Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622723 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1560 -: Ноември 25, 2015, 06:06:12 pm »
По картата на Art7ess прави впечатление акцентът на земен елемент,Сатурн на трон краен диспозитор на почти всички планети прави точен секстил с тронов Плутон,двата крайни диспозитори се обвиняват за земетресенията-Плутон управлява дълбочините,Сатурн управлява кардинален земен знак .Управителят на Асц Меркурий в точен съвпад с най-сензитивната планета Нептун в 8д,козирог .Луната ,другата сензитивна планета в дева,земен знак,с диспозитор пак Меркурий,който е съвпад с Нептун .Луната е в квадрат с Асц и Дсц-това ме замисли че всъщност Медиум цели/среда на небето би трябвало да е 180*:2-90* квадрат ,това трябва да е чувствителна точка!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1561 -: Ноември 25, 2015, 06:19:54 pm »
благодаря ви на всички за включването!))

Хем вярва в сетивността си, хем иска да я сложи в някаква определена рамка, за да я разпознае. Но рамката може да я очаква от другите, някой да я намери и да натика в нея усетите си.
да, това е така, обичам всичко да си го рационализирам, преди да го приема. като цяло не се определям от Нептун, както Дракониада загатна:Д, него си го отвързвам единствено в творчеството;

Но така няма да се получи. Заради Нептун, Уран и троновата по дом Луна ще се сблъсква с неща, които излизат над нормалните форми на обяснение.

art7ess, по какъв начин 'приласкаваш' Уран, Нептун и Луната? Уран и планетите в 8 дом къде ги глезиш с астрологията? А Луната? Какво се случва с нея? Хем в Дева, хем в 4 дом.
не съм сигурна, че разбирам въпроса ти. //хах, Нептун под строг контрол

аз Луната си я възприемам повече в 5д, по него се изразява - игрово, творчески, малко лъвски понякога.
иначе по Дева е здравословна, да - никаква потребност от цигари, наркотици, алкохол; здравословно, пълноценно хранене и грижа, etc.
по Нептун причислявам всичко, с което някога съм се занимавала - музика, математика, писане, театър, радио, кино, приложни изкуства. в част от тях си отработвам 8-домните и 12-домните теми, особено в писането, със сигурност.
Уран там сменя рязко живота ми, с едно занимание/интерес идва нов живот(тотално прераждане) с нови хора, среда, etc. (а често и с усещане за нова самоличност). така ми се отразява - като неочаквани краища на статукво, след което всичко започва наново.

иначе, за протокола: кръвното ми е идеално (120-80), освен в тези ситуации. апаратът ми е до леглото и го следя изкъсо (с баба скорпионски доктор няма как). нямам мегаломански фантазии за алтер его  :57: просто след снощи съм като дроб и реших, че можем да го погледнем това, вместо да се правим, че не съществува (както и аз доста често процедирам с Нептун, Дракон:Д).
ето и поздрав:Д
https://www.youtube.com/watch?v=XpMRVxbuOEo

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1562 -: Ноември 25, 2015, 07:11:35 pm »
art7ess, а какви са ти били заниманията с музика - пеене или свирене?
Нептун ми се струва малко по-далечко от Слънцето, Сатурн е по-близко, при това на трон по знак.
Нептун в Козирог е твърде земен, неприемащ ирационалните неща.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1563 -: Ноември 25, 2015, 07:39:52 pm »
art7ess, а какви са ти били заниманията с музика - пеене или свирене?
и двете (не са ми слънчеви влеченията там). също и композирам.
Цитат
Нептун ми се струва малко по-далечко от Слънцето, Сатурн е по-близко, при това на трон по знак.
Нептун в Козирог е твърде земен, неприемащ ирационалните неща.
така е и дълго време ми отне да погледна отвъд. //в житейски план
иначе, от дете се занимавам с нептунови неща, а в математиката няма как да навлезеш сериозно, ако не си с отворено съзнание, та мога да си въобразявам и да допускам проективни възможности, не съм някаква сухарка:Д мерси:Д

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1564 -: Ноември 25, 2015, 09:57:25 pm »
art7ess, вече ми отговори как ги приласкаваш. :)
Хубаво е, че се занимаваш с изкуство, музика, театър. Това са все по Нептун. А ти имаш нужда да вложиш тази нептунова енергия някъде, да й придадеш структура и осъществяване. Не се затваряй за такива занимания.
Бог, Съдбата, Вселената ти е дала усет, въображение и шанс. От теб зависи какво ще сътвориш с 'палитрата', която ти е дадена. Дали ще остане на ниво заблуди/самозаблуди, илюзия, силна фантазия. Или тези неща ще ги рационализираш някак - музика, изкуство. Има разлика, нали?  ;) В един момент може да си враг на себе си, ако не използваш даденото. В друг момент ще си Творец на себе си.
Математиката къде идва от Уран, Козирог и Сатурн. Не толкова от Нептун. Евентуално може нещо гениално да ти дойде като идея, ако не поставиш ограничение пред себе си и въображението.

