Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37258 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #210 -: Февруари 20, 2017, 05:43:53 pm »
Проблемът при мен е, че навремето когато трябваше да се насоча и да инвестирам в това, което исках така се случи, че трябваше да се погрижа за болната си майка. Това продължи дълго време и аз бях единственият източник на стабилни финанси. Това наложи да следвам трендовете, това предопредели прагматичният ми избор за образование и работа- за да печеля достатъчно пари и да мога да издържам семейството. По-късно след Сатурновия възврат и краха на това "семейство" осъзнах, че всичките ми "жертви" в името на семейството са били ненужни. Обаче точно когато си мислех да напусна сухарските работи, защото вече я нямаше необходимостта да издържам някого, завлякоха половинката с много пари и аз се нагърбих отново с ролята на спасител  :( Сега се самоубеждавам, че щом изплатя и това, напускам и започвам най-накрая да се занимавам със себе си и това, което ме прави щастлива. Обичам да рисувам и рисувам, но не съм учила за това и понеже АЦ е Дева никога не чувствам творбите си достатъчно "велики". Въобще изкуството във всякакви форми много ме пленява, а и съм много сръчна. Мисля, че не ставам, защото ги няма неподвижните знаци. Само един Сатурн ме спасява и донякъде стелиума в 10-ти дом. Но, за да се държат юздите здраво, нали ми трябват неподвижни знаци...
8-ми дом може и да е сексуално изкуство, шашкащо и размиващо досегашните представи. Понеже е намесен и 9-ти дом, може да е от религия до разбулване на табута. Мислила ли си за представяне на различните еротични традиции според религия, населено място и т.н. Това би бил интересен проект, си мисля аз. :)

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #211 -: Февруари 20, 2017, 06:54:56 pm »
Arania, а при теб кои са знаците на 10-4 дом?
Родопис, знаците на домовете са Рак-Козирог, на възлите Лъв-Водолей. Ето как стояха нещата при мен преди. В работата се раздавах максимално, винаги се втурвах да помагам на колегите, да давам идеи, да подобрявам начина на работа и винаги изпъквах с ум, но понеже нямах самочувствие да изтъквам това, което всъщност съм направила, винаги други обираха позитивите от моята работа и за мен лично никаква външна полза нямаше, освен личното удовлетворение. Сега в новата работа останах доста изненадана от себе си, защото вече подхождам по съвсем различен начин и то без да съм си го налагала. В семейството също беше някак противиречиво - хем се бунтувах, хем подсъзнателно смятах домашните за големи авторитети, а всъщност, както в последствие осъзнах, това са хора с доста ограничено и егоцентрично мислене и поведение и загубих много, съобразявайки се с тях. Интересното е, че ключов момент е бил първият възврат на възлите. Това беше моментът, в който трябваше да бъде непреклонна и да следвам желанието си, а аз се огънах и всичко тръгна назад за мен. Имах възможност още тогава да последвам СЛВ, но не го направих, загубих 18 години. Е да, сега усвоих енергията на възлите, но след много голяма криза, през която психиката ми беше на косъм от пълен срив.
Non est ad astra mollis e terris via!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #212 -: Февруари 20, 2017, 09:55:58 pm »
Алена, аз се замислих за твоя СВЛ, нали той е в 8-ми дом? 8-ми дом ти защо реши, че сама трябва да си изкарваш прехраната? Не е ли точно обратното, като е в 8-ми дом? 8-ми дом е партньорски, не личен.  ::)

Венера - У2 в 8 дом - зависима съм от чужди пари - примерно на партньора и постоянно излиза нещо, заради което да взема заем - тъкмо го изплатя и излезе нещо ново. И така няма край до сега ... :( А докога?

А иначе - У10 - Юпитер ми е в 1 дом и У6 в 10 дом. Работя и постигам кариерно израстване с лични усилия, но за парите е друга бира ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #213 -: Февруари 20, 2017, 10:04:04 pm »
Странно е това със заемите, вие нали сте съпрузи, едно домакинство. Изглежда, че имаш много еманципирани възгледи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #214 -: Февруари 20, 2017, 10:05:14 pm »
Мой СЛВ е в 12 ти дом и ето половината ми живот в чужбина да чувствам го като изгнание :-(

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #215 -: Февруари 20, 2017, 10:30:54 pm »
Странно е това със заемите, вие нали сте съпрузи, едно домакинство. Изглежда, че имаш много еманципирани възгледи.  :)

