Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623372 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1515 -: Ноември 22, 2015, 10:34:10 pm »
Зависи в коя част от дома са планетите - понякога преминават в предходния дом, понякога в следващия.

При теб Марс и Венера са в 9 дом от Асцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1516 -: Ноември 22, 2015, 10:34:30 pm »
Марс в 7-ми , не го виждате като скандалджя защото прехвърля, проецира агресията, гнева си върху другия/-ите, тук Марс е много добър артист - от тихите агресори, от най-опасните. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1517 -: Ноември 22, 2015, 10:35:43 pm »
Зависи в коя част от дома са планетите - понякога преминават в предходния дом, понякога в следващия.

При теб Марс и Венера са в 9 дом от Асцендента.
И как така се получава това?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1518 -: Ноември 22, 2015, 10:43:39 pm »
Марс в 7д привлича агресори в живота, не е приятно, никак.
а при майка ти той е у1 във Везни. вероятно слабо его, дипломатичност и толерантност, изведени до нездравословни за индивида крайности. този Марс се бие със СЛВ в 1д, допускам, че това е един от основните вътрешни конфликти.
семейството й е от основна важност и (ще) се чувства реализирана и значима повече там, като майка (всъщност си мисля, че тя е главата на семейството).
какво преподава - чужди езици, философия? иначе - Меркурий в риби обича да preach-ва, а при майката ти управлява 3. и 6д, та учителската професия не ме изненадва. каква творческа страст е загърбила?

//ами, разсеях се и пиша бавно:Д
 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1519 -: Ноември 22, 2015, 10:46:31 pm »
И как така се получава това?

Защото има съвсем други правила.

В античната астрология домовете не включват по 2-3 знака.

---
По картата, която коментираме:

Луна в Козирог не дава "слабо Его", особено пък в Пурва Ашадха. Една от тъмните страни на тази накшатра е "егоцентризъм". Не казвам, че в случая, който коментираме, той е силно проявен. Може да има и по-изразено чувство за собствено достойнство, гордост.

При нея има балансиращи аспекти - рецепция с Юпитер /от хубавите - между 5ти и 10ти дом/, и аспект от Сатурн. И двата аспекта оказват силно влияние - Юпитер е Лагнеш /управител на изгряващия знак/, Сатурн е разположен в знака на Лагна.

Също така от време на време може да се проявява тенденция леко да натрапва своите възгледи и убеждения, има подчертано чувство за "правилност" - правилна преценка, правилно поведение, правилни действия...


« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:55:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1520 -: Ноември 22, 2015, 11:05:55 pm »

ПП- горе говорех за насилие от нейния баща, не моят.

В западната карта не съм гледала, във ведическата можем да намерим указания за "марсова атмосфера" в бащиния дом.

Във втори дом имаме знак Овен с Раху там, а 9 дом попада в Скорпион. В индийската астрология по 9 дом се гледа и бащата /аз работя по южна система/. Марс като планета, даваща указания за бащата, се намира в 8 дом в един знак с Кету, което подсилва марсовото влияние /Кету е със сходен нрав/, освен това попада в собствена накшатра, която подсилва влиянието му.

Влиянието на майката е по-изразено в нейния живот, майката би трябвало да е изиграла положителна възпитателна роля - предала ѝ е част от семейните традиции, култивирала е чувство за собствено достойнство, разбирания за етика, морал.

Имам един въпрос.  :017:

След раздялата/развода с бащата на майката случайно да ѝ се е наложило да търси друг дом, да е имала някакви жилищни проблеми, някъде да се е наложило да замине?

---
А що се отнася до евентуални здравословни проблеми на майка ти, не мога нищо със сигурност да прогнозирам с тази карта без данни, но биха могли да се потърсят някои тенденции към заболявания, т.е. къде са ѝ слабите места. На пръв поглед ми се струва, че в по-късна възраст би могла да има тенденция към по-високо кръвно. Също така да се пази от уринарни инфекции, за да не се стига до възпалителни процеси и пясък в бъбреците.



« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 11:53:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1521 -: Ноември 22, 2015, 11:37:17 pm »
Защото има съвсем други правила.

