Автор Тема: Селена  (Прочетена 9451 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Селена
« -: Август 01, 2014, 09:33:41 am »
Бялата Луна - Селена. В астроком под номер h56.

Докато Лилит изчиства мислите, чувствата и желанията, връща ги към първоначалните им характеристики, то Селена създава ядрата, зародишите на нови мисли, чувства и желания, които са чисти от кармични обвързаности. Енергията на Селена е като чиста вода, сипана в различно чисти съдове - колкото е по-мръсен съдът, толкова повече се променя водата. Винаги новите мисли, чувства и желания, както и новата вода изчистват старите наслоения,но пък от своя страна изчистването е свързано със страдание.

Наричат Селена „Ангел-хранител”, но практиката показва ,че тя трябва да се разглежда като ос повече отколкото като самостоятелна фиктивна точка. Оста СЕЛЕНА-НЕСИ. Неси е опозиционната точка на Селена.

Позицията на Селена е свързана с вярата ни, с нашата уверенност, решителност и доверие в себе си и в другите. Селена е фиктивна точка , но тя действа наистина като точка на опора и подкрепа свисше, която няма никакво материално покрепление. Селена е вътрешното убеждение в истинността, правотата и безкомпромистното доверие. Силно изразена Селена в хороскопа представлява желанието на човека за връзка с Бога и прошката, и уверенноста в собственните сили, силна вяра и самобитна религия.

Неси е свързана с недоверието, скептицизма, пренебрежението, нерешителността, насмешката, колебанията във вярата. Неси извиква у човека нуждата за борба с неповратимостта на кармата и желанието да градиш съдбата си по свои проекти. Силна и неотработена Неси е класически пример в хороскопа на атеисти. Признак за правилна отработка ще са притежание на толерантност, прощаване, интеррелигиозни принципи, признание на съществуването на различни пътища към висшата истина.

Пълният цикъл на остта е 7 години. Силни години за Селена ще са всички, които са кратни на числото 7. Затова и за седмачетата се казва, че са под закрилата на светлата страна на Луната. Те имат силен „Ангел-хранител”. Този цикъл е свързан от една страна с цикъла на Сатурн, като последна 7-ма планета преди транс –сатурновите, което потвърждава съотвествието на тази ос с излизането от рамките на света и познатото материално. Така, че Селена е свързана с коренно отличаване на вярата, символизирана от Юпитер и Сатурн.


Когато има силно изразена Селена в 1 дом тогава идивидът се осланя на личната си ВЯРА и такъв човек обикновено лесно печели доверие и подкрепа. Селена на Десцедента ще привлича партньори, които имат силна вяра в себе си, поради нуждата индивидът да бъде направляван в своите вярвания или острата необходимост да споделя своите вярвания с партньор.

Ако оста Селена - Неси е в съвпад на Асцедента и Десцедента, тогава Личността е проводник на глобани религиозни промени, това е носител на информация и религия СВИШЕ, разпространител на важни принципи, концепции и идеали в обществото.

Съвпад на Селена с Лилит - вечна борба между доброто и злото. Показва строга индивидуалност, откъсване от социалните структури и изграждане на самобитна вяра. При най-високата степен на проработка на този съвпад, индивидът приема дуализма като собствена философия и престава да абсолютизира крайностите и да осъжда.

Цикълът на бялата Луна е кратен на числото седем - 7 години, 14 години и т.н. На 14 годишна възраст пред Жана Д`Арк са се разтворили небсата и тя вижда Ангели, които и разказват за нейната мисия.

63 годишна възраст е най-интересната възраст (7 х 9 = 63), когато става едновременно възвръщане на Бялата и Черната Луна в наталните им точки и едновременно поставят човека в позиция на кармичен избор и преосмисляне на собствения живот. Следващата такава възможност е на 126 г.  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Селена
« Отговор #1 -: Август 01, 2014, 09:45:03 am »
Селена при мен е в опозиция Лилит/Венера. Все някакви аспекти на крайностите имам, то па ми писна  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Селена
« Отговор #2 -: Август 01, 2014, 09:47:34 am »
Селена ми е точен съвпад мц, една астроложка го изтълкува като починала жена от фамилията, която е имала магически дарби и закриля всички жени по веригата

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Селена
« Отговор #3 -: Август 01, 2014, 09:51:17 am »
Папи,

