Автор Тема: Луната и Майката.  (Прочетена 14219 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #15 -: Юли 30, 2014, 08:19:23 pm »
Охоо, ама  верно... Тя щом е осмодомна Луна  във ведическата карта съвсем се променят нещата...Освен това е самотна..
Но много зависи все пак от накшатрата. Освен това имаш хубав юпитеров аспект...
Често лошите констелации във ведическата карта биват неутрализирани...

Юпитер, У7 е във 2, заедно с марс, Раху или Кету бяха замесени .... абе Мирабелка даже не посмя да даде прогноза за брак - просто премина към съвет, как да си живея по-спокойно живота :)

ако искаш, мога да ти дам данни - за твое упражнение по ведическа, мен вече тези дела не ме касаят - кой ще ме отглежда :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Луната и Майката.
« Отговор #16 -: Юли 30, 2014, 09:26:03 pm »
това ми се струва прекалено обобщаващо ... тук би трябвало да влияе и знака, в който е Луната.

натално луната е на 13 градуса Дева , майка ми е загубла баща си като малка по принцин , майка ми има проблеми с алкохола, което доста ни отдале4и , изобщо никак не харесва луната в дева. :'( това ми е като болка

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #17 -: Юли 30, 2014, 09:34:35 pm »
натално луната е на 13 градуса Дева , майка ми е загубла баща си като малка по принцин , майка ми има проблеми с алкохола, което доста ни отдале4и , изобщо никак не харесва луната в дева. :'( това ми е като болка

аз тук алкохола не мога да го включа никак. Но пък останалото си е реално - Девата иска ред, грижа, всичко да е по план, а за Уран това е табу. Дори самата връзка между двете създава напрежението - те не могат да се разберат. А квадрата добавя, но пък и насочва, къде ти би могъл да работиш (или поне така пише по книжките). Това го разсъждавам само в контекста на нервното разстройство. Уран по принцип дава силна енергия, квадрата я усилва, а девата не знае какво да прави с нея.
Според мен би трябвало просто да приемеш свободолюбивата си майка и да се погрижиш за Луната в Дева. Не казвам, че ще е лесно, но е възможност да се стабилизираш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #18 -: Юли 30, 2014, 09:39:33 pm »
Ами да, майката (Луната) в дома на бабата...

Гаури, а когато Луната е в дома на бащата? Моят случай е такъв и при мен майката е изиграла много по-отчетлива и доминираща роля, за разлика от бащата.

Но в доста карти - в Д1 и Д12 - съм наблюдавала такава позиция при деца, израстнали само с майка си, без баща - или Луната е в дома на бащата, или у4 е в 9 дом. Не знам дали е случайно съвпадение или има някаква логика...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #19 -: Юли 30, 2014, 09:45:02 pm »
И моята беше с Луна в Стрелец, но афликтирана. Слънце в Риби, но това беше единствената й планета във воден знак.

По сидерал става скорпионесто-водолейско. И рахувица като мен. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #20 -: Юли 30, 2014, 09:54:14 pm »
Баща ми е Овен,а майка ми Везни.К10-Овен,а К4 Везни.

Да, при теб е доста буквално показано.

Моята семейна история е доста комплицирана - Слънцето на майка ми съвпада с моя Марс на ИЦ, а Слънцето на баща ми - с моята Луна. Слънцето на баба ми е в знака на моя Сатурн, а Слънцето на дядото е върху моя стелиум (те са ме отгледали).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Луната и Майката.
« Отговор #21 -: Юли 30, 2014, 10:04:01 pm »
В мойта Rasi карта У1 е Слънцето, а то е в 7. Не е Луна, Слънце е, но пак са ме отгледали баби и дядовци, предимно майката на майка ми. Слънцето получава аспекти от Юпитер и Раху.

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #22 -: Юли 30, 2014, 10:06:36 pm »
В мойта Rasi карта У1 е Слънцето, а то е в 7. Не е Луна, Слънце е, но пак са ме отгледали баби и дядовци, предимно майката на майка ми. Слънцето получава аспекти от Юпитер и Раху.

