Автор Тема: Щедрост и Пестеливост  (Прочетена 9057 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2014, 07:39:48 pm »
Това с венерата има логика
Тогава венера в рак дащна ли е или свидлива?
Рак(Венера) къта,за да раздава на истински нуждаещите се.Всички планети в Рак са с майчински инстинкт.Дори съм виждала Плюшкин само с един Уран в Рак.  ;)
А Плутон в Рак можеха да съберат в къщата си помощи за всички бедстващи в Сомалия.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2014, 08:05:49 pm »
Аз съм Огнена Луна/Венера и по принцип мога да дам на заем на всеки,който се труди като вол и по каквато и да е причина му трябват пари.Но онзи ден ми се разсърдиха,защото отказах да услужа 5лв.За тези 5лв(!!!) 5,не 50,не 500 ме врънкат от 1 седмица,а това е единственият човек,за който се сещам в момента,на който не съм склонна да дам и 5 ст.Тя не работи,губи си времето с някакъв изрод,който 1 седмица не може да и изнамери 5 лв.Мразя да давам и 1 ст на мъже на заем.Мъжете не могат да стигнат до женски пари,ако са мъже.
Ако изляза с някой мъж ще предложа да си платя моята сметка и ще положа голямо усилие да ми вземе парите.Но ако го направи ще ми направи много лошо впечатление и никога няма да изляза отново с него.
 За мен подаръците да ги получавам и давам са клишета,които се опитвам да избегна,защото по-важна ми е компанията и присъствието на хората.Но специалните мъже са длъжни да ми правят подаръци :012: .Само на тях и на баща ми обичам да правя подаръци,главно неща за носене-хубав колан,портфейл,някоя много добра риза,хубав парфюм .
 Иначе имам намерение да се науча се пестя с този 10Д и СЛВ КЗР,но трудно ми се отдава с толкова планети в Овен и ЛФ в Лъв в 1Д  :d030: . Все пак се опитвам да водя безмилостна борба с желанието  за  нещата които искам да купя,но колкото и да орязвам от тях спестяванията ми не са толкова колкото искам да бъдат и все излизам от личния си график по пестеливост.  ;D :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2014, 08:14:14 pm »
Какво ти пестене!  ;D

В петък вечер след работа по традиция минавам през центъра и пътьом влизам в някой-друг магазин, така че често се прибирам с неочаквани трофеи, излизащи извън рамките на месечния бюджет. Тая вечер си харесах още една чанта, още два чифта стилни боти (сега трябва да устискам до декември - магазинът е скъпарски и тогава пускат 50% намаление), но добре че нямах голяма сума в мен и, за да не се прибирам с празни ръце, се задоволих с нови ръкавици от естествена кожа.  ;D
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 08:16:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2014, 08:21:08 pm »
Какво ти пестене!  ;D

В петък вечер след работа по традиция минавам през центъра и пътьом влизам в някой-друг магазин, така че често се прибирам с неочаквани трофеи, излизащи извън рамките на месечния бюджет. Тая вечер си харесах още една чанта, още два чифта стилни боти (сега трябва да устискам до декември - магазинът е скъпарски и тогава пускат 50% намаление), но добре че нямах голяма сума в мен и, за да не се прибирам с празни ръце, се задоволих с нови ръкавици от естествена кожа.  ;D
Аз пък вчера си купих един серум,за който не трябваше да давам пари,но се самоизлъгах,че до Коледа няма да си правя никакви подаръци.  :D :D :D :D :d030: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2014, 08:24:48 pm »
На скъпия магазин за обувки ще му наложа възбрана до декември. Като наближат предколедните намаления, тогава ще мина.  :72:

Злобарката в офиса ако успее да ми преброи всичките чифтове боти и обувки, положението за мен ще стане тежко.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2014, 08:40:29 pm »
На скъпия магазин за обувки ще му наложа възбрана до декември. Като наближат предколедните намаления, тогава ще мина.  :72:

Злобарката в офиса ако успее да ми преброи всичките чифтове боти и обувки, положението за мен ще стане тежко.  :043:
  :043:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2014, 08:42:22 pm »
Трябва да си отворим нова тема "Трофеите,които огнените Венери влачат непредвидено в къщи"  :D :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2014, 08:46:22 pm »
Дракониада, Сатурна като ти е затиснал Венерата не я ли усмирява поне мъничко?  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2014, 08:54:18 pm »
Трябва да си отворим нова тема "Трофеите,които огнените Венери влачат непредвидено в къщи"  :D :D

