Автор Тема: Луната и Майката.  (Прочетена 14220 пъти)

GauriGanDevi

  • Гост
Луната и Майката.
« -: Юли 30, 2014, 04:56:42 pm »
Отдавна искам да си поговоря с вас  на тази тема. Мисля, че откакто форума съществува много пъти е ставало дума за Луната, но май не сме и отделяли специално  внимание като сигнификатор на майката в хороскопа.
Какво можем да кажем за майката на натива, за неговите взаимоотношения с нея, за нейната съдба, за продължителността на живота и, за щастието, за здравето и... за всичко друго каквото се сещате?

Тези дни заразглеждах подробно картата на майка ми.Смъртта на брат и ме провокира да  погледна дали това събитие се вижда някъде в  дашите  и гочарите. И открих много интересни неща, като например, че  нейната Луна е разположена в точна опозиция с моята, че нейният  У10 се потвърждава в моята карта, т.е. може по моята карта да се разпознае професията й, по системата бхават-бхава...
В западната карта Луната ми се намира в лъв,  че в 5-ти д, във ведическата в рак (2-ра пада на Ашлеша), 4-ти д в съединение с Юпитер, даващо раджа и хамса йога. Във ведическата карта това е най-силният ми дом, но очевидно силата му  не е в посока  "благоденстваща майка", нито прекрасни взаимоотношения с майката.. Така или иначе всичко е относително, дори в астрологията и зависи понякога как гледаме на нещата при интерпретацията особено.
Очаквам да споделите опит и коментари.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #1 -: Юли 30, 2014, 05:19:40 pm »
Гаури, от производните домове за професията на майката 10ти от 4ти ли гледаш?

Ако правилно съм разбрала, при мен Раху е там - никога не е имала стабилна работа, не се е задържала никъде за дълго.

Луната ми е в Близнаци, Ардра - участва в конфигурация с Раху и Марс. В голяма степен описва темперамента й, но и моя житейски път също.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #2 -: Юли 30, 2014, 05:21:04 pm »
При мен, ведическата карта е много показателна по отношение на майката. Луната е в 8ми дом, аспектирана от Раху в 4-ти. Почти не я помня / майка ми /, отгледа ме баща ми. Майка ми почина от онкологично заболяване / това по Раху или Кету е? /. Тогава съм била в даша на Луната, подпериод на Меркурий / диспозитор на Луната и У8 /.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #3 -: Юли 30, 2014, 05:22:41 pm »
Онкологичните заболявания са по двата възела, плюс Марс и Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #4 -: Юли 30, 2014, 05:27:00 pm »
Онкологичните заболявания са по двата възела, плюс Марс и Сатурн.
Значи не съм се объркала - Раху в 4-ти, аспектиращ Луната. Венера, У4 аспектирана от Марс / Сатурн.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #5 -: Юли 30, 2014, 05:29:37 pm »
А и Луната е 8 дом, в 4ти имаш малефик. А в Д12 гледала ли си как е поставена Луната, какви аспекти получава?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Луната и Майката.
« Отговор #6 -: Юли 30, 2014, 05:38:03 pm »
А и Луната е 8 дом, в 4ти имаш малефик. А в Д12 гледала ли си как е поставена Луната, какви аспекти получава?
В Д12 Луната отново е в Дева, не получава никакви аспекти. За дома не съм много сигурна, защото разлика в 2 мин. дава смяна на асц-та.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #7 -: Юли 30, 2014, 06:29:45 pm »
Бих предложила и следната идея - може ли в картата да се види, дали майката ще отгледа детето си, или по някаква причина това ще направи бабата, осиновител, детски дом или нещо подобно. При мен е бабата, но аз не знам, какво да гледам.

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #8 -: Юли 30, 2014, 07:36:41 pm »
Гаури, права си за тези тълкувания. Замислих се, чисто логически, ако има разлика в начина на отглеждането на децата, то ще има и нещо ново в астрологичните карти на съвременните хора. И това, както всички знаем, са си транссатурновите планети - може би някаква връзка между тях и сигнификаторите на майката. Може би, просто предположение ... което обаче не дава информация в моята карта :).

Луната ми е в 7 дом и е в Козирог, но едва ли това е надежден показател, но пък, сега се сещам, че тя е У1 - може би вече тази комбинация дава факта, че аз всъщност съм с баба ми, а не с майка ми ... не знам, дали е достатъчно.

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #9 -: Юли 30, 2014, 07:39:19 pm »

Но в действителност има отразени планетни комбинации, които показват ранна смърт на майката или невъзможност детето да бъде кърмено от нея (това е било мн. важно), или казуси дали детето ще израстне в родния си дом или далече от него ) това индиректно пак дава сведения за взаимоотношенията с майката във фазата на крехкото детство.

тези комбинации във ведическата или в западната са? Тези двата ги има при мен - аз не съм кърмена от майка ми и не съм отраснала с нея.

само да добавя - коментирам просто от професионален интерес, а не защото ме интересува нещо за самата мен.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луната и Майката.
« Отговор #10 -: Юли 30, 2014, 07:51:07 pm »
 При мен Луната и Уран сключват натално квадрат , според Вотей това изразява загубите които майка ми е преживяла като дете и се е отразило в проблеми с нервната система при мен.... :'(

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #11 -: Юли 30, 2014, 07:55:54 pm »
При мен Луната и Уран сключват натално квадрат , според Вотей това изразява загубите които майка ми е преживяла като дете и се е отразило в проблеми с нервната система при мен.... :'(

това ми се струва прекалено обобщаващо ... тук би трябвало да влияе и знака, в който е Луната.

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #12 -: Юли 30, 2014, 08:00:05 pm »
Ами да, майката (Луната) в дома на бабата...Логично. Но това е специфика за твоята карта... Не всички деца на соца дето ни отглеждаха бабите имат Луна в 7-ми д, нали :)..
Но мене също ме е отглеждала баба ми и аз имам доста пренаселен  с планети и аспектиран 7-ми дом - и в раши и в навамша...Много я обичах  като бях малко момиченце. Предпочитах  да се  гушкам в нея. Тя ми се струваше по-красива и по-приятна на допир от майка ми...Въпреки, че тогава е била почти 50-годишна жена... Нашите като се разделиха останах при нея  на доотглеждане. После аз оппораснах, тя остаря, искаше си спокойствието, аз свободата. Започнахме да се караме и да не се търпим.. Разделихме се аз бях на 16... Още е жива. Ходих да я бидя през март. И после баща ми ми каза, че го питала каква и се падам точно по роднинска линия... Много ми стана мъчно.
В 7-ми имам Марс с Кету, аспект на Раху естествено, управителката Венера е в 12-ти в съвпас със Сатурн и  се пада още  У2. Този Сатурн предполагам даде на баба ми дълголетието, видяно по моята карта..Но по време на венерината даша не живеех вече с нея. Живяхме заедно, с точност до седмици, в Кету периода ми..

На тебе в коя накшатра ти е Луната, Хеппи?

не помня (те много сложни имената) :) - ето тук е картата и анализ от Мирабелка

http://astra.la/forum/index.php?topic=530.60

аз сега ще поосмисля твоите данни :) - естествено, че Луна в 7 дом не означава това, но пък ако Луната е У1, тогава може би вече може да подскаже поне.

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #13 -: Юли 30, 2014, 08:06:53 pm »
Е, без градуси не може да се каже коя е накшатрата...В козирог има три...

сега ще прочета и ако мирабелка е написала, ще ти кажа. Но знам, че е в 8 дом и хич не беше добре. :)

не пише, съжалявам  :'(
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 08:11:04 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #14 -: Юли 30, 2014, 08:07:37 pm »
Да, има такива йоги във ведическата карта, но  не ги знам на изуст... Мога да погледна в двата класически трактата - Джаймини и в Парашара.

а, не, недей, няма смисъл, аз така или иначе не ги разбирам ведическите - там съм само консуматор :)