по-скоро бих го изтълкувала като вечният стремеж към чистотата и хармонията. "Отмиването" на негативното и преосмисляне цел изчистване на миналото. Но пък можеш и да станеш известна вещерица ако имаш и други подкрепи от натала за това  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Селена
« Отговор #4 -: Август 01, 2014, 09:53:37 am »
http://forum.oculus.ru/?m=sr&it=4801 тук за транзитите и

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Селена
« Отговор #5 -: Август 01, 2014, 09:54:41 am »
Моята Селена е в 1 дом, в риби на 23,31*, неаспектирана. Така като гледам ще трябва да се местя да живея в Хогуъртс  :043: :043: :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Селена
« Отговор #6 -: Август 01, 2014, 09:54:50 am »
Папи,

по-скоро бих го изтълкувала като вечният стремеж към чистотата и хармонията. "Отмиването" на негативното и преосмисляне цел изчистване на миналото. Но пък можеш и да станеш известна вещерица ако имаш и други подкрепи от натала за това  :012:.

Да, вещичка, и аз мисля, че мога, имам и др показатели, тя и кабала това ми каза :)
Но няма да стана, опитвам се да се фокусирам върху пържолите и др удоволствия (като оня мишок-предател от Матрицата) :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Селена
« Отговор #7 -: Август 01, 2014, 09:57:56 am »
Да, вещичка, и аз мисля, че мога, имам и др показатели, тя и кабала това ми каза :)
Но няма да стана, опитвам се да се фокусирам върху пържолите и др удоволствия (като оня мишок-предател от Матрицата) :)

 :85: :85: :85:

Хахахааа трябва да организирам училище по магии и можеш да дойдеш там. Няма да има забрани за храните. И аз си падам по свинските ребърца на скара  :043: :043: :043: :043: :043:...

Философията за храната ми е много убедителна  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Селена
« Отговор #8 -: Август 01, 2014, 10:04:51 am »
На Селена рядко й обръщам внимание - моята е в Дева, съвсем в края на 9 дом, почти в съвпад с МС.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Селена
« Отговор #9 -: Август 01, 2014, 10:09:37 am »
Няма да дойда, Вещичка, нали ти казвам-правя съзнателен избор
Обаче наистина съм попадала в опасни ситуации и съм се измъквала невредима, може пък и ангел-пазител да е, макар че нали всеки си има

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Селена
« Отговор #10 -: Август 01, 2014, 07:27:05 pm »
Селена ми е на 14*БЛЗ,3Д-лесен достъп до информация-вярно винаги съм имал,Съвпад с Лилит на 18*-философията ми е ян/ин,Лилит не забелязвам да дава прояви от описаните за това положение,може би Селена неутрализира .

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Селена
« Отговор #11 -: Август 05, 2014, 11:02:55 am »
Селена ми е в съвпад с асцендента от към 12 дом - в Дева. Забелязала съм, че лесно се чистя от всякакви подсъзнателни товари принципно. Занимавала съм се брезрасъдно бих казала с някакви окултни практики, за които в последствие разбирам, че хората ако нямат подготовка, може да изкукуригат, ако ги правят или да си навлекат големи проблеми, но това не ми се е случвало на мен. Отдавам го на нея. Има тригон с нат. Луна, Нептун, Уран, секстил Плутон, секстил Меркурий.  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Селена
« Отговор #12 -: Септември 17, 2022, 04:44:59 am »
От вчера Селена е в знака на рибите и изнамерих тази тема по ретро Меркурий...

Селена в Овен или 1 дом – призовава човек да бъде нравствено чист, благороден, великодушен. Често тази позиция създава борци за правда и справедливост, увеличава алтруизма и любовта към хората, желание да се помага на онеправданите, на безпомощните и болните.

Селена в Телец или 2 дом – тук позицията сочи потребност да се откаже човек от излишните и ненужни материални ценности в полза на духовните. Формира се желанието да се помага на другите, поради което Селена дарява с упорство, настойчивост, издържливост, последователност и стремеж към полезни дела за хората, животните и природата. Позицията е надарена с изключителен афинитет към изкуството – към всичко изящно и красиво.

Селена в Близнаци или 3 дом – Селена тук демонстрира любов към ближния, към себе си, към братята и сестрите, към съседите и колегите. Прокламира да им бъде вярна, да им служи без егоизъм, без корист и без очакване за благодарност. Хората с тази позиция се явяват проводници на нови идеи, те са посредници между човешките желания и волята на Бога.