Ще ти дам пример, за да съм ти по-ясна.
Примерът е с един Меркурий в Козирог, в опозиция с Уран и квадрат с Нептун. Сходна енергия като твоята, все замесени 'трудни' за командене планети. Този Меркурий е имал много силен математически усет. Можел е да стигне до голямо място. Но е останал на средно ниво, не бих казала посредствено. Защо? Защото не се е справил с енергията на Уран и Нептун. Тревожност в мислите, бягство от невидимото, отричане на нещата, които не може да рационализира. И в бягството си от всичко това се отдалечава прекалено от реалността. Последиците - страшно негативи и изразяващи се до проблеми с психическите болести. А можеше да е малко по-лесно.  ;) Енегията на Уран и Нептун не се е изляла от индивида като нещо градивно. А е останала затворена и е била разрушителна.
Този индивид не успя да приласкае даденото му от Съдбата.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1565 -: Ноември 26, 2015, 02:57:27 pm »
Много ви благодаря. Прави сте.. Искам само да ви питам... Дали някога ще работя като програмист? Заложено ли ми е? И може ли горе-долу да се установи кога детето ще проговори? Казва само 5-6 думи... Гледам, че сатурн е напуснал 3дом и би трябвало да се отпусне...

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1566 -: Ноември 26, 2015, 04:41:31 pm »
Между другото няма много информация за стелиумите. Мен живо ме интересуват, но информацията в нета не ми е  достатъчна. Искам нещо по-подробно.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1567 -: Ноември 26, 2015, 04:45:20 pm »
Между другото няма много информация за стелиумите. Мен живо ме интересуват, но информацията в нета не ми е  достатъчна. Искам нещо по-подробно.

В астрокома имаше хубава статия как реагират при транзити, сори за спама :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1568 -: Ноември 26, 2015, 11:15:11 pm »
За зряла връзка с готовност за брак и създаване на семейство можем да говорим в периода 2018-2019 г. Дотогава може да се упражнява с други връзки - от онези, за които не е нужно да има очевидни указания по дирекции, прогресии и други предиктивни техники.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1569 -: Ноември 26, 2015, 11:20:29 pm »
За зряла връзка с готовност за брак и създаване на семейство можем да говорим в периода 2018-2019 г. Дотогава може да се упражнява с други връзки - от онези, за които не е нужно да има очевидни указания по дирекции, прогресии и други предиктивни техники.

Тъкмо й казвах,че и аз мисля, че 2018-2019 ще бъде, като сатурн транзитира през 5 дом и дойде при наталния  :) Мерси, ще чакам ако още някой има желание да каже нещичко..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1570 -: Ноември 26, 2015, 11:23:57 pm »
Не е изключено да има някоя по-ангажираща връзка към края на 2016 г. Предполагат се по-дълбоки, дори бих казала леко обсесивни отношения. Може да не върви всичко леко и гладко, но емоции ще има. От онези връзки, които помним дълго и оставят следа.

Е, ти го захаросай малко. Мен не ме бива в тия работи.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1571 -: Ноември 26, 2015, 11:25:41 pm »
Не е изключено да има някоя по-ангажираща връзка към края на 2016 г. Предполагат се по-дълбоки, дори бих казала леко обсесивни отношения. Може да не върви всичко леко и гладко, но емоции ще има. От онези връзки, които помним дълго и оставят следа.

Е, ти го захаросай малко. Мен не ме бива в тия работи.  ;)

Като те чета започвам да си мисля, че съм почнала да се научавам  :D аз го гледах ноември 2016 по Плутон,че може да става нещо. Ще я информирам пък ще видим. А за бременност какво се гледа- аз дори за себе си не знам какво да гледам там  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1572 -: Ноември 26, 2015, 11:27:11 pm »
А за бременност какво се гледа- аз дори за себе си не знам какво да гледам там  :017:

За бременност - когато се появи принцът, тогава ще мислим.  :012:

ПП. Засега е по-добре да не знае.

/кажи ѝ го, само ако прецениш/

В периода 2019-2020 г. могат да се правят опити в тази насока, но не е изключено да стане малко по-късно, ориентировъчно към 2022 г.

И нали се сещаш, че тук не даваме 90-100% гаранция.  :)



« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 11:40:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1573 -: Ноември 26, 2015, 11:39:52 pm »
Lilla, според мен има шанс за аборти. Защо е по-добре да не знае?
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 09:37:42 pm от 666 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1574 -: Ноември 26, 2015, 11:45:42 pm »
Не са изключени проблеми в тази насока или по-късно майчинство. Никой не е казал, че няма да има деца. Просто е възможно да види малко повече зор по тия въпроси. Не е от жените, които зачеват от най-лекия повей на морски бриз.

За сексуалната страна на връзките е малко проблематично, но любовта живо я интересува. Може би е човек, който по-трудно се разкрива.
« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 11:49:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui