Автор Тема: Везни  (Прочетена 6518 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Везни
« -: Септември 26, 2014, 06:33:11 pm »
.
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 05:41:25 pm от Ali_Lun »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Везни
« Отговор #1 -: Септември 26, 2014, 06:41:39 pm »
 :19: Познавам достатъчно жени Везни и въобще не са дипломатични и мирни.На фона на някои Везни един Овен може да изглежда кротко агънце...Но това до един момент,в който Марсовото Слънце е принудено да покаже кой е всъщност е истинският Властелин на Огъня.  :012: :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Везни
« Отговор #2 -: Септември 26, 2014, 06:56:46 pm »
За асц мога да кажа само,че дава висок ръст и общителност.
Слави Тр. може да е висок, но жените, които познавам лично с този асц са ниски и дебели.
За останалото няма какво да пиша, не ми се пише сега за себе си, че нали съм слънчева везна и се познавам най-добре от всички- нали половин век живея под този слънчев знак, а и с тази тема ще се започне едно косвено заяждане, т.е. ако някой има нещо лично да каже на някой, роден под знака на везните ще го каже уж по темата, а всъщност го казва за точно определен човек на принципа "Казвам ти дъще, сещай се снахо!"

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Везни
« Отговор #3 -: Септември 26, 2014, 07:02:44 pm »
Освен другите майка ми и сестра ми са Везни.  ;) :012:
Вярно е,че и двете имат Слънце съвпад с Марс ,но имат и тронови Венери,които трябваше да засилват желанието за дипломация.  ;) Аз съм по-блага,защото моето Слънце съвпада с Венера,но все пак е Овен.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Везни
« Отговор #4 -: Септември 26, 2014, 07:59:54 pm »
Слънчевите везни са нищо друго освен едни деви по сидерал!Скрити,намазани меркантилни счетоводители.Все такива познавам. :D

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Везни
« Отговор #5 -: Септември 26, 2014, 08:09:15 pm »
Хъм,тогава Скорпионите са дипломатични и кротки  Везни ли?  :043: :043: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Везни
« Отговор #6 -: Септември 26, 2014, 08:36:40 pm »
:19: Познавам достатъчно жени Везни и въобще не са дипломатични и мирни.На фона на някои Везни един Овен може да изглежда кротко агънце...

Аха, така си е  :08:. Аз имам наблюдение върху достатъчно мъже везни - мазни, лукави, двулични до безобразие, нерешителни като охлюви върху ледена пързалка, никога не знаят какво искат, себични - могат да окупират огледалото с часове, егоистични. Бях женена за везна 13 години и ми омръзна да бъда мъжа в къщата!  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Моя приятелка е забранила на личен състав във фирмата си категорично да се наемат мъже везни на работа...  :043: :043: :043:


За жените съм забелязала нерешителността им и двуличието, но определено са много по-готини от мъжете везни.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Везни
« Отговор #7 -: Септември 27, 2014, 01:20:44 am »
Добре де, поне ние тук, любителите на астрологията, трябва да сме наясно, че само един знак на слънцето или на асц не дава цялостна представа за даден човек- везни всякакви, както и риби- има акули, има и шарани, нали  :)
В отношенията всичко е въпрос на синастрия...
Вещичке, ако на твоя бивш Слънцето му е над 16гр везни е логично да виждаш в негово лице смъртна опасност,  понеже се е курдисал в твоя 8д, аз попадам в 7-мия ти дом, но не съм ти открит враг, колкото и твоя Плутон там да ми предизвиква Слънцето- това съм го отработила вече с един пич с Плутон в същия градус на везните 7д в неговия натал, а и още нещо- моя Плутон попада в твоя 7д в опозиция с твоето Слънце и ако с твоя бивш имате същия синастричен аспект е логично да не питаеш към него добри чувства, опитвал се е със сила, чрез брака ти с него, да те промени и ти е настъпвал егото.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Везни
« Отговор #8 -: Септември 27, 2014, 01:39:48 am »
Понеже времето  захладня,вследствие на дъждовете и северния вятър и понеже сме в месеците на знака Везни нека поговорим за него. За слънцето,луната и асцендета Везни.

Първото нещо,което се сещам за Везните(слънцето) е тяхната красота,голяма част от момичетата,които са ми харесвали са зодия Везни.
Друго,което мога да кажа е кардиналността на този знак,тоест това че те са родени лидери,както всички кардинални знаци.Везните са полярни на Овена и искат същото нещо,каквото иска Овена,но начинът им за постигане е различен(полярен) - те не си налагат егото,не са груби,войнствено настроени,те вместо това са общителни,приветливи - дипломатични.Затова отначало им бях поставил етикет лицемери,защот показват мек характер,а после се оказват със  съвсем различна душевност.
Та това са Везните за мен - Красота,Дипломатичност и отчасти Мекота.

За асц мога да кажа само,че дава висок ръст и общителност.
Луната във Везни  иска(понеже луната показва нуждите) лукс,богатство,разкош,а тези неща обикновено се доставят от полярния знак Овен(марс).

Това е моето мнение(знание) за Везните - поне толкова се сещам в момента. :)


Имам Луна във везни. Привличам доста момичета с везнишки акцент особено асцендент и имам мнение по въпроса.

Голяма част от повлияните от Везните характери се проявяват на повърхнината с такива краски като епитети, описани в тези и други постове. Но това не е ключът към разбирането на знака, това е на повърхнината. Самите тези хора често също се намират в противоречие и не е чудно защо и така биват отразявани от другите.

Лицемерие - : поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и доброжелателност. Качеството да търсиш диаметрално противоположни гледни точки и да се стараеш да запазиш своя център може да изключва каквато и да е злонамереност и пак да бъде наречено лицемерие само от някой, който не разбира съответния човек или тази вибрация. Във везнишката вибрация е заложена красотата на обноските, така и дипломация и разбира се те също могат да се изкористяват в пресметливост, характер" счетоводител", характер" съдия", но това обезсилва позитивното проявление на същите.

Не съм съгласен за лунните нужди от лукс, богатство, разкош - това могат да бъдат следствия от нужди, имаме 6 основни човешки нужди, които ги има при всички хора и различните луни съответстват на различно наблягане върху тях. Богатството и разкошът и в по-широк смисъл културните символи на обществено поведение и участие в социума биха могли да занимават нуждата на една везнишка луна от връзка с другите, както и да не е задовоялват, ако тези предмети или културни елементи се окажат кухи отвътре.

Съгласен съм и че в много книжки пише за височината на асцендент Везни- но съм забелязвал доста изключения, е, да 1, 60 за жена китайка може и да е високо.

Везните много държат на своето, въртят се около онова, което им харесва, просто методът им е да убедят в това, а не да си го вземат сами, те преднамират "съдебен спор" за решаване, пререшаване, в който да постигнат сила на присъденото нещо, с което да се ползва решението между вас и тях и в него да бъде въплатено тяхното азово желание и то да се превърне в единствен регулатор, като по пътя са готови да направят определени компромиси, премерват, обсъждат, даже и неграмотните и не съвсем образованите от тях ще търсят обсъждане и ще изслушват разума, освен когато не са прекалено наплашени от натиска да избират най- вярното решение, тогава имат нужда от интуицията на овена  и отразяват като с огледалце слънчеви зайчета, за да призоват някой, за когото да бъдат силни и решителни, когато той направи първата стъпка и вземе вместо тях някакво решение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12552
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Везни
« Отговор #9 -: Септември 27, 2014, 03:06:25 am »
"Не се опитвай да разбереш жена.Само жените разбират жени и се мразят." -жена Везни

"Толкова ми се искаше да легна до нея на дивана, да я прегърна и да заспя. Не да се чукаме както във филма. Дори да не правим секс. Просто да спим заедно в най-невинния смисъл на думата. Но не ми достигаше смелост, тя имаше гадже, аз бях нескопосан, тя беше страхотна, аз бях безнадеждно скучен, тя беше безкрайно интересна. Затова се върнах в стаята си и се тръшнах на леглото с мисълта, че ако хората бяха дъжд, аз просто ръмях, а тя беше ураган." -мъж Везни  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Везни
« Отговор #10 -: Септември 27, 2014, 07:28:18 am »
Добре де, поне ние тук, любителите на астрологията, трябва да сме наясно, че само един знак на слънцето или на асц не дава цялостна представа за даден човек- везни всякакви, както и риби- има акули, има и шарани, нали  :)
В отношенията всичко е въпрос на синастрия...
Вещичке, ако на твоя бивш Слънцето му е над 16гр везни е логично да виждаш в негово лице смъртна опасност,  понеже се е курдисал в твоя 8д, аз попадам в 7-мия ти дом, но не съм ти открит враг, колкото и твоя Плутон там да ми предизвиква Слънцето- това съм го отработила вече с един пич с Плутон в същия градус на везните 7д в неговия натал, а и още нещо- моя Плутон попада в твоя 7д в опозиция с твоето Слънце и ако с твоя бивш имате същия синастричен аспект е логично да не питаеш към него добри чувства, опитвал се е със сила, чрез брака ти с него, да те промени и ти е настъпвал егото.

Сладурче, ама ти що се засягаш бе? Аз не засягам жените везни, а само мъжете и тези, които съм имала в предвид си го заслужават до най-малката запетая  :012:.  :38:

На екса Слънцето му е в съвпад с Уран на 20* и се намира в негов 8 дом, а за Слънце в 8 дом винаги съм казвала, че трябва да се бяга като дявол от тамян от тях - цял живот живеят с идеята какво ще кажат другите, а личните им желания и ценности кучета ги яли. Плутона му е съвпад с моя Плутон, но неговият Плутон е и в съвпад с Марс та да си влачи венерическите болести подире си... И не е в опозе на моето Слънце - няма никакъв аспект.

