Автор Тема: Хорарни въпроси- практикум  (Прочетена 35356 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #150 -: Февруари 08, 2020, 12:46:35 am »
Отговорът се знае. "Не". За мен 3 месеца са достатъчни за хорар. След тях пак се пита при нужда.  :)
Получавала съм отговори след 9м, след 2г и нещо, ама ти си карай с трите месеца, тиражирани от форумни експерти ;) 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #151 -: Февруари 08, 2020, 01:12:28 am »
Бях задала въпрос за срок 4м, дали ще срещна Х. Всъщност не е ли това конкретен хорарен въпрос? След време ще го постна, но още чакам.  ;D
Да, нали това написах на Рени във втория си отговор, че нейният въпрос не е за/до определена дата, за да очаква резултат за 3м, а после да пуска нов въпрос по същия въпрос- това с трите месеца е обсъждано, опровергано е от Астролози, с обосновани материали, базирани на дългогодишна практика и проучвания, в авторски книги.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #152 -: Февруари 08, 2020, 05:40:08 am »
"Ще се срещнем ли с Х.?"
Да, всички показатели сочат този отговор. Интервал на време 4 до 6м.

Благодаря, Акрукс за вниманието.
Рени,аз също мисля,че след като няма определен срок във въпросът,който е зададен ,той се разглежда по-принцип.Тоест,ако има сходящи аспекти между сигнификатори,то срещата ще се състои.Когато има напрегнати,като квадрат-някой,или нещо е възпрепятствало (засега)тази среща.В твоя случай Юпитер от 1 ви дом,който е у8,у10 за Х.Опозицията е винаги НЕ.В тази карта ЛУна-Уран. ::)
Към този момент е "Не". Минаха 5 месеца. :)
Това е по груби сметки, само по два сигнификатора, ако включим и Луната може да са 9м, като отчетем и ретроградието на двата сигнификатора, което внася забавяне, може да е нужно повече време за изпълнение на въпроса. Този, който пита е затруднен в личен план и по отношение на срещи/комуникация.
И темата преди направих за въпроси, на които вече се знае отговора. Въпросът не е дали ще се срещнат двама на /до определена дата, която вече е отминала, нали?

Отговорът се знае. "Не". За мен 3 месеца са достатъчни за хорар. След тях пак се пита при нужда.  :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #153 -: Март 29, 2022, 11:35:43 am »
Аз питам дали Г е докторант на годината?
Отговорът в следващия месец или когато го обявят.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #154 -: Март 29, 2022, 01:04:06 pm »
Да,У1 Сатурн на трон,У9 Слънцето екзалтирало,У10 съвпад У9,последен аспект на Луната преди смяна на знака ,съвпад с Юпитер,/Нептун не се брои/.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #155 -: Март 29, 2022, 04:30:56 pm »
Аз питам дали Г е докторант на годината?
Отговорът в следващия месец или когато го обявят.
Тази тема я пуснах навремето да разглеждаме карти на въпроси, за които вече се знае отговора.
Меркурий У10 на Г е изгорен от Слънцето У3 на отсрещната му страна, т.е. този, който го избира мисля, че ще го ощети, няма да му даде престижното звание. По-важното е, че ще приключи(завърши) успешно.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #156 -: Март 29, 2022, 06:03:01 pm »
Мисля, че този казус е добър за практикум, защото резултатът ще бъде еднозначен, категоричен.
Благодаря Ви, че се включвате.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #157 -: Март 29, 2022, 09:52:53 pm »
Аз питам дали Г е докторант на годината?
Отговорът в следващия месец или когато го обявят.
Г е представен от Сатурн във водолей,на трон,но не е ъглов.Меркурий е управител на 10 дом на Г,тоест ,неговия статус.Меркурий е квадрат към к7,или асц на Г.Мисля НЕ.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #158 -: Март 29, 2022, 10:33:05 pm »
Доктор е научна степен,не административна.Примерно професор е административна степен,пряко отразяваща 10дом-по-висок статус,но доктор-ант е научна степен,доктор на науките,според мен пряко свързани с 9дом и разбира се Юпитер.За това гледам по-важен у9 екзалтирало Слънце.Отделно у на термата на Меркурий е Юпитер,естествен у9 и на трон в Риби и Луна има последен аспект с него .Успех му желая,който и да е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #159 -: Март 30, 2022, 10:48:33 am »
Доктор е научна степен,не административна.Примерно професор е административна степен,пряко отразяваща 10дом-по-висок статус,но доктор-ант е научна степен,доктор на науките,според мен пряко свързани с 9дом и разбира се Юпитер.За това гледам по-важен у9 екзалтирало Слънце
Доктор е научна степен и по 9д., който разгледах преди са напиша, че ще завърши успешно докторантурата. Обаче въпросът е дали ще бъде избран за докторант на годината, което вече е по 10д.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #160 -: Април 27, 2022, 03:35:42 am »
Аз питам дали Г е докторант на годината?
Отговорът в следващия месец или когато го обявят.
Отговорът е Не.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #161 -: Юли 07, 2022, 06:24:10 pm »
"Ще си взема ли държавният изпит на 24.06. ?"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #162 -: Юли 07, 2022, 07:20:05 pm »
Ти си на трон в 9 дом и луната в съвпад с цял Юпитер те обича. 3 и 9 също се обичат. Взела си го, дори да са ти го дали. С висока парса си дипломант.
Но признавам, че съм объркана и ми е странно, че задаваш такъв практикум, може би дяволът е в детайлите.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #163 -: Юли 07, 2022, 10:48:21 pm »
"Ще си взема ли държавният изпит на 24.06. ?"
Упр.на 1ви дом на трон,упр.на 9ти дом-Венера-на трон ,в аспект с Плутон.Венера е съвпад с Плеядите.Между Меркурий и Венера няма аспект,но пък Луната ще направи хармоничен аспект с Меркурий,така че Да.Слънцето като упр.на 12дом,или 4ти от 9ти е в нов знак ,в ъглов дом-Да.
« Последна редакция: Юли 07, 2022, 10:50:29 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #164 -: Юли 08, 2022, 07:12:05 pm »
Люба, Сафо, благодаря че, включихте в практикума. Отговорът е "Да".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“