То беше негово решение. Така ме държи "изкъсо". Имам да давам и давам ... И ми се натяква постоянно. С банките поне нямаш такива емоции.
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #216 -: Февруари 21, 2017, 06:20:44 am »
И то какво излиза?- СВЛ въобще не ми се струва да е "Юпитер" в картата. По-скоро непрекъснато създава обстоятелства, за действие  с цел усвояване на енергията по даден дом.
Грег, ако се върнеш тук, вероятно пък ще ти се наложи да работиш по 12-те домните теми.  ::)
Четох, че при някои хора трябва да се "проработи" отново ЮЛВ, за да изпитат след това удовлетворение по СВЛ. Но, как става това...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #217 -: Февруари 21, 2017, 10:50:50 am »
Това с "изплащането на задълженията" е интересно, родопис, колко време отнема? Има ли връзка с цикъл на планета?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #218 -: Февруари 21, 2017, 12:14:44 pm »
Тери, първият заем започна когато Уран навлезе в Овен, а Сатурн във втори дом. Сега Уран се разхожда в 8-ми дом и ми се струва, че докато пребивава там, ще има да си изплащам. Планът е до средата на другата година да приключа, но никога не се знае.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #219 -: Февруари 21, 2017, 12:31:26 pm »
Проблемът при мен е, че навремето когато трябваше да се насоча и да инвестирам в това, което исках така се случи, че трябваше да се погрижа за болната си майка. Това продължи дълго време и аз бях единственият източник на стабилни финанси. Това наложи да следвам трендовете, това предопредели прагматичният ми избор за образование и работа- за да печеля достатъчно пари и да мога да издържам семейството. По-късно след Сатурновия възврат и краха на това "семейство" осъзнах, че всичките ми "жертви" в името на семейството са били ненужни. Обаче точно когато си мислех да напусна сухарските работи, защото вече я нямаше необходимостта да издържам някого, завлякоха половинката с много пари и аз се нагърбих отново с ролята на спасител  :( Сега се самоубеждавам, че щом изплатя и това, напускам и започвам най-накрая да се занимавам със себе си и това, което ме прави щастлива. Обичам да рисувам и рисувам, но не съм учила за това и понеже АЦ е Дева никога не чувствам творбите си достатъчно "велики". Въобще изкуството във всякакви форми много ме пленява, а и съм много сръчна. Мисля, че не ставам, защото ги няма неподвижните знаци. Само един Сатурн ме спасява и донякъде стелиума в 10-ти дом. Но, за да се държат юздите здраво, нали ми трябват неподвижни знаци...
8-ми дом може и да е сексуално изкуство, шашкащо и размиващо досегашните представи. Понеже е намесен и 9-ти дом, може да е от религия до разбулване на табута. Мислила ли си за представяне на различните еротични традиции според религия, населено място и т.н. Това би бил интересен проект, си мисля аз. :)

И аз все си казвам -  "изплащам това" и край, няма повече и то ме връхлита ненадейно от някъде. Изморих се, искам и аз да обърна внимание на себе си, пътува ми се ... Довечера ще се разровичкам пак по въпросите на 2/8 и 3/9 - с управители, ингреси по дирекции, прогресии и т.н.

В тоя случай - грижата за родител - вероятно е дълг към нея по Юлв в 4 дом, в съвпад с Нептун.

А изгореният Меркурий, У1 - вероятно ти дава усещането, че не идва твоя ред. Все се грижиш за нещо друго, а ти кога? По прогресии къде е?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #220 -: Февруари 21, 2017, 01:04:19 pm »
Тери, първият заем започна когато Уран навлезе в Овен, а Сатурн във втори дом. Сега Уран се разхожда в 8-ми дом и ми се струва, че докато пребивава там, ще има да си изплащам. Планът е до средата на другата година да приключа, но никога не се знае.

А гледането на майка ти? Нямам предвид само парични задължения
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #221 -: Февруари 21, 2017, 01:46:16 pm »
Тери, тя историята е ужасно дълга и "с неочакван край" от сорта на болен - здрав носи. Всичко  започна през 97-ма, Сатурн навлизал в 8-ми дом, а СЛВ е направил съвпад с АЦ. Бях още ученичка и се налагаше да работя в едно кафе, защото тя беше постоянно на легло. Здравето й се стабилизира, но това доведе до друг жесток проблем, който се прояви в пълна сила доста по-късно, а именно размяната на ролите- майка/дъщеря. В последствие преди 7 години отношенията ни с нея такива каквито са били приключиха, а от 3 години не поддържаме никаква връзка. При мен така се завъртат нещата, че някой в семейството като не е добре е на хранилка при мен, стъпи ли си на краката - вече не ме познава. Може и това да ми е по ЮЛВ в 4-ти дом. Кармично от предходни животи - не съм уважавала ръката, която ме е хранила. Затова сега цялата рода ще ми се изрежда все с нужда и щом се окопити някой и дим да го няма. Едно "благодаря" няма. Но аз това вече го приех, защото си знам, че е по ЮЛВ. Въпросът е, че концепцията на възлите са, че в ЮЛВ ще е болката, а в СЛВ утехата.
Алена, по прогресии Мерка е съвпад с АЦ, квадратира МЦ. Интересното е, че Марс ми е в 29-тия градус на Рак и към края на годината минава в Лъв. А до края на следващата ретро Уран и Нептун се обръщат и се чудя дали пък няма да се отприщят нещата и да вземат да тръгнат вече в правилната посока.
Алена за твоя 2/8-ми дом, според мен може да се отработва и по друг начин. Ако хипотетично си представиш, че банката ти откаже кредит? И не го изтеглиш, тогава, щом СЛВ е там би следвало половинката да се бръкне или да изкара повече пари. Моят девер е със СЛВ в 8-ми дом и е на издръжка на приятелката си, на родители, на баби. Мъж е голям вече, но това е положението. Имам и колежка със СЛВ в 8-ми дом, съпругът й е много богат, тя работи за разнообразие. Вероятно ако си наложиш да спреш с кредите, СЛВ ще проработи по друг начин.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #222 -: Февруари 21, 2017, 01:51:06 pm »
По принцип смятам, че след като няма ни едно, дори и най-малко доказателство за прераждане, нещата следва да се разглеждат от гледна точка на настоящия живот. Вярата, че нещо е карма може много да навреди на човек и да го отдалечи от пълноценния живот.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #223 -: Февруари 21, 2017, 01:55:11 pm »
Тери, напълно съм солидарна с твърдението ти. Shit happens. Винаги търся отговорността в себе си, но всичко трябва да е в някакви рамки. На пример не може да се вменява допълнителна вина на родители, загубили дете, че са си изработели това положение в минал живот...

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #224 -: Февруари 21, 2017, 01:56:43 pm »
Да, има резон в това, което си написала. Когато започнах да се занимавам с Астрология, обясненията за възлите ми допаднаха, защото някак си ми олекна. Особено когато човек изпадне в толкова нелепи ситуации със собствената си майка.