Селена в Рак или 4 дом – с тази позиция Селена провокира уважение към законите на държавата, традициите на народа и предците, родителския дом, семейството. Успехът се постига на родното място, предполага се наличие на любов към миналото, към антикварните вещи, а също и награждава с качества като чувство за дълг и отговорност в отношенията с близките. Семейството е от ключово значение.

Селена в Лъв или 5 дом – тук Селена усилва творческия дух, чувството за собствено достойнство, а също дарява с качества като благородство, великодушие, доброта, щедрост. Любовта към живота, към децата и хората на изкуството е силно изразена, съвестта и справедливостта като качества заемат централно място, както желание и мотивация за помощ на другите, грижа да тях, всеотдайност и щедрост.

Селена в Дева или 6 дом – в знака Дева са засилени интелектуалните възможности, което спомага и за извисяването на духа, задълбочеността и разширението на духовния хоризонт. Тук имаме качества като трудолюбие, работоспособност, чувство за дълг, грижа, съвест, честност и порядъчност, самопожертвователност.

Селена във Везни или в 7 дом – тук Селена ни дарява с хуманност, алтруизъм и стремеж към справедливостта. Хората с тази позиция се стремят към хармония и съгласие, те са порядъчни, общителни, добронамерени, вежливи, дипломатични и компромисни. Изкуството и връзките са център на вселената за тези хора в повечето случаи.

Селена в Скорпион или в 8 дом – Попадайки тук Селена уравновесява проявлението на животинските инстинкти, страстите, сексуалните залитания и ги трансформира в чиста човешка любов с ярко изразено собствено достойнство и вътрешна гордост. Селена така поставена дава самоотверженост и самопожертвователност за благото на висша идея или близките. Тук имаме духовно прераждане и духовна еволюция.

Селена в Стрелец или 9 дом – ръст на душевните качества и разширение на духовния хоризонт – основната тема на тази Селена. Отличителната черта на тези хора е техния космополитизъм. Надарени са със силен оптимизъм, алтруизъм, физическа и духовна подвижност, стремеж към свобода, независимост и самостоятелност. Хората с тази позиция са уравновесени, благородни и великодушни. Теологията, философията, религията и метафизиката са области на проявление на Селена тук.

Селена в Козирог или 10 дом – разсъдливост, дълбокомислие, трезвост, логика, трудолюбие, работоспособност, устойчивост и чувство за собствено достойнство са качества, които хората със Селена тук притежават. Тази позиция дава тук успех, социален подем, но тогава, когато човек се раздава за другите – без корист. Успешни са работа в държавни предприятия, политика, архитектура, строителство, дизайн.

Селена във Водолей или 11 дом – тази позиция усилва жаждата за свобода, независимост и самостоятелност. Хората притежават силно усещане за алтруизъм и желание за помощ на приятели. Това са душите на компаниите – тези хора където и да влязат ставата център на внимание. Тяхната вяра, надежда и дълбока увереност за щастливия утрешен ден, ги поддържа живи, мотивирани и ентусиазирани. Това са борците за новото, хуманното, модерното.

Селена в Риби или 12 дом – Тук Селена дарява със завидни окултни способности. Медитациите, медиумните сеанси и други езотерични практики способстват духовното развитие на притежателите на тази позиция. Природата е дала на тези хора силна и тънка интуиция, чувствителност и афинитет към изкуството и метафизиката. Това са най-състрадателните и милосърдни хора в хороскопа – те се склонни да се самоотрекат в името на благото на другите.

Източник - AstroStaya / АстроСтая

Още инфо за Селена - http://redjail-stars.blogspot.com/2018/09/blog-post_26.html

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Селена
« Отговор #13 -: Септември 17, 2022, 10:18:16 am »
Значи, ако това е Selene 580 от списъка в астрокома, при мен е в 6 дом Дева, ретро, каре Уран.
Определението е вярно като предполагам, че заради орнаментите й в моята карта тези й/ми характеристики могат да бъдат спорни или противоположни в зависимост от мотивацията. Но като първична реакция по-скоро отговарят.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Селена
« Отговор #14 -: Септември 17, 2022, 11:48:07 am »
Значи, ако това е Selene 580 от списъка в астрокома

Не е това. Селена в astro.com - h56