айде още едно: У1 в 7 дом - живее с бабчето :) - и при мен е така, просто У1 е луната и има аспект от Юпи, но мисля, че това вече дава друг оттенък.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #23 -: Юли 30, 2014, 10:10:47 pm »
Пък аз моите дъртаци  ;D - израснала съм не само с баба и дядо, а и с две прабаби (едната беше обездвижена след инсулт, а другата беше си изгубила акъла, пак след инсулт - това са ми детските предучилищни спомени) - ги свързвам с кофти поставен ретрограден Сатурн, който управлява 4 дом и го аспектира откъм 10ти. И когато бях ученичка, "имиджът" ми в "обществото" (сред съученици) беше на дете, отглеждано от "дъртаци" (редовен въпрос - къде са твоите родители?).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Луната и Майката.
« Отговор #24 -: Юли 30, 2014, 10:11:08 pm »
айде още едно: У1 в 7 дом - живее с бабчето :) - и при мен е така, просто У1 е луната и има аспект от Юпи, но мисля, че това вече дава друг оттенък.
Ведическите оттенъци още са ми едно голямо мазно петно.  :012:

И да добавя, на К7 знака отговаря на слънчевия знак на баба ми.
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 10:12:53 pm от Smarta »

Happy58

  • Гост
Re: Луната и Майката.
« Отговор #25 -: Юли 30, 2014, 10:18:49 pm »
Ведическите оттенъци още са ми едно голямо мазно петно.  :012:

И да добавя, на К7 знака отговаря на слънчевия знак на баба ми.

ама аз не говоря за ведическата - в моята западна карта си имам това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #26 -: Юли 30, 2014, 10:22:02 pm »
От друга страна, с тази ардра... Сигурно е била доста строг баща... Но и възпитаващ. Аардра  има навика да възпитават чрез причиняване на страдания. Емоционални най-вече.


Не е била нито майка, нито баща - други хора са ме отгледали. Тя малко позакъсня с "възпитанието" ми (и за мое добро!). При нея има Кету в 5 дом и дебилитирана Луна (Скорпион) в съвпад с Раху и Сатурн в 11ти, дават аспект на 5 дом. Да, това й беше основната роля - причиняване на емоционални страдания, но и тя самата доста е изстрадала, само че в повечето случаи сама си го правеше, рядко е имало външен причинител, все забъркваше едни драми "без изход"...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Луната и Майката.
« Отговор #27 -: Юли 30, 2014, 10:27:07 pm »
ама аз не говоря за ведическата - в моята западна карта си имам това.

Не съм те разбрала. Горе се коментираха най-вече ведически карти. По тропическата Слънцето не ми е У1 и е в 6, а У1 е Меркурий в 5, но в сидералната нещата се променят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната и Майката.
« Отговор #28 -: Юли 30, 2014, 11:03:06 pm »
Имала си нещо да и дадеш.

Пари и внимание, внимание и пари - основно това искаше.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Луната и Майката.
« Отговор #29 -: Юли 31, 2014, 11:39:17 am »
Много интересно ми беше да прочета темата дотук. Намерих доста неща, които се потвърждават и при мен.
Например и моята майка рано почина от онкологично заболяване - имам Раху в 4 дом, а У4 е ранен от Сатурн.
А баба ми, която безкрайно обичах и ми беше като втора майка, живя до 91 години - имам У7 в съвпад с Раху. В 7 дом имам Нептун, а баба ми беше слънчева Риба.
Иначе не намирам много прилики между моята овнешка Луна и майка ми. Тя беше Везни с Асцендент Дева. Доста строга и амбициозна беше. Улавям се, че с всички сили се опитвам да не приличам на нея и да не ограничавам толкова дъщеря си, но на моменти съм досущ като нея.  ??? Доказателство е, че и в картата на дъщеря ми Луната е в Козирог, а в 4 дом има Плутон. Единственото хубаво е, че Луната й е в 5 дом и в съвпад с Юпитер, значи няма да съм чак такъв тиранин.  :57:
Serve, love, give