Като няма мъжки трофей, влачим вещи  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2014, 08:57:10 pm »
Е то мъжа не можеш да си го облечеш-няма радост,освен да му смъкнем кожата. :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2014, 09:34:20 pm »
Дракониада, Сатурна като ти е затиснал Венерата не я ли усмирява поне мъничко?  :29:
Сатурн ми прави секстил на Венера,а 10Д не може да я озапти много,защото съвпада със Слънцето(изгорена била  ;D ) и трябва да се кипросва.Мисля,че опозицията от Уран ме подхлъзва към ненадейни харчове-оправдавам се.  :012: :043:

Като няма мъжки трофей, влачим вещи  :012:
От както Марс ми прави квадрат на Венера ми е черно пред очите от онзи и съм му много сърдита,без да има вина,че е тапир  :012: !  :D :D За това се утеших със серума.  ;D :012:

Е то мъжа не можеш да си го облечеш-няма радост,освен да му смъкнем кожата. :012:
Дай Боже всяка жена кожи!  :012: :012:

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2014, 09:55:55 pm »
Just_a_Dream, сменяй  щедрост с разхищение, разточителство. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #27 -: Ноември 15, 2014, 12:22:25 am »

Ако изляза с някой мъж ще предложа да си платя моята сметка и ще положа голямо усилие да ми вземе парите.Но ако го направи ще ми направи много лошо впечатление и никога няма да изляза отново с него.
 За мен подаръците да ги получавам и давам са клишета,които се опитвам да избегна,защото по-важна ми е компанията и присъствието на хората.Но специалните мъже са длъжни да ми правят подаръци :012: .Само на тях и на баща ми обичам да правя подаръци,главно неща за носене-хубав колан,портфейл,някоя много добра риза,хубав парфюм .
 Иначе имам намерение да се науча се пестя с този 10Д и СЛВ КЗР,но трудно ми се отдава с толкова планети в Овен и ЛФ в Лъв в 1Д  :d030: . Все пак се опитвам да водя безмилостна борба с желанието  за  нещата които искам да купя,но колкото и да орязвам от тях спестяванията ми не са толкова колкото искам да бъдат и все излизам от личния си график по пестеливост.  ;D :D


Е, не! Абсолютно същата съм!  ;D Едно към едно.
Няма как с Венера и Луна в Овен, който освен, че е кардинален, е и по своему "победителски" знак, да не изразяваме чувствата си чрез материята.
При мен щедростта граничи с разхищение и дори прахосничество, защото Юпитер е наблизо. Ако видя нещо и ми харесва - трябва да го имам веднага. Може да дам всичките си пари, но ще го имам.
Когато давам за другите съм много избирателна. Имам 2-3 близки приятели, с които съм на принципа "когато имам - аз плащам". И това ми носи страхотно удоволствие. Но за някоя колежка например може да ми се свиди дори да й взема кафе сутрин като се засечем в кафенето до офиса.
При мен даването е правопропорционално на привързаността и обичта към някого. Слънцето ми е във втори дом и управлява осми - тоест, на мен ценностната ми система е базирана на даването и получаването. Спрямо себе си разбирам нещата по същия начин. Разбира се и в доста по-широк смисъл, не само в материален.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #28 -: Ноември 15, 2014, 11:44:54 am »
При мен даването е правопропорционално на привързаността и обичта към някого.

Абсолютно същата съм и аз.  :)

За близък приятел, любим човек никога не ми се свиди. Но ми се е досвидявало да давам на роднина, когато виждам трайна потребителска нагласа и когато те кара да се чувстваш длъжен да даваш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Щедрост и Пестеливост
« Отговор #29 -: Ноември 15, 2014, 12:04:52 pm »
Лили и Дъ Уан, и аз се присъединявам към вашата групичка. За хората, които обичам бих дала всичко, дори живота си. За другите ми е свидливо и дори понякога ревнувам когато любим мой човек подари на някой от "чуждите" нещо!    :012: Пу, да му се не види и Плутонясалата Венера!   :043:
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 12:06:34 pm от Just_a_Dream »