Но тук аз не съдя за везните само по екса - в тази представителна извадка влизат поне 10-ина мъже, които познавам или съм познавала. Е как пък 1 не се държа като МЪЖ, ами всички мънкаха, нямаха собствено мнение и никога не знаеха какво искат бееееееееее...  :91: :91: :91:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Везни
« Отговор #11 -: Септември 27, 2014, 07:30:42 am »


"Толкова ми се искаше да легна до нея на дивана, да я прегърна и да заспя. Не да се чукаме както във филма. Дори да не правим секс. Просто да спим заедно в най-невинния смисъл на думата. Но не ми достигаше смелост, тя имаше гадже, аз бях нескопосан, тя беше страхотна, аз бях безнадеждно скучен, тя беше безкрайно интересна. Затова се върнах в стаята си и се тръшнах на леглото с мисълта, че ако хората бяха дъжд, аз просто ръмях, а тя беше ураган." -мъж Везни  :)

Йес  :08:


Не мъж, ами ***** (тууууууут)  :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Везни
« Отговор #12 -: Септември 27, 2014, 07:44:58 am »
Голяма част от повлияните от Везните характери се проявяват на повърхнината с такива краски като епитети, описани в тези и други постове. Но това не е ключът към разбирането на знака, това е на повърхнината. Самите тези хора често също се намират в противоречие и не е чудно защо и така биват отразявани от другите.

Лицемерие - : поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и доброжелателност. Качеството да търсиш диаметрално противоположни гледни точки и да се стараеш да запазиш своя център може да изключва каквато и да е злонамереност и пак да бъде наречено лицемерие само от някой, който не разбира съответния човек или тази вибрация. Във везнишката вибрация е заложена красотата на обноските, така и дипломация и разбира се те също могат да се изкористяват в пресметливост, характер" счетоводител", характер" съдия", но това обезсилва позитивното проявление на същите.


Правилна дефиниция и обяснение на това, което е положителната страна на везните. Ще ти кажа нещо обаче: аз самата съм хиляда пъти по-везна от човек роден със Слънце във везни - при спор между двама души абсолютно винаги изслушвам и двете страни, преди да окачествя някого с "красив" епитет!

Да живееш БАЛАНСА и да се опитваш да си балансиран за сметка на личните си желания и качества са две абсолютно РАЗЛИЧНИ неща!  ;)  Ти се опитваш да обясниш висшите качества на везните, но в живота винаги се срещат другите качества, а не онези, които ни се иска на нас  :).


Има везни, които в желанието си да не наранят отсрещния са готови да изговорят една камара лъжи, вместо да си кажат в прав текст нещата. Лично аз предпочитам директния подход първо, защото при него няма неразбрали и второ, защото при думите ми не се търси под вола теле, а те са си точно такива, каквито са изговорени. И като един директен човек изключително много се дразня на заобиколните, притворни, лицемерни и индиректни хора. Това е лицемерието - да не казваш това, което мислиш ами да го обличаш в някви захаросани думи, защото дори и да обвиеш лайно в захарна глазура, то под глазурата винаги си остава лайното.
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 07:46:50 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Везни
« Отговор #13 -: Септември 27, 2014, 10:20:27 am »
"Ако хората бяха дъжд, аз просто ръмях, а тя беше ураган." Колко поетично! Голям страхливец, но поет.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Везни
« Отговор #14 -: Септември 27, 2014, 01:03:19 pm »
Сладурче, ама ти що се засягаш бе? Аз не засягам жените везни, а само мъжете и тези, които съм имала в предвид си го заслужават до най-малката запетая 

На екса Слънцето му е в съвпад с Уран на 20* и се намира в негов 8 дом, а за Слънце в 8 дом винаги съм казвала, че трябва да се бяга като дявол от тамян от тях
Но тук аз не съдя за везните само по екса - в тази представителна извадка влизат поне 10-ина мъже, които познавам или съм познавала. Е как пък 1 не се държа като МЪЖ, ами всички мънкаха, нямаха собствено мнение и никога не знаеха какво искат бе
Аз не съм се засегнала, а се опитах да потърся причините за това, че не са ти по сърце някои представители за везните, а конкретно за екс съпруга ти съм уцелила, че Слънцето му попада в твоя 8д. щом е на 20гр, а щом попада и в негов 8д е още по-натоварващо, че имате еднакво/подобно домово разположение- за последното съдя по мене и мъжо ми, с който имаме еднакъв асц- от една страна е хубаво, че се харесваме, чувстваме се близки, но от друга страна е натоварващо, когато има тежки транзити по едно и също време в един и същ натален дом при него и при мен. Колкото до мъжете везни, познавах един, който беше мъжкар- имаше Марс в скорпион, Луна и Венера в дева, но почина на 39г, Бог да го прости!