Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85118 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #165 -: Септември 15, 2016, 02:24:32 pm »
Е, да предложиш поредицата на Марч и Макевърс или някоя книжка на Подводни във форума на Скайскрипт би било нелепо наистина  :012: :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #166 -: Септември 15, 2016, 11:09:07 pm »
Апцелютно сериозен съм. Печелившите ще бъдат изтеглени с жребий лично от мен, който няма да се предава по телевизията в отсъствието на нотариус.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #167 -: Септември 15, 2016, 11:10:56 pm »
И аз обявявам томбола - който печели, получава тоалетно четиво!  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Книжна раздумка
« Отговор #168 -: Ноември 16, 2016, 08:54:02 am »
Получих за рождения ден две астрокнижки от български автори. Опитах се да ги прочета, но не успях напълно. Едната е Червенковата - Въведение в западната астрология. Провиждам френски първоизточник - многословна, с украски, но прилично ясен език, по същество трудно се отграничават различията между планетите в един и същи знак, между положението на планета в различните знаци и в различните домове. Работи в равнодомна система от Асц. Не знам за кого може да е от полза. Може би почитателите на слънчевите знаци/знаците на любовта на Линда Гудман ще я харесат най-чистосърдечно. В общи линии, служи най-добре на тези, които искат да намерят ясно и красиво астрологично доказателство колко достойни, съвършени, качествени и хубави люде са. В няколко десетки итерации.

Другата е на Силва Дончева - тук съм малко раздвоена. Прокарва явно все по-модерната и у нас напоследък идея за фиксиран и звезден зодиак и препоръчва хороскопът да се разглежда едновременно и през двата. Демек, в първите две/трети на Телец си си Телец, ама с темперамента на Овен. Малко разпиляна като структура и съдържание, доста необосновани повторения, пасажи списани набързо тип самиздат. Но и с впечатляващи проблясъци тук-таме, вкарва на въоръжение някои антични техники, има изумително точни попадения за някои аспекти и връзки. Много Дънов, разбира се, тежко е, трудно се абстрахираш. Последният раздел - вербална хомеопатия е интересен сам по себе си за интересуващите се от холистично лечение - представлява доста пълен справочник на хомеопатични препарати - проявления, симптоми, темперамент и според нея - астрологични позиции, които "лекуват".

Пак казвам - не съм ги прочела до край. Като успея някой ден, може и да довърша анотацията. Не бих си ги купила, от двете определено бих гласувала за Силва Дончева - екзотична е и трудна за смилане, с доста плява, но е "авторска". Л.Ч. може да се замести с широконаличните из нетя на различни езици описания на планета в знак, аспекти и дом. Но пък се чете леко, не натоварва, спокойно може да замести някой ваканционен роман от крайпътна бензиностанция, тип три за лев с кафето. По-авторитетна е всякак.

Толкоз. Не ги обявявам на томбола, защото трябва да ги върна на тази, която ми ги подари  ;D - слънчев Телец с асц. Рак - иска да ги изучава. Пък ще отнеме време :012:

Обаче на Червенков е налична свободно на собственоличната му страница тук. Не знам нарочно ли е или по погрешка.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #169 -: Ноември 16, 2016, 09:29:25 am »
Диянка, частта с връщането на подаръка ми направи деня.  :012: Криза е, подаръците също го отнасят.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Книжна раздумка
« Отговор #170 -: Ноември 16, 2016, 09:31:31 am »
Дияна, Червенков е преписал 1:1 от Саспортас - беше ми интересно, само ли е набивал в компютъра, или с някаква програма го е правил. Частта за планети в знак не знам откъде го е взел .... може и сам да го е писал. Книжката е удобна за бърза справка ... аз понякога я ползвам.

А за другата книжка ... може и да е полезна ....ще чакаме отзиви. За мен ще е интересна холистичната част.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #171 -: Ноември 16, 2016, 09:51:24 am »
Червенков е много напоителен, преди време някой беше давал линк към него, но нямах нерви за повече от диагонален преглед. Пък то не била негова вината ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #172 -: Ноември 16, 2016, 11:09:19 am »
Тази Силва Дончева прекалява с Дънов и то с някакъв по-тъмен аспект. Прокрадват се  някакви по негативни и тежки внушения, които категорично ме отблъснаха от нея. Понякога едно две изречения са в състояние да ме опулят .изправят нащрек и да си обърна гърба  :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Книжна раздумка
« Отговор #173 -: Ноември 16, 2016, 11:20:04 am »
Тази Силва Дончева прекалява с Дънов и то с някакъв по-тъмен аспект. Прокрадват се  някакви по негативни и тежки внушения, които категорично ме отблъснаха от нея. Понякога едно две изречения са в състояние да ме опулят .изправят нащрек и да си обърна гърба  :012:

Права си, страховито си е. Ти пък я чети само по светло, и прескачай страницата, като видиш, че се зададе отнякъде името Христово или Дъново.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #174 -: Ноември 16, 2016, 11:20:12 am »
Прокрадват се  някакви по негативни и тежки внушения, които категорично ме отблъснаха от нея.

Поради същата причина навремето отидох да върна и да заменя една новозакупена книга, астрология с дъновистки уклон. Наистина прекаляват. И дори за миг не допускат, че не всички се поддават на техните внушения и имат съзнание, което веднага разпознава манипулацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Книжна раздумка
« Отговор #175 -: Ноември 16, 2016, 11:59:44 am »
Старателно ги избягвах дълго време. Обаче се самоуличих в безпочвен и неподплатен елитаризъм и горко се разкаях. Не прилича на книжен плъх да презира писание, без да го е прочел. И сега се поправям.
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #176 -: Ноември 16, 2016, 12:40:10 pm »
Не ми се рови да дам линк за пример, но после може и да го сторя ,защото такива апокалиптични заклеймявания дори и руснаците не бълват. Примерно нативите със съвпад на Плутон със Слънцето са безнадеждни проводници на тъмните сили и те изначално и без опция за спасение са обречени от влиянието на тъмните братя и тнт. Ужасни работи прочетох после ако имам време ще ги открия :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #177 -: Ноември 16, 2016, 12:42:00 pm »
Сатурн и Плутон хич не ги обичат. Всеки, който има такъв аспект, е прероден член на Черната ложа.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Книжна раздумка
« Отговор #178 -: Ноември 16, 2016, 12:56:56 pm »
Ето, имало значи и астрологична причина (май даже две) да страня от тях. Инстинктивно съм си пазила кожицата от линч и огън. Не знаех, може пък и да е възможно да се излекувам от тия констелации с хомеопатия.
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #179 -: Ноември 16, 2016, 09:03:41 pm »
Не ми се рови да дам линк за пример, но после може и да го сторя ,защото такива апокалиптични заклеймявания дори и руснаците не бълват. Примерно нативите със съвпад на Плутон със Слънцето са безнадеждни проводници на тъмните сили и те изначално и без опция за спасение са обречени от влиянието на тъмните братя и тнт. Ужасни работи прочетох после ако имам време ще ги открия :012:

Туй дъновистите ли го разправят? Вече ще знам как да ги отстрелвам, когато ме зарибяват :012: