Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173826 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #135 -: Септември 17, 2015, 10:27:35 pm »
Порода смотла не знам дали е, но в индийските карти видях големи страсти  ;D

Не искам да обиждам никого, но има указания за по-нисък морал - може би в духовния аспект на личността /нейното еволюционно развитие/, не толкова в сексуален.

Още като почнах да търся указания за скорошно зачеване, за бебе, ми лъхна на неприятна енергия. Не можех да разбера на какво се дължи това усещане, изобщо не познавам жената.

това подчертаното го има и нумерологично, както и факта, че хората около нея не го забелязват - те виждат съвсем друг човек. Но това вече е извън темата за бебетата :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #136 -: Септември 17, 2015, 10:34:09 pm »
хората около нея не го забелязват - те виждат съвсем друг човек.

Ако гледаме Навамша /оттам изкарах това предположение/, много майя /илюзия/ има около личността, някои вътрешни качества могат да остават скрити. При условие, че часът на раждане е точен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #137 -: Септември 18, 2015, 10:28:12 am »
Както и да е, няма значение, малко се поотплеснахме и се отдалечихме от темата за бебетата.

Но нещата са свързани, нали се сещате, напоследък е доста популярно да се говори за карма. И може да се каже, че "кредитът" ѝ от минали животи, свързан с майчинство и деца, не е от най-благоприятните. В тематичната карта, която се гледа за деца и потомство, Асцендентът е обграден от планети "евнуси" - Меркурий и Сатурн, има и други не особено благоприятни указания. В навамша - Слънце и Сатурн по оста 5/11 дом, т.е. директен аспект между двамата; Луната също е дебилитирана /макар и варготама/, затисната между Сатурн и Раху; Юпитер /естествен сигнификатор на децата/ е в знак на падение, Луната /майчинството/ също е в знак на падение, впрочем и Венера е неблагоприятно поставена.

Но въпреки това не бих дала категорична отрицателна прогноза. Нека си се радва на живота такъв, какъвто е. Има да научава уроци и в отношенческата сфера, с половинката.

От ведическа гледна точка това е човек, обзет от много желания, неспокоен, нестабилен, с импулсивен ум, неблагоразумен, дори първосигнален, склонен към емоционални и необмислени постъпки.
Освен това Луната е в съвпад с Антарес, която е мощна и според някои антични автори много благоприятна звезда, но пак си дава силно изразена марсова природа, по-холеричен темперамент и конфликтен/борбен заряд.

Съжалявам, понякога индийската астрология е безмилостно откровена, не всеки човек би понесъл и е готов да чуе това, което тя показва за него.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #138 -: Септември 18, 2015, 11:13:22 am »
Проблемът в индийската карта на тази дама е, че силните планети в раши (основната карта), които са свързани с темата деца, са отслабени в навамша.

В рождената карта Луната в 5-ти дом е дебилитирана, но можем да кажем, че позицията на диспозитора ѝ Марс (у5) я спасява (Нича бханг ражда йога). Марс е екзалтиран и ъглов (в 7-ми дом). На пръв поглед това е добре за Луната и за Марс - първоначалните трудности в сферите, свързани с 5-ти и 7-ми дом, се преодоляват на по-късен етап - ето, омъжила се е по любов (или поне по страст, поне така изглежда). Но на втори поглед Марс не е толкова силен колкото би могъл да бъде на теория заради положението си (екзалтиран и ъглов). Марс се намира в последния градус на знака, т.е. е "на косъм" да премине в следващия дом (неблагоприятния 8-ми) и получава аспект от Сатурн. В навамша Марс попада в 8-мия дом.

Юпитер (у9), универсален сигнификатор на децата (и брака в женска карта), се намира в благоприятния 11-ти дом (макар и в неприятелски знак на Венера), откъдето аспектира Луната и Марс (5-тия и 7-мия дом също). Но в навамша Юпитер е дебилитиран и в неблагоприятния 12-ти дом.

И въпреки това състоянието на Марс и Юпитер не е възпрепятствало брака на дамата да се осъществи, т.е. двете планети са били достатъчно силни, за да свършат работата (или поне да не пречат?). Не знам точната дата на сватбата, но би трябвало да се е случила в главен период на Венера (която също не е в цветущо положение - силно поразена от малефици) и в подпериод на Раху (ако е преди края на май 2013-та) или на Юпитер (след края на май 2013).

Затова се надявам и работата с бебетата да стане. Лили го е написала много хубаво.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #139 -: Септември 18, 2015, 11:25:48 am »
Да, много силен екзалтирал Марс има в основната карта и прави т.нар. Ручака йога. Куджа доша би трябвало да се отменя, тъй като се намира в Козирог. Но въпреки всичко Марс вреди на делата на 7 дом. По-добър вариант би било, ако се намира в 10ти или 1ви дом, екзалтирал /в 4ти дом също вреди/. Тук има и аспект със Сатурн, за който първи дом е най-неблагоприятната позиция. Но същевременно Марс получава подкрепящ аспект от Юпитер, разположен в 11ти. Юпитер би трябвало донякъде да смекчава влиянието на дебилитирана Луна, но Навамша не дава такива потвърждения.

При тази дама Марс е атмакарака, т.е. неин индивидуален сигнификатор, на нейната вътрешна същност, духовния потенциал. Затова позицията му в Навамша е много важна, а там той няма особени достойнства, участва и в неблагоприятна рецепция с Меркурий /между 3 и 8 дом/. Луната при нея, освен че е разположена в 5 дом в основната карта, е и путракарака - сигнификатор на децата. Така че не е изключено бебе да дойде при транзит на Сатурн или Юпитер към Луната или в под-период, управляван от нея.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #140 -: Септември 18, 2015, 06:14:26 pm »

Жената се е омъжила преди 2г, което е 2013г, но точно кога- не зная.

Мернах и юпитерова дирекция /сл. дъга/, действала е през последните 2 години. Но като цяло не видях да предстои кой знае каква активност по дирекции. Може би по примарни има нещо интересно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #141 -: Септември 18, 2015, 07:26:57 pm »
Не знам дали гледате in mundo или zodiacal примарни дирекции. Аз съм лаик по тях. Аз гледам само към АС и МС като премествам часа на раждане напред (т.е. осите) и деля на 4 разликата между часа на раждане и времето на аспект към осите. Приблизително 4 мин. отговарят на 1 година от живота... А и директирам АС-то по терми (с помощта на програмата Моринус, че не ми се смята на ум). От август 2014 до ноември 2019 директен АС е в терма на Юпитер, после минава в терма на Марс. То се видя, че в тази карта разчитаме на Юпитер, дано подаде една ръка и относно бебета. След 2 г. АС по профекции ще бъде в 5-то място, управлявано от Юпитер.
 
Това са примарните за нейната карта.
« Последна редакция: Септември 18, 2015, 07:33:15 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #142 -: Септември 18, 2015, 08:11:38 pm »
Наскоро четох, че зодиакалните отговарят на слънчева дъга, а мунданните всъщност са от по-сложните примарни - от "елитната" техника, дето не всички я владеят и нямат нужния софт.  ;D

Досега само със слънчева дъга съм работила, дава задоволителни резултати. Но по принцип се счита, че ако нещо не е показано от зодиакална дирекция, ще изскочи по примарни, които са доста по-детайлна техника.

Но мога да ви кажа, че навремето сама си направих ректификация с руската Zet-ка, със зодиакална дирекция. И впоследствие часът едно към едно съвпадна с часа, получен от трима различни астролози с използване на примарни дирекции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #143 -: Октомври 01, 2015, 03:15:34 pm »

в Лунара, започващ от 8 юли лун СЛВ се е заковал на нат ИЦ, лун 5д е заковал нат Плутон У5 в 4д;
лун Венера У5 съвпад лун Юпитер У6, съУ9- ще родиш леко и по традиционния начин, може да има забавяне свързано с термина, който е на 26 юли,а да родиш началото на август, защото лун Сатурн У8 е ретро и във вмъкнат знак в лун 5д в юлския лунар, а лун Нептун У6 е в лун 5д , който е в 8д в августовския лунар- може да те включат на системи, за да предизвикат раждане, но секцио не виждам, а и не е нужно ако не се налага
Важното е, че ще станеш мама, което е важно събитие за теб тази година- сол АС в 5д, сол 5д в 10д
И в солара и в юлския лунар на 5д у-л е Венера, но все в мъжки знак- в солара водолей, в лунара лъв- мъжка рожба ли очакваш? В натала Плутон У5 е също в мъжки знак, ама да не родиш някоя мъжкарана, като моята втора рожба, която като каже на кака си "сестро" и каката отвръща "кажи, брат ми"  :012:

Родих си аз по традиционния начин, но нито беше леко, нито имаше забавяне. Сега те разбрах какво искаше да кажеш за сухото раждане. Родих 21 часа след изтичането на водите. Включваха ме на системи, всъщност през цялото време бях на системи, ама моето раче-осмокраче се отказа да излиза. Голям зор беше, ама мина. Родих три седмици пред термина. И както беше в съня, наистина нямах термометър.

Тия дни сънувах, че си имам и момиче, да видим и тоя ли съм ще се сбъдне :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #144 -: Октомври 01, 2015, 03:28:17 pm »
Зара, честито бебче!  :58:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

shiny shine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #145 -: Октомври 04, 2015, 03:38:07 pm »
Моля за Ваши споделяния: Очаква ли ме скоро така желаното забременяване и раждане на бебче?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #146 -: Октомври 04, 2015, 10:35:04 pm »
Тази карта може би е по-добра

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #147 -: Октомври 04, 2015, 10:39:31 pm »
По дирекции доста планети са я пред нов дом, я в нов знак, никакво движение ли не е имало по темата в рамките на година? И часът дали е точен с тази минута?

shiny shine

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #148 -: Октомври 05, 2015, 10:18:37 am »
Здравейте, благодаря на отзовалите се толкова бързо.
Следя винаги лунните цикли, а тази Ваша препоръка за луната, която да е в телец, нарастваща,
конкретно за моя случай ли се отнася, на база на моята карта или по принцип?
Благодаря за поместената карта на Solar arc.
Дай боже скоро да имаме пол. резултат, защото наистина правим всичко възможно, за да се случи.
Аз все наблягам на транзитите като гледам, а тези дирекции според Вас означават, че ще има ново събитие ли?
Кои позиции и аспекти имате предвид?
Solar return chart дали би дала доп. инфо по темата?
Поздрави,

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #149 -: Октомври 05, 2015, 10:29:32 am »
Теоретично смяната на знак или дом на дирекционна планета би трябвало да донесе сериозна промяна. В случая дирекционна луна ще сменя знак, възползвайте се, досега може би възврата на Сатурн в пети е задържал нещата.

В соларно завръщане също би трябвало да има индикации, ако пускате карта - в съответната тема :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.