с венерата ми във 2д
При теб може и да е повлиял по някакъв начин, когато е направил съвпад с Плутон У8 и непосредствено след това опозиция с Марс У1, У8 в телец, като в същото това време е имал квадрат от тр Юпитер съУ12 (имаш заключени риби в 12д, а заключен знак трудно се проявява, но си работи скрито). По натал Сатурн е в хармоничен аспект с Марс У1, с Луната в 6д и със Слънцето, и е на трон по знак и дом- нямаш предпоставки за хронично заболяване.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Натални карти
« Отговор #1265 -: Юли 29, 2015, 11:11:05 pm »
Ами и аз страдам от Автоимнунно заболяване , от 15 годишен , нелекувано толкова време и сега при Транзитен Сатурн 6 ти и Сатурнов възврат , започна сериозно лечение , защото така не може повече!

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Натални карти
« Отговор #1266 -: Юли 29, 2015, 11:17:56 pm »
Благодаря на всички от сърце! От скромните ми познания бях разгледала основно Сатурн, Луна, Слънце ( дом, знак, аспекти, транзити), но Вие ми обяснихте доста неща. Ще имам задача да чета още.

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Натални карти
« Отговор #1267 -: Юли 29, 2015, 11:19:17 pm »
Извинявай ако е лично, но какво е заболяването  ти -greg07?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1268 -: Юли 29, 2015, 11:20:41 pm »
Сатурновите изкристализират при първата обиколка, така че е вероятно при тр на сатурн над наталния нещата да се изяснят/стабилизират

На мен не ми изглежда толкова зле, реално малефикът извън секта е съвпад с юпитер, в секстилен (ляв) знак от слънцето, сатурн си е на трон
Вярно, слв и слънце в 12-ти не звучи добре, меркурий в квадратен от марс, но пък юпитер също го вижда и е източен, термата и деканата са на венера, която е при него, а той си е и съуправител, тоест-ще е в сила след първата третина на живота
Та...на фона на всичко според мен има шансове за стабилизиране, ако не за пълно оправяне

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1269 -: Юли 29, 2015, 11:21:23 pm »
Ами и аз страдам от Автоимнунно заболяване , от 15 годишен , нелекувано толкова време и сега при Транзитен Сатурн 6 ти и Сатурнов възврат , започна сериозно лечение , защото така не може повече!

Забелязала съм подобно действие и на Сатурн върху Луна, особено в последната фаза на саде сати - в знака след натална Луна. Намира се лекарят и терапията, защото при транзита на Сатурн точно върху Луната страданието е било дотолкова интензивно и очевидно, че "така не може повече" :).
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1270 -: Юли 29, 2015, 11:40:25 pm »
Автоимунните заболявания нямат лечение, хронични са, затова би трябвало за същите да има връзка между 6/12-ти , Сатурн, Нептун, Луна, натална тао-квадратура . Транзити от/към Юпитер/Слънце /Марс подсещат за същото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1271 -: Юли 29, 2015, 11:58:54 pm »

Лилит в 6-ти дом: психологически образ на врага- болести, реални или измислени

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1272 -: Юли 30, 2015, 12:51:58 am »
nestavam,
Традиционната медицина използва такива определения като "хронични болести", защото няма логично обяснение как е възникнал проблемът и стреля на посоки, защото не може да предложи адекватно лечение.
Няма начин да няма лечение, ако човек търси начини и силно иска да се излекува! А и преди всичко болестите възникват най-напред в главата, благодарение на мислите, оттам се поражда страданието в сърцето - душата, ограничава се волята на човек и така болката се е превърнала в реалност...

Имаш Слънце в 12-ти дом в риби и Луна в дева в 6-ти дом - "нахрани" душата си и предай форма и изразност на чувствата!
Мисля си, че подходящ хранителен режим ще окаже положителен резултат. Според мен е и възможно да имаш някаква хранителна непоносимост, алергия, която да е първопричината.
nestavam, stani и помоли се на светлите сили да ти покажат Пътя! Аз вярвам, че ще се справиш! Успех :58:


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1273 -: Юли 30, 2015, 01:03:23 am »
Романтика, психосоматиката не винаги е отговор на автоимунното заболяване , но не пречи  човек да комбинира традиционното лечение с различни по вид алтернативни методи и практики, както и да води  здравословен начин на живот- спорт, балансирано хранене, споделени емоции, секс, приятели и т.н. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #1274 -: Юли 30, 2015, 01:17:24 am »
Рени, аз лично все повече се убеждавам, каква сила е мисълта. И мисля, че никой не е в състояние да ме убеди в противното.
Психо -> невро -> имуно -> ендокринната ос го доказва. Човек може да си носи и багаж от преди, но мисълта е единственият процес, който продължава и след като човек си замине от този свят. Колкото по-права е мисълта на човека и близка с Божествената, толкова повече блага може да привлече към себе си, и да облекчи някои страдания :)