В античната астрология домовете не включват по 2-3 знака.
Значи според индийската астрология щом Венера ми се пада в 9 дом, не само че като е в Дева е в падение, ами и по дом няма никакви достойства (не е като да се падаше в 7 дом). За Марс да не говорим.  :-X

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1522 -: Ноември 22, 2015, 11:41:03 pm »
Марс в 7-ми , не го виждате като скандалджя защото прехвърля, проецира агресията, гнева си върху другия/-ите, тук Марс е много добър артист - от тихите агресори, от най-опасните. :)
По-скоро Марс в 7 дом има лошия навик все да отстъпва пред другите, поради което често се случва да злоупотребяват с добрината му, гневът се таи дълго време в човека и се случва изведнъж да избухне пред използвачите, поради което възникват скандали и естествено не те излизат лошите, а този, който е избухнал, само защото е решил да им се озъби веднъж.
Агресията и гневът никога не възникват самопроизволно, винаги има някаква причина за това.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1523 -: Ноември 22, 2015, 11:43:53 pm »
^потвърждавам и при мен е така. и като им сипеш на всички, каквото са си поръчали, накрая трябва и да измиеш чиниите. удоволствието е несравнимо:Д
и стига се филмира ти, повече позитивни и активни занимания ти трябват;

Луна в Козирог не дава "слабо Его", особено пък в Пурва Ашадха.
слаба проява на его нека бъде тогава;
У1 Марс в 7д във Везни, Слънце У5 в 11д във Водолей, Луна У4 на МЦ - това е човек, който иска да бъде харесван и приет, заради това, което е, без да се налага (огнено) и да насочва прожекторите към себе си, а демонстрирайки поведението, което сама иска да получава спрямо себе си - (без)крайна толерантност и приемственост. това си мисля аз. а и У10 - Сатурн в 12д, в съвпад с Хирон и опозиция с Плутон/Уран. собствената значимост следва да бъде потвърдена отвън,
с този Сатурн-Хирон там - 'дето се шегуваме с един приятел - кажи й да медитира:Д съвсем сериозно;
//там са й и проблемите с бащата;

и модифициран въпроса на Лили отгоре - баща й има ли следващо семейство?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1524 -: Ноември 22, 2015, 11:44:23 pm »
Весо, във ведическата ти карта Сатурн има доста по-изразено влияние - в знак на екзалтация и в 10 дом от Асцендента.

Ако се гледа по античната система /не по ведическата с прецесия/, Сатурн пак си е в Зенита - в 10 дом от АС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1525 -: Ноември 22, 2015, 11:48:01 pm »
При Марс в първи квадрант - ти инициираш, ти водиш, ти "нападаш". При Марс във втори квадрант - другите и обстоятелствата определят, ти само избираш как да реагираш. Реакцията зависи от знака и аспектите.
Абсолютно същото се отнася и за Сатурн и статуса и контрола над живота и плановете. Това правило май е от индийската астрология, не съм сигурна. Но много работи.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1526 -: Ноември 23, 2015, 12:08:20 am »
Весо, във ведическата ти карта Сатурн има доста по-изразено влияние - в знак на екзалтация и в 10 дом от Асцендента.

Ако се гледа по античната система /не по ведическата с прецесия/, Сатурн пак си е в Зенита - в 10 дом от АС.
Значи никакъв Стрелец не съм с този Сатурн.  :-\ :012:  :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1527 -: Ноември 23, 2015, 12:12:03 am »
Значи никакъв Стрелец не съм с този Сатурн.

Даже си акцентиран Скорпион с прецесия  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1528 -: Ноември 23, 2015, 12:13:45 am »
Даже си акцентиран Скорпион с прецесия  ;D
Ужас! Не искам да приличам на Алито.
Между другото, той тогава Везни ли излиза, че е? Защото не му пасва да е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1529 -: Ноември 23, 2015, 12:21:33 am »
Ти да видиш как една приятно захаросана карта със силни Луна, Венера и Юпитер елегантно се трансформира в карта със силно влияние на Сатурн, Кету и Скорпион.  :29:

Затова обичам да казвам - ако не искате да останете разочаровани, не задавайте прекалено много въпроси.

Майтап!  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui