Автор Тема: Луната и Майката.  (Прочетена 14226 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Луната и Майката.
« Отговор #75 -: Юли 31, 2014, 05:29:27 pm »
Да, така е.

За онлайн смятане пробвай с тази http://astrology.barishh.com/. Въведох моите данни и мисля, че смята коректно (поне зимното време).

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #76 -: Юли 31, 2014, 05:31:36 pm »
Рени,само да попитам няколкото думички съответстват ли на рвалността?

solar

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Луната и Майката.
« Отговор #77 -: Юли 31, 2014, 05:56:56 pm »
Извинявам се, о грешката е правописна. ???Касае точно 5-ти дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #78 -: Юли 31, 2014, 07:45:56 pm »
Обаче има нещо, което ми прави впечатление.

Виждала съм във ведическата карта майката да е представена хармонично, а нативът да не споделя за такива отношения.

Или друг случай - в Д1 Луната да е афликтирана, а в Д12 да има благоприятни указания за майката. Нативът има трудни отношения с майката, а самата майка може да е свястна и добра женица. Има случаи, когато в едно семейство с две и повече деца едно от децата има проблеми с родителите, а другото (останалите) да няма(т). А родителят е един и същ.

В картата на майка ми отношенията с моята баба (нейната майка) са представени проблематично, ако гледаме Луната. Но интересното е, че в моята Д12 бабата по майчина линия е представена от Венера, не от малефик. И съответно се пада в 4 дом на майка ми (моя 7ми).

И още нещо - с баща ми имаме сходни указания за трудни отношения с родителите, ако в Д12 се разгледа съответстващият му производен дом. Значи може да се предположи, че детето отчасти може да "копира" съдбата на единия родител, не само да наследи характера, емоционалността му или някакви способности, таланти.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Луната и Майката.
« Отговор #79 -: Юли 31, 2014, 07:53:04 pm »
...но и капризна и взискателна.Понякога аагресвна както към околните така и към себе си.

Това за Луна в пети или в шести дом е последно? Защото и за шести не е вярно :012:
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #80 -: Юли 31, 2014, 08:04:22 pm »
Solar,по-скоро амбициозна спрямо мен,взискателна дотолкова ,че да ми даде някакви очертания на темперамента. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #81 -: Юли 31, 2014, 08:12:55 pm »
Имам позната с Луна и Марс в Ревати - при най-голямото й дете (дъщеря) Луната е Криттика, при второто дете Луната също е в Ревати, при най-малкото - в Бхарани и в точен съвпад с Юпитер. При щерката Луната във ведическата карта е в един знак Марс (Телец), в западната е в 29 гр. Телец - неаспектирана, съвпад с Алциона.

За нея мога да кажа, че има добри отношения с децата си, грижовна, добра домакиня, подкрепя ги, но и дава свобода. За отношенията с нейната майка нямам впечатления какви са - на пръв поглед изглеждат близки и приятелски, но навремето е била изоставеня от нея (майката се омъжва повторно, ражда второ дете и отсвирва първото). Та това е за Луна в Ревати, но има съвпад с Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната и Майката.
« Отговор #82 -: Юли 31, 2014, 08:16:05 pm »
Приемам,че Луната тук дава точната информация за майка ми,но на сестра ми Луната е поставен по съвсем различен начин,в нейната карта каква и за коя майка ще има информация ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луната и Майката.
« Отговор #83 -: Юли 31, 2014, 08:23:08 pm »
Лунния знак на детето отразява емоционалното и всякаво състояние на майката малко преди да го роди и след това, в живота на всеки човек има възходи и падения. Примерно на моята сестра луната е в Рак, тригон Слънце, съвпад Юпитер - хубав период е бил за майка ми. При мен явно периода вече емоционално не е бил толкова добър за нея.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #84 -: Юли 31, 2014, 08:28:26 pm »
Приемам,че Луната тук дава точната информация за майка ми,но на сестра ми Луната е поставен по съвсем различен начин,в нейната карта каква и за коя майка ще има информация ?!?  :)

Рени, нали точно това се опитваме да изясним тук? Търсим общото или поне аз така съм го разбрала...

Но сега погледнах и видях нещо интересно:
При двете по-големи деца, за които споменах по-горе, Луната във ведическите карти не е особено добре поставена - при щерката е в Криттика и в един знак с Марс в 12 дом, при сина е в Ревати и ъглова, но обградена от двете страни от Сатурн и Кету. И в крайна сметка се повтори същата история - майка им се омъжи повторно, роди трето дете и с него емигрира при съпруга, а двете по-големи деца останаха в родната си държава. Но не ги е изоставила - постоянно поддържа връзка с тях, идват тук на гости, осигурява им издръжка чрез втория си съпруг.



« Последна редакция: Юли 31, 2014, 08:33:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #85 -: Юли 31, 2014, 08:29:48 pm »
Лунния знак на детето отразява емоционалното и всякаво състояние на майката малко преди да го роди и след това, в живота на всеки човек има възходи и падения. Примерно на моята сестра луната е в Рак, тригон Слънце, съвпад Юпитер - хубав период е бил за майка ми. При мен явно периода вече емоционално не е бил толкова добър за нея.  :012:

С такъв подход и аз съм съгласна. От дълго време наблюдавам връзка между състоянието на майката около раждането и самия живот на детето и откривам много силна връзка. Това тук е подобно. При мен и брат ми си е отчетливо - моята Луна е в Козирог, а неговата във Водолей. Но пък и как виждаме и приемаме майка ни пак е по тези знаци  .... и се налагат компромиси ... обикновено от кака :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Луната и Майката.
« Отговор #86 -: Юли 31, 2014, 08:47:41 pm »
Цитат
Матру Мула Дхана  йога
описание: Ако У2  е в съединение с  У4 или аспектиран от У4.
резултат:  нативът печели парите си с помощта на майката.
коментар: Понякога под майката се има впредвид майката-земя, затова  йогата може да се тълкува като възможност нативът да спечели пари от селскостопанска дейност.

Ако важи и за майката-родина (нативът печели парите си в родината си), става за мен. Имам у2 Сатурн и у4 Марс в 9-ти дом.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луната и Майката.
« Отговор #87 -: Август 01, 2014, 09:55:05 pm »
Имам У2 и У4 в съвпад в 10Д. :) Тълкуванията са приравними и към мен
Матру Мула Дхана  йога

Във ведическата У4 ти е в 9-ти :29: