Автор Тема: Аспекти и символика  (Прочетена 2656 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Аспекти и символика
« -: Септември 12, 2014, 11:29:42 am »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:24:10 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти и символика
« Отговор #1 -: Септември 15, 2014, 02:21:03 pm »
И всяка една теория започва с Огънят- символът на интуитивното (по)знание. :)

Стана ми интересен прочита на Птоломей за връзката Уран -опозиция  ?!?  Дали природата на същият търси другата гледна точка , другият/та в смисълът,в който се влага за това ъглово отношение ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти и символика
« Отговор #2 -: Септември 15, 2014, 02:24:01 pm »
Рени, навремето Птоломей не е работил с Уран, само планетите от септенера са разглеждали и Лунните възли. В таблицата за планетните достойнства също няма да видиш включени транссатурнови планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти и символика
« Отговор #3 -: Септември 15, 2014, 02:40:45 pm »
Лили ,и аз така съм чувала  :)  ,но в статията са включени трите външни планети и затова се изненадах или просто това е допълнение от автора .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти и символика
« Отговор #4 -: Септември 15, 2014, 02:46:10 pm »
В статията пише, че опозицията според Птоломей се управлява от Сатурн.

И се споменава, че наред с класическите уравители някои видове аспекти се съуправляват от трите трансатурнови планети. Не се уточнява обаче дали го е твърдял самият Птоломей или тази теза е издигната от модерните му последователи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти и символика
« Отговор #5 -: Септември 15, 2014, 03:08:02 pm »
Благодаря ,Стар за уточнението -тогава съм любопитна към автора за това твърдение относно Уран и опозицията . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аспекти и символика
« Отговор #6 -: Септември 15, 2014, 03:13:57 pm »
Благодаря ,Стар за уточнението -тогава съм любопитна към автора за това твърдение относно Уран и опозицията . :)

Ами струва ми се очевиден паралелът - ако Марс управлява квадрата, защото Овен и Скорпион отстоят на 90 градуса от знаците на Луна и Слънце, щом приемаме Плутон за управител на Скорпион, значи е сходен с енергията на квадрата. Ако Сатурн е опозицията заради Козирог и Водолей в опозиция на Луна и Слънце, щом приемеш Уран за управител на Водолей, явно го свързваш с опозицията! Нищо завързано и второпланово няма тук и е ясно указано в статията. Нептун взема един от знаците на Юпитер и значи също като него се свързва с тригона.

De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти и символика
« Отговор #7 -: Септември 15, 2014, 03:14:16 pm »
В статията е обяснено - гледат се знаковите съответствия. За отправна точка се вземат светилата и знаците, които мунданно управляват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui