Автор Тема: Везни  (Прочетена 6513 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Везни
« Отговор #15 -: Септември 27, 2014, 01:03:32 pm »
"Ако хората бяха дъжд, аз просто ръмях, а тя беше ураган." Колко поетично! Голям страхливец, но поет.

Интересно, но през целия си живот дотук не съм имала отношения с мъже Везни. Не защото ги отбягвам, просто такива не ми се изпращат от съдбата и може би има защо.

Изключение правят една везнишка Луна и мъже със силна Венера, за втория тип съм абонирана.  ;D

За мъж с АС Везни имам съвсем краткотрайни и повърхностни впечатления - хем му се флиртува, хем не знае дали го иска и как го иска. Не ми допада такъв тип поведение.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Везни
« Отговор #16 -: Септември 27, 2014, 01:27:09 pm »
Интересно, но през целия си живот дотук не съм имала отношения с мъже Везни. Не защото ги отбягвам, просто такива не ми се изпращат от съдбата и може би има защо.
Лили, теб вероятно те привличат водните с твоята рачешка Луна

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Везни
« Отговор #17 -: Септември 27, 2014, 01:39:14 pm »
Правилна дефиниция и обяснение на това, което е положителната страна на везните. Ще ти кажа нещо обаче: аз самата съм хиляда пъти по-везна от човек роден със Слънце във везни - при спор между двама души абсолютно винаги изслушвам и двете страни, преди да окачествя някого с "красив" епитет!

Да живееш БАЛАНСА и да се опитваш да си балансиран за сметка на личните си желания и качества са две абсолютно РАЗЛИЧНИ неща!  ;)  Ти се опитваш да обясниш висшите качества на везните, но в живота винаги се срещат другите качества, а не онези, които ни се иска на нас  :).


Има везни, които в желанието си да не наранят отсрещния са готови да изговорят една камара лъжи, вместо да си кажат в прав текст нещата. Лично аз предпочитам директния подход първо, защото при него няма неразбрали и второ, защото при думите ми не се търси под вола теле, а те са си точно такива, каквито са изговорени. И като един директен човек изключително много се дразня на заобиколните, притворни, лицемерни и индиректни хора. Това е лицемерието - да не казваш това, което мислиш ами да го обличаш в някви захаросани думи, защото дори и да обвиеш лайно в захарна глазура, то под глазурата винаги си остава лайното.

Харесва ми какво казваш.
Хората много по- често се разпознават по негативното проявление на нещо свое. Аз съм избрал да говоря за хубавите неща, за да ги стимулирам. Като кажеш на човека кое му е хубаво и той се усмихва или е с една крачка по- близо до усмивката си, а като му кажеш за лошото и той си го затвърждава - повечето хора си знаят лошите неща, може да не ги говорят или "поправят"- както им се иска на някои други, но си ги знаят, а позабравят хубавите и имат нужда от огън. Един човек като го стоплиш и той запява и се оказва,че хубав човек бил, макар после да го гледаш пльок в калта пак, ама нещата са единни и едното е истина и другото е, защото са и двете заедно.

Везните са мъжки знак, както всички въздушни. Те, везните, даже да са 180 кг, не седят да очакват хармонията в някоя хралупа, а я търсят според своите разбирания и се опитват да я наложат. На дота от мъжете Везни им е трудно, защото получават feedback потвърждаващ съмененията им в себе си/ слънце, марс/ и те развиват обходни умения да играят или замаскират , прекомпенсират това, защото се оказва болезнено да се оглеждат в другите по този начин. Везните са силни в социален план, слаби са когато са сами със себе си. Когато са навън и сред силни хора или сред много, те изразяват тази сила и усещат, че и те имат слънце , марс, както ги усещат и като има нещо несправедливо, тогава могат да бъдат по- неовалдяни и от овена. А след случката при тях може да има психологически като треперене, защото повечето от тях не считат, че така се решава конфликт и даже могат да бъдат много обидени някому/ че заради еди- кой си те е трябвало да станат супер груби и да влизат в крайности/. Най-слабо изглеждащият мъжки на тези географско- психологически ширини, защото тук е силно да бъдеш стериотипен, камофлажен или сух, окомплектован/ марсово - сатурнов за мъж, лунно/ венерино - сатурнова за жена. И тук умението да отстъпиш и ейтея историйки дето са  свъразни с мъжка проява на нежност малко е трудно тука да покълнат. Затова на тази почва тука от везните се развива доста снобарската представка на антенката - те виждат в огледалото- че това се цени- което говори много красноречиво за обществото, което по дрехите посреща, а и твърде често и по дрехите изпраща. И така докато хората не си влязат в емоционалния вакуум. Ето това идва да кардинализира знакът везни :

„Човек - тъй единично погрешно го наричат!
Човек - са два човека, които се обичат!”

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Везни
« Отговор #18 -: Септември 27, 2014, 01:55:00 pm »
Лили, теб вероятно те привличат водните с твоята рачешка Луна

Минала съм и през този етап - Риби и Скорпиони, но вече не.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Везни
« Отговор #19 -: Септември 27, 2014, 02:02:37 pm »
Orfei, затова синастричната двойка Мъж Везни и жена Лъв са е много  сполучлива-ти обясни много добре това. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Везни
« Отговор #20 -: Септември 27, 2014, 02:34:08 pm »
Orfei, затова синастричната двойка Мъж Везни и жена Лъв са е много  сполучлива-ти обясни много добре това. :)
познавам много успешни семейни двойки- мъж везни и жена лъв, и обратно
аз си имам мъж с луна в лъв и козьо слънце, което блести в моя 5д  ;D

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Везни
« Отговор #21 -: Септември 27, 2014, 02:42:55 pm »
И аз мисля ,че комбинацията дава доста сполучливи двойки, ако вземем само тези елементи, бях правил анкетно проучване преди време и доста имаше за тази комбинация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Везни
« Отговор #22 -: Септември 27, 2014, 02:52:22 pm »
И аз мисля ,че комбинацията дава доста сполучливи двойки, ако вземем само тези елементи, бях правил анкетно проучване преди време и доста имаше за тази комбинация.

Тук няма такава изявена страст, не е така копнеещо плътското-винаги единият прескача в чуждия двор (по -често жената), а при Мъж Лъв-Жена Везни, прескачащият по-често е мъжа,но в очите на хората и като социална двойка са страхотни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Везни
« Отговор #23 -: Септември 27, 2014, 03:21:25 pm »
Предлагам да пуснем още 11 такива, за да не се чувства никой ощетен  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Везни
« Отговор #24 -: Септември 27, 2014, 09:22:07 pm »
Лили, разби ми красивите илюзии :-\

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Везни
« Отговор #25 -: Септември 29, 2014, 04:28:34 pm »
И аз мисля ,че комбинацията дава доста сполучливи двойки, ако вземем само тези елементи, бях правил анкетно проучване преди време и доста имаше за тази комбинация.

просто е комбинацията лъв- везна е оки, защото  от лъв се прави 120 градуса към опозицията на везнишкото слънце = овен и 6секстил към везната, та  така с епокрива стереотипно поведение на двойката противоположни знаци ( да уточним, че говорим за слънце във везни и слънце в лъв); всяко уважаващо се  "крехко" слънце във везни  трябва да търси силно слънце за партньор ( причините са ясни)  и затова тази комбинация хич не е чужда на везните, които умеят да  бъдат компаньони на силно его и да дрънчат с висулки, прически  и да чуруличак около краля слънце;  при по- кофти интерпретация биха се натъкнали на водолея.. пак ще им хареса, но той не е самовлюбен, а везните поради слабо слънце обикновено  на егоисти се натъкват и това им харесва:))
а заради измамната сила на венера обикновено все в любовта имат  въпроси:))) и все уж са под/над/в контрол

какво екзалтира във везни: сатурн и венера е тронова, а негативните достойнства са по марс и слънце, следователно по тях се ориентира една истинска везна какво иска: често пъти силен марс и силно слънце, марсов асцендент у човека, марс на ац и въобще подчертан марс, слъце в лъв /асцендент лъв, слънце на Ац, слънце в съвпад юпитер, слънце съвпад марс..етц.